Ako "stráviť" neznášanlivú susedu?

dzejn80
22. okt 2014

Ahojte, rada by som poznala vase nazory na to, ako v psychickej pohode prezit nasu susedu, ktora sa neustale stazuje. Mame dvoch malych loptosov, 3 a skoro 2 rocneho, klasicke male deti, dost zive 🙂 byvame v panelaku a mame laminatove podlahy. Staznosti dolnej susedy zacali, ked mal starsi syn asi rok, s tym, ze stale nieco pada na zem a ona sa laka. Tak sme dali koberce, dokonca po case a dalsich staznostiach sme v detskej parkety vyhadzali a dali iba koberec. Pre klud v dome, nie za malo penazi. Spokojni sme ale ostali vyvaleni, ze je to podla pani susedy este horsie, navyse deti dupu ... stale nieco pada na zem, kricia, vraj pocuje ako kasleme a podobne zvuky, tento rok v lete jej zacala vadit aj nasa klima, ktoru uz mame 4 roky. Vsetci mi hovoria, ako mam na nu kaslat a podobne, ale ja som z nej uplne psychicky v prdeli. Vrieskam po vlastnych detoch, nesmu nic vynasat z izby, hrat sa mozu iba tam a na koberci ... Von chodime vzdy ked ona prichadza z prace, aby sme boli co najmenej doma ked aj ona, vsetko zle, nic nestaci, maly mi v noci zaplace, akoze 10 sek. plac, kym si ho pritulim a ona, ze v noci vam revalo decka a zas bol buchot :((( deti chodia spat o pol deviatej, predtym po prichode z vonku uz len papaju, kupu sa a pozeraju rozpravku. Pomaly v byte vsetci levitujeme, aj tak je to vsetko zle. Dnes rano prisla zas a muz s malym na rukach jej otvoril, dala mu nohu medzi dvere a maly sa rozreval, ked zacala zvysovat hlas. Nechcela ist prec a tak ju muz potlacil rukou aby uhla od tych dveri a mohol ich zavriet .... Vraj ju sotil a vola na nas policajtov :((((
Ja uz fakt neviem, co som komu urobila .... Som zufala.

misinka26
22. okt 2014

... ja som asi z tých ,, hnusných ,, ale ja by som dovolila deťom búchať, behať, skákať ... nech tetku porazí ... a vždy keby sa sťažovala by som jej povedala, tetuška však sú to deti s úsmevom na tvári 🙂 🙂 🙂

viera27
22. okt 2014

pride ti normalne, ze kvoli jednej krave si nervozna, hucis po vlastnych detoch a vsetci sa citite nepohodlne vo vlastnom byte? Mas 3 a 2 rocne deti, co si oni mozu uvedomovat suvislosti? Vsak jedine co vidia je nervozna matka. No mne by to za to nestalo (podla toho co pises sa decka spravaju normalne, ziadne behanie do polnoci a podobne). Byt vami, ani jej neotvaram, vypnem zvoncek a nech mi fuka praskovy cukor....
Mala som podobnu susedku, viem ako to je. U nas bol gol, ked sa prisla stazovat, ze sme cely vikend trieskali ako divi - a my sme pritom boli prec 😀 .

babulina
22. okt 2014

ja tiez krotim deti aby nebehali nelietali ze susedku pod nami vystrie ale vdakabohu ona je velmi mila teta, takze nas len v tichosti trpi, skus si to tak moc nebrat, deti koriguj tak aby nemali pocit ze furt ich len doma sekirujes, obcas odnes susedke kolac z nedele na zlepsenie nalady a skuste sa jej asi vyhybat najviac ako sa len da, ked pride klopat u vas tak asi to skus s nou riesit ty, nech nema pocit ohrozenia aj ked je to nezmyselne, a ak by fakt zavolala policajtov tak neviem, povedat ze sa pozvala k vam navstevu a vy ste ju nechceli prijat 😅

dzejn80
autor
22. okt 2014

ja som taka debilna povaha, ze ja nechcem nikomu byt na obtiaz a zle znasam fakt, ze niekto ma so mnou problem :(
Ale uz fakt neviem, co by som mala urobit.
Vlaci nas po uradoch a ja v tomto nasom bananistane nechcem aby to skoncilo, ze jej este daju za pravdu.

janinah
22. okt 2014

deti patria k životiu v paneláku,ak ste ozaj hluční v rámci normy...ak jej to vadí,nech sa odsťahuje do domčeka na lazoch..ignorujte ju,ani dvere by som jej neotvárala....a určite by som kvôli tomu nežila ako duch vo vlastnom byte....

krissy1
22. okt 2014

Ignorujte ju,zite normalnym zivotom a myslim ,ze ju to prestane bavit,alebo si najde novu obet...

dzejn80
autor
22. okt 2014

Bola som nedavno na navsteve u kamosky, tiez ma dvoch podobnych chalosov ako ja aj v rovnakom veku. Ked som videla co doma "mozu" bolo mi do placu. Moji len kukali a bali sa pridat ... Kamoska ze co, ved su to deti a ze spodni susedia v poho, este sa jej chodia ospravedlnovat, lebo maju psov, co zavyjaju.
S mladsim chodim na taku detsku hudobku, prve krociky k hudbe, robime tam rozne rytmicke cvicenia a on odmieta buchat flastickou naplnenou ryzou o zem, lebo to sa u nas nesmie :((

lexica
22. okt 2014

tak ju povlac po uradoch ty,ze sa ti vyhraza stale ti vybuchyje na dvere.....nerobis nic co robi aj ine deti a rodiny,zidna hlasna hudba a tak........mali sme podobny problem a uz je klud......riesila som to aj na domovej schodzi...potom sa suseda isla od hamby prepadnut ked sa vsetci na nu divali ze co jej vadi , ved sme normalna rodina ....a v panelakoch si susedou nikdo nevybera tak nech sa odstahuje na samotu do lesa bude mat klud...

marmete
22. okt 2014

@dzejn80 Už tu boli písané dosť dobré postrehy, pani proste musí chápať, že deti sú deti, so všetkým... ona nejaké má? Lebo ak nie, tak by som chápala, že tým neprešla a tak nevie akceptovať. Ty deti až tak nerieš, lebo ona zjavne vidí, že jej ustupuješ aj v kravinách, tak skúša ďalej. A pri budúcom strete by som jej povedala, že už máte kupca na byt, rómsku rodinu so širokým príbuzenstvom, tak nech ju iba pripravujete na to, čo ju potom čaká 😉

klincek
22. okt 2014

@marmete 😀 suhlas..mna by si tym vystrasila poriadne!

dzejn80
autor
22. okt 2014

@lexica
No po dnesku uz o tom seriozne rozmyslam, normalne ist na policiu a udat za obtazovanie, hlavne ak ona naozaj nieco na nas poda, ze jej muz akoze ublizil. To ma mrzi, ze sa neovladol a len jej nevypapuloval, ale ked mala nohu vo dverach a on maleho iba v plienke na rukach ...

heni79
22. okt 2014

@dzejn80
Napísala som ti rozsiahlu odpoveď a nepridalo mi príspevok!
No nič. V skratke - podajte na susedu sťažnosť, najlepšie písomne, zástupcom vlastníkov bytov. To na začiatok. Neprimerane vás obťažuje! Nie je normálne, aby sa násilne snažila ísť k vám do bytu a ešte kričala na dieťa a na vás. Pokojne tam uveďte aj to, aké opatrenia ste urobili, aby ste znížili hlučnosť vo vašom byte (koberce napr.), aj finančne vyčíslite koľko vás to stálo! Z vašej strany ste urobili maximum.

Prestaňte levitovať, začnite žiť. 😀

Ak opäť príde, neotvorte.

dzejn80
autor
22. okt 2014

To je taka 60, ma dve dospele deti v mojom veku, byva s dcerou. Ta mi osobne povedala, ze jej to nevadi, ale mama ... Ale to uz je nejaky cas, teraz uz to evidentne vadi aj jej, ked sa pre placuce dieta nemoze vyspat.
V dome mi o nej povedali, ze ked jej deti boli male, tak mali velke problemy so spodnymi susedmi, vtedy, v case linolei a kobercov, co sa s laminatom neda porovnat.

lujza123
22. okt 2014

@dzejn80 nabuduce jej vysvetli co vsetko ste pre odhlucnenie spravili (vymena podlahy, novy koberec, chodite von ked pride domov lebo sa bojite ze ju budete rusit) teraz je na rade ona. Sadrokarton na strop, odhlucnit atd...Alebo pockat par rokov kym odrastu

S tymi panelakmi je to teraz tazko ked prisli do mody laminaty, zaluzie...predtym boli koberce, zavesy to nejak ten hluk tlmilo. My to mame tiez tak so susedmi nad nami, oni si kupili masivny nabitok - stolicky, dali dlazbu v kuchyni a je to teda masaker..oni pohnu stolickou a u nas rachot v celom byte..tak ale co im povedat? Sme ich poprosili aby aspon nad nad nasou spalnou boli opatrnejsi cez vikend rano, oni to dodrzuju a je klud...za stolicky v kuchyni im frflat nemozem, vsak je to kuchyna, hadam, nebudu koli nam jest na zemi lebo my spinkame

dzejn80
autor
22. okt 2014

@heni79 to vsetko sme uz urobili, ... Ona napisala staznost nam s vedomim na vybor, tak sme presne v tvojom duchu odpisali jej, s vedomim na vybor. Chvilu bolo ticho, potom prisiel list z miestneho uradu, ze sme po jej 4A staznosti s fotodokumentacoiu!!! predvolani. Odfotena bola nasa klima, ktoru vraj prave zistila, ze mame(mame ju 4 roky) a vraj ona nemoze uzivat balkon, a este jej tam aj tecie a hrdzav ie jej 40 rocne zabradlie.
Na urade sme akurat spisali zapisnicu s nasimi pripomienkami a fajka zhasla. Oni nie su kompetentny organ.

henikav
22. okt 2014

Pokial fakt nerobite nadramec buchotu, ze upozornis deti ked velmi trieskaju, tak by som ju vobec neriesila. Ked ti oznami ze Vam plakalo v noci dieta, tak jej prikyvni, ano plakalo, deti v noci zvyknu plackat ked su male a nieco potrebuju. Takisto sa zvyknu cez den hrat, dokonca nemaju zakazane ani kaslat. Pokial jej to nevyhovuje, moze sa odstahovat, kupit si samostatny rodinny dom na samote. Ale taketo typi sa budu stazovat aj na bzucanie komara, ci lozenie mravcov. Cize jednym uchom dnu a druhym von. Slusne prikyvnut, ano buchotali sme, trosku sme sa hrali, alebo ano kaslali sme.... A poziadaj ju, nech Vas zbytocne neobtazuje a uz vobec nech nestrka nohu do dveri, je to velmi neslusne a nasilnicke gesto. A HLAVNE nechodievajte von preto ze ona sa vratila z prace, chodte von preto ze sa Vam chce ist von a ked nie sedte doma a nechaj deti kludne sa hrat, hlavne bez stresu. Dodrzujte nocny klud a moze ist draha susedka na lamparen 🙂

2712sasenka
22. okt 2014

@dzejn80 Kvoli jednej babizni si vo svojich detoch budujes dozivotnu traumu,ze nic nemozu..to sa s nimi povlecie cely zivot,stoji ti to za to?ale hlavne aby sa nikto nestazoval,nie? ☹ a co tvoj chlap si nevie s jednou zenskou poradit?ja by som na nu tak zahulakala,ze v zivote by si ani necvrkla 😠 Dvaja dospeli ludia si neviete rady s jednou opachou,nech sa stazuje,nevsimajte si ju,raz ju to prestane bavit..aj tak Vam nic nemoze

heni79
22. okt 2014

@dzejn80
Keby mi začala trepať o tom, že sa nevyspala, lebo moje dieťa plakalo - tak by som sa jej posťažovala obratom tiež. Niečo ako: "No a vezmite si mňa! Ja som sa už nevyspala xy mesiacov! A ešte keď plače ... Jáj, chúďa malé, niečo ho bolelo! "
Aby ešte na toto pindala. Syn minule v noci reval 3 hodiny vkuse. Nosila som ho na rukách, hojdala, ďasná potierala gélom, nič. Boli sme s mužom "šťastní" a asi sme ho aj štípali, aby neprestával. Samozrejme ironizujem. Šli mu zuby. A ešte zďaleka nie sú všetky vonku! Skúsil by sa mi niekto na toto ozvať, tak ho asi niekam pošlem. Alebo lepšie, pozvem ho na budúcu noc, nech skúsi on syna pokolísať a utíšiť.

simca06022011
22. okt 2014

no ako to tu niekto pisal... ja by som jej to asi dala pisomne, ze vy ste urobili take a take kroky a kedze ide o takuto stavbu nie je mozne urobit viac, bohuzial deti su deti ona sa s tym musi zmierit a aj keby nie, aj keby ste hned tancovali po byte cele dni, tak ju do toho vies co... ak nerusite nocny klud, moze volat aj lamparen... ak vam bude vybuchovat, volajte policiu vy.. alebo jej to oznamne, predpokladam, ze mate domovy poriadok, tam mate presne napisane co a kedy sa nemoze hlucne robit.. nic ako nemozete zakaslat/rozpravat sa tam nie je... ;) ani prikaz, ze po byte sa mate iba vznasat aby ste nedupali🙂))

Bohuzial byvate v panelaku a aj ona, ked chce mat klud a ticho, moze sa odstahovat. Podla mna nema ani co robit...

@lujza123 na stolicovy problem je uplne jednoducha pomoc, dostat take hrubeeee filcove nalepky a nalepi sa to zospodu na stolicky/alebo aj iny nabytok a nebude to robit ziadny hluk.

mischy00
22. okt 2014

...a sťažuje si len na Vás alebo aj na druhých susedov? Lebo pokiaľ áno, tak je to potom "chronická sťažovateľka" a takú si netreba všímať, IGNOROVAŤ. Ja som tiež ten typ, že chcem byť s každým zadobre a mať svätý pokoj ale vždy sa to nedá a s niektorými ľuďmi už tobôž nie. My sme mali v paneláku tiež takú "strelenú ženskú", všetko jej vadilo, dokonca sledovala aj to, kto koľko chodí výťahom, že či ona bude platiť aj za neho....no hotová katastrofa, vadili jej letáky v cudzích schránkach (že ako to vypadá), vadili jej hrajúce sa deti pred panelákom (že ju rušia, ona chce mať kľud)....my sme ju však všetci poznali, čo je to zač, takže sme sa len pousmiali, sem-tam ju niekto poslal .......... a žili sme si SVOJE ŽIVOTY( nie niekoho iného) ďalej....

dzejn80
autor
22. okt 2014

@2712sasenka vedeli by sme si rady, len sme slusni ludia a snazime sa neznizovat na uroven druhych ... Snazili sme sa po dobrom. Ale asi mas pravdu, ze za dobrotu na zebrotu.

milan_branik
22. okt 2014

a suseda nikdy nemala deti ??? Lebo ak nie tak to nepochopi......... NIKDY 🙂 🙂 🙂 🙂

nech je deti napecu kolace a odnesu aj s vymalovavankami a farbickami.... budu tam hodinu dve a mas pokoj.... 😀 😀 😀 vyskusane 😵 😵 😵 😵

heni79
22. okt 2014

@dzejn80
Nabudúce dodá aj zvukový záznam. 😀
Ale vážne, nakoľko dnes bola voči vám agresívna, napísala by som sťažnosť novú.
Navyše, pokiaľ ste z vašej strany urobili maximum, dovolím si tvrdiť že ste šli až nad rámec vo vašej snahe, niet o čom.
A naozaj by som jej neotvárala.
A
@henikav ti radí veľmi dobre, aby ste neutekali z vlastného bytu kvôli jednej fúrii.

ica86
22. okt 2014

Treba ju ignorovat, ked neporusujete nocny klud tak nech si trhne, my mame podobnu len byva nad nami a je na dochodku takze je cely den doma, pod nami maju tiez male deti a chodi vyklopavat aj tam, ked pride ja jej ani neotvaram, stazovala sa ze sa po 22 sprchujeme, splachujeme wc a podobne kraviny, vraj sme nadmieru hlucni a kvoli nam sa jej zhorsil zdravotny stav, a to sme donedavna sem chodili len spavat pretoze sme robili od rana do vecera a na vikendy sme vacsinou chodili prec. S takymi ludmi sa neda, neotvaram, ignorujem a nedajboze ju niekde stretnem tak akurat si z toho urobim vtipny zazitok

guinevre
22. okt 2014

@dzejn80 Zila som raz v byte, kde obcas bolo pocut dupot, hluk, skakanie po podlahe, ale nebolo to denno denne, tak som to neriesila. Ked vas pocuje kaslat, tak ma smolu, lebo zije v susnackom, nekvalitnom baraku, ale dupot noh by som kazdy den asi netolerovala, aj mna obcas upozornili susedia aby som nechodila v podpetkoch po byte (ked sa mi obcas stalo, ze sa chystam do roboty, alebo von, a po byte este chodim v podpetkoch, lebo som nieco zabudla, alebo sa proste chystam). Ale tato vasa suseda prehana, no nech posle policiu, a mozno vam aj oni poradia, ze co mate robit, urcite maju vela takych pripadov 🙂

dzejn80
autor
22. okt 2014

@henikav
Max co sa u nas deje je, ze nam nieco padne z ruky, deckam lyzica od stola, ovladatko padne z gauca na zem a pod. A mladsi dupe, no lebo proste vsade ide behom, ma 21 mesiacov ... Starsi uz celkom chape, ale tiez je to 3 rocne decko, ked sa jasia alebo hraju tak sa proste nekontroluje ... Spavaju od pol deviatej, do cca pol siedmej, takze o ruseni nocneho kludu nemoze byt ani reci, pytala som sa hornych susedov, co a ci nieco od nas pocuju, vraj iba ked maju ticho v byte a nasi sa o nieco biju alebo vrestia pre hocico.
Mne ked napr. padne lyzica pri vyberani z umyvacky, uplne sa spotim od stresu, ci zas dojde.

mischy00
22. okt 2014

...alebo pozvite milú susedku na návštevu nech Vám názorne ukáže ako sa majú detičky hrať, aby náhodou nedupli alebo im niečo nespadlo na zem.....že sa rada niečomu novému priučíte 🙂

mamulka211
22. okt 2014

ja by som zacala robit vsetko opacne nez do teraz. Nazad dala pavajucu koberce postacala, deti nechala vrieskat, buchat a plakat a ju ignorovala, akoby nezila.
a nech vola policajtov, cele komando, aj FBI, aj NASA.

chikitka
22. okt 2014

@dzejn80 kks, nie si moje alter ego??? 😀 😀 😀 akurat ze my byvame v byte mojej tety, takze nejake velke bytove upravy v "cudzom" byte nechystam... preeeesne som sa jej po 1 staznosti opytala, ci mam naucit deti levitovat... kricim na decka jedna radost: jednak su to divocaci a jednak som nervozna, ked im nieco padne, lebo uz cakam, kedy zacne buchat do radiatora.raz mi zacal donho buchat o polnoci, lebo niekde vo vyssich poschodiach niekomu praskol zrejme radiator a snazili sa to zastavit, tak asi buchali kladivom do radiatora, alebo co. ona z toho obvinila nas, a ja na nu kukam, ze ked mam 2mesacne babatko, ci si mysli ze z nudy v noci mlatim do radiatora kladivom??! tiez sme cele vikendy prec, trpnem na cas kedy chodi domov aby chalani boli potichu, lenze prave v tom case maju moje deti stav predspankovej hyperaktivity, ja si idem hlasivky vykricat a nakoniec sa musia ist kupat, ci chcu alebo nechcu, len aby bol chvilku klud a ona nestihla nadavat... raz ma dorazila, ked bola doma asi 20 minut, z toho 2krat synovi padlo auticko a uz volala... ja chapem, ze to lezie na narvy, aj mne to vadi cely den pocuvat, ale ona to pocuje tak hodinu denne, aj to necelu a je sama staznost. tiez sa mi pacilo, ked mi ako dovod svojej staznosti dala, ze sa s nou rozisiel partner aona to zle znasa... ked som bola tehotna a 6 mesiacov som vracala 10x denne, mojim jedinym oblecenim bolo pyzamo a zupan, takmer som leziac vydrala sedacku a mila pani susedka si zmyslela ze mi kazdy den domov posle instalaterov o 8smej rano, lebo jej doma kvapka v zachode a urcite je to od nas... po 1,5 roku sa zistilo ze to od nas nebolo a menili sa v dome cele stupacky... instalateri ma uz poznali, ze si maju s tym vysetrovanim zachoda svihnut, aby som im neovracala chrbaty 😒 mne otravovala zivot a na to uz zabudla... och. netvrdim ze nemam hlucne a besne deti, ale nie sme prvi, ani posledni. byvame predsa v panelaku, aj my pocujeme susedov nad nami sulozit, kaslat v kupelni a susedu odvedla, co prave pozera v telke... a co mam robit? na rodinny dom na samote nemame, ak ma ona, stastnu cestu... a potom bodaj by som nebola neurotik 🙄

henikav
22. okt 2014

@dzejn80 proste ste uplne normalna rodina. Nemas si co vycitat, to suseda ma problem ze je zatrpknuta a ma problem sama so sebou. Takychto ludi je najlepsie ignorovat, zostan slusna, ak sa ta opyta odpovedz slusne a ani slovo naviac, aby sa nemala coho chytat na skriepky. Ludia co su nespokojni s vlastnym zivotom radi rypu do druhych. A vy si z nej uz vobec nerobte tazku hlavu, ked zas pride, pekne ju vypoklonkujte, pripadne ani dvere neotvor, poklepkaj si prstom po cele, zasmej sa a pozri na tie tvoje krasne deticky, kolko dobrej energie z nich srsi