Ako sa zmieriť so žiarlivosťou?

luka2510
24. nov 2014

Ahojte. Chcela by som sa spýtať na Vaše rady ako sa zmieriť so žiarlivosťou...zbaviť sa jej asi bohužiaľ nedá :( Myslím si o sebe , že som celkom inteligentná a rozumná žena ale len v prípade , že sa nedostaví žiarlivosť. Potom akoby sa zo mňa stal iný človek...nedokážem rozumne uvažovať a konať. ako ostať rozumnou aj keď Vám v hlave víria predstavy ?
Dokážem sa tým veľmi dlho trápiť a samozrejme úzko s tým súvisí a trápenie prečo je to tak....
Budem vďačná za každý názor!

terezka1947
24. nov 2014

@luka2510 vies,ono to nie je lahke.....aaaale,naozaj to z hlavy vytesni...ked ta niekto nejakym sposobom bude chciet podviest,nejako si nevazi,co doma ma....taaaak to neovplyvnis
a a k mas vedla seba muza,co za nieco stoji a dovod ti nedava,naco si kazit zivot?

luka2510
autor
24. nov 2014

ja to strasne chapem a vsetci mi tu vysvetlovali co mam robit..ale ja viem co mam robit babulky len neviem ako na to

trish31
24. nov 2014

@luka2510 ja ta chapem ja som tiez velmi ziarliva a je pravda ze muzom to vadi...a je pravda aj to ze nemozes byt muzovi stale za chrbtom a sledovat ho co robi,s kym je,kde je.Treba mu len doverovat a pracovat na sebe aby vedel,ze Ty a jedine Ty si pre neho ta prava a jedina,vynimocna zena 🙂

mima4
24. nov 2014

@luka2510 daj muzovi slobodu, ak bude s tebou a bude ti verny, vzdy bol tvoj. Ak odide za inou, nikdy nebol tvoj a nestoji za tvoje slzy.
Ideal toto zistit pred svadbou 🙂

alazala
24. nov 2014

@luka2510 musím reagovať na tvoje komplexy zo žien, ktoré majú vš ( je to tak alebo sa mýlim?)
neblázni!! To, že niekto skončil vysokú školu vôbec neznamená, že je super inteligentný. A vôbec žiadna škola nikoho nenaučí "inteligentne" zvládať takéto siutácie. Aj vyštudované psychologičky s doktorátmi sa rozvádzajú, žiarlia, hysterčia a pod. , to si buď istá.
Možno by ti pomohlo nájsť si niečo svoje - tým nemyslím cvičenie, ale niečo okrem domácnosti, kde sa budeš realizovať. Niečo, čo ťa baví a dá ti pocit tvojej vlastnej hodnoty. Takej hodnoty, ktorú budeš mať aj bez manžela a bez detí. To je typicky práca, ale určite to nemusí byť v tom zmysle chodiť niekam do zamestnania. V poslednom čase som natrafila na mimoriadne populárne blogy, ktoré píšu americké "ženy v domácnosti". Ale to je len príklad, každý si musí nájsť svoje, či už je to predávať hoci štrikované čiapočky alebo sa pustiť do štúdia psychológie 🙂

0silvia0
24. nov 2014

@luka2510 no vidím, že ani rady nepomohli. Ak nechceš svoj problém zatiaľ riešiť nejakou terapiou, psychológom, skús si aspoň v rámci voľného času vypočuť pár prednášok od Ivany Adamcovej, možno sa ti pár vecí bude javiť v inom svetle. Neviem, či je to práve to, čo ti sadne, ale skús 🙂
http://www.ivanka-centrumduchovnipomoci.cz/vide...

luka2510
autor
25. nov 2014

@trish31 praveze nie som mu vobec za chrbtom, ani neziarlim stale alebo na kazdu..sme obaja velmi komunikativni a mame radi ludi...len proste dakedy to pride..vies...a vtedy sa neviem zachovat ako rozumna zena ...

luka2510
autor
25. nov 2014

@0silvia0 dakujem pekne..nepovedala som ze to nechcem riesit terapeutom ale zatial neviem za kym mam prist.,.a komu doverovat, je ine sa anonymne zdvoverit ako niekomu z ocu do ocu povedat nieco tak hanlive do oci...

luka2510
autor
25. nov 2014

@alazala musim si najst pracu ktora mi bude mozog hlavne zamestnavat a zasa pride otazka ktoru mi dava moj manzel ci mi to stoji za to ked o druhej chodim pre deti a venujem sa im..co take najdem len na polovicny uvazok...

trish31
25. nov 2014

@luka2510 tak si najdi nejake konicky,stretavaj sa s ludmi,zvys si sebavedomie aj takto-mne to pomohlo,rok na materskej mi teda dost kleslo sebavedomie,potom som sla do prace,obcas uz aj vybehnem s kamoskami do mesta na drink,veceru a veru hned sa aj ja lepsie citim

luka2510
autor
25. nov 2014

@trish31 musim sa to naucit...musim

katka2505
25. nov 2014

@luka2510
poznám to..som taká istá..je to vec predstavivosti. manžel teraz dosť často chodí na všelijaké školenia a porady, kde aj prespávajú a mňa ide roztrhnúť..ak keď mi nikdy na to nedal podnet žiarliť, vždy si predstavujem, čo tam asi robí, s kým je a že sú tam aj iné ženy..spravím si z toho príbeh, že keď tam aj spia, čo sa asi môže stať..môj manžel je veselej povahy, rád robí zábavu a keď sa doma pred tým ako tam ide pohádame, ide ma roztrhnúť od zlosti, že on sa niekde baví a ja sedím doma..moja mama mi vždy hovorí: " keď ťa chce niekto podviesť, nemusí chodiť na služobky, môže to robiť aj doma, keď ideš do roboty a ani o tom nevieš."

luka2510
autor
25. nov 2014

@katka2505 katuska vsetko naj k meninkam ja som tiez Katka 🙂
presne si to vystihla..a presne aj ja to robim..boooze ..a este ked odtial aj pride na druhy den sa so mnou nebavi aj tyzden a mna ide porazit...strasne mi je luto ze ked je na mna nahnevany ani mi nezavola cele dni...ani sa nespyta co deti...nic...viem ze si za to mozem sama ale musi byt taky??

0silvia0
25. nov 2014

@luka2510 myslím, že problém žiarlivosti, ktorý chce človek riešiť, nie je nič hanlivé. Ľudia majú rôzne problémy, a žiarlivosť nie je nič hrôzostrašné. Ak sa nevieš rozhýbať a nevieš, odkiaľ začať, môžem ti poslať tip na jednu pani, ktorá sa venuje rôznym technikám pomáhajúcim psychike človeka. Keďže si z TT, toto centrum je priamo v TT: http://www.stastniludia.sk/

luka2510
autor
25. nov 2014

@0silvia0 dakujem velmi velmi pekne

katka2505
25. nov 2014

@luka2510
to je asi tým meno..🙂 Aj tebe všetko najlepšie..
no mňa ide tiež šľak trafiť, keď ma ešte nezdvihne alebo neodpíše..tak to úplná zlosť do mňa ide

mircalla
25. nov 2014

@bosoriak mudro pises. ja som ziarliva vobec nebola, ale potom prisla nevera a uz bol problem opat verit, proste ma to stale matalo. v podstate to bol zial zaciatok konca. je takze to niekomu nepripominat, ked sa to stane

alazala
25. nov 2014

@luka2510 no veď : polovičný úväzok je super, nie? Budeš mať prácu a zároveň čas aj na rodinu. Mala som dojem, že vo vašom prípade o peniaze nejde. A hlavne: nemusíš byť zamestnaná, môžeš niečo aj sama vymyslieť 😵

moonlight1210
25. nov 2014

@luka2510 plzak: ziarlivost a dalsia kniha: prva pomoc pri nehodách manzelskych
zozen si v kniznici a citaj. najdes sa v nich a mozno ti trochu pomozu. nielen v nich vysvetluje, co sa ti deje (to vies aj sama), ale aj dava prakticke navody, ako to skusit zvladnut a ovladnut.

luka2510
autor
25. nov 2014

@moonlight1210 a ten plzak to je spisovatel. spravne som pochopila? 🙂

moonlight1210
25. nov 2014

@luka2510 smankote babicko, taka nevedomost! vygoogli si 🙂
Bol to psycholog (uz umrel, asi pred 2 rokmi), ktory sa okrem ineho specializoval na manzelske a partnerske problemy a vedel o nich velmi prijemne, zabavne a putavo pisat. A poucit.
V kniznici, preto lebo roky vydania su okolo 1960-70. Na trhu bezne nezozenies. Mozno v bazaroch.
Ale stale su to aktualne knihy a rady, kedze bez ohladu na dobu stale ziarlime rovnako. 😉

A ziadnu paniku, ak ta manzel lubi, este to pomoze. Horsie by bolo keby ta uz nechcel. Ale aj tak to pomoze. Aspon si nepokazis dalsi vztah.

hradnapani
25. nov 2014

@moonlight1210 praveze tych jeho knih je na trhu stale dost. Aj minule som si kupila.
tu by sa hodilo kupit si tento titul http://www.martinus.sk/knihy/autor/Miroslav-Plz... Othelon alebo manual zarlivosti @luka2510
mozno si uz pocula niekde jeho legendarne slova na adresu nevery "Zatlkat, zatlkat, zatlkat!"- tym bol dost znamy. Inak taky podareny panko to bol, aj v telke byval casto.

julichen
25. nov 2014

ahoj ak mozem pridat svoj nazor, toto teda tuto temu som riesila aj so psychologickou kedze mam tiez vysokoskolske vzdelanie, ale to nie je podstatne, ale som vydata a kazdy zena muz koho som sa pytala ohladom ziarlivosti mi potvrdili z ich nazorov , ze je to o nízkej sebaucte, ked som videla pary a vedla nic neviem nadhereneho chlapa nic to s nimi nerobilo, aj ked som videla vedla nich zeny so zenou to neurobilo nic naopak pochvalila ju ta zena, ze vyborne vyzera tiez som sa nad tym zamysela ako je to mozne a je to o taktrochu hodnote ku sebe samej dôlezite je, aby si bola vyrovnana a spokojna so sama sebou vlastnou hodnotou moj manzel zatial mi tvrdil, ze zena ked ziarli sa akoby podcenuje ma pocit, ze zena ma o sebe nizku mienku a to v muzovi neviem sice co vyvolava, ale hladaj v sebe nieco co ta na tych druhych rozculuje az vyvadza z rovnovahy môzeme byt rovnako inteligentne vzdelane , ale doslezite je to ako sa sama vnimas tvoje vnutorne ja ak si mozno nie spokojna so sebou tak je potom mozne , ze nieco by to chcelo zmenit, uces farba vlasov, alebo nieco ine, ked som toto riesila so psychológmi tak mi toto vacsinou sa na tomto nazore zhodli aj ostatny lekari psychológovia a hlavne je to aj o viere v seba samej moj nazorr

julichen
25. nov 2014

knihy nie su zle fajn precitat si ich , ale nezabudaj, ze vzdy moze prist situacia, ked budes si mysliet, ze explodujes skus vtedy si uvedomit co ta vyvadza z miery, mozno nato prides , knihy su mudre, ale musis sama rozmyslat , lebo knihu nestihnes vytiahnut vteeedy, ked pride dana situacia a podla viacerých nazorov zien mali co robit aby to rozdychali porozmyslaj sama nad tym aj ja uvazujem

laskavocka
25. nov 2014

@luka2510
Boze zenska neziarli a daj sa konecne dokopy , lebo to uz vypada na diagnozu

luka2510
autor
26. nov 2014

@laskavocka to je uz diagnoza ..preto pisem sem :D
dievcata moje...ja neziarlim na vsetky zeny.. len na jeden typ 🙂
no a teraz napriklad mame tichu domacnost , vcera som mala meniny, kupil mi krasnu kvetinu ale cely vecer sa so mnou stale nebavil..tak som si zobrala knihu a isla do spalne citat...tak som chcela aby prisiel ..ale poznam ho ked je nahnevany tvari sa ako chudatko sveta a opat musim prist ja adat to do kopy ach jaj...
vcera mi to prislo luto len preto, ze som mala meninky
len viete, on odisiel do prace samozrejme tam vhupne do viru a kasle na mna co doma prezivam..ked je takyto cele dni sa neozve...a toto ja nedokazem..ked ja som nahnevana tak po prve iba 15 min a neviem si predstavit ze by som sa mu neozvala...i ked viem ,ze je v praci..ja som doma, mozem ist hocikde a robit hocico...a neviem asi som fakt vadna...sorry ked uz leziem na nervy :(

julichen
26. nov 2014

nelezies vôbec na nervy len to je pravda, ze tvoe sebavedomie je dotknute, hlavu hore moja, viem velmi dobre ako ti je vstan zober rozum do hrsti a rozmyslaj co dalej ak nepracujes zhanaj pracu, pec kolace, upratuj, lebo ti prejde cas a nemyslis na hluposti

kristinaanna
26. nov 2014
anton579
9. dec 2014

to by som potreboval aj ja niekedy poradiť. ☹ Ja som vôbec nežiarlival a zistil som , že za tým je problém málointeligentnej komunikácii a tolerantnosti. Väčšinou korenene zachádzajú až do výchovy toho druhého partnera . Ale podotýkam,že je to ten môj príklad . ☹ .

anton579
9. dec 2014

to by som potreboval aj ja niekedy poradiť. ☹ Ja som vôbec nežiarlival a zistil som , že za tým je problém málointeligentnej komunikácii a tolerantnosti. Väčšinou korenene zachádzajú až do výchovy toho druhého partnera . Ale podotýkam,že je to ten môj prípad . ☹ .