Ako si užívate život?

dodka6
5. dec 2022

Zdravím. Mám 33 rokov, 2 malé deti /končím MD/ a brutálnu chuť začať žiť. Chcem sa inšpirovať..ako si fakt užívate krásny moment/deň/čas...aj s rodinou, aj bez...a všetko to začala bývalá kolegyňa, ktorá mi nedávno povedala: ako ten život ubehol. Mám 65 rokov a nič som nezažila 💔

janinah
5. dec 2022

Niekto si užíva obyčajnú rannú kávu,niekto si nevie užiť ani dovolenku v exotike.Je to o nastavení.Mám 59 a nesťažujem sa ako tvoja kolegyňa.Len na to,že tie roky ubehli veľmi rýchlo,ale s tým nič nenarobím.Momentálne si užívam vnúčatká a je to super.Keby som mohla niečo zmeniť,tak jedinú vec- nestrávila by som toľko času v práci.

ariannazara
5. dec 2022

Dám malého do škôlky idem s kamoškou na kávu raňajky, prídem domov ľahnem si potom sa idem zo psom prejsť pustím si hudbu😍 perfektne! Škoda ze to trvá len páru dní kým dieta nieje opäť choré 🫠

lucinka1988
5. dec 2022

@dodka6 priebežne, stále..Mám rovnaký vek, 2 malé deti s ktorými som stále na RD, popri tom pracujem, plním si sny, budujem kariéru, cestujeme spolu- chodím na služobky do zahraničia aj s rodinou, vždy to spojíme s ďalším cestovaním, pravidelne s manželom na rande, do kina, na večeru, wellness, výlety- tie teda zatiaľ len s deťmi..Cvičím, pravidelne chodím smer kozmetika, kaderníčka, voľný čas trávime v prírode, na výletoch, vikendy sa väčšinou stravujeme vonku, aby som nemusela variť..Inak si užívam každý deň, aj keď je to "len" bežný deň, každý jeden si nejako spríjemnim. Ja som toho ale zažila dosť veľa aj pred deťmi, cestovali sme veľa, mame kopec zážitkov, pracovne som sa realizovala, v podstate si kontinuálne a priebežne plním sny a na nič nečakám, zijem tu a teraz aj s 2 malými deťmi

darius_a
5. dec 2022

Dúfam, že si jej povedala ze 65 je nič a veľa ešte zažije😊
To je veľmi individuálne.
Niekoho napĺňa cestovanie.
Niekoho akcie s priateľmi, výlety, nové adrenalínové aktivity,..
Niekto strieda partnerov, niekto..
Som v podobnej sit ako ty a teším sa, keď budem troska navštevovať Slovensko.
Keď sa dostanem napríklad na punc so starším dieťaťom aj v mojom meste.
Keď pôjdem lanovkou hic len v našom regióne.
Dat deťom zážitky, príroda, objavovanie, história,..
Mat rad svoju vlasť, seba, blízkeho.
Nepotrebujem ísť ďaleko aby som zažila.
Asi ti tu dajú baby viac konkrétnych tipov🤭

zmrzlinka2021
5. dec 2022

@dodka6 a čo máš pocit že treba zažiť, aby si si život užívala? Lebo plnohodnotný život je o tvojom vnutre, tvojich postojoch, radostí z maličkostí

ninka297
5. dec 2022

Ja mám pocit, že čím viac chcem zo sveta vidieť alebo zažiť, tým menej mi to stačí a chcem stále viac, a viac, a mozog to ani nedokáže vstrebať, všetky tie zážitky. Takže ja sa snažím veľa relaxovať, kniha, maľovanie, hudba. Užívam si aj maličkosti - kávu, jedlo, čaj. A trávim čas s rodinou a kamarátmi. To mi stačí k spokojnému životu. Aj keď som mladá, nemám nejakú potrebu precestovať celý svet, mne stačí SK a naše okolie. A keď budem mať deti, to bude jednoznačne úplné naplnenie života, pre mňa.

amelia89
5. dec 2022

Pred detmi sme s muzom fakt vela cestovali,uzili si tie bezstarostne ale fakt bezstarostne chvile naplno, uplne spominam na konkretne okamihy a strasne rada (ako sme jazdili v azii na motorke, sedeli na aute a pozorovali nebo pred burkou na havaji,jedli tie najlepsie cestoviny v Rime, ako ma muz poziadal o ruku v indonezii) ❤️ a tesim sa aj ked to uz bude s detmi lebo teraz su este pidi.
ale dokazem si uzit uplne jednoduche veci,ked sme doma a tancujeme vsetci v obyvke, ked maly povie nove slovo, ked mi muz kupi moje oblubene cukriky nalepi na to papierik: vydrz,bude lepsie 😃 (mame 2 male deti a teraz je to masaker).
Hlavne tu blizkost druheho si trena uzit- tesim sa ako s mamou budeme piect vianocku na vianoce atd - ale byt v tom okamihu pritomny a tesit sa a uzit si to ❤️

mamamasama
5. dec 2022

Mám precestovaný svet, kariéru, splnené sny, rodina prišla na rad neskôr. Teraz mám po 30-tke a užívam si čas s deťmi, prechádzky, hudbu, naučila som sa piecť, rada varím. Teraz si užívam život takto. Uvidíme o pár rokov.

bluka2
5. dec 2022

Ja mam podobne ako ty 36 a 2 deti a som späť v práci a tiež je teraz vysoko v rebríčku užívať si život. Z môjho zoznamu, čo chcem v najbližšej dobe robiť/zažiť:
1. Lyžovačka po dlhej dobe
2. Vidieť "demokratickú Čínu" - Taiwan
3. Stretnúť staré kamarátky, ktoré teraz začali/začínajú s deťmi... Už som jednu tak stretla a zasa sa naše cesty a záujmy zišli
4. Od januára sa zapisujem raz do týždňa na francúzsku konverzáciu
5. Plánujem program iba s 1 dieťaťom (jasné, na obmenu)- to je zrazu aký relax
6. Dobrá hudba, pohyb, joga, príroda
7. Prestal mi vyhovovať aktuálny nudný šatník - zvyčajne tmavé farby, aby to pri deťoch nevyzeralo hneď špinavo - mám chuť na bledé a farebné farby a červenú. Normálne je v tých farbách hneď život lepší 😂

dodka6
autor
5. dec 2022

@dodka6 úžasné!! Ste fakt úžasné!!❤ Aj ja sa už snažím nebrať všetko tak vážne, menej stresovať kvôli deťom, mužovi😄, práci, všetkému....

mon1806
5. dec 2022

Mám dve deti 😀😀😀😀😀😀😀

bielavila
5. dec 2022

Robit to ci mi robi radost, tulit sa s detmi, dlho ich stiskat a bozkat, dlho s nimi spat v jednej posteli a citit ich teple telicka, ist s muzom na metalovy koncert sa vyskakat do prveho radu ako pubertacka, ist do kina 3 krat na ten isty film, ist sa s kamoskami opit tak ze na druhy den budem gracat a viem o tom ze budem gracat a aj tak budem pit😂 cestovat tolko kolko mi penszenka a deti dovolia, vela spoznavat, nove mesta, dedibky, staty, dat si mega drahy zakusok ktory zjem na jeden hlt, pozerat oblubeny serial, uliat sa z prace a ist radsej zo segrou na ladovu kavu, ist na necakany vylet z hodiny na hodinu, kupit si fest drahe cizmy na vysokom opatku aj ked ja opatky nenosim, milovat sa s manzelom v lese, spievat si strasne nahlas v aute, kupat sa v noci v mori, vela vela fotit a potom sa z tych fotiek tesit, robit svoju pracu na 110%, poslat deti s muzom k svokre a cely den iba lezat na gauci… proste robit to co ta bavi☺️

alantroj
5. dec 2022

My vela cestujeme, stanujeme, detom sa velmi paci karavan. Ja mam rada zahradu, kvety, knihy, dobre vino a jedlo. Chodime s muzom na rande bez deti zvycajne v nedelu. Tesim sa ze si mozem dovolit kupit kvalitnejsie veci. Vzdy som mala skarede nechty, teraz mam konecne urobene. Tesim sa z toho.

hederamonstera
5. dec 2022

Jedlom😂

sunshine_007
5. dec 2022

- cestovanim, spoznavanim novych kultur, hlavne cez rozhovory s domacimi
- milujem dobre jedlo, ci uz Michelin restauraciu alebo varenie doma s poharom kvalitneho chardonnay
- po syndrome vyhorena pred rokmi je pre mna viac ako kariera dolezity “balance” medzi pracou a sukromym
- uzivam si turistiku s rodinou a znamymi s uzasnymi alpskymi vyhladmi
- rada sa ocitnem na weekend na mieste s ohrmonym vyhladom na jazero a hory, vychutnavam si cappuccino na balkone, vie ma to uplne ohromit a pripomeniem si, aky malinky sme my ludia
- milujem mentalitu ludi v lombardii a mometalne sa ucim taliancinu, aby som si s nimi lepsie porozumela
- milujem modu a DIY projecty v poslednych rokoch „upcycling“ vytvorit nieco nove z niecoho stareho
- rada sa posuvam dopredu, ucim sa nove zrucnosti

lauriik
6. dec 2022

Mne sa osvedcilo, ze tu najvacsiu energiu, stastie a pocit, ze zijem citim v tych uplne najobycajnejsich momentoch. Napriklad ked sme vonku, deti sa spolu blaznia, presvitaju luce slnka, zo stromov pada farebne listie. A ked dokazes ten moment precitit tak mas pocit, ze vsetko je tak ako ma byt.
S partnerom mam velmi rada spolocne vecere vonku v restauracii, dame si vino, vyborne jedlo a rozpravame si veci, na ktore doma neni priestor. Drzime sa za ruku. Proste take tie nase momenty. A sama si najlepsie uzivam cas napriklad na bicykli, jazdievam casto po lesoch a ked napriklad capnem do nejakej bariny a pridem domov cela mokra, spinava od blata ale usmev od ucha k uchu.
Potom jasne cestovanie. Zalezi ake mate moznosti. Ale to ti da do zivota vela vidiet ako ziju ine narody. Nieco odkukat, priniest si zazitky ale aj nacerpat inspiraciu. Pre mna je toto dost obohacujuce.
A mne pomaha napriklad si robit To do listy. Napisem si v januari co vsetko chcem tento rok zazit a plnim to postupne. Takto si robievam aj zoznami na leto, pred vianocami a podobne.
Ja nad tym velmi casto rozmyslam ci zivot zijem alebo prezivam a doslova vyhladavam tie momenty ked mam pocit, ze zijem! ☺️

zuzulka558
6. dec 2022

Ja mam dve deti a ani neviem ze si neužívam,, ja sa teším z každej maličkosti 👨‍👩‍👧‍👧 chodíme na turistiky, peši 7 km babke keď je pekne po ceste si dáme pizzu atd

martinka13
6. dec 2022

Užívam so každý deň, keď sme všetci zdraví. Deti sú už väčšie, tak je to lepšie. Užívam každý deň voľna, radi cestujeme či s deťmi, tak aj len dvaja s manželom.

danica2711
6. dec 2022

máš "brutálnu chuť začať žiť"? Doteraz si nežila? 33 rokov, 2 deti, a ty sa pýtaš, ako si užívať život? Tak ak si doteraz nevedela vychutnať to, čo ti život dáva, asi sa to ani po príspevkoch žien na MK nenaučíš

monikaaa898
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbora19911
6. dec 2022

@dodka6 úprimne mám 23 rokov a najviac si užívam život tak že mám zdravu dcérku úžasného manžela podnikanie, vlastný nový dom bez hypo dve autá aj keď nie nové ale jedno ma úplne malu spotrebu a môžme s ním behať po Európe čo za tento rok sme prejazdili cez 120 tisíc kilometrov 🥰🥰 a ešte že niesom nikoho otrokom som sama sebe pánom nemusím robiť fixne .. mám čas na všetko na dcérku plnohodnotne sa jej môžem venovať robiť si babské jazdy ísť na wellness každý týden do kina do detskej hernicky vždy som si to priala a splnilo sa mi to ❤️❤️hlavu mám čistú toto je pre mňa najvacsie víťazstvo ❤️❤️ a každý deň ďakujem za to pretože veľmi málo ľudí to tak má ❤️

dodka6
autor
6. dec 2022

@danica2711 ..je mi Ťa ľúto. A nie v zlom... Na normálnu otázku takáto odpoveď....musíš mať veľmi smutný život.
Vieš, po 6 ročnej MD som sa chcela inšpirovať...
Ale vidím, že môžem byť aj nešťastná a zakomplexovaná ako Ty. Čiže vlastne vďaka Tebe zisťujem, že som veľmi šťastný človek.❤

dodka6
autor
6. dec 2022

@lauriik jeeej, to je pekné s tým plánovaním. Peniaze nie sú veľký problém...len sa neviem nakopnúť....muž stále hovorí, že budeme žiť, keď deti podrastú. Ale mňa to už prestalo baviť. Čakať....

dodka6
autor
6. dec 2022

@monikaaa898 mám veľký dom...nestačí mi na to 1 deň....