Ako sa prinútiť viac sa o seba starať?

vsetkyloginituuzsu
24. dec 2016

Damy, najprv Vam chcem zazelat pekne Vianoce ale hlavne uspesny a stastny Novy rok.

Pred nedavnom som sledovala zeny v mojom okoli aj aj cudzie zeny na ulici. Vysledok bol taky, ze som zostala sklamana sama zo seba. Viac som si uvedomila, ze som akoby leniva co sa tyka "fintenia sa". Do prace sa malujem minimalne, niekedy vobec. Vadia mi umele nechte, umele mihalnice, nezalezi mi na tom ci pasuje opasok k topankam a kabelke...
Uvedomila som si, ako si mnohe ostatne zeny nechaju na sebe zalezat. Vzdy tip top, ako sa hovori ani vyniest smeti bez make-upu.
Aj vy tu damy na MK, mnohe fitness maminy, krasne namalovane, super outfit, doplnky....Mnohe podla fotiek vyzerate o peknych par rokov mladsie.
Uz som si x krat povedala ze zacnem tym ze sa budem kazdy den licit. Ale vydrzi mi to par dni a potom opat stare kolaje...
dakujem.

sykorkauhliarka
25. dec 2016

ja tiez sa oseba moc nestaram jednak pride mi to zbytocne na materskej a nemam na to cas ani radsej sa venujem inej cinnosti tiez to chcem zmenit ale odkladam to az po materskej...chudak manzel....ja som minule praveze odsledovala opak a ziadnu krasnu zenu na ulici som nestretla

janinka007
25. dec 2016

ako sa hovorí, každý vypadá tak, ako chce 😉

bosoriak
25. dec 2016

@vsetkyloginituuzsu
Jednoduche namalovanie sa, vyfukanie vlasov fenom a vybratie oblecenia mi denne zaberie 10 minut, ale citim sa ovela lepsie. Zakladom je mat satnik, v ktorom nie je prilis vela stylov a farieb. Radsej dve kvalitne tricka, nez dvadsat zlych. Rovnako topanky.

Sprav si z toho denny ritual, nastav si budik o 10 minut skor a mas to. Ved sa nemusis malovat ako do divadla, jednoducha ceruzka na oci a maskara uplne staci.

A zas to netreba prehanat. Ak nemas chut, tak to neurobis. Ja mam tiez dni, kedy chodim strapata a max. si zuby umyjem rano. No a co, dolezite je, ci si dobry clovek, nie to ako vyzeras. Ja sa upravujem z ucty k ostatnym ludom, pride mi to zdvorile.

sissy27
25. dec 2016

@vsetkyloginituuzsu je úplne jedno, či sa ti chce alebo nechce nastajlovať, dôležité je, aby si sa ty sama so sebou cítila pohodlne a bola spokojná. Každému sa páči niečo iné a všetkým sa vyhovieť aj tak nedá.

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andreasiskova3
25. dec 2016

Tiež mi dlhé nechty vadia na mne, príde mi to veľmi nepraktické, ale na druhých sa mi to páči. Vymaľované dievčatá a ženy ako obrázok sa mi tiež nepáči, ale o obočie a mascaru s linkou na oči si spravím každý deň. Zaberie mi to 2 minúty. Vlasy si tiež len učešem väčšinou do copa a trošku nagelujem, lebo inak ich mám rozlietane. Zaberie to tiež minútku. Oblečiem si legíny, nejaké pekné tričko, klasické tepláky ani nemám a teda šatník mám dosť biedny. Nemám kedy behať po obchodoch. Ale stačí mu zopár pekných vecí zatiaľ, keď som doma. A výsledok je hneď iný ako keby som so sebou neurobila úplne nič. Nemyslím si, že by si potrebovala chodiť vygehnená a vyobliekana ako z prehliadky. Dá sa to úplne jednoducho. Začni najprv len trošku upraviť vlasy a tvár. Nemusíš si hneď dávať make-up a rúž. Je to len o zvyku. Treba začať s málom, lebo veľa zmeny zrazu ťa omrzí zachvíľu. Ja sa sama cítim lepšie keď som upravená aj doma. A ozaj nepoužívam veľa. Niekedy stačí keď si iba vlády úpravvim. A je to iné. Držím palce. Hlavné aby si sa tu cítila vo svojej koži a nie v koži niekoho iného

tarvika
25. dec 2016

Chapem na co sa pytas ja mam s tym tiez problem. Hlavne prvy rok na materskej som sa ani skoro necesala. Potom som postupne pridala vzdy jednu vec. Prvytyzden stacilo rozvesat vlasy a dat do copu. Druhy som pridala parfem a nausnice, treti makeup a napokon aj oblecenie pekne. Potom som za cala chodit na gelove nechty. Takze postupne po jednom pridavaj a uvidis ako to pojde.

tarvika
25. dec 2016

Ucesat vlasy som myslela samozrejme. Nie rozvesat 😊

silaviat
25. dec 2016

nemusis sa malovat a fintit aby si vyzerala dobre... na ulici su zmalovane umele zeny..kt uz davno niesu prirodzene.. tym nemyslim vsetky... zaklad je byt cista ucesana a hlavne mat usmev.. dost spravi drzanie tela a vystupovanie... fotky kt vidis ber s nadhladom..odkedy telefony maju automaticku retus kt ako mnohe pisu nevedia "vypnut" ma kazda druha bezchybnu plet 😀 miesto fitness mozes vziat dennedeti na dlhsiu prechadku .. miesto malovania sa a fintenia travit s nimi cas a hrat sa co ta omladi a spravne naladi... a hlavne bude spokojna sama so sebou.. byt ina v dnesnej dobe je vynimocne ... a uz takmer vzacne ... nechci byt ako oni.. umelina nikdy nebola in 😉

lucinka511
25. dec 2016

@vsetkyloginituuzsu no co ja viem ja sa teiz nefintima nechyba mi to , mnesa to nepaci to prehnane fintenie a hl umele nechty a mihalnice, je to otras,vyzera to tak umele a neprirodzene,, ako obliekat sa pekne je priorita ale tak nie kazdy,kazda ma vkus,ksor sa treba starat o pokozku aby bola zdrava,mala zdravu farbu , zuby,lebo pekny usmev je dolezity, a dobre vlasy..a to uplne postaci aby zena vyzerala dobre a prirodzene, nie zmachlene a umelo a k tomu s otrasnym vkusom.

zuzitko74
25. dec 2016

@vsetkyloginituuzsu Tak na toto majú ľudia rôzne názory.
Jedna moja známa berie starostlivosť o seba ako formu umeleckého vyjadrenia. Rada experimentuje a vyslovene ju to teší.
Iná to berie tak, ako tu už niekto písal, že upraviť sa považuje za úctivé k svojmu okoliu.
Niektoré žienky to berú ako formu súťaže s inými ženami, hoci by si to nikdy nepriznali ani sami pred sebou.
V každom prípade, nech sa rozhodneš akokoľvek, mala by to byť tvoja vnútorná motivácia, inak na sebe páchaš násilie a ani nevieš v mene ktorej idey.

missdiva
25. dec 2016

@vsetkyloginituuzsu Tiez som leniva sa o seba starat ale upravena sa citim lepsie. Podla mna plati, ze clovek vyzera tak dobre ako sa citi 🙂 . Ja si pravidelne davam robit 3D mihalnice lebo sa mi rano nechce malovat (k tomu mi staci dat si pred odchodom z domu uz len ruz alebo obycajny balzam na pery). Roky nosim gelove nechty (kratku francuzsku manikuru) aby som si ich nemusela kazdy druhy den lakovat (obycajny lak sa hned osupe). Vlasy mam rovne dlhe takze tie si len vecer umyjem s kondicionerom a rano ucesem (ak mas nepoddajne vlasy odporucam ti dat si na ne keratin).
K obleceniu ti radim nosit co najcastejsie vysoke topanky (to velmi pomoze aj v pripade, ze nemas dokonale zladeny outfit). Skus si vsetko maximalne ulahcit, da sa vyzerat pekne aj bez toho aby clovek rano vstaval o hodinu skor.
Najdolezitejsie ale je aby si bola spokojna sama so sebou, potom ta tak bude vnimat aj okolie... 😉

vroni
25. dec 2016

Ja sa staram, aby som mala peknu plet a nemusela na nu kydat makeup, tym, ze sa nemalujem, mozem dlhsie spat a vyzeram menej unavena, obliekam sa sportovo (do divadla nie, ale tam chodim len raz za cas), vysoke topanky nosim minimalne, krcove zily na zdoraznenie krasy svojich noh si neprosim, vlasy mam dlhe a vlnite, takze v cope vyzeraju dobre, jedine, co nicnerobenim nezvladam su moje male a stiepive nechty, takze raz do mesiaca si chodim hodinu odtrpiet k nechtarke...

lanugo
25. dec 2016

Tak ja neviem, preco sa povazuje starostlivost o seba za fintenie. Mne pride absolutne prirodzene naniest si komplet make up tak isto ako umyt si zuby. Ja som uz 3x na materskej ale 2x denne si upravym tvar t.j krem, make up, puder, obocie, oci, lica, pery, parfem a pekne sa obleciem na kazdu prechadzku. Ked s vratim domov, okamzite sa odlicim ( aby som mohla deti mojkat), prezleciem do domaceho. Ked mala zaspi, prichystam sa na von. A netrva mi to dlhsie ako 20 minut. Citila by som sa neprijemne keby som nebola upravena. Moja mama bola tiez vzdy upravena, tak mi to pride normalne.

tortickalulu
25. dec 2016

Najdi si chlapa... ak sa podari donuti ta on... ak nie tak mas dovod preco to nejde

luciannka83
25. dec 2016

@silaviat mam novy telefon asi tyzden a neslo mi do hlavy, jak je mozne, ze tak dobre na tych fotkach vyzeram aj ked nie som namalovana. Takze uz viem, ze som neopeknels 😂 ale ze len retus mam zapnutý. 🙂

alby2014
25. dec 2016

Ja sa malujem aj na materskej, normalne, kym manzel odide do rpace, dams i srpchu, spravim makeup...ja som si dala zavazok, ze nevyjdem nikdy na prechadzku nenamalovana....a drzim sa toho, aspon linka, spirala a lesk musi byt aj keby cigani padali, uces mam roky rovnaky doma mam vlasy v drdole, vonku ako kedy...ale snazimsa chodit na melir aspon kazde tri mesiace, chcelo by to viac investovatdo oblecka, ale som zas tehotna a je zima...tak naco...to vyriesim potom. Chce to ako vsetko sebadisciplinu, urpavena som proste krajsia... mojim velkym hreichom su nechty, chcelo by to viac starostlivosti, ale to mam ako zavazok do dalsieho roka...normalne to zacni robit po troch tyzdnoch to bude rutina a zvyk.

vespertine
25. dec 2016

Ja mam v tomto tiez dilemu, pretoze paci sa mi byt pekne oblecena aj upravena, aj sa obcas do toho dokopem hoci som na materskej, a potom pridem domov z obycajneho nakupu potravin s kociarom, a pripadam si strasne hlupo, ze kvoli tomuto som sa tak vyfintila. Takze sama neviem. Ale mimo materskej som to urcite mala rada. Byt za peknu, aspon v ramci moznosti.

eliska13
25. dec 2016

@vsetkyloginituuzsu určite sa treba aspoň malovat keď už nie nechty a mihalnice a predĺžené vlasy.Mne sa tiež nepáčia tieto vymoženosti mihalnice mám svoje super, nechty som voľakedy nosila, ale len krátke decentne, ale nebavilo ma to stále chodiť na dorabku umelé vlasy vyzerajú dobre možno na 1z 10 zien
Objavila som gellak a som spokojná
Maľovať sa maľujem nie prehnane, ale nenamalovana som ako chorá nevýrazná.Ako niektorá písala, že mama sa vždy upravovala všimla som si, že kde sa licia mamy,babky aj dcéry si na to potrpia kto ako videl, tak žije🙂

eliska13
25. dec 2016

@vespertine ale veď to robíš kvôli sebe nie?Mne sa nepáči, keď ženy úplne rezignujú čo veď som na materskej tepláky a tenisky mi stačia.Ani ja nie som modelka, ale je to príjemné sa obliecť normálne ...navonavkovat.Ja to beriem tak, že md je práca a aj do práce som sa upravovala

vespertine
25. dec 2016

@eliska13 teplaky to zas nie...ale stekle som nenosila nikdy, som iny typ, takze tenisky kludne...aj milion 🙂 ale pri malom dietati sa mi obcas nechce rano ani ucesat, a ked uz si dam tu namahu, ze dieta nejako zabavim, pripadne pri ranajkach sa namalujem a vycesem vlasy, tak to potom vyznie smiesne, ked idem pre chlieb par metrov do obchodu. 🙂 hej a obcas aj tak muz nadhodi, ze fiha, maminka sa vyfintila. sice zo srandy, ale aj mne to tak dopne, ze naco vlastne...

majulino
25. dec 2016

@silaviat počuj a kde sa ťa automatická retuš zapína nech mam nejakú peknu fotku 😂😂😂😂😂

germaniawerks
26. dec 2016

na skrášľovanie sa vykašli a radšej maj sexi telo mladé pevné

evittam
26. dec 2016

@germaniawerks Ako nie som zastanca nejakeho extra "fintenia" ako to tu bolo napisane. Ale rada som normalne pekne upravena.😉

evittam
26. dec 2016

@germaniawerks A velmi pochybujem,ze by si si vsimol neupravenu zenu s mastnymi vlasmi ak by mala aj tu neviem ako sexi postavu.😉

zuzitko74
26. dec 2016

@evittam Ja to chápem tak, že hygiena sa berie ako samozrejmosť a to ,,skrášľovanie" je už tá práca navyše, ktorú muži ako germaniawerks nevyžadujú.

sunny8
26. dec 2016

Ak ti to nie je vlastne nedonutis sa. Ja si to o sebe myslim tiez lebo nerobim drama z jedneho pupacika na brade alebo z trosinku faldika. A pritom chodik vzdy a vsade namalovana. Obocie oci usta. Makeup nepouzivam mam dobru plet. Vonavka musi byt. Ale zeby same znackove veci v satniku alebo kazdu chvilu kontrola v zrkadle. To nie. To sa neda naucit na tom ti musi zalezat. Mne je tiez jedno ci kabelka ladi k topankam. Mam to v zadku. Nepozeraj na druhe zeny ak si bola doteraz spokojna so sebou bud aj teraz. Ja tak pozeram fotky ake nastajlovane su tie deti tu na mk. Ja neviem ale moja ked papa ma vsetko spinave tak jej nekupujem drahe veci lebo viem ze jej saty dlho nevydrzia. Tiez sa xitim blbo chcem zeby vyzerala dobre ale dakedy to aj financne nevychadza a aj je to neprakticke kedze je to dieta ;)

sunny8
26. dec 2016

@germaniawerks ak ma napr zena problem s nadvahou (fakt zdravotny) ale stara sa o seba hygiena na 1* namalovana s mierou a vsetko tip top tak je na zahodenie ? Lebo nema sexi postavu? A zeny nebudu vecne mlade a pevne ;)

sardinka32
26. dec 2016

Ja si tiez napriklad myslim, ze postava je zaklad...podla seba sudim, lebo ked som mala nadvahu, tak cokolvek som si na seba obliekla, necitila som sa v tom dobre, lebo mi to kypelo kade tade a teda aj to oblecenie nebolo podla mojho gusta, volila som skor take, aby pozakryvalo, co sa dalo. Potom ked som nebola spokojna s oblecenim a postavou, nechcelo sa mi uz ani malovat a čančať, lebo som mala pocit, ze je to len take zametanie hovienka pod koberec. :D A mastne vlasy sa super maskuju siltovkou...celu matersku som ju skoro nosila. :D

siska53
26. dec 2016

@vsetkyloginituuzsu Ak ti to prekaza,tak jedine,ze si z toho spravis ritual.. Ja som ten typ,co si radsej dlhsie pospi,akoby som mala.stat pred zrkadlom. Raz za cas preco nie? Aby aj na fotkach to lepsie vyzeralo..ale denno denne?,ja na to prosto nie som.
Aj teraz -po x mesiacoch-mozno dakedy v lete? Som sa nalicila a pouzila puder na tvar. V lete jedine dbam na namalovane nechty na nohach. Lebo to sa mi paci a staci to spravit raz za cas. 🙂
Navyse mne licidla -ziadne - nerobia dobre.. Takze aj to je dovod. Resp.mozno ani nie licidla,ale odlicovace. Moja mama je napr.alergicka na spiraly,takze ona s maluje len usta...

A moj osobny pocit- mam mladsiu sestru (bezdetnu) a s vraskami som.ju dobehla az teraz,kedze pri 2detoch a teraz uz vyse roka aj praci,je tych stresov viac a spanku menej. A ona sa teda lici kazdy den. Cize zvacsa tie,co sa maluju viac,maju akoby starsiu plet z tych "maloviek".. Vrla samozrejme zohrava i genetika a aj zivotne situacie..ale ja istu "vinu",pripisujem aj licidlam -,chemia,a preto ma velmi netrapi,ze som v tomto smere leniva..

Oblecko? Opat -raz za cas preco nie,no ja sa v tom necitim dobre,takze kedze nastastie nemusim,tak cim.menej,tym lepsie. 🙂