Ako si to mám vysvetliť?

stamara
17. júl 2015

Ahojte, možno sa to niekomu bude zdať smiešne alebo v tom nebude vidieť žiaden "problém, ale rada si prečítam vaše názory.

Máme suseda, ktorý dá sa povedať už od mala bol veľmi dobrým kamarátom s mojím mužom, dokonca aj ja som si s ním dobre rozumela. Potom sa však pohnevali kvôli nejakej hlúposti, každý si riešil vlastný život, maximálne sme sa len pozdravili... Manžel sa oženil, sused sa oženil...a mám pocit, že odkedy je sused ženatý, tak má problém pozdraviť sa nie mužovi - ale mne. Koľkokrát sme sa stretli, ja som ho nezaregistrovala a ked som ho zbadala a pozerala na neho, čo musel môj pohľad cítiť, nestalo sa nič, žiadne ahoj .. pritom predtým sa nič také nemohlo stať.. keĎ som vonku pred domom, ani sa nepozrie mojím smerom, robí sa že nič, príp. do niekoľkých minút vyjde jeho žena alebo on ide po ňu... aj ona je taká divná, raz sa pozdraví, raz nie. Parkrát sme ich volali na náštevu, ale akosi nemali záujem ... Mám pocit, že v tom prsty má jeho žena...
Zdá sa mi to divné ?? alebo je to len moja paranoja ?? Mrzí ma to, lebo sme mladí, tak by sme mohli občas stráviť čas aj spolu, ísť si po výletoch atd...

mimi1237
18. júl 2015

@stamara Ked Ti taká ukradnutá ,tak načo to tu riešis?Ci ona Ti je ukradnutá a jej manžel nie ?To je pre teba tak dôležité sa snimi kamarátiť ,ked oni zjavne nemajú záujem..?Nechaj ich tak,budeš mať o problém menej.
Hladaj si iných kamošov ...

stamara
autor
18. júl 2015

Tak ma tu neurazaj prosim ta. Ja tiez nie som extrovert ale nemam problem sa so susedami normalne bavit...alebo s manzelovymi znamymi

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nela1916
18. júl 2015

@fidka79 No veď toto, že z toho cítiť takú naštvanosť a podvedomú snahu nabúrať tú ich ulitu - hoci napr. mne tak trochu tiež vadia páry, ktoré sa uzatvárajú len do seba, hlavne keď sa taký kamarát stiahne zo dňa na deň a odrazu je už len "partner" anič iné - a tiež z toho cítim také čosi, že "lebo sa mi krivdí, musím do nich nejako pichnúť". ALe tiež je možné, že to aj my len preháňame, to už si zakladateľka musí vyriešiť sama, prečo jej tak vadí, že sa s ňou nebaví práve ten jeden človek.

stamara
autor
18. júl 2015

@nela1916 presne si to vystihla. Ze taky kamarat a taka zmena zrazu...len som chcela vas nazor ako by ste taku nahlu zmenu vnimali vy,nic viac nic menej...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stamara
autor
18. júl 2015

@fidka79 akceptujem,nevolame ich uz nikde. Ja som len chcela nazor na taku nahlu zmenu..nic viac. Urazat ma tu vazne nemusite.

stamara
autor
18. júl 2015

@fidka79 nehnevaj si,ale si tak blba,ze az nedovidim. Na tvoje sproste komenty uz ani pisat nebudem.Nikdy sa mi sused nepacil. Nikdy

natalym
18. júl 2015

@fidka79 😉

nela1916
18. júl 2015

@stamara NO lenže je trochu iná vec, ak sa zmena týka celej partie (nie, už žiadne pivo, nemám čas a frajerke vadí, keď som vonku do desiatej, a keď viac pomáham iným ľuďom a nepracujem okolo domu) a keď sa zmena týka len správania voči tebe.

Ak sa zmena týka celej skupiny priateľov / celkovo spoločenských vzťahov, tak ho jedine môžete aj naďalej zapájať do vonkajšieho ruchu a občas ho kamsi zavolať alebo tak, ale žiaľ, rozhodnutie venovať čas len členom vlastnej domácnosti je len jeho vec, a treba to akceptovať. Ak sa však zmena týka len teba - s ostatnými v pohode funguje, ale tebe sa akosi vyhýba - na to som ti už názor napísala, vyzistila by som, kde je problém, ale ak to nie je v niečom nevykomunikovanom a nepochopenom, stiahla by som sa. Človek to niekedy myslí dobre, ale tiež som vo vzťahu kedysi zažila akúsi prapodivnú extrovertnú "tretiu osobu", ktorá sa tak nejak silou-mocou snažila kontaktovať a byť našou súčasťou a ja dodnes netuším, čo tam robila, a o čo jej išlo. Sú veci, pred ktorými sa len treba skloniť a nechať ich plynúť, predsa je to jeho manželstvo, ako si to zariadi, tak to bude mať.

stamara
autor
18. júl 2015

@nela1916 ja sa nesnazim medzi nich votriet,na navstevu sme ich volali asi 2x ked sme ich stretli,teda raz moj muz suseda a raz ja ju,ked som ju stretla. Odvtedy len pozdravy a mozno jedna kratka diskusia,uz ani neviem. Nie som trn typ,ze sa budem vtierat,len mi to prislo divne taka zmena,zvlast,ked sa nic nestalo,nijako som neublizila..a nie som ani ten typ,ktory tu zo mna poniektore "mile zeny" vykreslili a la chechtacka,ktora sa len potrebuje popredvadzat a putat na seba pozornost alebo ze ma ide porazit,ze sa sused o mna nezaujima 🙂 🙂 ja len chcem mat dobre vztahy s ludmi,ktori byvaju na okoli a nie sa robit,ze nevidim,nepocujem....ale uz to necham tak, maju svoj zivot a my ten nas 🙂

zita19
18. júl 2015

@stamara uz si dost stara any si vedela par veci:
1. nemusis vyhoviet a vyhovovat kazdemu, nie kazdy vyhovie a bude vyhovovat tebe
2. nemusis s kazdym vychadzat iba dobre a nie kazdy vyjde dobre s tebou
3. rodinu s nevyberies ale musis ju prijat aka je
4. kamaratov si slobodne vyberas a aj oni si slobodne vyberu ci sa s tebou kamaratit budu
5. ludia do tvojho zivota prichadzaju aj z neho odchadzaju bez toho, aby si to akokolvek vedela ovplyvnit
Takze neries, netrap sa. Ked chces pozdrav, ked nie tak nie.

0silvia0
18. júl 2015

@stamara jednoducho si to nevysvetľuj nijako, ber to tak ako to je a nerieš. To bude najlepšie pre všetkých 😉

sono2
18. júl 2015

@stamara jasné, za všetkým hľadaj ženu. .. trápne, toto sú tie typické intrigy 😒 mám tiež takých susedov, čo riešia, že ich niekto nezdravi, no je tam toho,,,

limoncino
18. júl 2015

Mne pripieklo mozog 😀 introvert som 🙂

macka334
18. júl 2015

Nezdraví sa on, nezdrav sa ani Ty. A kamarátov na občasné stretká si nájdite poriadnych.

timea7
18. júl 2015

@stamara už ti raz dali najavo, že nemajú záujem, tak to zober na vedomie a nerýp sa v tom. Ja s mojou papuľou nemám problém dať sa do reči aj s čertom, ale prečo by som sa mala niekomu vnucovať, alebo riešiť, či ma pozdraví, alebo nie, nechápem..... Som rada v spoločnosti ľudí, ktorí sú radi so mnou, nemusí byť mojich priateľov veľa, ale musia to byť skutoční priatelia. Prepáč, ale keby tu ženy riešili len takéto "problémy" ,bol by život krásny.