Ako vám pomáha manžel s deťmi?

heny22
27. okt 2013

Ahojte. Som tu nová a potrebujem sa trochu vyrozprávať, prípadne vidieť vaše názory na moju situáciu. Dnes sme sa z manželom poriadne pochytili a dosť ma to vzalo. Vzniklo to z toho, že som sa pred obedom dosť ponáhlala - bolo treba nakrmiť deti a dať ich spať, tak som robila veci trochu rýchlejšie. On to vyhodnotil, že som zasa nervôzna a robím vietor. Namiesto toho aby mi pomohol, pokojne si sedel pri PC. A to nie len teraz, ale vždy keď mám toto trochu viac naraz. Nie že by sa postavil a šiel mi pomôcť, ale len mi vyčíta že som nervôzna. Nakoniec naša "diskusia" vyvrcholila konštatovaním, že mi už ďaľšie dieťa mať určite nemôžeme, lebo by som ho nezvládla...Vraj niekedy pôsobím ako by ma moje deti obťažovali, a je vraj neporovnateĺné ako sa z dcerkou hrá jeho mama a ja. Takže ako by som sa im dosť nevenovala. Pritom som s nimi 24 hodin denne. Nemám pre seba takmer ani minútu, lebo ako náhle ich nechám samých, hneď niečo vyvedú, alebo sa začnú byť. Deti sú ešte malé, majú 4 a 1,5 roka, takže sami sa hrať ešte nemôžu. Dosť sa ma tento jeho postoj dotkol. Ja mám pocit, že robím pre deti maximum. Samozrejme, že musím občas aj navariť, ožehliť, upratať, takže niekedy je toho dosť /ale to asi poznáte/. Som 5 rokov na materskej a možno mi to občas už lezie na nervy, no očakávala by som od neho trochu iný postoj. No zasa aby som mu moc nekrivdila - pomáha mi, ale musím ho o to požiadať. Sám od seba neurobí nič čím by mi pomohol. Asi by som očakávala trochu viac aktivity v tomto smere. Mám pocit, že si ma prestáva vážiť, vážiť si to čo robím pre rodinu, deti a aj pre neho /veď aj jemu periem, žehlím, varím..../. Nejaký prejav vďaky? Na naše 7 výročie mi nedoniesol ani jeden kvietok. Iba sucho skonštatoval že 7. rok je kritický a mohlo by to byť aj lepšie.... Vtedy ma tiež dosť ranil. To sme si vydiskutovali a na najbližší sviatok som zvedavá či pochopil... Začínam sa fakt cítiť dosť neužitočná, neschopná, nepoužiteľná... Ako je to u vás? Ako stíhate deti a domácnosť a aj seba? Pomáha vám niekto?

cecil36
30. okt 2013

@zuzkat1 "Samozrejme ked ma milenku tak na neho nebudem prat,ale tej milenke nieco predchadzalo." Cize ak sa potvrdi, ze aurorag bola vycerpana a nervozna po porode a nemala chut na sex a nestihala domacnost a proste chyba bola v nej bla bla bla, tak teraz je povinna sa o neho starat, varit mu, prat a naberat jedlo vzdy ked pride od milenky k nej? To je co za logiku? Nie je jedno preco sa ta nevera stala? Teraz sa rozvadzaju, tak nech mu vari kur.a alebo nech si vari sam... Preto vyznamovo nerozumiem tvojej vete ked si spojila dve nesuvisiace veci s tym, ze ty by si to nerobila, ale zalezi od dovodu nevery.

cecil36
30. okt 2013

@zuzkat1 uprimne, moj muz, nech by bol akokolvek na mna nastvany a boli by sme milimeter od rozvodu, nikdy by sa nesiel stazovat na mna na slepaciu stranku (pardon za vyraz, ale takto MK nazyvaju muzi siroko daleko 😀 ). Ak by to aj hypoteticky spravil, na keru ancu by mi to vesal na nos? Jedine vtedy, ak by mi chcel este viac ublizit. ponizit ma.... Normalny zdravo sebavedomy chlap, bez vycitiek svedomia, ktory vie co chce a ma charakter, ten by sa k niecomu takemu neznizil. Jednoducho to nepotrebuje. Vies, vela zien tu na MK ma dlhorocne manzelske skusenosti, presli si problemami, viacerymi manzelstvami ci partnerstvami a uz dokazu citat medzi riadkami a tak ich oblbne malokto. Nie vsetky tu vsak maju rovnake dlhorocne skusenosti a tak obcas veria.....

zuzkat1
30. okt 2013

@maminuska no mozno keby prizvali do suboja druhu stranu tak by vysvitlo,ze to nie je az taky debil.

kveta
30. okt 2013

@zuzkat1 Ktoru druhu stranu mas na mysli? :D

zuzkat1
30. okt 2013

@cecil36 vsetko prekrutis.nema mu prat kedze ma milenku,ale kym ju nemal tak mala prat.

zuzkat1
30. okt 2013

@cecil36 vies ja neverim vsetkemu co kto napise,ale to iste plati o jeho zene

kveta
30. okt 2013

@zuzkat1 Ved aj prala.

hradnapani
30. okt 2013

@zuzkat1 ale je rozdiel trochu v tom, ked temu zalozi jedna strana (teda tu obvykle zena), ktora si chce ponadavat na svoju polovicku (obvykle si na to zalozi novy nick, aby znami nic nevedeli) a potom je rozdiel, ked tu mas obe strany takmer face to face s divakmi ako na tenise.
Aj ked, je pravda, ze vseobecne tu skor polutuju zenu ako muza, nech by bol jeho pribeh akokolvek sklucujuci.
Ale je aj rozdiel je aj v tom, ze keby zena povie muzovi "drahy, chod si precitat, ako ta ociernujem na nete" (toto je uz jasna a chrapunska podpasovka), tak by jej taku prischol, ze uz by viac prispevkov nenapisala.
V tomto konkretnom pripade sa tu nezastavam nikoho, lebo ako uz bolo spomenute, svoj podiel maju zrejme obe strany, ale najviac mi je luto tych deti. Toto by si rodicia robit nemali. Lebo aj ked sa na rozvodovom sude prepiera vsetka spina, obvykle zostane medzi murmi siene. A nie zachytena na internete, kde sa na ich pripade moze zabavat x znamych.

maminuska
30. okt 2013

@zuzkat1 no presne ako tu . 🙂 , ukázalo sa že jeho žena ani zďaleka nie je taká ťapa ako ju popisoval.
Ale samozrejme to môže dopadnut aj naopak , ona je ešte väčšia tapa a on ešte väčší blb.
Lenže muži , tí typický muži na takéto fora nechodia a ked prídu tak zväčša trpia šialeným pocitom viny za to čo urobili a na to aby to zmiernili , tak sa snažia znížiť hodnotu svoje manželky " čo to dá " a max. osprvedlniť svoj krok .

aurorag
30. okt 2013

@zuzkat1 neperiem mu odkedy podal o rozvod. vyse roka viem o nevere a prala som. staci ti to?

aurorag
30. okt 2013

@hradnapani sme tu anonymne a ani jeden z nas nie je taky debil, aby to vesal na nos detom. na to su este male. rozvadza sa vela manzelstiev, kto by nas tu spoznal? ani ja netusim , kto si v reale ty!

aurorag
30. okt 2013

@maminuska tiez to vidim tak, ze sa potrebuje ospravedlnit. zufalo potrebuje pocut, ze to co urobil, je spravne.

zuzkat1
30. okt 2013

@kveta muza

@hradnapani
@maminuska Samozrejme ja nesuhlasim s tym ze to tu rozoberaju...len som chcela poukazat na to ze automaticky sa veri zene...pritom nikto nevie kde je pravda.

zuzkat1
30. okt 2013

@aurorag hej staci...ja som reagovala na cecil ktorej prispevok vyznel divne.

maminuska
30. okt 2013

@aurorag ospravedlnil sa tebe niekedy , ale tak naozaj úprimne za to čo uroibil ?Prestal s tým aspoň dočasne ? Alebo ťa podvádzal sustavne s nou ?

aurorag
30. okt 2013

@maminuska ospravedlnil. ci uprimne, neviem. nikdy ale nedodrzal to, co mi pri tom ospravedlneni slubil.

aurorag
30. okt 2013

@maminuska jeho snaha vydrzala max 3 tyzdne...... cely rok.... naposledy 2 mesiace. vacsinou nas klamal obidve.

maminuska
30. okt 2013

@aurorag čiže ospravedlnil a robil to dalej , opakovane.

aurorag
30. okt 2013

@maminuska ano, opakovane. opakovane odchadzal a vracal sa ku mne, skakal z postele do postele. opakovane klamal jednej aj druhej.

aurorag
30. okt 2013

@maminuska a este ako ceresnicka na torte - nikdy neopustil jednu, kym si nepoistil, ze ho na milost zoberie druha.... alebo mal este zo seba dobry pocit, ze sa o neho hadame.

hradnapani
30. okt 2013

@aurorag fuha, fakt si myslis, ze vas tu (casom) nikto nespozna? zijete niekde osamote bez znamych a rodiny? Ja som tu natrafila uz na niekolko znamych a to tu nemali samozrejme ani meno, stacilo mi vediet zakladne udaje o nich a nejake odpovede a docvaklo mi to. Dokonca ma tu spoznala sesternica, co som ju nevidela vyse desat rokov a to tu teda nemam ani fotky, ani meno, ani miesto bydliska.
Samozrejme, ze to nedate citat detom vy, ale vsetko co tu pisete, tu bude este nejaky cas, mozno roky. Mozno vas niekto v tomto pribehu spoznava, niekto, o kom by ste to ani nepovedali, mozno suseda z tretieho poschodia (obrazne povedane) a mozno to riesi s muzom pri veceri (aj to len obrazne).
Ale ved je to vasa vec. Ja som vyjadrila svoj nazor 😉

aurorag
30. okt 2013

@hradnapani vies co, svojho casu som mu povedala, ze link na tu jeho povodnu diskusiu poslem vsetkym, aby som nemusela vysvetlovat preco sa rozvadzame. komu som chcela, tomu som vysvetlila. ostatni ma nezaujimaju.

maminuska
30. okt 2013

@aurorag počkaj a ešte ked si niekoho nájdeš 🙂 , bude chodiť ako tiger v klietke.

gangulienka
30. okt 2013

moj manzel mi najviac pomaha tym, ze nezavadzia :D

broken_arrow
30. okt 2013

precital som si tuto diskusiu a smutne som sedel pol hodinu v aute ... s tymto clovekom mam 2 nadherne deti akoby som ju nikdy nepoznal ...

broken_arrow
30. okt 2013

@kveta dar ktory som zaplatil a ktory na nas neprepisali ktovie preco .... tak tisko suchaj nohami ked nevies hm ? to auto sme nepotrebovali moja draha mala auto a peniazky som dal babke do ruky ... tak ked nevies neutieraj si domna svoj zobak !

farmacka
30. okt 2013

@broken_arrow precitala som celu diskusiu..ja mam z vas dvoch pocit, ze to nemate medzi sebou uzavrete, akoby ste si este chceli dat navzajom sancu.. 🙂 no mozem sa pravdaze mylit, zatial som tesne pred rozvodom nebola, a teda netusim celkom presne, ake emocie su s tym spojene.. a tiez sa priklanam k nazoru, aj ked to tu nie je popularne, ze chyba sa stala povodne niekde na oboch stranach..

broken_arrow
30. okt 2013

@aurorag vzdy som sa vratil iba kvoli detom nikdy kvoli Tebe vies to, povedal som Ti to 1 000 000 tak naco toto teatro ? ? ? a tie vymysli who the hell you are ... who the hell you are ??????????????????????????????????????????

laila22
30. okt 2013

@broken_arrow inak vies co pripominas mi mojho exa do bodky...🙂 ten tiez cakal, ze ked pokosí travnik, tak ho budem este 3dni chvalit a spievat ody... lebo on chudacik, makal a zarabal a ja som doma lezala na MD... no a ked sa odpratal, za blondskou, ktoru uz tiez podvadza, ale planuje s nou buducnost.. Tak ten travnik som si dokazala pokosit sama 😀 a nemusla som sa s nikým hadat...
@aurorag ano chlap sa trosku rozhýbal, lebo mal vycitky svedomia... To poznam... Moj ex dokonca raz vycistil aj sprchovy kut..😀 pamatam si to, lebo nikdy dovtedy to nerobil...😀 a potom asi 2x aj ked bol cisty...

kveta
30. okt 2013

@broken_arrow Kedy das babke do ruky aj tie dalsie peniazky, co jej dlhujes?