Ako to zvládnuť a vydržať?

matka1234
13. aug 2013

Ahojte všetci.
Moj problem je v iba v jednom a to strach hlavne co bude o 3mes.
Aby ste boli v obraze. Som tehotna a 7mes.byvame s muzom zo svagrovcami ktory maju dost az moc hlučná a rozmaznana a strasne neprisposobiva hoci sa snazim pekne dohovorit 5 min nie je ticho aj s tohoto dvovodu byvam u svojej mami lebo strasne som zle znasala jej naladovost a ich nepdrizposobenie ze je tu niekto tehotny a musi mat trochu kludu to by som chcela moc ja neviem ze mama je mama vlasna a ta bere ohlad na mna skôr.
A teraz prerabame nas byt a neviem kedy sa odstahuju lebo stavaju len navsetko si xavaju cas a co ma najviac trapi nemaju tam vodu a neviem kolko trva to predlzenie aby tAm existovali lebo aj kvoli tejto prerabke su strasne napate vztahy medzi nami. A najhorsie je to ze hrozi to ze tu budu ked pridem v novembri s malim domov bude vsetko hore nohami a ta mala sa neprispozobi na potrebi batola verte zkusila som to a pekne a nie krikom a ako vzdy nic. Lebo ze co maju robit toto jedno neviem prekusnut.mne to tak pripada ze kebyze necakame adamka sú stale nasac kovany u nas ja chcem tak vela pre nasu rodinu ahlavne to male.primam akekolvek rady som s toho na Pezinok.

soniamalinik
13. aug 2013

@matka1234 Ja by som ti odporucila obratit sa na nejaku neziskovu organizaciu, kde maju vyskolenych psychologov a poradcov. Napriklad Liga za dusevne zdravie alebo Krizove stredisko duha. Tam mozes vklude prebrat svoj problem a poradenstvo je zadarmo. Skus tam poslat email a dohodnut si stretnutie. Ak ti neodpisu, skus ine centra pre rodinu, najlepsie su vsak neziskove organizacie, lebo psychologovia v klinikach mozu mat na veci stale komunisticke nazory.

lalinko2010
13. aug 2013

@matka1234 ahoj, bývaš u svokrovcov? keďže sú tam aj švagrovci? ak hej tak to bude ťažké, čiže zostaň u mami pokiaľ môžeš, ale aj so svojím maželom, on nech je s tebou, viem čo píšem....
pokiaľ sa švagrovci neosťahujú, vy si nenájdete bývanie pre sebe, nie ej riešenie! len preč a preč a hlavne tvoj mažel by to mal pochopiť!

matka1234
autor
13. aug 2013

Lalinko2010
Nie nebyvame u svokrovcov ale muz si kupoval byt z fym ze tu budu s nim byvat ja neviem ako ich zluzne poveda e vyhnať mne to ide na mozog stale sa len musim dekovat k mamke muz na sluzobke kazdy tyden A ked je tu on ine ako ked nie a ja som hlavne xost nervak ak stALE LEN HUCI a kolko krat pre mali kost a potom ake by bolo to babo ako cert a oni maju raj u nas a teraz ako to riesit mam a nic si nevazia len velke účty robia na spotrebe a vandali zu nic co je ta mala zpravit

haslerka27
13. aug 2013

odkial si?fuuu,citam citam a ta stylistika viet mi teda dava zabrat 😀 😀 😀 😀 😀

aneri66
13. aug 2013

španielska dedina...čítam no nechápem

silvinuska
13. aug 2013

Jej manžel si kúpil byt. S tým , že bývajú v tom byte aj jeho rodičia, čiže jej svokrovci 🙂 Len že v tom byte bývajú dočasne pokiaľ nedostavajú dom aj jej švagrovci( čiže jej manžela brat s rodinou alebo sestra s rodinou to už je jedno) a vlastne manželova rodina t.j. tá mama, oco, brat - jeho žena a deti , sú moc hluční a jej sa to nepáči, nakoľko potrebuje podľa jej slov kľud počas tehotenstva. Tým, že už upozorňovala "spolubývajúcich" že sú hluční a záver bol nulový, tak sa bojí, že po príchode z pôrodnice niekedy v novembri to bude pre jej bábo nevhodné prostredie. Chce ich proste vyštvať, nakoľko tvrdí, že je to manželov byt a oni tam nemajú v podstate čo hľadať. ALE nevie ako a chce to nejako slušne 😉 Aspoň ja tomu chápem takto 😀 No a čo ti poradiť? Asi nič. Buď potlačíš na manžela alebo odíď na istý čas k mame svojej, keď vravíš, že tam máš kľud 😉

anatalia77
13. aug 2013

@silvinuska dík za preklad 🙂

sendy182
13. aug 2013

@matka1234 ?.......no a čo sa stane keď oddíjdeš od neho?.........ja som sa s tým fakt ešte nestretla aby takto fungovala niekde domácnosť najmä ak píšeš že ten byt je jeho.........však nech idú ku svokrovcom.........to ste aj na jednej kuchyni?......mne by to osobne veľmi vadilo.......kto platí účty, jedlo, a pod............,-)))???????????????.......veď to sa nedá

aneri66
13. aug 2013

@silvinuska vďaka za preklad konečne chápem

aliza
13. aug 2013

@silvinuska nie, svokrovci tam nebyvaju 😀, kuk hned prva veta posledneho prispevku. Byt kupil s tym, ze tam budu ONI byvat, cize svagrovci a ona nevie, ako ich odtial vyhnat.

aliza
13. aug 2013

@matka1234 ak tvoj muz kupoval byt s tym, ze svagrovci tam budu byvat, tak neviem, co teraz riesis. Podla vsetkeho su u vas docasne, ako som pochopila, tak to vydrz. A co sa tyka toho ich hlucneho a rozmaznaneho dieta...no vies, vsetky deti su hlucne a aj neprisposobive, ked sa to tak zoberie, deti robia bordel, maju obdobie vzdoru, kedy mozu byt naozaj nezvladnutelne.... To, ze ty si tehotna, nie je ziadna choroba a neviem, ake ohlady ma na teba brat predpokladam male dieta. Pises, ze si velky nervak...nervaci vacsinou nezvladaju ziaden hluk a tam moze byt pes zakopany, nie v hlucnom dietati 😉. Tazko takto hodnotit, ci tvoja situacia je naozaj taka neznesitelna alebo len ty nie si zvyknuta na ruch, aky prinasa male dieta. Ale kedze jedno prave cakas, tak by asi bolo dobre si na ten hluk zvyknut...aj tvoje dieta ho bude robit, na to dam krk 😎.
A jedno si nenapisala, ako to cele vnima tvoj muz? je to jeho rodina, tak ako to chce riesit on, ked pride babo? jemu nevadia?

mikela22
13. aug 2013

No, vies co moja mam taky pocit, ze ti tu nikto neporadi! a vies preco??? To, by to najprv musel aj niekto pochopit!!!

majushka
13. aug 2013

zlatá moja, skús si to po sebe prečítať 😀

nikolka2
13. aug 2013

Ja ako zvyknem čítať veľa príbehov ,ale tomu ja nechápem ,,prepáč 🙂

mk22
14. aug 2013

Keby som chcela aj poradiť, tak sa mi to nepodarí, lebo tak domotaný príbeh som ešte nečítala🙂gramatika ti ostala kde?

lujza123
14. aug 2013

Tak ako to teda je ? Svagrovci u svokrovcou v byte ktory sa preraba kym sa postavi dom? Dievcina je asi z madarska, ale to je jedno....spolubyvajuci su spolubyvajuci, tam problemy budu vzdy no a male dieta nikdy nebude brat ohlady na niekoho tehotenstvo

silvinuska
21. aug 2013

@aliza ale hej hej dobre to mám ja 😀 bývajú s nimi svokrovci... len ona robí rozdiel v tom a podotýka, že to je manželov byt ALE bývajú tam jeho rodičia čiže svokrovci jej. A nie že oni bývajú u svokrovcov lebo táto veta už znamená, že ak bývajú u svokrovcov tak byt je svokrovcov 😀 😀 😀 Koniec koncov bývajú so svokrovcami ale nie oni u svokrovcov ale svokrovci u nich 😉 😀 Tak či tak je to dosť nepochopitelné a opúšťam túto tému pomotanú tému 😠