Tehotná a na všetko sama

7. dec 2022

Ahojte,chcem sa trošku posťažovať a možno sa aj spýtať ako to máte Vy...ja už totiž nevládzem som v 5 tom mesiaci,nevoľnosti nielenže neustupuju,oni sa mi ešte aj čím viac som tehotná zhoršujú.Mame veľký dom,žijem tu s mužom a so synom.Muz ide ráno o 5 tej do práce,vráti sa o 17tej poobede,medzi tým ja sa zobudil o 6tej na budík,malého musím vychystat,urobiť mu jesť,plus desiatu,nachystať oblečenie postarať sa o 3 psov a dve mačky,popritom hneď ako sa zobudil je mi zle na zvracanie,napína má tlak mám taký nízky,že odpadávam pomaly v kuchyni kým to všetko robím..nemám rodičov,ani súrodencov,mizivá rodina sa nezapaja odkedy som tehotná,ani raz sa nedostali či som ok a čo niečo nepotrebujem.uprimne:) ak by mi mal kto navariť alebo mužovi,malému aspoň raz za čas bola by som vďačná ..ja nevaríme už tretí mesiac,pretože mi je z toho zle,napína má a keď stojím ,cítim,že siusim ľahnúť inak odpadnem..lenže aj tak musím malému aspoň jesť urobiť narýchlo...dnes to už nana doľahlo,viem ,že tehotenstvo nieje choroba ,ale mne je tak zle a cítim sa na všetko sama...upratujem všetko robím ,do večera som sama,chcem jesť zdravo,ale nevládzem si nič pripraviť,tak keď mi príde zle jem len chleba,rožky z ktorých mi je potom zle...pri prvom tehotenstve mi bolo dobré,všetko som zvládala,ale teraz neviem čo sa deje .ja naozaj nevládzem 🙁😥a mám pocit,že sa čaká odomna všetko,veď som iba tehotna,do roboty nechodím,lebo mi je zle ..ale áani doma všetko sama nezvládam..muž pomôže až večer asppn s tým ,že si urobí sám jesť .ale inak nič nestíha ani on .keďže tak neskoro príde domov.ako to zvládate Vy ?

autor
7. dec 2022

Ospravedlňujem sa za chyby

martina1985ba
7. dec 2022

neviem presne ako si predstavujes riesenie od nas. rodinu nemas, to nezmenis. muz ti vecer pomaha. najmite si nejaku pomoc na upratovanie a pod.

feba8284
7. dec 2022

Ja som to mala podobne. Máš to síce teraz ťažké a viem si predstaviť, čo prežívaš, ale po čase, keď si spomenies na toto ťažké obdobie, budeš na seba hrdá, že si to dala sama a bez pomocí. A uvedomíš si, aká si v skutočnosti silná 😊

autor
7. dec 2022

@feba8284 ďakujem,pekne si to napísala....naozaj by som chcela byt na seba hrdá len sa bojím niekedy ,či nerobím s tým stresom a naháňaním sa so všetkým sama miminu zle ...či bude ok...keď mám toho toľko a keď nelezim a idem na 3 hodiny autom s malým na krúžky,lebo nemá s ním kto ísť..a ja tam omdlievam a je mi zle a potom prídem domov a je mi ešte horšie 😔keby išlo len o mňa ok,ale mám pocit,že tým ubližujeme aj miminu

autor
7. dec 2022

@martina1985ba hmm pomoc to by bolo fajn ,ale asi financne náročnejšie

feba8284
7. dec 2022

Neboj, miminko bude v poriadku. Len dopĺňaj vitamíny a pi dostatok tekutín. A to, že sa premôžes urobiť niečo pre svoje prvorodené dieťa, je plusom pre teba i pre neho. Aj ono musí vidieť, že ho stále ľúbiš, aby sa necítilo odstrcene. Ďalším tehotenstvom predsa povinnosti nekončia, aj keď sa cítime pod PSA. Prídu krajšie dni, treba v to veriť. Prajem veľa síl a zdravia. A ver v samu seba, lebo si silná žena.

bucko555
7. dec 2022

Kolko rokov má syn?

evaachesa
7. dec 2022

Muž príde o 17tej, to nie je neskoro. Keby chcel, postará sa lepšie ako len že si vezme jesť a o ostatných sa už nestará. Je to smutné. Jedine že si niekoho najmete na výpomoc a budete fungovať na donáškach, alebo sa muž vzchopí a večer navarí na ďalší deň. Desiatu synovi vie tiež prichystať už večer.

autor
7. dec 2022

@bucko555 má 10...ale ráno pomáha,nevravím,že nie... Naje sa,ráno ešte cvičí cviky ktoré musí pred tréningom. Preto nemá až toľko času mi pomôcť medzi cvičením a jedením a potom keď si nachysta veci do školy uteká na autobus.Inak je šikovný,len veľmi vyťažený ,každý deň po škole má tréning cca 2 hodiny ,niekedy aj 3 a cez víkendy turnaje...veľmi ho už nechcem zaťažovať pomocou kôli tomu

autor
7. dec 2022

@evaachesa no len muž robí aj nábytok na objednávku,po robote ide väčšinou dorobiť do dielne čo treba takže si urobí jesť. A sem tam umyje riady,povysávať kuchyňu keď treba a ide do dielne. .lebo hlavne teraz pred vianocami má veľa objednávok .nechce prísť o peniaze ..niekedy mu vravím,nech toľko nerobí ,ale on stále ,že peniaze nám hlavne teraz bude treba ...mne to príde také,že radšej by som chcela ,aby mi pomohol ako pre nás zarábal. Peniaze si není všetko

liz_lemon
7. dec 2022

10 rocny si vie aj to oblecenie nachystat, takisto moze dat zrat psom a mackam (naco mate 3 psov?) jedlo si mozes objednat, alebo by ti mohol navarit muz, ved o 17 nie je vobec neskoro, co sa tyka vozenia na kruzky, tak neda sa niekto poprosit? nejaky iny rodic, ktory tam ma tiez dieta?

autor
7. dec 2022

@feba8284 ďakujem...snáď bude všetko ok...a že to zvládnem. .dnes som plakala od rána ...prišlo mi,že je toho na mňa už veľa

nevelyn
7. dec 2022

Podobnu situaciu som mala a brutalne nezvladala, ziadna pomoc, mala som z toho skoro depresie, bolo to hrozne obdobie, ale bolo to nase rozhodnutie mat dve deti a dom a vedeli sme, ze pomoc mat nebudeme. Predali sme napokon dom, prestahovali sa do velkeho bytu, na upratovanie najali agenturu. Zvieratko z tohto dovodu nebude, kym deti nebudu mat aspon 12 rokov, naucilo nas to, ze kazda dalsia vec ti moze prirobit starosti. Moc rieseni v tejto sitacii nie je, ak clovek nie je radikalny (my sme museli byt, casovo sme dom, pracu a deti nezvladali, tak sme sa jedneho zbavili), je to proste hrozne obdobie, ktore sa musi prezit a potom clovek moze byt na seba hrdy a nemusi byt nikomu vdacny. Obdivujem a posielam sily, nech to zvladnete cela rodina, hlavne mysli na seba, je dolezitejsie dobre sa vyspat nez mat upratane, jedlo sa moze priviezt z restauracie, a ako pises, v niektorych obdobiach je cas na pomoc rodine omnoho dolezitejsi nez peniaze. A ak je teda na zarabanie, tak zaplatit pomoc, ci uz na donasky jedla alebo niekoho na upratovanie.

autor
7. dec 2022

@liz_lemon malý nestíha ako som písala vyššie .kôli cvičeniu atď ..na krúžky nemá kto ,my bývame veľmi od ruky ..na dedine 30 minút od mesta a všetci ostatní dochádzajú buď z opačnej strany na tréningy alebo z mesta priamo...a taxíkom by nás to vyšlo 400 e mesacne

liljana
7. dec 2022

Ako mame pomoct? Nabrali ste si na krk velky dom, byvanie na dedine, do toho kruzky, prilis vela zvierat a druhe tehotenstvo. Nieco z tych povinnosti musite zrusit alebo to vydrzat.

autor
7. dec 2022

@nevelyn áno máš pravdu ,asi aj ja dnes mužovi poviem,že už to naozaj nezvládam sama ,že chcem byť zdravá aj ja aj malé chcem aby bolo zdravé tak buď ten taxi pre malého na tréningy,čo vide 400 e mesacne alebo donáška jedla ..niečo z toho musíme vybrať...takto to nejde. Aby som ja bola v strede a ešte na suchých rozkoch,lebo mi nemá kto navariť a ja nevládzem.. včera som mu to už hovorila ..trošku to zobral ako krivdu,vraj veď sa mi snaží čo môže pomôcť .ja viem ..len keby si toľko roboty na seba nebral. Plus chcel psa veľkého ,ktorý je na ňom závislý,musí ho po robote venčiť atď. Je to ako mať tretie dieťa ..tak aj to je dosť náročné.

liljana
7. dec 2022

Zrusit kruzky na pol roka mi pride ako najrychlejsie riesenie. Dieta to prezije. Ist byvat na dedinu a vozit dieta do mesta na kruzky, mi pride uz dost uletene.

kitycat
7. dec 2022

Ale ved nie si na vsetko sama. Mas muza, ktory ta financne zabezpeci, aj uprace aj navarei, ale nie vzdy lebo aj on je vytazeny. Syn kvoli kruzkom nic nestiha? No hadam natret chleba maslom a dt tam sunku syr by zvladol?
Neviem ozaj co ocakavas.

Nastahovali ste sa so domu, ktory je z ruky, nemate kto by vam pomohol... Ale preco by vlastne? Psy, dom aj sex ste mali z vlastnej vole. Mozno si necakala taky priebeh druheho tehotenstva. A si na PNke ci nepracujes?

Zbavte sa domu ako to spravila ona prispievatelka... Alebo sa ozaj premoct a na upratovanie niekoho zaplatut alwbo objednavat obedy alebo vecere a zvysok mat suche chody.

autor
7. dec 2022

@liljana to nejde...on je na vysokej športovej úrovni už,profesionál...nechceme rušiť tréningy...žiaľ to sa nedá. Kôli malého budúcnosti a doterajších úspechov

pinkgirl
7. dec 2022

Neboj, nie je to také zlé ako sa ti to zdá. Stále si doma a celkom dobre to zvládaš 🙂. Za roky domácnosti som sa niečo dôležité naučila - žiadny neporiadok ti neujde. Neporiadok počká😉. A keď si celý deň doma sama, tak toho neporiadku ani nejak veľa nemáš. Psy aj mačky sú zrejme na dvore, im stačí 1x za deň dať granule a vodu. A to kľudne zvládne aj manžel pred odchodom z domu. Potom syn - veď je to už veľkáč. Keď príde domov môže sám dať prať do pračky - je to jednoduché, deti sa to rýchlo naučia, tmavé zvlášť, nastaviť teplotu a do večera je dres vypratý. A na nevyhnutné väčšie práce si zavolaj niekoho na pomoc ak teda muž nemôže ani cez víkend.
A čo sa týka varenia - donáška. Objednaj si donášku. A manžel večer určite zvládne aj jednoduché jedlá na prípravu - mäso pečené v rúre, k tomu kapusta, knedlík, rezne...
Ber to ako prechodné obdobie, ktoré sa pôrodom skončí a možno ešte skôr🙂

autor
7. dec 2022

@kitycat vedeli sme do čoho ideme .ale ako píšem pri prvom tehotenstve mi bolo super, nečakala som,že druhé bude takto ťažké ..syn si chlieb natre,,...ale ako píšem nestíhame časovo ..má toho vela

liljana
7. dec 2022

Znami si takto kupili domcek na dedine. Po niekolkorocnom dochadzani a stati v zapchach, vozeni deti do skolky, do skoly, na kruzky im to konecne doslo, kupili zase byt v meste a v nom su cez tyzden a v dome od piatka do nedele.

liz_lemon
7. dec 2022

tak si proste musis niekoho zaplatit, niekto sa urcite najde, kto ho bude vozit na treningy, kolegyna mala cloveka, ktory vodil dieta na kruzky
vsetko sa da zaplatit, jedlo, upratovanie, aj aupair s autom

autor
7. dec 2022

@pinkgirl ďakujem za povzbudenie. 🙂 Syn povesia prádlo napr keď ja operiem...a povysávať si izbu ..no len mi má 6 izbový veľký dom s terasou a tu je mám pocit stále čo upratovať ...psy dva so vo vnútri jeden veľký vonku ..a mačky tiež na dvore. .muž si vari ale niekedy keď nestíha zje len čipsy a ide spať a ja som mu vždy aj na druhý deň do roboty pripravovala jesť teraz ani to nevládzem..tak mi je ľúto,že v podstate ak si nenavari on ,nemá ani čo jesť ..no čo už ..keď sa mi nedá premôcť

darkswan
7. dec 2022

tak mas velku vyhodu, ze nepracujes, standartne maminy kmitaju este do prace plus toto vsetko...preco mate tolko zvierat?

pinkgirl
7. dec 2022

Obmedz upratovanie LEN na fakt nevyhnutné činnosti. Skrátka čo môžeš "zostručni". Nepoužívaj 1-2 izby, alebo len na nevyhnutný čas. Veď predsa nemusíš mať večer pred spaním vyleštené dlážky, či hej?....zamysli sa nad tým čo fakt nevyhnutne musíš mať upratané, a zníž tento štandard aspoň na chvíľu.
A fakt nájdi reštauráciu v okolí, ktorá ti donesie donášku - kľudne viac jedál naraz objednaj, zamraz a muž bude mať teplú večeru a ty si nič nemusíš vyčítať.
Hľadaj cestu ako sa to dá zvládnuť ...neľutuj sa a nevyplakávaj, to nikomu nepomôže. Hlavu hore😉🙂

mimimoje
7. dec 2022

Ja verím, že ti je ťažko, ale množstvo žien popri tom všetkom, čo píšeš, musí aj do práce. Zrušila by som ako prvé psov vo vnútri, nájdi si niekoho na upratovanie, ak potrebuješ pomoc a jedlo varené objednaj z reštaurácie. A obmedz to upratovanie, zľav z nárokov samej na seba

irusa
7. dec 2022

nevidím v tom žiadnu nezvyčajnú situáciu... každá z nás si tým prešla a poniektoré ešte do 7-8 mesiaca chodili do práce...nebola som výnimka a muž chodil na turnusy do zahraničia tri týždne v práci týždeň doma....

morgane1975
7. dec 2022

Aj iné tehotné ženy to tak majú… veď to je bežný štandard. Nechápem prečo by rodina mala pomáhať.. veď ste obaja dospeli aj s mužom. Deti ste si urobili vy dvaja tak s takými vecami bolo treba rátať ako popisuješ.

liljana
7. dec 2022

Pri tomto ma inak napadlo hned, ze facebook s fotkami dom, terasa, zahrada, psy, dieta na treningoch,.. musi vyzerat krasne a zavideniahodne. Ale realita je taka, aka pises ... Ze je to proste o hubu ...