Ako spolu fungovať v domácnosti?

11mimi
27. júl 2013

ahojte mile zienky, neviem ci pisem do spravnej kategorie kedze rodinu este nemam, zijem len s priatelom a toho sa tyka moj problem.Sme spolu 4 roky z toho dva roky spolu byvame a stale nemame rozumny "system" financovania domacnosti a starostlivosti o domacnost. Aspon ja to tak povazujem. Chcela by som vediet ako to mate vy a aky nazor mate na to ako to mame my. Do urciteho casu sme fungovali systemom ze ja z mojho platu platim polovicu najomneho,svoju poistku, svoj telefon, skolu, vacsinu nakupov-kedze ja mam kazdy druhy den volno a preto varim ja a plus cela starostlivost o domacnost bola na mne, on nakupil iba raz za cas aj to len veci co isiel vtedy varit a sem tam umyl riady a povysaval. On zo svojho platu platil polovicu najomneho, niekolko svojich poistiek,telefon, cestu do roboty plus obedy, sem tam nieco do domacnosti a ostatne vsetko islo na jeho potreby alebo ako to nazvat a este bol kazdy mesiac v debete. Cize co sa tyka spolocnych veci tak najom na polku, strava mozno nejakych 80% ja a to on zaroby trojnasobne viac ako ja!!!! Preto som zacala riesit ze aj v domacnosti by mal viac pomahat a ze chcem aby sme urobili spolocnu kasu aby isla strava na polovicu kedze ja uz nevladzem... Vytvorili sme system upratovania ale to sa dodrzovalo len veeeelmi malu chvilku samozrejme kaslal na vsetko... Na spol. kasu velmi nechcel pristupit lebo ze si to nevie predstavit ale nakonec som si dupla a povedal ze dobre. To bolo uz asi pred aj viac ako pol rokom a stale to nemame lebo vzdy ze dajme to az od prveho potom ze az po vyplate potom ze nebol v bankomate potom sme sa mali stahovat tak ze az v novom potom, potom,potom.... Momentalne fungujeme ze SI SAM v marci kulil byt (ako dovod bol najprv ze ja by som nemala na polovicku hypo ale teraz stale tvrdi ze takto boli lepsie podmienky kedze ja este nemam zmaturovane a mam nizky plat) chcel ze mu budem davat kolko budem moct na co som nepristupila kedze byt nie je a ani nikdy nebude moj takze on plati celu hupo sam z roboty chce odist a venovat sa niecomu ako financne poradenstvo alebo ako to davat a tam dava vsetky svoje peniaze kedze sa sklada na riaditelkinu kancelariu a pred dvomi mesiacmi si so spolupracovnikmi (zaroven aj kamaratmi) otvorili vlastnu v nasom meste samozrejme musi aj tu platit a odvtedy skoro vsetok volny cas travi tam s vysvetlenim ze chce to naplno rozbehnut a potom bude dobre zarabat.... odomna chce aby som sa starala o celu domacnost kedze on nema kedy a co sa tyka financii tak kedze ma teraz velke vydavky tak musime ist napoly ( kasa stale neni) dokonca som ho mozno az donutila aby ma zobral na vylet kedze kazdy den je v robote a potom po veceroch v kancli a nema na mna cas tak ze aspon vtedy sa mi povenuje tak aj na to povedl ze nema peniaze a ze dajme to na polovicu!
Pre tie co to precitali az do konca to asi bude moc krkolomne ale take su aj moje pocity. Ked ide o peniaze tak bez problemu si odomna pyta polovicu ale ja ked chcem na nieco napr na nakup tak na mna zacudovane pozera ze to uz nemas?! stale mi len slubuje ze ked to rozbehne tak sa potom mi da ma domacnost kolko budem chcet ale ja uz tomu neverim lebo sa tomu venuje aj viac ako rok a stale nic... a odomna chce aby som sa esta aj o vsetko starala... ja by som chcela aby ked financovanie na poly tak aj starostlivost, alebo ked chce aby som sa o vsetko starala tak nech sa on stara o peniaze...

prosim aky mate na to nazor a zaujima ma ako fungujete vy resp sta fungovali pred svadbou a detmi kedze potom to uz je ine

danjelca
27. júl 2013

@11mimi no veru nevyzerá to ružovo...začne po tebe kričat nakolko on si uvedomuje že ta odžubkal..
nie tým že si sám zobral hypo..ale tým že sa chce pri tebe zviest že ty sa postaráš poplatíš a on si spláca svoje hypo..no kde by mal taký komfort?

janulabb
27. júl 2013

@11mimi na tom, že kúpil byt na seba nevidím nič zlé, nie si síce spoluvlastníčka, ale môžeš si vydýchnuť, ušetril ťa od tej hypotéky. Je pochopiteľné, že máš nepríjemný pocit z toho, že žiješ v podstate v cudzom byte, ale aj tak to vidím tak že to bolo od neho pekné a hlavne rozumné gesto, vzhľadom na výšku tvojho platu a na to, že stále študuješ. Aj u nás je to tak, že ja sa robím fullservice v domácnosti a on muž má na starosti finančné záležitosti, keďže záraba tri až štyri krát toľko čo ja kým som nebola na materskej. K rodičovskému mi dáva nejakú finan. čiastku, ktorá mi jasné nestačí, ale povedzme si čím viac mi dá, tým viac miniem :P Nie je to také zlé. Nie všetky domácnosti majú spoločnú kasu, netlač na pílu, bolo to aj moje zbožné prianie, ale čo už .. muž drží kasu a ide mu to dobre... to musím priznať.

pragmaticka
27. júl 2013

podla mna ta hrozne vyuziva! urcite by som mu neplatila jeho hypoteku, tak prosim ta v ziadnom pripade sa nenechaj jeho nazormi ovplyvnit a neplat mu ju. Zaplatila by som mu max polovicu mesacnych nakladov na byt exkl. hypo, tzn. voda, elektrika, plyn a to je tak asi vsetko. co sa stravy tyka, nadalej trvaj na spolocnej kase a skus na neho tvrdsie zatlacit, nech sa uz k tomu konecne prinuti. ako neni sa comu cudovat, ze ta neustale ukecava, ze zacnete az od buduceho mesiaca (kedze ty platis 80% stravy urcite mu to maximalne vyhovuje!). nedaj sa vyuzivat, nech jedneho dna neskoncis na ulici s tym ze si mu rok-dvaroky prispievala polovicou na uver!!!!

irin12
27. júl 2013

@heleninamama suhlasim s tebou a to do bodky, pekne a pravdivo napisane. On je lakomy a prizivuje sa na nej cely cas

irin12
27. júl 2013

u nas to chodi tak, ze z jednej vyplaty zijeme (z mojej) a druhu odlkadame, ale to preto ze zarabame rovnako, ak nieco potrebujem nemam problem si to kupit co to stoji ......... ale neminam vela a hlavne kupujem to co naozaj potrebujeme ziadne blbosti, na ktore sa da nalakat hocijaky zakaznik, sme spolu 10 rokov nic ma neprekvapi, ani moj manzel nemina vela, pretoze vsetko co potrebujeme mame, stale sa rozpravame a to nielen o vydajoch lebo spolu aj pracujeme. Uz mame naplanovane aj ked sa babatko narodi (v Decembri) ako to zvladneme ked budem na materskej. Treba stale komunikovat a partnersky zivot bude o to lahsi.............. 😀 nehovorim, ze sa nehadame ved dakedy spim aj v hostovskej izbe, ale aj to k tomu patri.

silvia123
27. júl 2013

@janulabb si si to zle prečítala, on ju od ničoho neuchránil, on od nej peniaze chce! Áno, keby je to tak, že od nej nič nechce, ešte jej aj peniaze dáva, pretože on ju finančne dokáže zabezpečiť, to by som sa tomu nečudovala, ale v tomto prípade to nevyzerá tak, že by mohla pri ňom spokojne spávať. Je rozdiel byť finančne zabezpečený a je rozdiel zobrať si hypotéku a splácať si ju na úkor partnerky... To že zarába viac, ešte neznamená, že nemíňa viac!

xlucia
27. júl 2013

@11mimi nemas co riesit, on s tebou do buducna evidentne nerata, chod od neho...

kaktusik007
27. júl 2013

@janulabb prepac, ale napisem ti to natvrdo - tvoj manzel na tebe pacha istu formu ekonomickeho nasilia. A ty si sa s tym uz zmierila a rezignovala si, pretoze si myslis, ze je vsetko inak v poriadku... No nie je.

Ale ok, ked ti to vyhovuje, drz hubu a krok.... Len aby si si o par rokov nespomenula ze sakra, ta jedna baba na MK to vystihla presne uz vtedy....

ariesi
27. júl 2013

utekaj cim skor. toto lepsie nebude, iba horsie a ked budes na materskej a odkazana na neho, tak co budes, prosit o kazdu korunu pre dieta, pre seba ci ako? on ti bude vydelovat, kontrolovat ta, ze preco uz nemas.... zazila som nieco podobne, akurat byt bol moj, ale zarabal parnasobne viac ako ja, ani raz neprispel na byvanie, na nakupy vacsinou som chodila ja a ked on priniesol akoze velky nakup, tak to bolo take ze 4 jablka, najake pecivo a mozno jogurt. bol pako aj inak, takze nastastie som to pomerne rychlo ukoncila. jo a darceky kupoval iba take, ktore mohol vyuzit aj on. take veci sa nezmenia,iba ak k horsiemu

janulik979
27. júl 2013

ahoj, podla mna nie je dôlezite, ci ma par spolocnu kasu alebo kazdy sam, dôlezite je aby obaja citili, ze to tak ma byt...ze je vsetko v poriadku....v zásade suhlasim s babami, ze ta vyuzíva + nezdá sa mi normálne, ze chlapovi nie je hlupe dat si za cokolvek platit od priatelky, ktorá navyse zarába malo...on by mal mat uplne iny pristup voci tebe!!! ale chválim ta, ze nad tymito vecami uvazujes, lebo niekedy ked je clovek zamilovaný, tak nevidí triezvo...drzim ti palce, nech sa ti darí...

mirka_aa
27. júl 2013

@11mimi ani mne sa celkom nepaci ako to mame financne zariadene ale tak mame to takto....kym sme spolu zili bez dietata tak som zarobila len cca do 100€ viac ..v podstate sme neriesili kto co zaplatil,a ked sa nieco zvysilo nasetrilo,tak sme kupili nieco do bytu...lenze ten byt nie je spolocny,ale jeho mamky,ani ho nechcu nanho prepisat (no asi presne koli tomu,aby som ho nemohla obrat o polovicu bytu) ale do prerabky bytu som investovala aj ja svoje nasetrene peniaze...noo a teraz ked som uz na materskej,tak prvych 8mesiacov som mala vyzsi prijem o takych 300€ lebo som mala matersku z DNP potom asi 3 mesiace klasicky len rodicak tych cca 200€ cize som mala menej,a teraz mam zas viac asi o 300€ (nechcem vysvetlovat preco) noo len stale sa vsetko minie,ci uz na bezne vydavky,alebo nieco do bytu,nic nemame nasetrene hoc mam vyzsi prijem,a keby nebodaj daco,kludne ma moze kedykolvek vykopnut,tak ale kedze sme svoji tak mam nejaku doveru ze toto nema v umysle(no ale keby som nebodaj niekedy chcela od neho odyst napr.ja ,tak ratam s tym ze s holou ritou) aaa prosto ci mame prijem o 300€ viac ,ci menej,stale sa vsetko minie ..on zaraba na chlapa velmi maaalinko,a stve ma to ze keby som dostavala len 200€ tak ako je to bezne,tak by musel nieco robit,bud brigady navyse,alebo zmena zamestania..lenze kedze ja mam prijem navyse,tak ho k tomu nezenie..vydavky mame priblizne rovnake,ved nic navyse si velmi nemozme dovolit...akurat ze on si chodi na pivka,no keby ze nemam ten prijem navyse nemame ani na zakladne potreby..kedze som na materskej o domacnost sa staram ja,sem tam pomoze ved robi len klasicky 40hod tyzdenne...ale ked sme nemali dieta ,tak sme aj domacnost mali na polovicu,ale aj cas v praci sme mali rovnaky..noo vo vasom pripade by to bolo ok,ked uz teda byt je len nanho,aby ste mali vsetko na polovicu,a uver len on...lebo je jedno ci mu budes davat polku na uver,alebo budes hradit stravu..tak ci tak od teba tie peniaze dostane..ja si nemyslim ze teraz musis hned od neho utekat,len tie peniazky co davas na jeho polovicu stravy,si odkladaj a setri len pre seba...uz ty musis vediet dalsie okolnosti vztahu,ci s nim ostat alebo nie...

1marianna21
27. júl 2013

Prosím ťA spamataj sa..odhod svoje zasnene ružové okuliare a rozmyslaj! Myslím to v dobrom.pozri sa..ukončila som maturitu a po pol roku sme sppriateľom začali spolu bývať. Áno on zarobil síce o 3x viac ale sám od seba bez vychcanosti povedal, že peniaze su spoločne. Robili sme to jednoducho. Z jeho peňazí sme žili. .jedli, chodili na výlet, kupovali nábytok atď. Z mojho platu sa vtedy platil podnajom..fungovali sme super.žiadnevvýčitky žiadne nedám. Teraz? Pozri kupili sme si byt..ja mam matersku 200e.on zarobi aj 7x viac.plati všetko a moje peniaze sú železnÁ zásoba. A byt? Pekne napolovicu je napísAný. .máme spolu syna a chceme spolu zostať. Ja možno neprispievam peniaZmi lebo nemam akými ale doma ma oprane ozehlene navarene upratane a o dieťa postarané. Čo ti chcem tym povedať? Všetko je to o. Chlapovi. A keď je s prepáčením taky vychcany uz na začiatku čo bude neskôr? Sama vidíš, že rozhovory nepomáhajú. .robí si z teba sluzku a urcite s tebou nerata..a finančný poradca??? Hahaha takych bolo 😉 si to trošku preklepni 😉 držím palce aby si sa rozhodla mudro 😉 prepac za chyby a preklepy som cez tel 🙂

11mimi
autor
27. júl 2013

ono zas nie je ze by za uplne vsetko chcel odomna peniaze minule doslo platit smeti a zaplatil sam aj min rok sme tak boli na dovolenke

hori
27. júl 2013

@11mimi my sme sice s manzelom pred svadbou spolu nebyvali, ale kebyze hej, predstavovala by som si to asi takto:
byt napisany na priatela - v poriadku, nerobila by som z toho vedu (to, ze to o tom s tebou nediskutoval, v poriadku nie je, ale to je ina tema), hypoteku plati priatel - tak isto v poriadku, nabytok a zariadenie nech je teda tiez priatelove, prerabky a opravy nech tiez idu vylucne z jeho vrecka.
najomne a energie - pokial ich plati partner, bola by som ochotna vykompenzovat mu ich domacimi pracami - podla hesla, ked byvam zadarmo, tak sa staram (neznamena to, ze priatel nemusi ani prstom pohnut, nejake vysavanie a vynasanie smeti by som mu urcite nechala 😉 ), v pripade ak sa na najom a energie skladate na polovicu, tak aj domace prace by som ziadala od neho na polovicu.
potraviny, drogeria, ine potreby do domacnosti = spolocna kasa! a trvaj na nej! spravodlive by bolo, keby do nej kazdy prispieval alikvotnou ciastkou podla svojich prijmov, ale tak dobre, lakomec jeden akysi, pristala by som aj fifty-fifty, ked by sa inak nedalo...
vylety, dovolenky, kultura - dzentlmen zrovna nie je, ale tak nech... dajme tomu, ze sa nenecham vydrzaiavat a ideme na polovicu, ak na to nebudem mat, nikam nepojdem...
ma to aspon tu vyhodu, ze v pripade rozchodu sa mozes zbalit a tresnut dverami s dobrym pocitom, ze si nebola vyuzivana...
vsetko, co platis nad tento ramec, je totiz pre teba nevyhodne, ako... viem, ze vztah nie je o kalkulaciach, ale jeden schopny chlap by sa mal podla mna hanbit, ak svoju partnerku umyselne dostava do situacie, ktora je pre nu (hoci aj financne) nevyhodna. 😉

mima4
27. júl 2013

@11mimi
Ja to vidim tak, ze tvoj priatel s tebou pekne vybabral. A velmi sa ti cudujem, ze po nom upratujes - to je hanba zeny, ked muzovi robi sluzku. Obycajne muzi take zeny ani nemaju k ucte a vztahy s nimi nadvazuju tzv. mantaci, co nevedia sa postarat o domacnost, navarit, oprat....

No z toho co pises, mam pocit, ze aj tak si spravis po svojom a budes toho pana tolerovat... Bohuzial... aj pre takych muzov sa najdu zeny, ktore sa moc nemaju radi 😔

Odporucam https://www.modrykonik.sk/fotoblog/mima4/clanok...

silvia123
28. júl 2013

Určite v okolí poznáte každá minimálne jeden takýto príbeh: On dobre zarábajúci s vlastným domom (možno zdedeným) nájde si partnerku, všetko klape, domček zveladujú, ale stále písaný na partnera, finančne sa mu darí, partnerka sa pre neho obetuje, lieta okolo detí, okolo domácnosti, vybavuje a rieši všetko ohľadom bývania, niekedy nechá aj školu, aj prácu, len aby mu pomohla v podnikaní, mnoho krát mu aj vedie papiere zadarmo, jemu neskôr stúpne sláva do hlavy, vyhladáva zábavku a milenky a partnerka má 2 možnosti -buď mu to bude tolerovať a bude sa robiť hluchá a slepá a užívať si zlatú klietku, do ktorej sa časom dostala, alebo z klietky odíde a nič jej nezostane a ešte aj zo strachom, že príde o svoje deti, lebo nebudú chcieť odísť z komfortu, ktorý im dokáže zabezpečiť len ich tatko. Treba zvážiť všetky možnosti ako môžeš dopadnúť a uvedomiť si ich, a aj keď s tým chlapom zostaneš, musíš myslieť aj ty na zadné vrátka, zvlášť ak na ne myslí aj on, čo je dosť evidentné!

anatalia77
28. júl 2013

Myslím,,že s tebou neráta,inak by po 4 rokoch rozmýšlal v móde"my"A možno je aj dobre,že si vzal hypotéku len na seba,ty sa možeš zajtra zbaliť a začať odznova.Horšie by bolo,ak by si bola spoludlžník,a odišla by si,potom je to na dlhé lakte,lebo by si splácala,a možno už bývala inde...všeličo sa stáva.Byt by nechcel predať,ale nemal by sa k tomu,aby ta vyplatil,atď.ak by nemohol splácať,išli by po tebe./taká exekúcia je"fasa vec"/
Vieš čo by som urobila ja?Kúpila by som víno,sadla si sním,a jednoducho spravila rozlúčku.Popriala by som mu všetko dobré a odstahovala by som sa preč.K rodičom,alebo by som si našla spolubývanie,jednoducho by som si začala riešiť svoj život a bývanie.
On sa proste spolieha,že ste na to/splácanie/ dvaja.Si sama,len si to pripusť.

janulabb
28. júl 2013

@kaktusik007 prečo sa jednoducho nezmieriš s tým, že sú na svete ženy a páry, ktorým takýto systém proste vyhovuje? Nežijeme všetci podľa jednej šablóny a kto Ti dáva právo súdiť, alebo posudzovať čo je alebo nie je v poriadku???!!! Poukázala som na to, že nie všetko čo je iné, je aj zlé. Pozri sa na to z iného uhla, ak by si Ty zarábala alebo dotyčná slečna viac ako je priemer a mala by si priateľa, a zdôrazňujem priateľa! s minimálnou mzdou prípadne žiadnou, tiež by si bola taká nadšená keby si sa musela zmieriť so spoločnou kasou? haha ale to bola len rečnícka otázka... Oni nie sú manželia to je dôležité, či budú to tu nikto z vás neovplyvní. To kam sa ich vzťah posunie je len na nich dvoch, bohužiaľ je jedno čo tu ktorá z vás napíše. A v budúcnosti zváž slová o páchaní akéhosi násilia ... každopádne si ma pobavila, vďaka

adkoalauri
28. júl 2013

@11mimi mne sa to zdá úplne normálne a aj spravodlivé, že mal peniaze a kúpil si byt - napísal to na svoje meno, je to jeho, on ho kúpil, ty si nato peniaze nemala, ale tým pádom nech len on platí hypo. Čo sa týka ostatných výdavkov - elektrina, plyn, voda, domácnosť, strava - tam by ste mali prispievať rovnakým dielom, keďže bývate tam obaja a jete obaja.Keď ty budeš mať zvyšné peniaze, dávaj si to na vlastný účet. Dokonca ja by som už z výplaty odvádzala mesačne nejakú čiastku a tým sa aj ty zabezpečíš. Čo sa týka domácich prác, treba zaviesť pravidlá, a trvať na nich. Čiže keď je sobota a má sa upratovať, tak sa má upratovať. A nie, že bude neporiadok, tak to spravím miesto neho!!! Tak by som mu pílila uši dovtedy, kým by sa nenahneval a spravil to! U nás to bolo tiež tak, že všetko sme platili a aj platíme (odkedy som sa aj vydala) napoly. U nás to takto funguje 😉

peta_petruska
28. júl 2013

aj ja by som utekala od takeho chlapa
neverim, ze sa niekto dokaze zmenit a ze neskor bude nieco lepsie
a co ked sa mu v praci darit nebude a penazi bude este menej ako teraz - potom sa bude ako spravat?
samotny byt by som neriesila, mozno je aj dobre, ze ho ma napisany na seba, urcite neprispievaj na jeho hypo...
ked sa raz rozhodnete pre manzelstvo, tak sa urcite aj tento byt da zahrnut do bezpodieloveho vlastnictva a potom to doriesis
ale toto spoluzitie si naozaj dobre rozmysli
chlapov chodi po svete dost 🙂

kaktusik007
28. júl 2013

@janulabb nechcem sa ta dotknut... Ale to, ze ta moje slova nahnevali, znamena, ze mam pravdu. Ale v poriadku, ako som napisala, ze to TVOJ zivot a TVOJE rozhodnutie.
Aj moja teta tak zije - dostava pridel od manzela, ktory jej mesacne nestaci... A neodide od neho, pretoze jej asi robi rovnako dobre ako jemu ze im narastaju uspory v banke.... Ja by som to nedokazala - nekupovat detom ovocie, pretoze je velmi drahe, a tesit sa z toho, ze sa mi tento mesiac opat podarilo usetrit 800 eur...
Asi ma tej tvoj chlap vyhody, ktore prevysuju ze sa takto sprava... Rovnako ako moja teta vidi nejake pozitiva na mojom ujovi, co je podla mna ch.j na entu... Mne to v podstate moze byt jedno, ako kto zije... Ja len vravim, ze vydelovanie penazi je uz ista forma ekonomickeho tyrania - a klasika, tyrane zeny o tom nechcu ani pocut... Rovnako ako zeny, ktore su bite - tiez tvrdia, ze dostali pravom a nemali nahnevat svojho partnera. Zvratene.

jaja018
28. júl 2013

@11mimi ahoj ja neviem ale mne sa to zdá divne. Ked som začala bývať s priateľom teraz už manželom, tak som chodila posledný rok na strednú akurát som mala pred maturitou. Chcela som ísť pracovať ale on nechcel aby som išla ze on sa o mňa postará. Po škole som isla pracovať nezakladala som si svoj účet ale moja výplata chodila na jeho účet, ale vždy mi peniaze vybral a dal. Mám pristup k účtu ale neviuzivam ho respektivne výnimočne. Na nákupy sme chodili vždy spolu . Teraz som na RD peniaze chodia na jeho účet ide o smiešnu sumu 200€ no neviem si predstaviť platiť s toho polku hypotéky stravu dieťa účty.... Takže minam aj jeho peniaze raz si on kúpi nejakúsomarinu raz ja malej hracky nejaký ten výlet. Nikdy sme to nebrali ako moje tvoje peniaze ale vždy to boli naše peniaze a s tým sa fungovalo 🙂

mima4
28. júl 2013

@silvia123
zaujimavo si pomenovala ten priklad, aj ten typ chlapa aj tu situaciu, ale mne tomu chyba aj opis typickej zeny, ktora ide takeho vztahu, a to vnimam ako problem. Vzdy dany typ zeny nieco spaja. Na slovensku sa este stale dievcata vychovavaju "k prirodzenej demencii", kde je zakaz pouzivat hlavu, byt si vedomy svojich prav, svojej hodnoty...

janulabb
28. júl 2013

@kaktusik007 Rozhorčilo ma, že si dovoľuješ súdiť ma a pritom o mojom živote nič nevieš. Hovoríš o tom, ako žije tvoja teta, ako sa má a nemá žiť, čo je správne a čo nie.. Do očí by si jej to zrejme nepovedala.. Normálne je vždy to, čo vyhovuje obom partnerom, nech je to čokoľvek. Možno je tento fakt pre teba ťažko pochopiteľný, ale je to pravda. Nemusím, ale vyvediem ťa z omylu. Neuviedla som akú čiastku mi muž posiela na účet, takže to možno vzbudzuje dojem, že mi vydelí 20 éčok a mám držať hubu a krok. Ak potrebujem viac, poviem mu a vec je vybavená. Len väčšinu financií spravuje on. Rozhodne mi nič nechýba, ani synčekovi, nežgrlím...len som úprimne priznala, že som "míňač" a neviem šetriť, muž áno. To, že sa stará o financie a sporí peniaze pre nás a pre syna, že ma finančne podporuje a že nákladnejšie položky spolu konzultujeme, z neho teda prepáč nerobí tyrana. Ako jeho manželka mám právo na rovnakú životnú úroveň, a toto právo mi odopreté nie je, čiže je úplne bezpredmetné či mi peniaze dáva, alebo by som si ich svojvoľne vyberala z jeho účtu.

simca06022011
28. júl 2013

@11mimi no z vlastnej skusenosti ti radim, prestat investovat peniaze a extra namahu do cudzieho majetku. Nevladze platit svoj biznis a hypoteku? Jeho problem... zobral si to on sam, je to jeho majetok. Ja som sa takto par krat popalila a odvtedy som povedala, ze nic co si jednoducho neodnesiem so sebou do cudzieho nekupim. Si este mlada
Co sa tyka financovania u nas doma (byvame spolu 8 rokov, sme spolu 9 rokov), vsetko platim ja zo svojho uctu od energii, najmov, poistiek. Ten moj si ani nahodou takeot daco na seba nevezme, raz som to nechala tak a dvakrat nam vypli elektrinu.. cize neriskujem ze to "zabudne" zaplatit. Nakupy robim ja, on si nekupi ani len ponozky, nie to este nieco na seba. Upratujem a vsetku cinnost doma robit tiez, toto neriesim.. peniaze si vezmem, zvykol si na to.. nemam, zoberiem si od neho, poslem si z firemneho uctu atd. Ked ma nejaky problem a frfle tak ho ignorujem, ked je to vazne tak zrusim jeho akukolvek cinnost doma.. lebo ked nedonesie peniaze, nema narok ani len si zobrat ciste pradlo a jogurt z chladnicky (nech si ide kupit)... a potom ho to hned do 15 minut prejde... nie je to najlepsie, ani najprijemnejsie, ale musela som sa nejak zariadi, aby to fungovalo 🙂

kaktusik007
28. júl 2013

@janulabb tete som to samozrejme aj otvorene povedala, ja nemam s tym problem hovorit narovinu s ludmi.
a hovorim, ak ti to vyhovuje, je to v poriadku, je to tvoj zivot. Nesudim nikoho, o tom ako sa ma alebo nema zit, prave naopak, hovorim, ze je to kazdeho vec.
Ja len viem, na zaklade vlastnych skusenosti, ze nie je dobre, ak su financie iba na jednom, pretoze sa lahko moze stat, ze ak sa ten jeden rozhodne odist, vezme aj financie a ten druhy bude mat vazny problem... Proste som typ cloveka, ktory nedokaze byt na niekom zavisli a naucila som sa, ze jediny clovek, na ktoreho sa v zivote mozem plne spolahnut a vo vsetkom mu doverovat, som iba ja sama.... Krute, ale pravdive.
Samozrejme netvrdim, ze sa to stane aj tebe - naopak, prajem Ti, aby si bola stastna a aby ti to vsetko vyslo... Ja len proste na zaklade toho co mam za sebou som sakra opatrna. V otazke financii obzvlast....

libka1
28. júl 2013

@11mimi dufat sice mozes ale len klames samu srba a stracas css... treba zdthnut cim skor, ked mu na tebe zalezi spamata sa. a ked nie aj tak dobre. aspon sa ho zbavis 🤐

libka1
28. júl 2013

@11mimi dufat sice mozes ale len klames samu seba a stracas cas... treba zdrhnut cim skor, ked mu na tebe zalezi spamata sa. a ked nie aj tak dobre. aspon sa ho zbavis 🤐

libka1
28. júl 2013

@11mimi to je super financny poradca ked netusi aky ma on sam urok. bud ti klame, alebo sa dal na karieru v oblasti kde zomrie od hladu 😀

mpg
28. júl 2013

Teraz je ťažké nájsť si perspektívne zamestanie, finančný poradcovia je veľmi rizikové /je ich už veľa, málo riešia, ľudia im už ani nedôverujú a pod./
Keď si aj byt kúpil samostatne - to je tiež riziko.
V 25 rokoch je možno lepšie ešte sa poobzerať po nejakom inom mužovi, ktorý by všetko riešil tak, ako by to vyhovalo aj tebe.