Ako vám pomáha manžel s deťmi?

heny22
27. okt 2013

Ahojte. Som tu nová a potrebujem sa trochu vyrozprávať, prípadne vidieť vaše názory na moju situáciu. Dnes sme sa z manželom poriadne pochytili a dosť ma to vzalo. Vzniklo to z toho, že som sa pred obedom dosť ponáhlala - bolo treba nakrmiť deti a dať ich spať, tak som robila veci trochu rýchlejšie. On to vyhodnotil, že som zasa nervôzna a robím vietor. Namiesto toho aby mi pomohol, pokojne si sedel pri PC. A to nie len teraz, ale vždy keď mám toto trochu viac naraz. Nie že by sa postavil a šiel mi pomôcť, ale len mi vyčíta že som nervôzna. Nakoniec naša "diskusia" vyvrcholila konštatovaním, že mi už ďaľšie dieťa mať určite nemôžeme, lebo by som ho nezvládla...Vraj niekedy pôsobím ako by ma moje deti obťažovali, a je vraj neporovnateĺné ako sa z dcerkou hrá jeho mama a ja. Takže ako by som sa im dosť nevenovala. Pritom som s nimi 24 hodin denne. Nemám pre seba takmer ani minútu, lebo ako náhle ich nechám samých, hneď niečo vyvedú, alebo sa začnú byť. Deti sú ešte malé, majú 4 a 1,5 roka, takže sami sa hrať ešte nemôžu. Dosť sa ma tento jeho postoj dotkol. Ja mám pocit, že robím pre deti maximum. Samozrejme, že musím občas aj navariť, ožehliť, upratať, takže niekedy je toho dosť /ale to asi poznáte/. Som 5 rokov na materskej a možno mi to občas už lezie na nervy, no očakávala by som od neho trochu iný postoj. No zasa aby som mu moc nekrivdila - pomáha mi, ale musím ho o to požiadať. Sám od seba neurobí nič čím by mi pomohol. Asi by som očakávala trochu viac aktivity v tomto smere. Mám pocit, že si ma prestáva vážiť, vážiť si to čo robím pre rodinu, deti a aj pre neho /veď aj jemu periem, žehlím, varím..../. Nejaký prejav vďaky? Na naše 7 výročie mi nedoniesol ani jeden kvietok. Iba sucho skonštatoval že 7. rok je kritický a mohlo by to byť aj lepšie.... Vtedy ma tiež dosť ranil. To sme si vydiskutovali a na najbližší sviatok som zvedavá či pochopil... Začínam sa fakt cítiť dosť neužitočná, neschopná, nepoužiteľná... Ako je to u vás? Ako stíhate deti a domácnosť a aj seba? Pomáha vám niekto?

valy
30. okt 2013

@zuzkat1 to som chcela poukazat na niektore nesulady, citala som vsetko. Ty to podla mna myslis uprimne, ked hovoris, ze ulohou zeny je starat sa o domacnost a muz zivi rodinu. Je to legitimny nazor a ak to obidvom partnerom vyhovuje a funguje im to, tak je to ok. Ale bohuzial poznam aj pripady, kde to tak fungovalo snad dvadsat rokov, zena strazila rodinny krb a pomahala manzelovi v kariere a on od nej po dvadsiatich rokoch odisiel a teraz, ked ma postavenie a peniaze, uziva si to s nim ina. Takze ani taketo rozdelenie uloh nie je zaruka stastia.

959touareg
30. okt 2013

@zuzkat1 dakuje, ze si za mna odpisala valy. ja uz nemam chut ani nervy niektorym x-krat pisat to iste dookola. ako a co som tym myslela. kaslem na ne.nech si myslia co chcu. ked chcu mat blbe poznamky voci osobe,mali by si podrobne vsetko precitat,nielen cast z celej diskusie a hned utocit. ale kazdy sme iny. co narobim. 😉

959touareg
30. okt 2013

@sashabb ano,mas uplnu pravdu. aj teraz pisem, ze hoci su vinni obaja, neviem preco viacej verim jemu . ale netvrdim, ze sa mozem hlboko mylit. nikto nie je neomylny. ja svoju chybu nikdy nemam problem si priznat. mozno aj tu ona hovori cistu pravdu a on je klamar. to naozaj neviem. ale keby sa mam k niekomu priklonit..bude to on. aj ked mozno robim blbost.
a za priatela ho nemam, takze mozno vyplakava inemu na pleci. este mas na mna nieco? aj ked som podla teba naivna...neviem ako to mozes napisat, ale ako myslis, pis co chces, kludne ti odpisem. ja s otvorenostou problem nemam ani ked som s niekym zoci-voci, nieto na nete ako anonymna osoba.

maminuska
30. okt 2013

@959touareg ani ju zatial nemôže vyhodit na ulicu . "Ešte manželke " nie je možné zrušiť trvalý pobyt, až po rozvode. A deti už vyhodiť vôbec nemôže do rozvodu .

959touareg
30. okt 2013

@sashabb jaaj a este na margo toho, ci mi to nie je zvlastne, ze som suhlasila s jeho prispevkami.....nie nie je a nebolo mi ani vtedy to divne. a vies preco? lebo zo zaciatku prispieval ku teme. pisal, ako si to predstavuje on z muzskej pozicie a ze ako je to aj u nich.
a uplne som s nim suhlasila. on zastaval delenie si uloh ako to vidim ja a tiez nechapal svoju este manzelku. no proste jeho odpovede mi sedeli. iba neskor sa zacal rozpisovat mozno viac ako by mal...ale mozno to tak citil a chcel sa vyzalovat. mne osobne sa zda, ze aj lutuje co sposobil, no uz sa to asi neda vratit spat. jeho mnz-ka je typ zeny,ktora mu to neodpusti.....ale to je iba moj nazor, nie ze to tu teraz bude brat ako holy fakt a opat ma niektore za jeho milenku nominovat....ze milenka jeho, bozinkuu, ze to niekoho vobec napadne.
mne je luto aj jeho zeny....mozno aj ona by teraz co-to zmenila a z casti to lutuje....neviem
vina je obojstranna. a ako teraz funguju, co robia..to vedia iba oni. my nemame ani sajnu. iba to tu pitvame, rozoberame...no asi sme blbe. to sa nepatri bez ich pritomnosti. ale co uz take su zeny. nezmenime sa.

959touareg
30. okt 2013

@maminuska ale to mi je jasne. aj po rozvode by to bolo dost blbe, nie? este to. chuda zena, deti. iste to budu riesit potom pravne.

cecil36
30. okt 2013

@959touareg a za akych okolnosti si sa zoznamila zo svojim druhym muzom? Vies, takto ako ty totiz takmer do bodky reaguju zeny- byvale milenky a sucasne manzelky. Ale mozno sa mylim, nie som neomylna 😀

kveta
30. okt 2013

@959touareg Pocuj.. Odkial vies kolko jej dava na deti?
Odkial vies, ze je jej matka dominantna?
Odkial vies, ze ma dotycna auto, ktore pouziva?

Odkial toto vsetko vies, hm?

adkoalauri
30. okt 2013

@zuzkat1 keď máš dve deti a manžela, čo má milenku, nemá sa na neho prať!!!!

sashabb
30. okt 2013

@kveta veď dotyčný jej to všetko píše do IP 😎

adulik23
30. okt 2013

@959touareg pises ze si doma a financne vasu domacnost zabezpecuje manzel.

vies si predstavit, ze by si nasiel milenku, poziadal o rozvod a ty by si z jeho domu odcupitala s jednou igelitkou na autobus a sla bohviekam?
lebo vsak on to platil, tak je to jeho. 🙂

adkoalauri
30. okt 2013

@sashabb teraz nepíše, lebo asi lieta 😀

mima4
30. okt 2013

@959touareg vina moze byt obojstrana ale to ako sa tu ten pan prezentuje, pre mna to je typ debila na entu... o ktoreho by som ja ani neoprela bicykel.
A to ze dava manzelke peniaze? ved ich zaraba len vdaka nej. Keby ona sla do prace po narodeni dietata a musel by hladat upratovacku, kucharku, opatrovatelku... by sa dokakal...tolko by platil 😉 TAkze mal by jej nohy bozkavat, ze ona sa rozhodla na urcity cas vzdat kariery, co on sa nedokazal vzdat.

959touareg
30. okt 2013

@cecil36 to nemyslis vazne, hadam tu nase zoznamenie nejdem opisovat. a ubezpecim ta, milenkou nikoho som v zivote nikdy nebola.

959touareg
30. okt 2013

@adulik23 pozri sa, kde beries tu istotu ze ..odisla s igelitkou...odkial to beries? vies cosi viac o nasich financ.pomeroch? co ty mozes vediet kto co a kolko ma u nas? co je jeho a co moje? asi nevies, nakolko taky blud by si nevypotila.ja sa o to nebojim. to je to najmenej. sproste povedane,keby k tomu doslo mam sa moznolepsie ako doteraz. staci?

959touareg
30. okt 2013

@mima4 nesuhlasim, jedine s prvou vetou. no je to tvoj nazor, neberiem ti ho. ty to vidis tak,ja inak. ok. 😉

adulik23
30. okt 2013

@959touareg nemusis hned prskat 😉

ale tak ako ja neviem nic o vasich financnych pomeroch, tak predpokladam ze ty nevies nic o tych ich.
a napriek tomu jej "radis", aby mu nechala dom a vsetko. 😕

aurorag
30. okt 2013

@959touareg no ja zasnem, ake podrobne informacie ty mas o mojom zivote! schvalne som isla pozriet do technicaku auta, na ktorom jazdim a predstav si, je tam meno mojho otca! Ako sa mohlo toto stat? nejaka chyba v systeme? nie, fakt! Auto som dostala od svojich rodicov, nove auto za polovicu ceny, druhu polovicu vyplatili oni. Nadobudli sme ho pocas BSM, vyplatili sme ho z nasich spolocnych penazi, takze ake jeho auto????? A dom je tiez jeho len na papieri, prispievala som nan pred svadbou a aj po svadbe mojimi peniazmi, toto je moja obrovska chyba, za ktoru sa dnes hanbim, ze som bola taka naivna a investovala bez dokladov do jeho nehnutelnosti. nemal problem pred ani po svadbe tie peniaze prijat.
A ze som vyrastala s dominantnou matkou? tak to je na smiech, lebo ja zase nepoznam dominantnejsieho cloveka, ako je moja svokra.
A neboj sa, uz sa pomaly balim.... O vyrovnani asi rozhodne sud... A bol to prave moj manzel, ktory ma stale presviedca, aby som tu v dome zostala (naposledy cez vikend bola o tomto rec). jemu tento model vyhovuje, pride domov kedy chce, odide kedy chce, deti vidi kedy chce.... do chladnicky pristup ma.... nie je to tak davno, co ma presviedcal na "volne manzelstvo", ze on to uz nejako tej druhej vysvetli....
A k financovaniu.... Hm, to mas dobre info, ze zaraba vela..... ako by sa ti pacil model, ze manzel ti da 40% platu (ktory on povazuje za svoj), z coho sa vyplatia vsetky ucty a nakupy - proste vsetko! a sam sebe na vlastnu potrebu si necha 60%?

aurorag
30. okt 2013

@p.j.jacky velmi krasne si to povedala a vystihla si podstatu - vsetko co dal, si aj zobral naspat a znicil..... toto vystihuje moje manzelstvo asi najlepsie...

959touareg
30. okt 2013

@adulik23 si v pohode? kde jej ja nieco radim. iba som pisala, ze dom je jeho a s tym ONA nic nenarobi. to je IBA JEHO dobra vola ako s tym domom nalozi ON po rozvode. ja som iba reagovala rano na vas, pretoze ste JEHO z toho domu vyhadzovali. tak som pisala, ze dom je jeho a nema preco odist prec. a kedze sa asi neznesu, tak by boléo pre vsetkych asi naj, keby zbalila docasne deti a odisla ona, kedze jej tam uz ide na nervy vsetko. tot vsjo. ale asi vam poniektorym nedopaluje dnes. to bude pocasim.
a este ku mne, kedze oni dvaja ma nezaujimaju a nemam pravo velmi sa vyjadrovat ku nim...ked nic o mne a mnz-ovi mojom nevies, nepis tu blbosti na moju adresu a neurazaj. mozno ty by si odcupitala s tou igelitkou niekam do haja, ja nastastie nemusim. som zabezpecena a cokolvek sa stane a nielen manzelovym pricinenim s tou igelitkou neodidem. . takze si vyprosim blbe poznamky., do toho ta nic nie je.

aurorag
30. okt 2013

@959touareg vacsinu casu spolu vychadzame uplne v pohode. nikdy nie je doma. hadame sa len cez mail.... a pes by mi tu zdochol od hladu, keby som odisla.... 😢

adulik23
30. okt 2013

@959touareg ja som v pohode. dakujem za opytanie. 🙂
ale ty vyzeras, ze ti niekto stupil na otlak. 🤐

kveta
30. okt 2013

@959touareg Neodpovedala si mi odkial mas detailne info o rodie Aurorag.. Takze odkial?

maminuska
30. okt 2013

@959touareg no tak z tohto nie je až tak jeho 😀 . Ak prispievali na neho aj po svadbe zo spoločných prostriedkov tak automaticky spadá do BSM, a je jedno kto je napísaný na papieri. Ani zďaleka to nie je také jednoznačné .

maminuska
30. okt 2013

@aurorag je to veľký pes ? Nemôžeš ho vziať so sebou ?

zuzkat1
30. okt 2013

@adkoalauri Samozrejme ked ma milenku tak na neho nebudem prat,ale tej milenke nieco predchadzalo.ja len vravim ze vztah je na dvoch.malokedy-ak vobec-je to tak ze jeden svaty a druhy hajzel.

@valy to je pravda,zaruky neexistuju.ziadna z nas ju nema.

cecil36
30. okt 2013

@aurorag presne toto si myslim aj ja, ze jemu tento chory model (mat aj manzelku aj milenku) jednoducho vyhovuje. Poznam chlapa, ktory takto korculuje uz 10 rokov. Vzdy si vymysli blbost raz pre manzelku, raz pre milenku, aby im na chvilu zakryl oci. Manzelka je pred milenkou krava, ktora sa nestara o domacnost, nevari, neperie (deti nemaju) a milenka je pred manzelkou chudera, ktora ho obhana, vyvolava mu a neda mu uz 10 rokov pokoj. Podotykam, ani jedno nie je pravda. Manzelka sa normalne stara o domacnost a milenka mu rozhodne nevyvolava. Prave naopak, on ju spehuje, vyvolava, ziarli.... Tym si ju nezastavam, len to vidim nezainteresovane z oboch stran.

zuzkat1
30. okt 2013

Teraz ale uprimne zeny.ak tu zalozi temu ZENA ze aky je jej muz debil tak ani jedna ho nelutuje ze o nom pise na nete.

kveta
30. okt 2013

@maminuska Neblazni. Preco jej prezradzas, ze milenec nebude po rozvode taky majetny ako sa jej zdalo? Ved ostane manzelke na krku.. :D

maminuska
30. okt 2013

@zuzkat1 ale máloktorá prizve do súboja druhú stranu . 🙂 .