Ako sa stať nezávislou od manžela?

28. máj 2023

Baby ako sa od neho stat nezávislou? Vraj som ako malé decko , ktoré si neporadí samo, že na všetko ho potrebujem. , všetko chcem vedieť..môžte mi dať prosím radu?

zitaje
28. máj 2023

Tak si s ním proste sadni a povedz mu: Chcem sa porozprávať o financiách. Je mi jasné, že teraz zarábaš iba ty, ale chcela by som sa aj ja podieľať na rozhodovaní o našich spoločných peniazoch. Obzvlášť, keď ide o peniaze, ktoré dostanem ja od mojich rodičov.
Zbytočne to budeš písať nám. Komunikuj to smerom k nemu.

miroslava21
28. máj 2023

A ja mam opacny nazor lebo z tvojich slov vyplyva
- mas kartu od spolocneho uctu, tebe necha muz zbytok jeho vyplaty po zaplateni poplatkov
- ty mas pracu a auto
- mas vlastnu vyplatu
- tebe muz plati drahe nevyhnutne veci ako zuby a pery
A tebe nevadi ze ti zaplati zuby za xy penazi a taktiez pery? Ale vadi ti, ze peniaze sa odlozia na spolocny ucet na hrosie casy, ku ktorym mas kedykolvek pristup?
Ked ti zaplatil pery nepotrebovala si byt nezavisla?
Trosku vypocitave nie? Asi tvoj muz vie, ze s peniazmi nevies moc dobre hospodarit...lebo ine je keby ti peniaze vezme a nemas k nim pristup.

ropucha6
28. máj 2023

Vsak to je jedno, prijem je spolocny.

ysseba
28. máj 2023

A manžel je tvoj šéf v práci? Ak nie, tak ho uprac, že to ako robíš svoju robotu posúdi tvoj šéf. A že on sa nesťažuje, práve naopak - chodí ti výplata a aj odmeny (ak tak je), tak že je asi spokojný.

zmrzlinka2021
28. máj 2023

@zitaje lenže ona komunikovať nevie, iba drankat peniaze na pery. On je asi vo vzťahu ten inteligentnejsi

zuzikak
28. máj 2023

ked sa mu nepaci ako je uvarene a upratane, nech to spravi sam a nech ti teda ukaze ako to robit. Dufam, ze si mu na to nieco povedala. Alebo si bola ticho ? Sakra zena zacni sa ozyvat.

oli18
28. máj 2023

Asi mi niekto sedi na vedeni. O co tu ide?

cacianka
28. máj 2023

Tie € si TY odloz na horšie časy, a daj si napísať darovaciu listinu.
Viem o čom hovorím, daj na rady starej korytnačky

cacianka
28. máj 2023

@maca1984 € nie sú spoločné, teda ak autorka nechce

cacianka
28. máj 2023

@zmrzlinka2021 no podľa písania, máš asi pravdu, lebo aby sa 1 žena nevedela vyjadriť lepšie, napísať jeden prehľadný text, odpovedať k veci, tak potom neviem kto z nich 2 je viac IQ

milanemila
28. máj 2023

Ja mam z teba trosku pocit, ze nejak plavas zivotom a unikaju ti realne veci. Akoze ti oznamil, ze mate hypo kt konci fixacia a ze pojde splatka hore, o tom si ty akoze nemala sajnu? 🤷🏼‍♀️ neviem ako si bola doma vychovana, ake si mala povinnosti a ako si bola pripravena na samostatny zivot, ale ak ti vadi, ze manzel s tebou zaobchadza v podstate ako s deckom a vo vsetkom rozhoduje za teba, tak ho prpste nenechaj. Bud je mimo on, alebo sa k tebe tak sprava, lebo to realne potrebujes a si tak trosku stratena. Tazko to posudit z prispevku na MK, tak si skus na to odpovedat sama.

mandarinka555
28. máj 2023

Keď vieš aký je, tak načo si mu o nich hovorila?

marseillefan
28. máj 2023

@miroslava21 presne tak... navyše je jej muž ekonomicky gramotnejší, lebo veľmi dobre vie, že im končí fix na hypotéku a to im zvýši splátku úveru, takže extra peniaze chce použiť na zníženie istiny. Celá téme aby sa mohla volať "Ako presvedčiť muža, aby súhlasil s dovolenkou, aj keď peniaze vieme použiť užitočnejšie"

oli18
28. máj 2023

Velmi ste sa vsetci snazili autorke dobre poradit, len neviem, ci to ma cim pochopit.

lucopeda
29. máj 2023

V prvom rade tak ze budes mat pracu a vlastny prijem

nikaeli
29. máj 2023

prečo si všetko vymazala?
dievčatá ti tu radia a ty takto..
mala si požiadať o zmazanie diskusie, keď už

kittykat22
29. máj 2023

je skoda, ze si to zmazala. Ved to bolo anonymne. Podla mna to bola velmi dobra diskusia po dlhom case.

linduska86
30. máj 2023

Ppc diskusia, kde autorka pomaze svoje komenty

lamadore
30. máj 2023

Autorka,založila si diskusiu anonymne a mohla sa slobodne vyjadriť.Čoho si sa zľakla,že si musela komentáre zmazať?Pre tie z nás,čo si to tu neskôr otvorili,je to už nič platné čítať.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pimpulienka
30. máj 2023

Aj tato otázka je tak orientovaná..závislá na odpovediach tu?