Ako si nadobudnúť a udržať vzťahy?

simusiq2
3. jún 2016

Ahojte .. Na zaciatok vo vseobecnosti mam lepsie vztahy s opacnym pohlavim nez s rovnakym hoci to neposobi prave vhodne ... Ale co sa toho tyka chcela by som sa poradit co robim zle ... Nemam problem sa k ludom prihovorit zoznamit sa pokecat ale vsetko su to len plytke vztahy ziadne stretavanie mimo pracu a pod .. Aj ked si trebars rozumieme ostava to v tej istej rovine preco

simusiq2
autor
3. jún 2016

Dokoncim nechtiac som odklikla... Je pravda ze xkrat som sa v ludoch splietla namotavali ma robili zo mna hlupanu a kym som im verila tak odisli z mojho zivota ... A potom ked niekto prejavil zaujem o priatelstvo tak som sa snazila udrzat si ho za kazdu cenu a aj tak nic .. V praci je to fajn mam ludi s ktorymi mi ubehne cas ale na opacnej strane sa ma zmocnia pocity ze vsetci su rovnaki tak bocujem od nich

zuzkavladko
3. jún 2016

Ja si tiez viacej rozumiem s muzmi ako so zenami 😀 Kolegyne tiez len tak ze pokecat a koniec. Ozajstne priatelky mam z gymnazia, ale kazda uz mame svoje rodinky, sme roztrusene pocelom svete, takze si s nimi jedine tak popisem. A vies co? Mne to vobec nevadi...aj tak mi je najlepsie samej so sebou 😀 (teda samozrejme okrem mojej rodinky)

lintu
3. jún 2016

V čom robíš chybu, ti dakto na diaľku ťažko povedať. Možno je to týmto "a potom ked niekto prejavil zaujem o priatelstvo tak som sa snazila udrzat si ho za kazdu cenu..." AKO si sa snažila? Niekedy práve tá snaha totiž najviac škodí. Je to ako pri naháňaní potenciálneho partnera. Čím viac tlačíš na pílu, tým viac sa ti ten druhý vzďaluje. Preto netlač. Neviaž sa na osoby. Nechaj veciam voľný priebeh. Kto bude chcieť, vyhľadá ťa i bez tvojej pomoci.

Zvykni si, že ľudia prichádzajú i odchádzajú. Nie každý má kamarátstva na život a na smrť. Niektoré kamarátstva trvajú len určité obdobie v našom živote. Potom strácajú na intenzite alebo sa úplne pretrhnú. Neviem čo očakávaš od hľadaného kamarátstva, ale možno od neho očakávaš zbytočne veľa...

Plytké vzťahy sú odrazom nechcenosti alebo neschopnosti preklenúť sa na inú úroveň.

Kamarátstva sa uzatvárajú najľahšie deckám. Nemajú potrebné skúsenosti, obavy....Nad vzťahmi nerozmýšľajú tak komplikovane, ako to vieme my dospelí 🙂

panidia
4. jún 2016

@simusiq2 Ahoj,určite ešte nemáš svoju rodinku,ked ti tak chýbajú kamarátstva.Ja ako som sa vydala,nepotrebujem v podstate nikoho-mám muža a syna.V robote som stále s ludmi,tak som rada že nikoho s cudzích doma nevidím.Ked potrebujem "vypadnut z domu" idem k našim a súrodencom a to mi bohate stačí 🙂 ...

tyelde
4. jún 2016

95% mojich priateľov sú muži...ale celkovo, nemám žiadne nejaké hlboké priateľstvá, keďže z duše neznášam keď musím vždy všetko organizovať ja, potom mám pocit, že sa tým ľuďom vnucujem a chodia so mnou von len zo slušnosti, resp. nikdy nenapíšu sami od seba (pokiaľ niečo nepotrebujú), a ja to po chvíli vzdám, lebo mám pocit, že som otravná 😅

lena888
4. jún 2016

Tak to chodi. Kym nas druhi potrebuju, maju z nas nejaky prospech, budu sa s nami kamaratit. Ked maju svoje rodiny, zaujmy, uz nas nepotrebuju, tak kamaratstvo skonci. Su iste aj vynimky, ale ja sa stretavam len s tymito pripadmi.

moonlight1210
4. jún 2016

@simusiq2 skus sa zamysliet, ci tvoje lahke zoznamovanie sa a nadviazanie kontaktov nespociva v tom, ze nemas problem naladit sa na vlnovu dlzku daných ludi.
ak ano, treba si uvedomit, ze sice je to vyborna vlastnost, ale potom pred nimi to nie si ty. je to herecka, ktora hra svoju rolu.

ja som kedysi mala presne takuto schopnost. dokonca som si ju na sebe dost cenila. a tiez som sa divila (napr. na VS), ze ja sa viem pobavit s kazdym, ale som vlastne akoby sama, kdezto ine baby sice nie su take priatelske a ustretove, ale zato si vzdy najdu ludi, co maju zaujem s nimi udrziavat priatelsva, kontaktovat ich, mat spolocne zaujmy a zabavu.
Tak som tu vlastnost postupne hodila za hlavu a zacala pracovat na tom, aby som vedela byt sama sebou. bud si s niekym sadnem a bude to stat za to, alebo to nadviazanie kamaratstva nestoji za to. je jednostranne a povrchne.
no a tie hlbsie priatelstva prisli prave s tymto.

ak nie si sama sebou, obklopia ta ludia, ktorých pritahuje to, co pred nimi hras. ale to nie si ty, takze sa najdes medzi ludmi, s ktorými vlastne nevies zdielat hlbsie kontakty ako iba znamost a aj oni nemaju zaujem nieco s tebou utuzovat.

simusiq2
autor
4. jún 2016

Urcite kazda z vas ma v niecom pravdu ... Myslim si ze dakedy moc tlacim na pilu ako chapem v skole som moc friends nemala kedze nepijem a nechodim na disco ... Cize tie zaujmy vacsiny som nezdielala mam jednu skutocnu kamaratku uz od prveho rocnika na zs a nas vztah funguje aj hlbsie ale tak paru ludi ma sklamalo a zo zaciatku novych vztahov som podozrievava a trichu s odstupom