Ako sa zbaviť "kamarátky"?

lienka737
16. aug 2014

Skúsim to opísať stručne. Viem, že názov je krutý, ale kamarátka je v úvodzovkách. Poznám jednu babu. Ona si ma proste vybrala za kamošku (neviem dodnes prečo a ako, nejak postupne to šlo asi) a ja nemám to srdce jej narovinu povedať, že ma to s ňou nebaví. Úplne sa na mňa naviazala. Nemá iné kamarátky a všetok čas chce tráviť so mnou. Problém je ten, že mne ona nesadla, ja mám iné kamarátky, rodinu, mne to stačí. Pri nej sa cítim obmedzovaná, lebo sa strašne snaží. Ona mi stále nosí nejaké drobnosti, sladkosti, stále sa chce stretávať, stále mi píše. Žiarli na moje ostatné kamarátky, najradšej by ma mala len pre seba, kupuje mi stále nejaké drobnosti, stále sa o mňa zaujíma, stále otázky na moje súkromie, kedy pojdeme von, kedy pôjdeme na plaváreň, potrebujem s Tebou pokecať, pozývam ťa na zmrzku......

Skúšala som jej nepísať. Po pár hodinách (nie dňoch ale hodinách!!!) niekoľko správ typu: "čo je s tebou, čo sa stalo"...
Normálne kvôli mne že vraj nespala, celá hotová. Snažím sa maximálne obmedzovať kontakt s ňou, ale jej je hneď do plaču, že všetci na ňu kašlú. Má problémy doma s manželom, viem, že to nemá ľahké, ale prečo JA??? Ona stále nepochopila z môjho odmietavého postoja, že ja nemám záujem sa s ňou kamarátiť.

Čo by ste robili na mojom mieste?
Nechcem jej ublížiť, ale ja už ďalej nevládzem.
Ďakujem za odpovede a názory.

happyfrog80
16. aug 2014

no tak to ti mezavidim,asi jej to budes musiet povedat do oci a nestranit sa jej,mozno to pochopi.Ja mam za kamosku mojho muza,tiez nemam ziadnu kamaratku a som spokojna lenze ona uz nema ani dobry vztah s muzom tak nech si najde kamarata 😉

bambibam
16. aug 2014

Ja by som jej normalne povedala ,že nech sa nehnevá ,že mám s manželom ( alebo hocikto iný ,deti,atď) dohodu, kde ste sa dohodli ,že sa budete venovať inym činnostiam a priateľov a kamarátov načas dáte bokom. Nech to nebere v zlom ,ale bolo by vhodné keby vydržala cca 2-3 týždne ,že sa jej ozveš,lebo nechceš aby ti to narušilo harmoniu v rodine. Povedz jej to kludne ,pptichu a ak to za 2 týžne nepochopí , povedz jej to otvorene priamo že nech ro nerobí ,že ti to vadí. Buď sa nasere 'a dá pokoj, alebo to nepochopí a bude to chvílu trvať a ty budeš musieť hladať výhovorky.

miskatomy
16. aug 2014

No boze teraz som sa upne vratila par rockov dozadu..presne toto prezivala moja kamaratka s jednou babou...neustale telefonaty,nemohla byt s nikym inym, stale bola pri nej v robote,vsetok cas chcela s nou travit....a chvilu to kamoska vedela vydrzat ale potom uz mi povedala ze jej to vysava energiu tak som jej povedala nech jej to povie narovinu...a tak aj urobila...bola scena typu ako si mi to mohla urobit a boli aj slzy ale uz ma klud 🙂

warholette
16. aug 2014

@lienka737 napis jej "prepac, teraz nemam cas, ozvem sa ti neskor" a nereaguj. vypni telefon. alebo "prepac, teraz travim cas s rodinou. na zmrzku pojdeme o tyzden" a vypni telefon. zjavne tebou manipuluje, pretoze to je co za otazka "co sa ti stalo" po par hodinach... je to sice smutne ale ty svoj zivot nemusis obmedzovat kvoli tomu, ze si ta niekto vybral za kamosku, kamaratstvo musi byt obojstranne 🙂

sandri
16. aug 2014

Akoby som citala o kamaratovi MM. Sponzali sa v praci, bolo z toho velke kamaratstvo, boli schopni si kazdy den volat a chodit stale na pivo a mne to asi po 3 mesiacoch uz neskutocne liezlo na nervy... ako, chalan je to dobry, fakt ze dobrak od kosti, aj nam parkrat velmi pomohol, za co som mu vdacna, ale toto uz bolo skutocne moc... u nas pomohlo to, ze sme mali dieta. Jednoducho na kamarata nezostal cas 😎 Ale on sa asi chudak urazil, lebo mm mu tiez nezdvihal telefony, neodpisoval na SMS, v podstate s nim uplne prestal komunikovat... najprv volal chalan mne, ze ci sa nieco stalo a ci sme v poriadku a podobne... tak som mu vzdy povedala, ze sa nestalo nic, ale ze ked ma clovek den rozkuskovany do 3 hodinovych blokov, pricom v noci je hore kazdu hodinu, tak ze proste nema chut ani energiu este ist na pivo... uz je to coskoro rok co mame maleho a MM sa kamaratovi nedavno ozval, ze ci nejdu na pivo - zrazu nema cas on... cize preto predpokladam, ze sa urazil... ale moc mi to nevadi 😝 takze moja rada, ignoruj ju... ine ti neostava... pripadne si vymysli nejake konicky a povedz jej, ze si jej nemohla zdvihnut telefon, lebo si bola napr. na aerobiku alebo nieco podobne...

kadri
16. aug 2014

@lienka737 toto sa mi stalo 2x v zivote, volam taketo "kamaratstvo" - pijavica 😀 ale zvladala som to vcelku ok. ako prisli, tak odisli, ono ludia su v tvojom v zivote na urcity cas, z urciteho dovodu alebo na cely zivot. mne sa potvrdilo, ze to tak je

Ľudia prichádzajú do našich životov pre nejakú príčinu na určité obdobie alebo na celý ŽIVOT. Ak ich budeme vedieť odlišovať, tak sa naučíme, čo je potrebné urobiť pre nich.

PRÍČINA
Ak sú niektorí v našom živote pre nejakú príčinu, tak je to vlastne vyjadrením
našej potreby.
Prišli, aby nám pomohli vyriešiť nejaký problém, prišli nám poradiť a
podporiť nás vo fyzickej, emočnej alebo duševnej stránke. Nám sa môže zdať, že nám ich poslalo samé nebo a ono to skutočne urobilo. Sú tu preto, lebo ich my potrebujeme, aby tu boli. Neskoršie, keď sa už náš problém vyriešil alebo prišiel čas nechať zvyšok problému na nás samotných, tak táto osoba urobí alebo povie niečo, čo ukonči náš vzájomný vzťah. Niekedy tieto osoby zomrú. Niekedy jednoducho odídu.
My si však musíme uvedomiť to, že náš problém sa vyriešil, naša potreba sa
uspokojila a teda ich účasť v našom živote sa skončila. Naša modlitba bola
vypočutá, teraz už musíme vstať a ísť sami, bez ich pomoci.

OBDOBIE
Niektorí ľudia sú v našich životoch na určité OBDOBIE ... naša cesta životom
nám ich poslala na určité OBDOBIE ... väčšinou sa navzájom od seba niečo
naučíme, zažijeme niečo super, dobre sa spolu zasmejeme, naučíme sa pomáhať si.
... väčšinou nás títo ľudia naučia niečo, čo sme nevedeli alebo nás prinútia
vyskúšať niečo, čo sme ešte v živote neurobili. Obvykle zažijeme s týmito
ľuďmi veľa zábavy, avšak je to na určité OBDOBIE ...

CELÝ ŽIVOT
Celoživotné vzťahy nám dávajú celoživotné lekcie. Musíme týmito lekciami
postupne prechádzať a nimi budovať tento vzťah, aby mal dobré základy.
Dôležité je učiť sa z týchto lekcií, milovať túto osobu a uvádzať do praxe to,
čo sme sa naučili vo všetkých ostatných našich vzťahoch, vo všetkých oblastiach nášho života.

Ďakujem za to, že si súčasťou môjho života bez ohľadu na to, či si tu pre nejakú príčinu alebo na nejaké obdobie alebo na celý život.

zvolsiinylogin
16. aug 2014

@lienka737 ahoj, podla mna jej objektom zaujmu tvoj manzel.....ty si len akysi "mostik" aby sa k nemu dostala...ja by som sa jej zbavila co najskor, ved sama nevies, preco si ta vybrala za kamosku....a tvoje ostatne kamosky ju poznaju? pripadne je to suseda z dediny? jednoducho jej povedz, ze nemas cas a aj dlho mat nebudes....nemas cas sa s nou stretnut, ani jej odpisovat, ani nic....hadam jej to dopne, drzim palce...

janinah
16. aug 2014

stalo sa mi v mladosti a mám pocit,že osoba sa do mňa zaľúbila,našťastie nás okolnosti od seba odstrihli v pravý čas..radím úplne prerušiť kontakt,nedvíhať telefon,nestreávať sa,je to kruté,ale jedine účinné

lienka737
autor
16. aug 2014

Zabudla som jednu dôležitú vec - ja som slobodná. Ona vydatá s dvoma deťmi a manžel kvôli práci chodí domov len na pár dni do mesiaca.
Ona to neprežije, keď sa na ňu vykašlem naraz. Ja stále čakám, že jej to nejak docvakne postupne. Už som jej hovorila, že nech si hľadá kamošky vo svojom okolí, ale ona nemá záujem.

lienka737
autor
16. aug 2014

Tiež mám pocit, že je akoby "zaľúbená", len by sa furt bozkávala so mnou (akože na privítanie, rozlúčenie) a ja zrovna nie som ten typ. A furt sa len objímať chce samozrejme kamarátsky.
Výhovorky, že nemám čas a máme návštevu a pod. používam aj mesiac, ale ona neprestáva s tým vyvolávaním na kávu a k nej na návštevu. Dokonca sa sama núka ku mne. Ja vždy zahrám mŕtveho chrobáka alebo to nejak obraciam na srandu. No ale už nevládzem. Fakt mi vysáva energiu.

pink_lady
16. aug 2014

@lienka737 kolko mas rokov?
ona makolko rokov?

dnes zalozeny nick 😅

lienka737
autor
16. aug 2014

Áno, dnes som založila nick, predtým som chodila sem len občas a čítala som rôzne diskusie.
Ona je o dva roky staršia, presný vek neuvediem, ale obe máme medzi 30-40. 🙂

mirkava
16. aug 2014

@lienka737 jaaaj trošku som sa pobavila, je to zvláštne že aj baby medzi 30-40 majú takéto problémy... ak ju ignoruješ a dávaš jej to najavo a ona to nechápe tak nie je celkom OK, alebo má nejaký psychický problém... v podstate mi je jej luto...

lienka737
autor
16. aug 2014

@mirkava Práve preto to považujem za problém, lebo sa mi to nezdá OK. Každý normálny by sa už dávno buď urazil alebo by sa na to vykašlal, ale ona nie. Ona aj keď mi niečo vyčíta alebo mám pocit, že sa urazila, tak o chvíľku už zase píše, čo moja pekná a mám ťa veľmi rada a moc pre mňa znamenáš.

mirkava
16. aug 2014

@lienka737 prečo sa na teba tak fixuje? dala si jej na to nejaký podnet? Tak jej jednoducho povedz, že máš rodinu a nemáš čas na kamarátky...

eri150
16. aug 2014

@lienka737 Vyhovaraj sa na rodinu, manzela, ze musis/chces s nimi travit viac casu, ze si malo s detmi alebo s manzelom, ides k rodicom,..ved je tooolko vyhovoriek!! 🙂 Ja by som sa inak vyhovarala a keby som s nou na to stretko nechcela ist, tak proste nejdem a hotovo! Mne takíto ludia strasne lezu na nervy, nemam ani nejaku blizku kamosku, ked chcem, pokecam so susedami alebo pozveme k nam pár s detmi, co su rovesnikmi s nasimi, ale aby som si odkrajovala moj drahocenny cas s niekym, s kym nechcem byt, no estezeco! Ju to po case prestane bavit a prestane doliezat..

25daniela
16. aug 2014

@lienka737 no, sa vyhovaram a ked by to nezabralo, jednoducho potom povedat na rovinu... Ked je to take obtazujuce a vyciciavajuce, ani sekundu by som v takom "vztahu" nevydrzala...

stellamaris
16. aug 2014

@lienka737 povedz jej pravdu a popros ju,aby si nasla kamaratku,co bude mat o nu zaujem.Lepsie ako vyhovarat sa vecne na nieco.

silaviat
16. aug 2014

v prvom rade od nej darceky i ked male neprijimaj .. odmietni ich..povedz jej hned ze sice ju mas rada,ale chces travit cas len s rodinou a preto na nu nemas tolko casu ako by ona chcela a preto nech sa na teba nehneva ale ze by si uvitala aby ti menej casto volala...az budes mat trocha casu sa jej ozves ale nech to necha na teba kedy 😝

xantipos
16. aug 2014

Nemam vo zvyku velmi reagovat na forach, ale teraz musim. Ja som v tvojom prispevku citala presne moj pripad. Mala som"kamaratku" ktora mi doslova nedala ani dychat. Ked som jej nedvihala telefon, tak mi zavolala z ineho cisla, ze ci to zdvihnem... Ked so mnou nebola v kontakte dva dni, tak zistovala, ci vobec zijem. A ten psychicky teror, ktory som ja sprosta znasala, lebo nikoho ineho nemala, kedze kazdy ju poslal slusne do "pecka". Vycitky a ziarlivost na ostatne moje kamosky nebudem ani popisovat.
Moj problem vyriesilo tehotenstvo. Po dvoch potratoch som zostala automaricky doma na rizikovom a vtedy som si povedala dost! Teraz potrebujem klud a nie sa zozierat a stale si vymyslat nejake vyhovorky. Napisala som jej sms, ze sa s nou uz viac nechcem kontaktovat... Jedna jasna sprava a odvtedy nic. Klud, pokoj v dusi. Takze moja rada, musis s tym seknut radikalne a priamo, tentokrat bez vyhovoriek. Inak ta znici a vycicia vsetku energiu.

dejnas
16. aug 2014

@lienka737 tiež si myslím, že "nebude úplne v poriadku", ale určite nie zas natoľko, aby neprežila to, že s ňou prerušíš kontakt...
a podľa toho, čo popisuješ, to urob čím skôr, inak sa na teba nalepí úplne a nedá ti dýchať.... neboj, ona si časom najde zas niekoho, na koho sa takto namotá...
najskôr ťa začne zahŕňať darčekmi a neskôr bude na oplátku minimálne od teba požadovať, aby si jej bola kedykoľvek non stop k dispozícií, citovo ťa môže začať vydierať.... sekni to čo najskôr, najmä pokiaľ ty o jej priateľstvo nestojíš.... prečo sa obmedzuješ a pretvaruješ ?!
tráv svoj čas s tými, ktorí ti prinášajú radosť, nie s tými, čo ťa "dusia" !

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jolly84
16. aug 2014

Nechápem, ako žena medzi 30 - 40 nevie jednať na rovinu? Úplne normálne jej to povedz ako to cítiš......

marionmarion
16. aug 2014

ak jej nechces ublizit, skus ju zoznamit s dalsimi ludmi, aby tych kamaratok mala viac...mozno sa nevie zoznamovat a treba jej trosku pomoct...ak by mala aj ine kamosky, uz by si nebola taka zaujimava a jedina...

arnika888
16. aug 2014

lienka737, daj na rady ostatných báb a povedz otravnej kamoške na rovinu, že máš svoj život a na ňu ti neostáva toľko času, koľko by si ona želala. Je to kruté, ale musíš urobiť drastický krok, neskôr to bude ešte horšie. Pokiaľ nemá priniesť priateľstvo obojstranný osoh, tak sa nesiľ. Aj ja mám skúsenosti s takýmito upírmi v ľudskej koži, tí ti vysajú z tela aj posledný kúsok energie, nedopusť to, obklop sa priateľmi, ktorí aj tebe niečo odovzdajú!

dana_l
17. aug 2014

co myslis pod pojmom, - ja mám rodinu, to je kto? pises ze si slobodna.

arnika888
17. aug 2014

@dana_l aj mňa zaskočila táto nezrovnalosť, 2x som si to musela prečítať a nič som nezmúdrela. Hádam nám to lienka 737 objasní.

madono
17. aug 2014

@dana_l
@arnika888 rodina nie sú len manžel a deti, ale aj rodičia, súrodenci, bratranci a sesternice, ujovia a tety, synovcovia a netere a pod. 😉

lienka737
autor
17. aug 2014

@dana_l Rodinu som myslela súrodencov s ich rodinami. Teda nie manžela a deti, ale širšiu rodinu, ktorí nás často navštevujú a s nimi som rada, lebo sú mi blízki a rozumieme si.

lienka737
autor
17. aug 2014

@jolly84 V takomto veku sa to robí horšie jak v 15-tich. Najväčší problém je, že my sa budeme stretávať aj tak 😢 .