Ako vám pomáha manžel s deťmi?

Ahojte. Som tu nová a potrebujem sa trochu vyrozprávať, prípadne vidieť vaše názory na moju situáciu. Dnes sme sa z manželom poriadne pochytili a dosť ma to vzalo. Vzniklo to z toho, že som sa pred obedom dosť ponáhlala - bolo treba nakrmiť deti a dať ich spať, tak som robila veci trochu rýchlejšie. On to vyhodnotil, že som zasa nervôzna a robím vietor. Namiesto toho aby mi pomohol, pokojne si sedel pri PC. A to nie len teraz, ale vždy keď mám toto trochu viac naraz. Nie že by sa postavil a šiel mi pomôcť, ale len mi vyčíta že som nervôzna. Nakoniec naša "diskusia" vyvrcholila konštatovaním, že mi už ďaľšie dieťa mať určite nemôžeme, lebo by som ho nezvládla...Vraj niekedy pôsobím ako by ma moje deti obťažovali, a je vraj neporovnateĺné ako sa z dcerkou hrá jeho mama a ja. Takže ako by som sa im dosť nevenovala. Pritom som s nimi 24 hodin denne. Nemám pre seba takmer ani minútu, lebo ako náhle ich nechám samých, hneď niečo vyvedú, alebo sa začnú byť. Deti sú ešte malé, majú 4 a 1,5 roka, takže sami sa hrať ešte nemôžu. Dosť sa ma tento jeho postoj dotkol. Ja mám pocit, že robím pre deti maximum. Samozrejme, že musím občas aj navariť, ožehliť, upratať, takže niekedy je toho dosť /ale to asi poznáte/. Som 5 rokov na materskej a možno mi to občas už lezie na nervy, no očakávala by som od neho trochu iný postoj. No zasa aby som mu moc nekrivdila - pomáha mi, ale musím ho o to požiadať. Sám od seba neurobí nič čím by mi pomohol. Asi by som očakávala trochu viac aktivity v tomto smere. Mám pocit, že si ma prestáva vážiť, vážiť si to čo robím pre rodinu, deti a aj pre neho /veď aj jemu periem, žehlím, varím..../. Nejaký prejav vďaky? Na naše 7 výročie mi nedoniesol ani jeden kvietok. Iba sucho skonštatoval že 7. rok je kritický a mohlo by to byť aj lepšie.... Vtedy ma tiež dosť ranil. To sme si vydiskutovali a na najbližší sviatok som zvedavá či pochopil... Začínam sa fakt cítiť dosť neužitočná, neschopná, nepoužiteľná... Ako je to u vás? Ako stíhate deti a domácnosť a aj seba? Pomáha vám niekto?
zuzkat1
30. okt 2013
@broken_arrow ja nie som z rebra🙂 ja som z opice😃
Toto je na tych forach zle,clovek sudi na zaklade par viet. Nebudem ti tu pisat ze by som odpustila neveru..neodpustila,ale aj tak si myslim ze za tym su vzdy obaja. Mozno staci ze si dvaja nesadnu v nazoroch na vztah. Kazdy ocakava nieco ine.
broken_arrow
30. okt 2013
@zuzkat1 ano ale potom naco to divadielko pred svatbou ? Moje deti moji rodicia a aj jej rodicia su jediny ktory vida ako sa veci maju ...ja som mal perfektny vztah zo svokrou vyborne sme si rozumeli ... ps: Ja by som ju asi zabil keby ma podviedla 😉
zuzkat1
30. okt 2013
@broken_arrow no to su muzi...oni mozu,zena nie:-p
Neviem naco to divadlo...o tom som sa tu uz s niekym bavila,ze pred svadbou by malo byt obom jasne do coho idu. Ja som vedela ze on nebude upratovat,a on aj povedal ze by nechcel zenu ktora by to nerobila. Takze vsetko vyjasnene. Ale niekto mi tu pisal a ma pravdu...asi mima4,ze je to vlasne balenie chlapa vo faze zamilovanosti.je tam asi predpoklad ze po svadbe sa zmeni.ale zas si myslim ze aj muzi si mozu mysliet ze po svadbe bude zena vsetko robit aj ked to predtym nerobila.
broken_arrow
30. okt 2013
@zuzkat1 ked ftacka lapaju.... chces mi snad naznacit ze aj moju buducu partnerku bude boliet hlava ???? 😮ooooooooo :-p

Ps: my mozeme lebo mi zaludnujeme planetu vy mate udrziavat oheň 😉
aurorag
30. okt 2013
@zuzkat1 ja by som to opravila v nasom pripade : Zeny musia, muzi mozu! (pomahat).
zuzkat1
30. okt 2013
@broken_arrow bude.najma ked ju teraz setris. Ak u nej naozaj byvas tak nech si ta nielen uziva ale nech sa o teba aj stara. Nech viete obaja do coho idete.nech ti operie a ozehli. Myslim to fakt v dobrom. Ked to nechces robit navzdy ty tak neodkladaj takeho prosby smerom k nej,lebo neskor moze byt prekvapena a ty tiez z jej reakcie.
aurorag
30. okt 2013
Ja som sa teda pred svadbou vobec netvarila, ze na seba zoberiem vsetky povinnosti v domacnosti a okolo deti. Ja som chcela rovnopravny vztah. Dokonca po svadbe sa manzel snazil a prispieval domacimi pracami. mam tu pisat, ze som 30 rocneho chlapa z mamahotelu ucila, ako sa pouziva kefa na zachod? A ked som chcela, aby poumyval dlazky, tak si najprv kupil vedierko a handru za 50 eur!!!! 😎
vsetko sa pokazilo az na materskej. Navykla som ho, ze vsetko stiham sama. este aj tu travu som kosila, kym dieta spalo. A ako sem uz on sam napisal, po materskej sa to medzi nami zhorsilo. Ano, lebo zrazu som nemala tolko casu a chcela som pomoc. A on uz ani bohovi. Vzdy mi odsekol, ze co chcem, mojim kamoskam chlapi pomahaju este menej, tak nech sa nestazujem. a bola som vybavena.
zuzkat1
30. okt 2013
@broken_arrow vsak keby ma podviedol tak ohna by tu bolo viac nez dost🙂

@aurorag hej aj u nas moze,ale nechce,neriesim.odkedy ho poznam to tak bolo. Navyse za 5minut narobi taky neporiadok ako ja za tyzden.toto je jedine co mi vadi.
aurorag
30. okt 2013
@zuzkat1 a tvoj nazor, ze zena sa stara a muz zaraba je pekne zastaraly. Ja som predsa chodila do prace a zarabala. nesedela som doma a nenechala sa zivit. Samozrejme, presne taka bola nasa dohoda po otehotneni. Ja budem doma a on sa o nas postara. bolo to dobrovolne a vobec nie samozrejme. Ako matka si nemozem dovolit ziadne nadcasy a narocnu pracu vo firme, lebo nechcem deti vidiet iba hodinu pred spanim ako on a zamestnavat jasle, skolky a babky. Teraz ma nasa mensia iba 2 roky a vdaka rozvodu som uz naspat v praci. Nepacil sa mi jeho model, ako sa mieni o mna starat po rozvode. (zahrnoval totiz aj to zehlenie kosiel. Ten chlap uz nie je moj manzel a nebudem pre neho tieto veci robit, lebo ma uz nelubi a nevazi si ma, a presne naopak z mojej strany)
zuzkat1
30. okt 2013
@aurorag no to sa aj hovori ze dieta je najvacsia skuska.u nas to bolo naopak. Kym nebola mala aj pomaranc som mu supala. No ked sa narodila tak prve mesiace som ani nevarila lebo ona cele dni plakala.trvalo cca 3mesiace kym sme sa zosuladili a potom sa to vratilo do starych kolaji. Tie 3mesiace boli tazke,ale zvladli sme. No on neprisiel z mamahotela aj ked sa to moze zdat. Jeho mama nerobi nic.od 14tich si robil vsetko sam.to je myslim druhy extrem a manzelstvo chcel uz take aby ho niekto aj obsluzil.
zuzkat1
30. okt 2013
@aurorag po rozvode Samozrejme nie,to som uz aj pisala.ani v rozvodovom konani.ked je koniec tak se vsim vsudy.
A ja tiez robim. Nie vo firme.ucim.koncim max o 3tej,kym dojdem domov su 4. A vsetko robim sama. Tento model nemusi kazdemu vyhovovat,preto je dolezite,aby dvojica poznala svoje ocakavania pred svadbou
p.j.jacky
30. okt 2013
@broken_arrow ano fakt si myslim ze co napisala @aurorag je pravda! 😉
A preco by sme mali byt frustrovane? Treba si uvedomit ze chlap ktory podvadza,klame a este chce aby sa jeho zena chovala ako by sa nechumelilo je naozaj chore...neviem kto tu je frustrovany ,ako sa hovori: silny a vyrovnany muz ma rodinu ,slaboch ma milenku ... 😃 😃
sirinka
30. okt 2013
@aurorag ajaj... No vidis, urobila si chybu, ked si mu uz pred svadbou neukazala, ako bude vyzerat vas zivot tesne po druhom porode, mozno aj na starobu si uz mala mysliet xixi... Keby to nebolo take smutne, tak je to cista komedia, akymi priehladnymi vyhovorkami sa snazi ten tvoj sam pred sebou obhajit svoj podly cin... Tiez ti prajem, aby si v zivote stretla ozajstneho muza, ktory si vie vazit a milovat zenu aj v horsich casoch...
broken_arrow
30. okt 2013
@aurorag mne sa fakt sniva !!! Odmalicka sme so sestrou makali vo foliach a na poli predavali sme jablka na trhu zarobil som si v 15tich na prvu motorku nasi nemaju vs ja som vystudoval vs kde som popri skole stihal malicku firmu postavil som ten dom vlastnymi rukami kym si sa ty vyvalovala doma pre Teba ...si tam nepachla kym nebol hotovy !!!! Dnes pracujem v medzinarodnej korporacii lietam po celom svete a ty zomna robis uboziaka co nevie pouzivat kefu na zachod ty pocuj na com ficis aj ja chcem ... kym si ty chrapala doma ja som vstal o 4 tej stihol precestovat pol slovenska ..... a vzdy som to robil abybste sa Ty a moje deti mali dobre ........ Bud kludna postaram sa o seba sam a vies co uz nikdy nechcem aby sa o mna niekto staral !!!!!!!! Aby potom nemohol vyhadzovat na oci taketo sracky !!!!!
maminuska
30. okt 2013
@broken_arrow tak o čo ti ide ? O učičíkanie svedomia a podvedomého zníženia hodnoty svojej ženy , aha aká je zlá manželka a vlastne toto všetko si zaslúžila a to čo som urobil a robil je v podstate správne ?
Ja neviem, ale ak niekto ide na verejné forum a prepiera tam takto závažné veci a ešte k tomu prizve aj manželku , čo prizve , doslovne ju upozorní detinsky na to že " pozri aj druhé ženy si myslia že by si mi tie posraté košele mala žehliť a aj večeru prásknuť priamo k čumáku " čo na tom že chodím preťahovať našu spoločnú bývalú známu a ani sa tým netajím , tak je totálny schizofrenik 🙂.
Skús byť troška chlapom ale takým naozajstným, pobaľ si zvyšné veci a odsťahuj sa k milenke už natrvalo . Daj šancu svojej ešte manželke začať nový život a po čase s niekým iným , písal si že je to veľmi pekná žena a k tomu ešte aj vzdelaná , tak potom by to nemal byť pre ňu žiadny problém . Ber si svoje deti pravidelne , aj na víkendy ( nech zresetuje aj tvoja žena niekde pri víne s iným mužom 🙂, alebo vo fitku ) , aj na dovolenky - však si otec a ako si písal dobrý otec , tak to by nemal byť problém 🙂. Len už ju nechaj na pokoji , nech sa v kľude s tebou rozvedie a každý si v osobnom živote pôjdete svojou cestou . Myslím že si ju už dostatočne ponížil s " kurvou od vedľa ", tak netreba matke svojich detí ešte viac prikladať.
Ja osobne verím že ona sa v živote nestratí a ešte veľa dokáže a nájde si niekoho , kto bude inak fungovať ako ty .
broken_arrow
30. okt 2013
@maminuska amen !

zacalo to tak nevinne chcel som Vam povedat aby ste nam urobili zoznam :-p
maminuska
30. okt 2013
@broken_arrow ano začalo to nevinne a začal si prepierať svoju ženu, sám si ju upozornil , sám si ju sem dovliekol .
Tak čo očakávaš?.
Ako vravím , zachovaj sa ako chlap a odiď z jej života. ostaň v živote vašich detí . Daj jej priestor a kľud a naplň svojou prítomnostou život nasledujúcej partnerky. Plať alimenty a staraj sa o deti .
To je všetko . Je na tom niečo nepochopiteľné ?
Čo ešte viac od nej chceš ? Alebo sa chceš vrátiť domov a dať to do poriadku ked tu takto vypisuješ ? A návrh na rozvod bol len takým tvojím ješitným gestom ?
Ak nie tak ho s eleganciou a normálnosťou dotiahni do konca.
something
30. okt 2013
Postavil som dom sam vlastnymi rukami a popri tom som zarabal tisice, staral som sa a zivil som vas. Daj cislo, takeho superchlapa by som chcela mat doma.
sherynkamalinka
30. okt 2013
@broken_arrow tvoj jediny problem je ze mas prehnane sebavedomie, myslis si o sebe aky si ty uzasny chlap, z makania na poli si vystrelil rovno do medzinarodnej firmy, zarabas tisice, sice vraj bohvieako nevyzeras ale si uzasny milenec.....no skromnost ti veru nechyba...ale ako s hovori Kto vysoko lieta nizko pada a casom ti to tam dole tiez nebude fungovat ako v 30tke...tak pozor na to aby sa ti to o par rokov nevratilo....ty budes makat a zarabat peniaze pre frajerku, lietat po svete ako taky debil a ona bude doma roztahovat nohy nejakemu mlademu fesakovi 😉
cecil36
30. okt 2013
@maminuska absolutny suhlas s tvojimi prispevkami. Citam tuto diskusiu a nevychadzam z uzasu, co ten chlap vlastne chce,???? Ak sa chce rozviest lebo jeho zena je taka strasna a podal ziadost o rozvod, naco dopekla trci doma pri zene? Naco jej robi peklo zo zivota? Ani financie (spolocne vlastnictvo domu) nie je dovod na zotrvavanie v jednom dome, to sa da pravne vyriesit. Takze @broken_arrow o co ti ide ked uz si tu zacal rozpitvavat vase sukromie? O vratenie sa k manzelke a napravenie chyby, ktoru si spravil to asi nebude, kedze manzelku na verejnom fore dost nechutne prepieras a navyse stale si s kurv.u. Jedine co mi z toho vychadza je, ze ju chces este viac dokopat, znizit jej sebavedomie, ohovorit ju aj pred ludmi, ktori ju nepoznaju (nielen pred vasimi znamymi a rodinou), zvysit sebavedomie sebe a nakoniec chces, aby ti tu zeny odobrili, ze pri takej zene si vlastne spravil dobre, ked si sa kurv.l (aj take sa najdu). Moj zlaty, svojej zene uz viac nemozes ublizit, ona je v tomto stadiu velmi dobre obrnena voci takymi stupidnym utokom. Apropo, frustrovana nie som, mam spokojne a najmä rovnocenne manzelstvo.
bubelko
30. okt 2013
@zuzkat1 ono ten model, aky funguje u vas nemusi byt nutne zly, pokial si muz vazi, co zena robi a na to nemusi pomahat s domacimi pracami, staci ak podakuje za teple jedlo na stole, ze jej povie, ako dobre vyzera napriek tomu, ze cely den lietala za detmi, ze sa mu paci, ked pride domov, ze je tam poriadok. atd. lenze podla toho, ci pise zakladatelka, toto nie je ich pripad. ved si pozri uvodny prispevok - ze skratka nezvlada deti. ona sa zacina citit nedobre. mas pocit, ze vas model u nich doma funguje? ja nie.
zuzkat1
30. okt 2013
@bubelko ja som len reagovala na to ako h2 pisala ze takyto model je evidentne zly.
A uz som viakrat pisala ze nemusi kazdemu vyhovovat.
bubelko
30. okt 2013
@zuzkat1 ano, pisala, ze je evidentne zly, ale ja som to pochopila ako evidentne zly pre zakladatelku, nie ako model zivota vseobecne 😉
zuzkat1
30. okt 2013
@bubelko ja som to pochopila tak vseobecne. Tak nic
cecil36
30. okt 2013
@zuzkat1 to co vyhovuje jednemu, nemusi druhemu. Ak sa najdu dvaja taki, ako ste vy, ze im system vyhovuje, je to ok. Pruser je ak to jednemu nevyhovuje. To nie je preto, ze zena je zla lebo nechce muzovi nalozit na tanier, ved on chudak pracuje. Aj ja pracujem, aj muz pracuje. Tak kto ma komu nalozit ten tanier polievky? Priklad, moj otec prisiel vychovany z domu tak, ze mama vsetko navarila, napiekla, rano mal na stole "svacinku" , ranajky a kavavko alebo bielu kavu. Babka vstavala o 3-4 rano aby prvy odchadzajuci (synovia alebo muz) mal na stole vsetko teple, pekne na svojom tanieriku, v oblubenej salke..... V zivote nemusel doma prstom pohnut, lebo babka bola doma. Ked si vzal moju mamu, sadol si rano o 4 za stol a cakal na ranajky. Aaaaa nic, mama spala, lebo bola po poobednej. Samozrejme ofucany odisiel do roboty. Skratim to, dnes moj otec (mama uz nezije a otec je sam) vari, pecie, zehli, perie, zavara..... Take fantasticke kolace ako robi on sa budem este dlho ucit. Spravi dokonca famozni knedlu aj parene buchty. Takze, ak je muz spravne vedeny (zena, matka) alebo zivotom donuteny, dokaze cokolvek. Aj zvladat tri veci naraz. Moj ocko hodi do pracky, zehli, vari a v rure pecie kolac. A nikdy mu nic neprihorelo 😃
zuzkat1
30. okt 2013
@cecil36 ja suhlasim so vsetkym co si napisala.a uz sa len opakovat budem.obom to musi vyhovovat.ja tiez pracujem.a ked sa dvaja idu brat mali by mat ujasnene ocakavania od toho vztahu.
staronova
30. okt 2013
@broken_arrow ???????
zuzkat1
30. okt 2013
@cecil36 PS: aj ja niekedy este spim ked muz odchadza,ranajky ma nachystane v chladnicke🙂
cecil36
30. okt 2013
@zuzkat1 vidis a ja som sa vydavala s tym, ze si beriem muza, ktory sa vie o seba postarat, ked tam nie som, ked robim nieco alebo ked sa mi jednoducho nechce. Ale ako vravim, nam to vyhovuje takto 🙂 Inak moj prvy mm bol expert ten cakal, ze mu budem strihat nechty na nohach, lebo mama mu to tak robila. Tak som sa zasmiala a ze teda ked mu to mama robila, nech sadne do auta, vezme si manikurove noznicky a nech ide na mamapedikuru 😃
zuzkat1
30. okt 2013
@cecil36 to strihanie nechtov je extrem. Ale mne napr.nevadi ze sa postaram o malu,navarim,upracem.je malo doma a ked je doma tak nebude behat s vysavacom. Mne to zas takto vyhovuje.

Začni písať odpoveď...

Odošli