Ako sa rozprávať s mamičkou, ktorá sa nervovo zrútila a je na psychiatrii?

10. máj 2021

Veľmi pekne vás poprosím ako by ste sa porozprávali z mladou mamičkou dvoch detičiek hospitalizovanou na psychiatrii nervovo zrútenia nezvládla rozpad vzťahu .... Mám možnosť
jej zavolaťť ešte nie je celkom v pohode aby som jej neublížila ďakujem detičky sú u starkych

anjelicek26
10. máj 2021

My sme toto riesili s babkou (ma depresie), podla mna tam moc rozdielu nie je - ze sa na nu tesis, chyba ti, tesis sa, ked vybehnete na kavu a ked sa deti pohraju, ze si tam pre nu kedykolvek ta bude potrebovat a dufas, ze jej uz je lepsie... potom ju uz len pocuvaj, ona sa skor potrebuje vyrozpravat ako naopak...

ukulela
10. máj 2021

Ak je možnosť, tak sa opýtať ošetrujúceho lekára, čo by pomohlo. Ak nie, tak ako píše anjelicek vyššie. Neutrálne témy v pozitívnom duchu.

autor
10. máj 2021

@anjelicek26
@ukulela no veď o to ide že ona všetko dusi v sebe malo rozpráva akoby nahnevaná na celý svet .... Preto sa bojím ťažko sa s ňou rozpráva pýta sa len na deti a či to ex vie že kam sa dostala stále snim narába to je ten najväčší problém a že stretat sa s ním kvôli deťom musí ...

anjelicek26
10. máj 2021

Ale toto napravi len cas a odstup. Dusenie je najhorsie, treba to zo seba dostat, vykricat, vyplakat, kludne si pomoct liekami...ale teraz jej uz pomozu.. ty tam proste bud pre nu, pocuvaj, pomoz... ona verim, ze vdaka detom sa rychlo spamata... a s ex sa stretavat nemusi, vychystane deti pred dvere, pockat na deti pred dverami...komunikovat minimalne... ked tak nech to preberu jej rodicia tu komunikaciu ohladom deti, ked jej to zhorsuje stav...je vela ciest k cielu.

autor
10. máj 2021

@anjelicek26 ďakujem skusim❤️

ukulela
11. máj 2021

ako pise anjelicek, ak jej aktualne ozaj robi taky problem komunikacia s ex, navrhni im, ci nie je moznost, aby to zastresili rodicia, kym toho ona nebude schopná .... keď sa pýta na deti, tak sa zhováraj na tú tému, o plánovaní výletov, kam by sa im páčilo ísť, navrhni jej výlety do minizoo, poukazuj nové detské ihriská, ... ked aj zacne tocit okolo ex, rovno povedz, ze nebavme sa o nom, vyriesme - ja neviem - narodeninovú oslavu pre Emku ... neviem, skusit jej navrhnut (ked to bude mozne) fotenie s detmi nejake umelecke, kupit pekne saty, nech ma pocit a vidi, ze aj bez chlapa vedia byt pekna rodina ...

banderaska29
11. máj 2021

Strašne ma bolí, ako jeden chlap dokáže vyviesť jednu ženu, matku z reality. Žiaden za to nestojí :( strašne ma to mrzí :(
každopádne rozhovor veď v duchu, ktorý ju rozptýli v tom dobrom slova zmysle 🙂 veď komunikáciu smerom deti, plány - keď sa vráti domov. ako ju zoberieš ku kaderníčke, na nechty, na výlet 🙂 že pôjdete všetky spolu aj s detmi..

natassha1
11. máj 2021

chce to cas a jemnost no najlepsie by bolo ak by to narazovo dostala proste zo seba von. s ex nemusi komunikovat, isto sa najde niekto, kto to za nu v pohode zoberie

kacena4
11. máj 2021

v kazdom pripade sa nezacykli v jej probleme treba pozerat na buducnost a na deti, kym bude v depke bude to mat tazke a nebude sa vediet uchytit v zivote, takze povzbudzovat ze sa na nu deti tesia kedy pride domov a ze aby cim skor prisla a neriesila chlapa ale deti ze kym sa nezriery so situaciou bude v zacyklenom kolecku depresie a nenavisti voci chlapovi ☹ a tiez sa mozes ponuknut do buducna ze sa o teba bude moct opriet ak by bolo treba a nezvladala by to - to ze je na psychiatrii nie je nic hrozne je to diagnoza ako kazda ina, je v nemocnici a hotovo, ak by isla na operaciu so slepakom tiez by ste sa rozpravali o vsetkom moznom tak tu len vynechajte temu chlap lebo zo je citlive to musia poriesit psychiatri