Ako ste riešili zlý vzťah s partnerovou matkou?

5. jan 2020

Ahojte, s partnerovou matkou sme mali vzdy taky neutralny vztah vedela som od zaciatku ze je zavisla na svojich detoch a ze doteraz neprezila ze jej synacik odisiel z domu a ze bola stale falosna a vzdy si omne myslela svoje .. no vcera po hadke s mojim partnerom mi vykricala najhorsie mozne veci aj na moju rodinu a nemala nato pravo ani najmensi dôvod. Tym padom ta zena premna skoncila a bude to premna uz len osoba co porodila môjho partnera. Velmi sa mi znechutila a prekvapila ma tymto primitivnym sedlackym vystupom ale aj ked som mladsia a mam mat uctu, ja som chybu neurobila a nemienim sa ani ospravedlnovat ani pchat jej do riti..a  to sa este rozhodnem ci vobec nejake ospravedlnenie prijmem ja.. chcem sa ale opytat, ženy ktore ste toto zažili takyto nahly zvrat a hlavne ste boli pred porodom.. ako ste riesili navštevy a ako to vlastne funguje cely vas vztah s muzom ked sa nenavidite s jeho matkou..mam ocakavat ze to bude casom tak zle ze ten vztah proste stroskota?.

lucilaines
5. jan 2020

@didaa toto presne mam v hlave cely cas ako citam tuto a podobne diskusie 😅 Aby som si syna videla dva krat do roka lebo podla pani nevesty nie sme hodni ich casu a pripadne vnucata nemohla ani oslovit a na ruky zobrat, lebo co ked to nerobim podla predstav nevesty..no mam dost..srdce mi puka pri niektorych komentaroch tu ked si predstavim, ze raz budem na mieste tych svokier a to ma moj maly este len rok. A dam ruku do ohna za to, ze polovica pribehov na smrt urazenych a zdutych neviest ma pohlad z druhej strany jednej nestastnej matky dospeleho syna, ktora vobec nechce zle, svojho syna miluje a boji sa onho tak ako kazda z nas a vlastne nechape, co sa to stalo..

lija22
5. jan 2020

@lucilaines no spominas moje vyjadrenie, tak bud uplna. jej syn ( teda moj muz) chodi s vnucatami kedy len chce, vobec nie dvakrat do roka. to len ja ich vidim tak raz za dva roky, ver mi ze vsetkym to vyhovuje a sme uplne v klude

terezka1947
5. jan 2020

@lucilaines krasne napisane...vies,mnohe nevesty maju dcery,no mnohe synov,cize je velka sanca,ze sa im to vsetko vrati.
Od muzov ziadame odstrihnutie sa od mamkinej sukne.
Co takto to urobit aj u seba.
Ale napada mi este jedno....svadbou nezanika povodna rodina....iba sa rozsiruje a vznika nova. No vznika z dvoch rodin. Kedysi ludia viac spolu chceli vychadzat,pisem chceli,lebo problemy boli.a budu vzdy.
No.teraz panuje divny egoizmus...a ego mladych. Chyba pokora,ucta...a ked uz nie je voci svojim.rodicom,tazko.bude voci cudzim ludom.

kulumulu123
5. jan 2020

Ja by som sa asi hlavne zamyslela nad tym preco synacik vesia vase hadky na krk maminke?? Nebude to nahodou tak ze me to prave on kto je zavisly na mamicke?

terezka1947
5. jan 2020

Nevesta pride k svokrovcom....je tam den a ide diktovat podmienky,za akycg je ochotna ostat v ich dome. Smiesne....alebo nie,skor velmi smutne. Ti chudaci ustupia,umoznia...no dobri aj tak nie su.

vvveron
5. jan 2020

@lucilaines som zvedava co budes hovorit keby si mala raz taku dceru co bude nevestou zdutou a na smrt urazenou... Prajem ti aby si bola ta najlepsia svokra...

terezka1947
5. jan 2020

@kulumulu123 a preco by syn mame nemal pretty vedat o svojich problemoch?to lepsie kamosom pri.pive,ci na imaginarnom fore?ved je to mama,kt.ho vychovala,ucila jest,nespala po.nociach...
To akoze odrazu na nu ma zabudnut a podla zvolenia manzelky,ci dokonca iba priatelky jej smie aspon raz rocne zavolat?tak taky muz je u mna chudak.....uplny chudak.

puklica13
5. jan 2020

No som rada ze konecne viem že keď si moji synovia nájdu frajerku tak zabudnem že som ich mama, prestanem sa s nimi baviť, radiť im a diskutovať, zabudnem že vôbec sú.. 😱
..ale ty píšeš že so svojím dieťaťom budeš na furt.. priateľovi v tom branis..taký 2jaky meter že až.. chyba ti nadhľad.. zivit v sebe nenávisť?? Načo?? Nie, nikto ti tu neradi aby si jej liezla dozadku, ale jedna ste za 17 a druhá bez 3 za 20...dupkas nozickami ako decko na pieskovisku že kde je moja lopaticka..
Že a vám to chce žiť v takýchto vztahoch

mimiqa
5. jan 2020

Zazila az som jej skoro vylepila...nezajem...moj zivot..neriesim ju..nezajem..nechodim za nou..synacik si ide...pivedal jej svoje...no ja nezajem ako pisem

vvveron
5. jan 2020

No my sme sa so svokrou pohadali hned po svadbe, popravde spravame sa k sebe slusne raz max dva krat do roka prideme na navstevu hlavne kvoli detom, byva 300km ona ku nam chodi max raz za rok na par hodin... To co tu niektore pisu ze sa ti raz zide jej pomoc to sa vobec nemusi splnit, moja svokra velmi nema o deti zaujem, pomoct nam nepomaha a ani to uz necakam a to jej syn moj muz mal nehodu po ktorej sa stal invalidom, nezaujem ani o neho poriadne... Ja si myslim ze je tu vela premennych nechala by som to otvorene, od dietata a este takeho maleho by som neodisla max na niekolko minut takze az by chcela prist pozret tak jedine ku nam na tvojom mieste za vasich podmienok a s partnerom by ste si mali sadnut a dohodnut sa porozpravat ako dalej... Deti nie su nasim vlastnictvom ani on jej ani tvoje tvojim, su nam zverene na nejaky cas a raz odidu a vytvoria si vlastnu rodinu a zivot nemame nan narok, ak su spravne vedene a vychovavane, budeme mat navzdy miesto v ich srdci... Mnohe matky si narokuju svoje deti a potom to takto vizera...

lucilaines
5. jan 2020

@vvveron dakujem pekne, ale isto nebudem ta najlepsia svokra, tak ako urcite moja potrncialna nevesta nebude ta najlepsia nevesta a dokonca ani moj syn nebude ten najlepsi syn na svete, pretoze vsetci mame chyby a je len na nas ako budeme spolu zit. Ta urazena a zduta nevesta by som kludne mohla byt aj ja sama, ako tak tu citam niektore prispevky. Moja svokra chodi k nam do bytu a otvara si sama klucami, v porodnici za mnou bola snad kazdy den bez ohlasenia, maleho mi brala z ruk akonahle vstupila do bytu a pocas celej navstevy ma k nemu nepustila, dala mu jest blbosti, s ktorymi absolutne nesuhlasim, vzdy ked sa stretneme skritizuje, ze je malemu zima a ze je zle obleceny, ide ku skrini a oblecie mu ponozky alebo dalsie tricko. Stale ho vlaci na rukach, stale si mysli, ze je hladny a nieco donho tlaci. So synom, mojim manzelom je v denno dennom kontakte, ci uz telefonickom alebo si pisu spravy, posielaju si fotky, radia sa, hovori jej o vsetkom, co sa maleho tyka. Ked potrebuje pomoct, niekam odviezt tak ide aj ked je to niekedy na ukor nasho volneho casu a ofrflem to. Napriek tomu, ver ci nie, mne nic z toho nevadi a poviem, ze mam uzasnu svokru, ktora miluje svojho syna aj vnuka, ma onho starost, chce si uzit kazdu minutu s nim. Mam super manzela, ktory sa o mamu stara a zaujima a zahrna ju do svojho zivota a pevne verim, ze nas syn sa to od neho nauci. Mohla by som sa zduvat, ze mi ho berie z ruk a pocas celej navstevy sa od neho nepohne, ja radsej vidim, ze mam chvilu pre seba a ona sa tesi. Mohla by som sa zduvat, ze ked poviem, ze mu zima nie je, ona ide a oblecie ho aj tak, ale ja sa na tom zasmejem a ked odide, tak ho zas vyzleciem. Ked vidim, ze mu dava pred vecerou sladkost, s ktorou ja nie som nadsena, tak zatnem zuby a poviem si, ze raz za mesiac ho to urcite nezabije. Samozrejme, ine je ak su v rodine nejake vaznejsie konflikty, ale castokrat mi to pride len ako taky zbytocny boj o moc medzi nevestou a svokrou, koho lubi chlap viacej a ktora ma vacsie slovo.

vvveron
5. jan 2020

@lucilaines ja by som tak nevedela zit, je dobre ze sa vidite raz za mesiac ale az by to bolo castejsie neviem si predstavit taketo fungovanie, beriem ze sa tesis ze ich ma rada ale bez hranic ktore sa nenastavia by toto u mna nefungovalo... Ak miluje naozaj tak by hranice respektovala, ak je to opicia laska tak by sa urazila... Samozrejme myslim take normalne veci, nie ze by to bolo vyryvanie, tiez nemam zapotreby s niekym zbytocne mat konflikt

kulumulu123
5. jan 2020

@terezka1947 to som nepovedala ale partnerske problemy by mal snad riesit predovsetkym s partnerkou a az potom s matkou a nie naopak - teda bez urazky aspon takto to vidim ja... Tiez mam syna a teda dufam ze nebudem raz riesit kazdu prkotinu v jeho vztahu lebo on s partnerkou nevedia ako spolu komunikovat? Ako nic v zlom ale ak mas zivotneho partnera co manzela nieco kapanek zaskripe tiez najprv utekas za mamkou po rozum az potom to riesite spolu s partnerom? Ved kazdy rozumie Sam sebe najlepsie.....

lucilaines
5. jan 2020

@vvveron no vidis, vidime sa castejsie ako raz za mesiac, cca raz za tyzden, tak isto ako aj s mojimi rodicmi. O tom to presne je, co si clovek urci ako priority. Pre mna to, ci da malemu ponozky, raz za cas sladkost alebo nejake podobne malichernosti nie su dovodom na to, aby som z toho robila kovbojku, urcovala nejake hranice a nebodaj vyvolavala zbytocne konflikty kvoli ozaj ze nicomu. Pre mna je dolezitejsie to, ze pride a pomoze, ze sa zaujima, ze mame v rodine pohodu a nie dotahovacky kvoli svokre. A prezit tych par hovadin, ktore by som mozno ja v tej chvili spravila inak mi za to stoji. Presne ako tu napisala jedna kocka je to o tom, ci sa chce alebo nechce spolupracovat. Sovkru som si nevyberala, ani ona mna, nikto nemoze cakat, ze si sadneme dokonale. To si nesedim ani s vlastnou mamou. Rozdiel je, ako sa k tomu postavime.

autor
5. jan 2020

No neviem co sa to tu rozprudilo za bezvyznamnu konverzaciu😂 ale nikde som nenapisala ze ja zakazujem mojmu priatelovi aby sa stretaval s mamou..je snou kazdy den. To ze ja tam.chodit nechcem je druha vec ale len moja a moje rozhodnutie. Dalsia vec nikto tam nedal pozemky a uz vobec nie peniaze byvame v podnajme a partner si len robi stresy ako to financne dame ked sa narodi, to si.myslim ze patri tak k 50% mladym rodinam taketo hadky. Cely prispevok je o neprimeranej reakcii jeho matky na mna ktory ma RANIL a prekvapil a urobila som si onej konecne obraz spravny.. dalsia vec ja som nepovedala ze maleho neuvidi nikdy iba mi nebude prijemne ak sa mi prave ona dovali do izby hned po porode pretoze tu kde zijeme to funguje inac, tu to neni "cez sklo" ako na kramaroch alebo na antolskej co povazujem v mojom pripade za nevyhodu otom potom, ked si nezelam jednoducho navstevu znicena po porode tak ta navsteva tam nepride jednoducho a je to.moje rozhodnutie s ktorym nemoze nic spravit ani moj priatel ani nikto. Pretoze vy nikto nemozte vediet ci budem rodit 3 hodiny alebo 3 dni a ked uznam za vhodne si odpocinut od sveta a od ludi ktory mi ublizili tak to urobim a nazyvajte ma jak chcete. A ze kto mi kazal stat pri sporaku a v kuchyni? No slusnost mi to kazala. Lebo nejsom zas az tak nahovno nevesta jak ste ma.tu mnohe nazvali. Milujem pecenie a varenie vzdy ked som piekla alebo varila nieco.specialne urobila som specialne varku iba prenich. Iba tak aby som jej s niecim pomohla a aby videla ze nieco aj viem a som ochotna, na vianoce som im napiekla vsetko ja sama aby ona nemusela lebo som vedela ze toho bude mat vela. Hocikedy po rodinnom obede alebo vecery som upratala vsetky riady a vsetko zo stolov ja sama necg si ona sadne a zapali cigu na terase.. a je nas dost niesme styria.. je nas 8 ludi. Vzdy som sa snazila udrziavat dobry vztah. Niesom uplne hlupa negramotna zenska. Viem.si priznat chybu aj ja. Ale raz ked mi niekto taketo nieco urobi tak to len tak nevypustim z hlavy a nebudem sa hrat ze je to v poriadku.

jana_eyre_2
5. jan 2020

@terezka1947 zase nebuďme nespravodlivi a netvarme sa, že svokry su vždy dobre zenusky, ktoré vidia len blaho všetkých ľudí a za všetko zle môžu mladí a ich egá.. nikto nevie pozadie co sa v tomto a aj v iných prípadoch odohralo..

zase tak ako mi príde divné vždy dávať za zlu svokru mi príde divné aj uvažovať tak, že len tí mladí su na vine ak je nejaký konflikt.. aj svokra, aj nevesta sú ženy a nie raz tu na modrom koníku vidíme ake ženy vedia byť.. áno rodina sa svadbou rozširuje.. ale to si nemá uvedomiť len nevesta, ale AJ svokra a netvarme sa že tie sú vždy spokojné a dobre..

Ja si veľmi dobre pamätám ako moja babka neznášala moju mamu a aj otec mi povedal, že to nebola chyba mojej mamy..

puklica13
5. jan 2020

Sa mi páči tvoj dlhyyyy status na túto bezvyznamnu konverzaciu🤣..

patys123
6. jan 2020

Ja som bola v podobnej situacii. Moja svokra je tiez taka ze neda na svoje deti dopistit. U nas problemy nastali ked sa narodil syn a isla mi riadit vsetko okolo neho kedy ma papat spinkat vzdy som ho malo alebo vela obliekla, nedopriala mu sladke 😁hoc mal ani nie rok.. A podobne jej nazory... Nakoniec to vyhrotilo do takho stadia ze sme sa nerozpravali a nechcela som ich ani vidiet. Postuplne ale zlost ubudala na oboch stranach, potom sme sa udobrili a ustupili a uvedomili sa na obidvoch stranach. Ona sa prestala starat, co som si myslela ze nikdy nedokaze, a ja som si o zas povedala ze ale vsak je babka, tak nech si ho rotmaznava...ved snou nie je kazdy den.
Cize podla mna problemy este len pridu ked sa vam narodi babatko, ona ho bude chciet vidiet, u teba zauraduju hormony a bude ohen na strechce.
Ja som teraz vdacna za taku skusenost hoc nebola najlepsia, a teraz viem, ze nikdy by som detom babku neodoprela, pretoze ani ja si neviem predstavit detstvo bez starych rodicov i ked som ako dospela zistila ze moja mama svoju svokru moju starku neznasala. A v neposlednom rade mysli na babatko ktore vnima to napatie medzi vami a aj ked sa narodi, deticky si toho veela uvedomuju.
Drzim palce 😊

lusyc
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miadi
6. jan 2020

Mne sa nepaci par vyrokov ze 1 ty by si ho mohla aj mlatit no ona nema pravo nic povedat na tvoju rodinu. .. ok budem to brat ze si v zapale nervou a napisala si prvu vec co Ta napadla. 2 vec ze svokra ci takmer svokra uvidi vnuča až po 6 nedeli. Trochu krute nie? Ber to tak ze ty snou nemusis mat extra vztah. Ale tvoje dieta bude stastnejšie ked bude mat aj babku a deda z oboch stran. Aspon nejaky vztah. Deti potrebuju aj toto... pre svoje ciste svedomie by si im Mala dat šancu na nejaky vztah a ty mozes udrziavat odstup v ramci slušnosti. Ak nebudu mat zaujem o vase dieta o svoje vnuca ver tomu ze Ta to bude mrziet ale aspon si mozes povedat ze sance si im dala. Nie koli nim ale koli svojmu dietatku. Teba asi nemaju v laske ale to dietatko možu lubit.

autor
6. jan 2020

@miadi ved ale moje dieta si nebude uvedomovat ze babicka ho videla az o 6 tyzdnov a ne o 6 hodin po porode.. proste to je detajl a ona sama mi povedala ked sme sa raz kamaratsky bavili davno ze do konca sestonedelia nemam NIKOHO pustit k malemu. Takze ratam ze s tym rata🙂
A to ze by som ho.mohla aj mlatit a ona nema pravo som povedala obrazne, ze si jednoducho nemoze dovolit tahat do toho moju rodinu iba pre NAŠU hadku (mna a partnera)

miadi
6. jan 2020

Ona si to ale zapamata- svokra. No ak si myslis ze to Nikoho- ratala aj seba tak nemas problem ze by sa prisla pozriet do porodnice. .vasa hadka mala ostat medzi vami. Kde nastala chyba? Hadali ste sa u nej pred nou? Ci tvoj muz sa postažoval? Bud ste ju do toho zatiahli alebo to urobil on. Ona bude vzdy na strane svojho syna. Ale zas koli jednej hadke nemusite byt na cely zivot pohadane.

buxus24
6. jan 2020

Ahoj prajem ti pevne nervy.
Ja som zo svokrou skoncila tak ze sa spolu nebavime nekomunikujeme. Nevideli sme sa cca 2roky a nemienim to zatial menit.
Jej prekaza ze jej syn ma pocuva,ze sme sa odstahovali 30km od nej,ze sme sa vzali...do poslednej chvile nechcela verit ze sa ideme brat.....ze sa nam dari ze si pomalicky prerabame .....jej vadi vsetko.
No myslim si ze je jedno kto by bol s jej synom.... Ona by to robila kazdej jednej.
Takze nam je dobre ked sa nevidime a nebavime doma o nej.
Najnovsie muza zase naockovala tak ze 23.12 sme sa pohadali koli nej ako psy...
Povedala mu veci ktore nikdy nesplni a vyuzila ich ako moju chybu....
Je to zavistlivy clovek ktory nema rad nikoho.
Ja sa s nou stretavat nemienim a ak budu deti tie k nej bezomna nepojdu.a ja tam urcite nepojdem...takze ma smolu.

autor
7. jan 2020

@miadi no ved jasne ja chapem co mi chces povedat ale tak isto ako ona si zapamata toto ja si tiez zapamatam dokonca zivota zas toto co urobila ona takze aspon si budeme vyrovnane.
Neviem kazda sme tu ina povaha takze nemozem cakat ze vsetky budete somnou suhlasit ani to nikomu nezazlievam. Len proste nemienim sa tvarit ze sa nič nestalo, oni si to tak vsetci predstavuju, No ja som uz zazila v mojom.zivote velmi vela zla nato aby som kazdu dalsiu negativitu privitala s otvorenou naručou. Nebudeme pohadane navzdy to viem minimalne pri stole na svadbe ak sa knejakej dopracujeme si podame ruku alebo nieco ale takto ked je to cerstve nemam proste JA v plane robit nejaky prvy krok alebo prejavovat zaujem sa udobrit. Jasne ze sa uz "ospravedlnila" nie mne, priatelovi napisala ze jej ma je luto teraz ze ako mi vynadala.. jasne ze nas aj pozvala na obed.. lenze ja som ziadne ospravedlnenie "nevidela" takze sme zase pritom ze sa nebudem tvarit ze sa nic nestalo a nenabehnem jej do.kuchyne s otvorenou narucou a sirokym usmevom na tvari..
A som este stale človek aj ked som mozno velmi vztahovacna a velmi si vsetko pripustam tak maleho nepripravim o babku on zato nemoze😇

elenita
7. jan 2020

@lucilaines Klobuk dole, velmi sa mi paci Tvoj nadhlad a tolerancia 😉 Mnohe mlade premotivovane maminy by si z Teba mohli brat priklad 🙂

miadi
7. jan 2020

Mozno sa ti ospravedlni osobne ked sa stretnete. To co povedala tvojmu neznie ako ospravedlnenie iba si Mozno uvedomila ze si teho a zbytocne Ta rozrušila. Nehovorim ze mas urobit prvy krok. Iba ked uvidis snahu o zmierenie ju dako prijat. Kludne chladno s odstupom . Ale neudrziavat hnev navzdy. Aj ked je to cerstve.

sfet
14. jan 2020

Zažila som, síce som nebola pred pôrodom (teda bola, ale hneď na začiatku som potratila), bolo to hrozne. Jeho mame pomaly vadilo aj to ako dýcham, aj to že žijem, jednoducho všetko. Stale má len porovnávala s jeho bývalou, ktorá bola úžasná a ja len votrelec, ktory jej chce ukradnúť geniálneho syna. On sa zmietal medzi nami dvoma, napokon to skončilo tak, že sme sa rozišli. Priklonil sa na jej stranu, prijal jej podmienky nezlučiteľné s mojimi. Navyše matinke sa nechcelo chodiť do práce, takže ju aj živil a živil aj svojho neschopného brata. Tým pádom celú domácnosť som tiahla ja. Taky nákladný život s takým partnerom som si nemohla dovoliť a stále v kuse súperiť s jeho matkou bolo pre mňa vyčerpávajúce.

sfet
14. jan 2020

Poznám, poznám, ale prepáč to nie je chlap ale bábovka. Mal by zostať k mame naďalej slušný, to ano, ale mal by sa postaviť na stranu ženy.