Ako vám pomáha manžel s deťmi?

heny22
27. okt 2013

Ahojte. Som tu nová a potrebujem sa trochu vyrozprávať, prípadne vidieť vaše názory na moju situáciu. Dnes sme sa z manželom poriadne pochytili a dosť ma to vzalo. Vzniklo to z toho, že som sa pred obedom dosť ponáhlala - bolo treba nakrmiť deti a dať ich spať, tak som robila veci trochu rýchlejšie. On to vyhodnotil, že som zasa nervôzna a robím vietor. Namiesto toho aby mi pomohol, pokojne si sedel pri PC. A to nie len teraz, ale vždy keď mám toto trochu viac naraz. Nie že by sa postavil a šiel mi pomôcť, ale len mi vyčíta že som nervôzna. Nakoniec naša "diskusia" vyvrcholila konštatovaním, že mi už ďaľšie dieťa mať určite nemôžeme, lebo by som ho nezvládla...Vraj niekedy pôsobím ako by ma moje deti obťažovali, a je vraj neporovnateĺné ako sa z dcerkou hrá jeho mama a ja. Takže ako by som sa im dosť nevenovala. Pritom som s nimi 24 hodin denne. Nemám pre seba takmer ani minútu, lebo ako náhle ich nechám samých, hneď niečo vyvedú, alebo sa začnú byť. Deti sú ešte malé, majú 4 a 1,5 roka, takže sami sa hrať ešte nemôžu. Dosť sa ma tento jeho postoj dotkol. Ja mám pocit, že robím pre deti maximum. Samozrejme, že musím občas aj navariť, ožehliť, upratať, takže niekedy je toho dosť /ale to asi poznáte/. Som 5 rokov na materskej a možno mi to občas už lezie na nervy, no očakávala by som od neho trochu iný postoj. No zasa aby som mu moc nekrivdila - pomáha mi, ale musím ho o to požiadať. Sám od seba neurobí nič čím by mi pomohol. Asi by som očakávala trochu viac aktivity v tomto smere. Mám pocit, že si ma prestáva vážiť, vážiť si to čo robím pre rodinu, deti a aj pre neho /veď aj jemu periem, žehlím, varím..../. Nejaký prejav vďaky? Na naše 7 výročie mi nedoniesol ani jeden kvietok. Iba sucho skonštatoval že 7. rok je kritický a mohlo by to byť aj lepšie.... Vtedy ma tiež dosť ranil. To sme si vydiskutovali a na najbližší sviatok som zvedavá či pochopil... Začínam sa fakt cítiť dosť neužitočná, neschopná, nepoužiteľná... Ako je to u vás? Ako stíhate deti a domácnosť a aj seba? Pomáha vám niekto?

danjelca
29. okt 2013

@broken_arrow veru dobrá otázka..milenka má problém ti ožehliť? Predpokladám že budete spolu po rozvode bývať tak ju už uč nech nemá kočka šok 😀

zuzkat1
29. okt 2013

@maminuska vies ja verim obom.. neviem ci pochopis ako to myslim. Ale ked sa vo vztahu nieco pokazi nikdy za to nemoze len 1. Ano je to svinstvo riesit problemy neverou ale nieco ho k tomu viedlo.nevera samozrejme nie je riesenie a mal to riesit inak.zas verim aj jej ze dostatocne nepomahal a z toho mohla byt unavena a na nervy.taky zacarovany kruh...

aurorag
29. okt 2013

@zuzkat1 Ono to bolo presne takto: dnes prisiel domov po 2 dnoch (nakupil, aby som tu na neho len nenadavala), urobila som veceru, dala mu na tanier a na to otazka : "Ty asi uz na MK nechodis, ze? keby si citala dnesnu diskusiu, asi by si mi veceru nedala...."
tak som si to vyhladala.....

gretocka
29. okt 2013

@henny22 manzel pracuje z domu, co v praxi znamena, ze je od rana ked vstane (castokrat skor ako my) zavrety v obyvacke a vychadza vecer, ked sa deti idu kupat - vacsinou. Takze dalo by sa povedat, ze mi moc "nepomaha" avsak ked sa udeje situacia, ze vidi, ze nestiham a on ma chvilku casu, nemusim ho o to nijak specialne ziadat, jednoducho sa opyta, co mi moze pomoct, pripadne sa rovno niecoho chyti.
Casto sa mi ospravedlnuje, ze mi nepomaha viac, ale ja mu pri tom zas vzdy poviem, ze takto mi to staci. Tak nejak zastavam nazor, ze ak som s detmi doma, tak veci okolo domacnosti a deti si povazujem za svoju povinnost porobit - a ked sa mi da, snazim sa pomoct aj jemu po veceroch s jeho pracou.
On zas na seba prebral zodpovednost za financne zabezpecenie nasej rodinky a ja ho za to nesmierne obdivujem a som mu vdacna, ze mi nikdy nepovedal ze ma musi zivit a ze mam ist do prace zarabat... a este mi aj pomoze ked zas nestiham ja.
Viac si priat nemozem....

A co sa tyka tvojej situacie - uz ti tu viacere dievcata radili komunikovat a komunikovat. Ak to manzelovi v pokoji, bez "jacania" a prehnanych emocii povies ako sa citis v danych situaciach, ak ta ma rad, verim, ze sa bude snazit to zmenit. Aj ked podla tych vyjadreni ktore uvadzas si netrufam odhadnut mieru jeho citlivosti voci tvojim emociam....
Co je asi klucove je slovne spojenie bez prehanych emocii... podla mna tie su vacsinou zodpovedne za nedorozumenia vo vztahoch. Takze trochu uber, snaz sa najst pozitivne stranky aj v tej vypatej situacii a snaz sa vyskladat si system tvojho fungovania s detmi (zapoj ich do maxima cinnosti ktore sa da, niektore cinnosti jednoducho odsun, ale ukazuj detom jasne, ze nie su stredobodom vesmiru, niekedy musia aj oni pockat). Mam deti v podobnom veku ako ty, oboch ich mam doma, takze viem o com hovoris, ale hlavu hore, tvoj pristup je klucovy, ak sa naladis negativne, vsetko sa ti bude zdat horsie, aj deti sa v taky den javia neposlusnejsie. Takze preskatulkuj v takej chvili vedome svoje myslenie a uvidis, ze sa stanu zazraky.... vlastna skusenost, mohla by som o tom dlho rozpravat...

Ak potrebujes manzelovu pomoc, poziadaj ho o nu jasne a s uctou, je to tvoj najblizsi clovek

stanulienkat
29. okt 2013

@aurorag Prajem pevne nervy pri rozvode, ale tento chlap musel byt bezcharakterny odjakziva. Pretoze spravat sa takto k zene, ktoru kedysi miloval a ma s nou deti je uuuuboheee.

maminuska
29. okt 2013

@zuzkat1 tak ako rozmýšľaš ty rozmýšlaju ženy, muži myslia uplne inak . 🙂 .
Oni chcu ful servis a sex a pri sexe im to je jedno kto im to poskytne ale servis požaduju u manželky. Ako mat drzost že chrápem a bývam s milenkou a na verejnom fore sa stažovat že mu manželka neožehlí košele a neohreje večeru 😀 , veď to ani pravda hádam byť nemôže 😀 .

mima4
29. okt 2013

@aurorag
nic lepsie ako rozvod s tym magorom co tu ma nick @broken_arrow sa ti nemohlo stat... pekne sa rozved a nech si sluzku robi zo svojej priatelky. Este stale je vela hlupych zien, co budu kmitat 🙂
nevazi si ta a sposobom ako tu pise je mi jasne, ze nema chrbtovu kost, nechape vyznamu manzelstva, rodiny a znicil zivot vlastnym detom...

a pre teba @broken_arrow co sa tyka tvojho kurvenia: kazde hovno raz vyplava na povrch 😉 aaaaalebo Bozie mlyny melu pomaly ale iste.

zuzkat1
29. okt 2013

@aurorag tak ti to povedal asi ako typicky muz... 😝 No mrzi ma ze to medzi vami takto dopadlo... Citala som len par viet od teba a par od neho ale obaja ste mi celkom sympaticki...

sherynkamalinka
29. okt 2013

@aurorag mam pocit ze tvoj muz je typ cloveka {alebo idiota?}, ktoremu nestaci dostat cloveka na kolena, on si don musi este aj kopnut...ale dobre spravil ze ta sem poslal, povodne cakal ze si precitas aky je uzasny a dokonaly a rozplaces sa o co si preboha ziveho prisla....lenze plakat moze jedine on, lebo nie len ze svojou stupiditou prisiel o zenu, ale mal by sa zacat obavat, aby neprisiel este aj o deti....lebo milenky zvycajne exmanzelkine deti nemusia 😔

mima4
29. okt 2013

@zuzkat1
mozes mi objasnit pojem "typicky muz"? 😉

zuzkat1
29. okt 2013

@maminuska teraz neviem co je zenske rozmyslanie... To je chyba je vzdy v dvoch? Alebo? No neviem...

something
29. okt 2013

Niektorym chlapom sa to ale baby povedat neda. Napr. ten moj potom stale rozparava, ze stale od neho nieco chcem, ze stale frflem. to je asi ta horsia situacia. Ak mate chlapa, ktory nic nerobi a poviete mu a a on to spravi, je to fajn. Aj zacne vyskakovat, ze stale od neho nieco chcete, vtedy je to nahovno ☹ On proste zaraba peniaze, chodi domov po 3tyz. na 1tyz. a asi mu nedochadza ze nejde na dovolenku ale domov kde ma 15.mes neposedneho syna. CHlapi su proste z marsu

zuzkat1
29. okt 2013

@mima4 no takto ti poviem keby mi muz chcel ironicky nieco taketo oznamit tak to urobi presne takto.

maminuska
29. okt 2013

@zuzkat1 ženu asi tažko napadne že ked má milenca a býva u neho prisť si domov vypýtať peniaze od muža na život 🙂 .Alebo aby manžel pokosil zahradu na jej chate , už to robí milenec.

mima4
29. okt 2013

@zuzkat1
tak potom ja neznasam pristup "typickych" chlapov". Som naucena na uplne iny pristup k zivotu od manzela.

@something s takym prototypom ti fakt neodporucam mat druhe dieta... to nie je vhodny clovek ani na to jedno dieta, ale ked uz sa stalo, ze si sa dala s nim dokopy.. 😖 tak fakt druhe nie..lebo na hubu budes padat ty.

aurorag
29. okt 2013

@something presne chapem, ako to myslis. Ked proste sam nechce, nedonutis ho. Moju poziadavku na pomoc v domacnosti si zreprodukoval ako "ty ma uz nelubis" a odpoved bola "ja som unaveny z prace a mam pravo na oddych". akekolvek dalsie naliehanie vedie potom k hadkam.

vejula
29. okt 2013

@aurorag zo srdca ti prajem spoznať normalneho chlapa.... 🙂 lebo toto čo tu predvadza tvoj o chvilu ex skutočne nema uroven 😅

lenusiatko
29. okt 2013

@broken_arrow Ja žijem v Bratislave. Inak sa na Tebe súper bavím...

lenusiatko
29. okt 2013

@broken_arrow Chod si vytriediť koliky na pradielko...

h2
29. okt 2013

@959touareg Jáj, keď ja už ani neviem, ako Ti to mám napísať, aby si pochopila aj moje stanovisko, lebo Ty si stále len to svoje opakuješ. Jasné, že máš právo na svoj názor a môžeš radiť, komu len chceš, lenže Ty autorke témy neradíš. Lepšie povedané, radíš jej len tak, že to má zvládnuť sama, nežiadať manžela o pomoc a nesťažovať sa, lebo aj Ty si to zvládla, ani Tebe nepomáhal a nesťažovala si sa. To jej, po prvé, nepomôže a po druhé, sama píšeš, aké si to mala ťažké (druhá šichta do polnoci a podobne), takže naozaj nechápem, ako chceš niekomu odporúčať tento model, keď je evidentne zlý.
Ty si chodila do práce práve vtedy, keď si toho mala najviac, deti boli malé. No a doma si ostala, až keď už toho nebolo toľko, lebo ak máš dieťa, ktoré chodí na ZŠ, tak to najneskôr o 7.45 odíde z domu a nevráti sa skôr, než o nejakej 13. - 14. hodine popoludní. No a nehnevaj sa, to je na domácnosť, nákupy a varenie tóóóľko času, že až a je úplne jasné, že pri tomto spôsobe života už od manžela nežiadaš pomoc, lebo aj keby stokrát chcel pomáhať, tak už nemá čo robiť, lebo všetko je urobené. A v pohode, s kľudom a bez zhonu. A je čas aj na cvičenie, kaderníčku či relax. Ak budeš mať záujem, stručne Ti opíšem, ako fungujem ja, ktorá nie vždy všetko perfektne zvláda. Ale nechcem Ťa tým zaťažovať, to len, ak by si bola zvedavá. Nič v zlom, pekný deň želám. 🙂

lenusiatko
29. okt 2013

@broken_arrow A este si si pri toľkej praci stihol narazil k.r.u. Šikovný to chlapec. Úprimne je mi to ľúto...

something
29. okt 2013

@aurorag Ina (mas to asi aj doma) mna stary absolutne neobmedzuje v peniazok. Proste mam na co ukazem prstom ci pre seba alebo maleho. Ale oni fakt nechapu, ze to nie je vsetko. Peniaze su strasne dolezite ale to skratka nestaci. A tiez mam doma podobne reci ze sex 0 bodov atd. ale ako mam mat chut na sex, ked cely den nic nerobim, len upratujem, nie len za malym, ale este aj za nim. Aby som mu zase nekrivdila uplne tak vari, ked je doma a kazdy vecer kupe maleho. Ale ono je to skutocne malo ked ja proste robim full servis 3tyz. On taky ale nebol, zmenil sa ked sa narodil maly.
@mima4 Druhe dieta urcite neplanujeme...nie som blazon 😀

adkoalauri
29. okt 2013

@aurorag Ja si myslím, že normálne ženy - aj keď nereagovali na jeho príspevky- hneď pochopili - aj bez pridania tvojho príspevku, že to z ďaleka nie je ideálny manžel... keď sa s ním dal niekto do reči, už chcel písať internú poštu, neustále tu prispieval, takže má dosť veľa času. A keď napísal, že po druhom dieťati si našiel milenku, lebo manželka nemala chuť na sex, sme si podľa mňa viaceré pomysleli, že je to dobrý ..... Nechaj ho, nech si chodí za milenkou, ak bude mať šťastie, spraví jej ďalšie dieťa a romantika tak rýchlo odíde, ako prišla. Treba každému dopriať len to najlepšie, potom sa to aj nám vráti. 🙂 A nesúď ho, to spravia za teba tvoje deti za pár rokov 😉

p.j.jacky
29. okt 2013

@aurorag netrap sa pre takehoto "frajera" z jeho prispevkov je vsetkym jasne co je to za charakter....Po rozvode sa uvidi ako miluje svoje deti a vazi si ich matku...potom nech napise ako bol slachetny pre dobro svojich deti,zabezpecil domov a rovnaku zivotnu uroven ako ma on sam!!!
Vsetci kurevnici su naj na svete miluju svoje deti,ba este aj svoje ex,ale ked pride na majetok a prachy,nemaju chrbtovu kost....!!! 😠 😠 😠 😠

hradnapani
29. okt 2013

@aurorag nezvazujes oslovit admina,aby tuto diskusiu zamkli resp zmazali osobne prispevky vas dvoch? vase deti si naozaj nezasluzia niekedy v buducnosti dostat sa k tejto diskusii. Kazdy kazdeho pozna, to vieme vsetci, tak aby sa to raz nedostalo do nespravnych ruk 😒

broken_arrow
30. okt 2013

😅 no vidím že frustrovaných manželiek je tu viac ... fakt si myslíte že to čo napísala aurorag je pravda ? omg ... no comment ...

broken_arrow
30. okt 2013

all: nejdem tu obhajovať môj paralelný vzťah, upozornil som iba na to že na tomto fóre môj nick je známy, ani som do tejto diskusie neprispel ako niekto anonymný, aurorag som upozornil že na MK sa horlivo diskutuje na tému pomoc manžela v domácnosti, je jasné že Vás ako matky dráždi to čo AG napísla a zrejme zo svojej pozície cítite inak , ale jej príspevok je plný bludov, zatrpknutosti a nenávisti na celý svet že ju takú dokonalú matku a manželku a domácu pani som začal podvádzať ... 😝

zuzkat1
30. okt 2013

@maminuska tak s tym kosenim zahrady suhlasim...s peniazmi nie... Myslim ze prave zenu napadne prist a pytat si peniaze od ex.

@mima4 vidis a ja si 90% chlapov by to oznamilo presne takto.

Inak myslite si co chcete,ale kym tu prispieval len @broken_arrow tak mnohe ste boli ze akya sikovny a neviem co este ze ano podvadzat sa nema ale stane sa atd...a potom napise jeho zena 1prispevok a na 100% verite uz len jej. Ja nevravim ze ona nehovori pravdu,ale ja si kazdy z nich ma svoju pravdu. A priznajme si z coho pramenia nevery ...-z domaceho nepokoja a nedostatku sexu. Chlapi su povacsine velmi jednoduche osoby a staci im ked maju doma prijemnu atmosferu,jedlo a aspon ako tak pravidelny sex. Preto si myslim ze to ma byt tak-zena v domacnosti,muz v robote,zial dnesna doba to nedovoluje,ale u mna to aj tak neznamena to ze muz dojde domov a strcim mu do ruky vysavac.

@something mojmu keby poviem tak to tiez neurobi. Ale ja to ani nechcem,sme spolu malo,takze cas straveny spolu chcem vyuzit inak.

zuzkat1
30. okt 2013

@h2 preco by mal byt ten model evidentne zly? lebo tebe sa nepaci? Vies kolki tak funguju a su stastni... A ked tu niekto da otazku tak snad mozeme napisat ze podla nas je normalne ak doma robi zena. Ak si nemyslim ze ma strcit prachovku,ci mop manzelovi do ruky tak to tu ani nebudem pisat...

broken_arrow
30. okt 2013

@zuzkat1 ja sem nechodim sa obhajovat na to mam svoju pravnicku ja viem aky som zdaleka nie dokonaly ale ... snazim sa Vas zahadne stvorenia z nasho rebra pochopit a stale viac sa vo vas stracam ;) oni tieto fora zavadzaju jasne ze to co napisala ag musi dvihat zlc ale pravda je niekde uprostred ... nakoniec aj aurorag napisala ze pisem polopravdy takze 50 s toho je pravda ;) ale tesi ma ze su vzrahy ktore funguju aj tu na mk ja som tiez zacal rozmyslat kde som urobil chybu ..
Hm mate tu pohlad muza .. ag zautocila na mna co zvrhlo debatu o deleni prac na ukrizovanie kurevnika 🙂))