Ako si zariadiť čas na všetko?

28. dec 2023

Baby hľadám spôsoby ako si zariadiť čas , na všetko čo potrebujem ..na domácnosť, deti ,seba, muža ,zvieratá..
Mám dve malé deti, muža ten je len jeden🙈 a päť psov( nie nemám ich na množenie) ..mám svoj biznis, tak robím od kedy "chcem" do kedy "chcem"..mám asi zle zariadený čas , keď nestíham všetko ..neviem
Potrebujem aby bola ovca celá ,aj vlk sýty, na všetkých frontoch 😅

mimi3008
28. dec 2023

No, ja neviem, ci sa da dobre zariadot cas na manzela, 2 deti, 5 psov, domacnost a biznis. Tak klobuk dole, ked toto vsetko zvladas a este aj spominas cas pre seba

autor
28. dec 2023

@mimi3008 možno volakto to vie ,lepšie zariadiť ako ja 😅 vieš buď mám bordel doma ,alebo v biznise, nie je to ružové všetko 😄😅ale ďakujem 😊

zmrzlinka2021
28. dec 2023

Stanoviť si priority a pravdaže deľba práce s muzom

autor
28. dec 2023

@zmrzlinka2021 samozrejme priority mám stanovené, muž tiež pomôže

autor
28. dec 2023

@zmrzlinka2021 ale chcela by som ešte vychytať muchy..

zmrzlinka2021
28. dec 2023

A prečo chces mať všetko pod kontrolou?

autor
28. dec 2023

@zmrzlinka2021 nepotrebujem mať úplne všetko pod kontrolou, ale napr psi sú na mojich pleciach viac menej, na muzovych finančné, biznis je môj , mužovi sa tiež treba venovať, na seba úplne zabudnúť tiež nemôžem ..

martul
28. dec 2023

Muž nemá pomáhať, máte robiť 50/50. A nesnažiť sa byť dokonalá. Neviem aké veľké sú deti, možno ich učiť postupne väčšej samostatnosti.

autor
28. dec 2023

@martul deti majú do 6rokov. .

roja01
28. dec 2023

Zacat zapajat aj deti. Rozdelit o co sa kto bude starat.

autor
28. dec 2023

@roja01 psi majú 30kg to im nemôžem dať vencit..mala už aj vysava , nie dokonale , ale povysáva..učiť sa s ňou musím , lebo je prváčka to nič..ako myslím že samostatná je dosť..

rebrambora
28. dec 2023

Najprv si upravit rebricek, a to: 1.ty 2.vztah s muzom 3.vsetko ostatne rozdelene 50/50 s muzom. 6-rocne deti zvladnu napriklad vylozit mycku, postupne zapajat stale viac. A uvolnit sa.

autor
28. dec 2023

@rebrambora tam je asi najhoršie ,že ja to chcem všetko na 100 percent všetko , a hľadám ako si zadelit čas..áno dokáže umývačku vyložiť aj naložiť

nikdenikto
28. dec 2023

Ak ste na tom finančne dobre, možno zohnať niekoho na výpomoc buď doma upratať, občas postrážiť deti alebo vyvencit psov.

alalajka
28. dec 2023

Ja si myslím, že to máš také mini problémy. Hlavne, aby si mala harmonický vzťah s mužom, lebo keď tu čítam problémy niektorých žien s mužmi, tak to je katastrofa.

autor
28. dec 2023

@alalajka harmonicky nie je, môj muž je veľmi náladový , a nervózny,nemameho zlý to vôbec, mám kamarátky ,známe ,ktoré to majú s mužmi horor .ale on je tak nervózny človek ,ze musela som začať cvičiť, lebo deti by mali striedavu starostlivosť..😅😄

ivangeline
28. dec 2023

To by si najskor musela popisat viac tvoj den. Co potrebujes stihnut. Ake su potreby jednotlivcov. A potom mozeme urobit nejake rezimy. Som na take dobra. ;D Kludne napis spravu. Zn. 4 deti,5te na ceste,doucujem online a plus skrecok od Vianoc. ;D

autor
28. dec 2023

@ivangeline cca takto o 5:00 budíček, vyvenčiť psa 1 a 2..potom prísť domov 3,4,5 vyvenčiť..zobudiť deti do školy, nachystať sa do práce,školy ..dať jesť psov , papagájom..ísť do roboty, školy ,škôlky ..byť v robote..o 14:30 ísť pre malú , potom dosť domov vyvenčiť psa 1a2 ..potom dosť domov vyvenčiť 3,4,5..učiť sa s malou, upratovať, obvolat dodávateľov ..ísť pre malú do škôlky , dôjsť domov ,dať deťom jesť, upratovať, dať jesť psom 1,2,3,4,5..ísť na večernú prechádzku s deťmi..prísť domov ,dat im jesť, okúpať ich , upratať..von idú psi 3,4,5, a okolo 21:30 idú psi 1 a 2..potom ja skincare, deti spia..psi spia..osprchovať , a okolo 23:00spat..popritom kecam s mužom ,cvičím medzi tým ..pozeráme telku ,podľa toho ako je v práci a dokedy ..tot môj život cca

lily09
28. dec 2023

Mozem sa spytat ci su tie psiky nutnost, resp. ci suvisia s biznisom? Na mna dost velky kaliber, dufam ze aspon mate nejaky dvor vonku pre ne

autor
28. dec 2023

@lily09 majú samostatnu miestnosť ...vykurovanu..nesúvisia s biznisom ..áno veľa ich je ,ale ja sa svojich zvierat proste nevzdávam ..musím ich dochovat a pochovať ..🤷 nechýba im nič , len s mojím časom je to bieda..

lily09
28. dec 2023

Chapem. Verim ze su psiky radost ale teda, respekt pred tym ze je ich tolko 🙂 inak tiez casto riesim to ze ako casovo zvladat veci. Nuz trosku asi aj treba vydrzat az deti podrastu, zapajat ich cim skor a nemat na seba vysoke naroky
Ja si vzdy poviem ze aspon 90%mat spravene no.

luccija
28. dec 2023

Nič tam nevieš vypustiť iba psíkov a tých sa nevzdás a spravila by som to isté.2 deti, biznis nemáš čo spraviť inak jedine, že by muž chodil venčiť.V podstate môžeš byť rada, že nechodís domov o 17🙂)

elviku11
28. dec 2023

Prečo vencis psov na dvakrát? Tie skupinky psov sa navzajom neznesú? A nespravodlivé je už len to, že aj ranné aj večerné venčenie robíš len ty. Porozprávala by som sa s mužom a nech si vyberie, ktoré venčenie vezme on

elviku11
28. dec 2023

@elviku11 teraz čítam, že ty vencis trikrát za deň sama! Dve skupinky psov. To je šesť venčení denne. To je brutal. Určite niečo prehod na muža

autor
28. dec 2023

@luccija nechodím o 17, ale biznis riešim ešte doma a koľko krát celé večeri

autor
28. dec 2023

@elviku11 muža zámerne vynechávam ..od psov ..radšej si to spravím sama..on zaplatí ale starostlivosť 🤦

ivangeline
28. dec 2023

Nu a co nestihas,kde vidis problem?

scila
28. dec 2023

@autor na to, že aj tvoj deň má len 24 hodín toho stíhaš až až. Hovoriť že s časom pre teba je to bieda je prehnané. Veď 5 psov je celkom slušný koníček a teda venčenie a starostlivosť o nich beriem ako "čas pre seba". My máme psov 3 a všetko okolo nich je brané ako hobby. V našom prípade mužove.
Podľa toho čo si napísala spíš len 6 hodín, takže aj tak toho stihneš viac ako ľudia čo potrebujú 8 hodín spánku ako napr. ja 🙂
Podľa tvojho opisu hľadáš problémy tam, kde žiadne niesú.

marca12
28. dec 2023

Stacilo mi precitat 5 psov. Chces nemozne. Pri tolkych psoch sa nenajde cas navyse. Mas male deti,takze tam tiez cas nenajdes. Jednoducho si musis uvedomit,ze je to len obdobie..deti podrastu,budu samostatnejsie a aj ty budes mat viacej casu. A hlavne,ak si sama sebe panou v biznise,nikdy nebudes mat "cistu hlavu". Ja mam taku pracu,kde este velakrat doma vecer musim kadeco riesit a v take dni vobec neviem vypnut,ked viem,ze este to a tamto musim zariadit.

13valusik13
28. dec 2023

no ja neviem, ale muža si v tvojom dni nespomenula. 🙈 On by nemohol ísť pre deti? Alebo ich ráno zobudiť, spraviť raňajky kým venčíš psov, či vziať ich do školy? alebo prečo nejdeš pre obe deti naraz ale ideš pre jedno potom domov a potom pre druhé.....