Ako vám pomáha manžel s deťmi?

heny22
27. okt 2013

Ahojte. Som tu nová a potrebujem sa trochu vyrozprávať, prípadne vidieť vaše názory na moju situáciu. Dnes sme sa z manželom poriadne pochytili a dosť ma to vzalo. Vzniklo to z toho, že som sa pred obedom dosť ponáhlala - bolo treba nakrmiť deti a dať ich spať, tak som robila veci trochu rýchlejšie. On to vyhodnotil, že som zasa nervôzna a robím vietor. Namiesto toho aby mi pomohol, pokojne si sedel pri PC. A to nie len teraz, ale vždy keď mám toto trochu viac naraz. Nie že by sa postavil a šiel mi pomôcť, ale len mi vyčíta že som nervôzna. Nakoniec naša "diskusia" vyvrcholila konštatovaním, že mi už ďaľšie dieťa mať určite nemôžeme, lebo by som ho nezvládla...Vraj niekedy pôsobím ako by ma moje deti obťažovali, a je vraj neporovnateĺné ako sa z dcerkou hrá jeho mama a ja. Takže ako by som sa im dosť nevenovala. Pritom som s nimi 24 hodin denne. Nemám pre seba takmer ani minútu, lebo ako náhle ich nechám samých, hneď niečo vyvedú, alebo sa začnú byť. Deti sú ešte malé, majú 4 a 1,5 roka, takže sami sa hrať ešte nemôžu. Dosť sa ma tento jeho postoj dotkol. Ja mám pocit, že robím pre deti maximum. Samozrejme, že musím občas aj navariť, ožehliť, upratať, takže niekedy je toho dosť /ale to asi poznáte/. Som 5 rokov na materskej a možno mi to občas už lezie na nervy, no očakávala by som od neho trochu iný postoj. No zasa aby som mu moc nekrivdila - pomáha mi, ale musím ho o to požiadať. Sám od seba neurobí nič čím by mi pomohol. Asi by som očakávala trochu viac aktivity v tomto smere. Mám pocit, že si ma prestáva vážiť, vážiť si to čo robím pre rodinu, deti a aj pre neho /veď aj jemu periem, žehlím, varím..../. Nejaký prejav vďaky? Na naše 7 výročie mi nedoniesol ani jeden kvietok. Iba sucho skonštatoval že 7. rok je kritický a mohlo by to byť aj lepšie.... Vtedy ma tiež dosť ranil. To sme si vydiskutovali a na najbližší sviatok som zvedavá či pochopil... Začínam sa fakt cítiť dosť neužitočná, neschopná, nepoužiteľná... Ako je to u vás? Ako stíhate deti a domácnosť a aj seba? Pomáha vám niekto?

zuzana76
31. okt 2013

@maminuska to ja chapem, ale praveze na mna cela diskusia vplyva uplne inak, zaklad je komunikacia, napr. mne tiez nevadi muza "obsluzit", ked ja navarim, tak mu naberiem jedlo na tanier a on ked vari, tak detto mne, teraz napr chodim v sobotu do skoly, tak on je s detmi, ja o 16.00 pridem domov a caka ma doma navarene a tiez mi nalozi na tanier, napr som tu nasla aj diskusiu o tom,ze ci zeny muzom nalozia jedlo na tanier a tam sa teda vyjadrovali niektore, ze este ze co, ze ci ho nemusia este aj krmit. Tak podla mna je varenie ritual a servirovanie jedla tiez, ja to tak beriem, takze my to mame doma takto. A inak delba prace na zenske a muzske mi nevadi, ked som bola na MD / 6,5 roka/ bola som stastna, teraz chodim do prace a som stastna tiez a po takej dlhej dobe si pracu tak uzivam,ze tam zostavam este aj dlhsie nez by som musela.

maminuska
31. okt 2013

@zuzana76 to čo ty žiješ je partnerstvo , normálne fungovanie a takto to podľa môjho názoru má byť . Takto to funguje aj u mňa . Ja nie som ochotná pracovať , potom bežať s vyplazeným jazykom pre najmenšiu , variť večeru , učit sa s najstaršou a potom čakať zbožne na p. manžela, a ešte skákať aj okolo neho .
A to mi chodí upratovat jedna pani .
Ja síce pracujem , potom idem pre malu , aj často navarím ale manžel ked príde z práce sa naje a fungujeme spolu ďalej až po spánok najmladšej. Večery su naše na tuli tuli alebo víno , alebo sa rozprávame a pochytíme jednoducho vedieme partnerský a manželský život.
Keď som na služobke u klienta a som tam celý deň , tak muž zväčša pracuje z domu a navari aj vyzdvihne štvorročný drobizg a večer sa rituál zopakuje.

ella555
31. okt 2013

@maminuska Aj mne to pride, ze sa tu zo zien robi chraneny druh, muz musi odovzdat celu vyplatu a zena musi mat prehlad kam tecu peniaze,kt. zarobi, ale ked muz kontroluje zenu a vydeluje jej peniaze, tak uz je zle. Popravde, tak ako mne nekontroluje manzel naco minam, tak mna nezaujima naco on mina( samozrejme, ak nie je gembler a alkoholik). Ja ho povazujem za svojpravneho.

maminuska
31. okt 2013

@zuzana76 ešte som chcela k tej submisivite muža . Muž sa s takýmito predispozíciami rodí , aj v prírode máš alfasamcov a potom tých ostatných a on je ten ostatný. Takýto muž potom ťažšie funguje v živote , proste často nevie kde je sever a ako má určité veci urobiť, preto veľmi často k sebe hľadá partnerku , ktorá mu ten smer ukáže. Ak si vezme partnerku ktorej dominancia spočíva v vrieskaní a kriku , nuž tak potom to má ťažké to priznávam .

Ja som s takým submisívnym mužom žila a musím povedať že je to na palicu. Musíš proste tu rodinu viesť inak by sa ti rozsypala , pretože každé rozhodnutie ktoré ponecháš na neho končí - " však ty vieš najlepšie ". Takýto muž je veľmi ľahko zmanipulovateľný a potom je taký aku má ženu . Ak má manželku kravu , tak sa volom stáva aj on , ak je normálna aj on pôsobí normálne. Môj exmanžel pri rozvode do okamihu kým si nenašiel sučasnu manželku bol relatívne ako takým normálnym človekom , potom si našiel fakt tento typ uvrieskanej a ukričanej ženy a všetko išlo dole vodou . Na to aby mal doma pokoj s druhou manželkou , stal sa z neho absolutny vygumovaný dement, čo ju poslucha na slovo - takže žiadny styk s deťmi , žiadne darčeky, všetok majetok je napísaný na ňu aby náhodou niečo naše deti nededili , skutočne poslucha na slovo .

maminuska
31. okt 2013

@ella555 ja zas nevidím dôvod na to aby som nevedela kam teču naše spoločné peniaze 🙂 . Mne muž neodovzáva celu výplatu , ja ju mám jednoducho k dspozícii a on samozrejme moju .
Vydeľovanie ženy s penazmi je pre mňa absolutne ponižujuce to čo robí muž žene a samozrejme naopak . Je absolutne hrozné ked žena dáva mužovi vreckové do práce ( ak nie je samozrejme nejak postihnutý alkoholizmom , gemblérstvom ). Takýto muži pôsobia fakt potom ako dementi ked nemaju ani čím prispiet ak sa skladaju na niečo v práci alebo nemôže ist ani na pivo , lebo mu žena nedala peniaze. Fúuha , tak toto by som ja nikdy neurobila. 😠 . Je ot ponižujuce pre obidve strany.

sashabb
31. okt 2013

Jááj bože, toto sa mi najviac páči .... "som doma na MD tak si porobím ja všetko, prečo by som mala zaťažovať muža, keď chodí do práce" .... dajme tomu že to je 1-2-3 materské. PO nastúpi žena taktiež do práce a nastane čo? ..."muž mi nepomáha, ja taktiež chodím do práce, prídem domov a mám druhú šichtu" ... a kto za to môže? iba VY. pretože chcete byť superženy, chcete sa mu ukázať ake ste dokonalé a ako všetko stíhate keďže ste doma s deťmi, ALE akosi Vám nedochádza, že muž si veľmi rýchlo na takýto spôsob žitia zvykne a už ho asi dosť ťažko preonačíte 😝

@zuzkat1 citujem:" A hej myslim si ze chlap co si necha rozkazovat od zeny je pod papucou."
A čo je potom žena, keď si nechá rozkazovať od chlapa?

sissmiss
31. okt 2013

@kveta
@maminuska
@cecil36 baby, vy si tu touareg nepamatate z inej temy? 😉 maju rozdelene bsm, nema pristup k prachom, manzelik jej dava uplne minimum, nevie kolko zaraba, vsetko plati on...nemaju spolocny ucet, pracovala ale vyhodili ju. Ona MUSI byt spokojna s tym ze je doma a manzelik nerobi nic lebo ona NEMA na vyber. Plus tie reci ze manzel nic nerobil LEN prebaloval, kocikoval, kupal, upratoval, nosil do skolky, skoly...hej...to jej zostalo az navarit, fakt to je nezvladnutelne za 8hodin. A ked pracovala 8.5hodiny nikto jej s detmi nepomahal, ziadna babka ci operka, na ten cas ich proste vypla. Slovo jasle nepozna

zuzkat1
31. okt 2013

@sashabb tie tiez nie su normalne.

@maminuska ja neviem co chces... Feminizmus je napr.boj o volebne pravo,rovocennost v zamestnani...atd... A pouzivam ten pojem v suvislosti s tym co sa tu pise,lebo mnohe zeny si myslia,ze muz ma zarabat,prat,varit,zehlit...pomaly deti rodit...zatial co ony si budu nechty lakovat...preto vravim ze emanciapacia zacala nevinne a skoncila tam ze zeny zabudaju byt zenami... Lebo byt zenou nie je len o tom ze dobre vyzeram ale aj o starostlivosti o rodinu a manzela.

sissmiss
31. okt 2013

@zuzkat1 prosim ta kde je pisane ze co znamena byt zenou. Pripadne aj muzom

cecil36
31. okt 2013

@sissmiss myslis toto? 😀 😀 😀 skoro som zabudla: sa tu smejem co pises...az ma tu pot oblieva...mi hovor, ved ja som normalne od soboty zhodila vyse kila na vahe, po tom hororovom sne som bola o kilo lahsia a to som mesiAC NEVEDELA ZHODIT. emoticon este zopar dni to tu budeme preberat a budem ako macka-cica na jar krasna-stihla. emoticon emoticon emoticon , leen nech sa ma nikto neopyta z coho som tak schudla emoticon to nemozem povedat. emoticon
myslis ze mna soky nedvihaju zo stolicky ked to tu citam? ved ani vo sne by ma nenapadli taketo katastroficke scenare a pritom je to realita. ved ja som v prdeli. ak manzel vytrci kopyta nedajboze, ja si nestihnem ani na pohreb , platby mesacne , nic vybrat narychlo z uctu ked nemam ani kartu, ani diponent nie som , ani nic. ja tu emoticon emoticon emoticon

Jani moja, ved ja som ako ta tvoja dokinova manzelka. asi spim na oblaciku. je mi super, fajn,postarane o mna, takze sa o nic nezaujimam a nemam ani dovod. manzel plati vsetko, stara sa o nas, mame sa ako v bavlne. a mne tym padom netreba vyzvedat stav jeho uctu, nic. doteraz ked som pracovala som z vyplaty platila iba stravu, takze ziadne problemy, ziadne ucty, obiehanie bank, nic z mojej strany. a jemu to asi vyhovovalo tiez ze som take trdlo. ja sa do toho prd rozumiem a manzel nikdy nic neprezradil, takze som to nechavala tak. ...iba teraz som zacala byt v strehu....ty, az by sa jemu nieco stalo, som nahrata. clovek pokial ho nic netrapi si ani neuvedomuje co sa moze stat. emoticon ty kokso, ja uz ani nespavam. a ked sa ho chcem na tuto temu opytat-ako som skusila vcera...no sodoma-gomora. nechci vediet ako sa vytocil. ako bolond. povedal ze vsetko prepise na nasho psa. tak uz iba ostava starat sa o toho psa budem musiet ako o princa. ten bude hlavny dedic. normalne tomu mojmu muzovi krk vykrutit je malo. ale nemozem ani to, ved co by som robila??? babo rad. som uz beznadejny pripad, ze? uz iba slucka na krk.
sice, jeden PIN kod viem k jeho uctu-pomoze mi to? jaaaj Jani citas to tu a iste si nado mnou trhas vlasy, ze? bozinku, naco som vobec vosla do tejto temy? bolo mi to treba? doteraz som bola taka stastna.
emoticon emoticon emoticon

zuzkat1
31. okt 2013

@sissmiss v spolocenskych normach ktore fungovali niekolko storoci... Z mojho pohladu je tato doba uplne zvratena a plne suhlasim z nazormi tu pisanymi ze zena by podla mnohych mala byt vyhlasena za chraneny druh... chore

cecil36
31. okt 2013

@zuzkat1 tak potom sa hrdo hlasim k feministkam, za svoju pracu na rovnakom poste a rovnako odvedenu, chcem mat aj plat ako chlap 😉 Nechcem byt diskriminovana len preto, ze som porodila deti. A mnohe zeny su, naprikad castou otazkou na pohovore ci ma deti, ako stare a kto s nimi bude v pripade choroby. Videla si, zeby sa toto pytali niejakeho chlapa? Ja nie.

zuzkat1
31. okt 2013

@cecil36 Ano s tymto suhlasim.
Len toto nema co robit v sukromi podla mna. Doma ma byt zena zenou a navarit,oprat atd. V tomto som mozno zaostala ale je to moj nazor.

broken_arrow
31. okt 2013

Mozem jednu otazocku ? Co urobi feministka ked sa chce poskriabat v rozkroku ?

cecil36
31. okt 2013

@zuzkat1 ok tak situacia. Moj muz pride rano z prace, ja nie som tiez vyspana lebo maly je hore cca 15-18 krat a zacnem sa venovat malemu- je autista vyzaduje maximalne usilie a dennu logopediu so mnou. Ked zaspi, zacinam robit home office pre mojho zamestnavatela (kazde euro sa zide ked musi platit drahe terapie). Medzitym treba navarit, popratat, hodit do pracky aj pozehlit. Varime denne 2-3 jedla lebo ja mam intoleranciu xy potravin + alergie a hit (zabudni na zohrievane jedla z druheho dna), syn neznasanlivot laktozy, dcera alergie a jediny muz zje vsetko 😀 Medzitym terapie, logopedia, venovanie sa starsej dcere, kontrolovat otca ci je v poriadku a chodit do skoly (robim si druhu VS). Cize mam nechat muza oddychovat cely den, lebo bol 24 hodin v praci a ja mam toto vsetko stihat sama? Moja, ani keby som mala 100 ruk a 100 hodin casu denne, nestihala by som to. A moj muz by to ani nechcel. Keby som mu chcela naberat jedlo tak sa ma spyta ci je retardovany a nevie si nabrat sam. Vie, ze cim viac budem vycerpana, tym skor mu dam vecne papa a zostane na dve deti, zo toho jedneho autistu sam. A to teda rozhodne nechce. Prave naopak, uz mam zaplateny wellnes na jeden den 😉

sissmiss
31. okt 2013

@zuzkat1 kde presne geograficky boli niekolko storoci? Lebo svet je ovela vacsi a roznorodejsi ako nase male slovensko. A urcovat co je dobre a co je zle len na zaklade toho co si mysli jeden clovek z par miliard je trosku...skusim ti dat priklad. Ja si myslim ze nieco ma byt tak a tak a tebe poviem ze ty si to mas mysliet tiez. Suhlasila by si s tym? Ja predpokladam ze nie. A tak to mas aj so svojim nazorom. Tebe tvoj zivot vyhovuje. Nemam pocit ze by tu niekto urazal zienky domace ale prave z toho bloku sa ozvalo ze feministky, karieristky a ake to je cele zle. Kedysi, nie tak davno, bola vojna ktora sa nas dotykala uplne bezprostredne. Muzi isli bojovat. Zeny makali okolo statku, deti. To mame za to ze tu bola roky vojna a hlad a nedostatok zit ako vtedy? Mali si muzi zachovat zvyky bit sa medzi sebou aspon raz za tyzden preto ze to tu bolo roky? Alebo preco nie? Dnes zapadny svet funguje tak uz vela rokov ze muz aj zena pracuju. Chodia do prace. Zena sa stara pocas materskej o deti. Casto popri tom pracuje z domu. Muz pride a on ma narom oddychovat po praci, zena ma pravo oddychovat po praci- aspon teda dufam ze aj ona je len clovek 😅 a kto spravi vsetko co sa robi od siestej do noci? Zena z titulu akeho? Kedysi ten muz ako ho ty spominas makal v praci a potom makal na hospodarstve vonku, takze ked sa tak silno domahas toho aby to tu bolo ako po starocia, tvoj manzel by mal ist po prichode z prace orat. Lebo tak to bolo, nie inak. Podla mna je uplne prirodzene ze lazdy robi tak ako mu vyhovuje. Ja nie som zienka domaca, ale snazim sa...som rok na materskej a z istych dovodov este budem, dohodli sme sa s muzom tak a pomahame ai navzajom. Ja sa snazim odbremenit jeho, on mna. Ja navarim, on mi siel dnes prezut auto lebo deti su chore a riesilo by sa mi to tazko. Ja upracem ale on nema problem povysavat, vyniest smetie alebo sa chytit cohokolvek co treba. Ale zaroven je to vsetko dobrovolne, aj ked sa to robit musi. Lebo sme dvaja rovnocenni partneri, nie jeden na prachy a druhy na umyvanie riadu. Pre mna by to bolo aj trosku ponizujuce, jeho hodnotu znizujuce keby som ho mala na prachy a ja makala doma ako fretka plus praca a on len praca a relax, by mi to pripadalo ako jeho dehonestacia. Ze to mi staci, mat prachy a nech si ide a robi co chce. Akoby naviac nemal. Akoby bol neschopak. Mna by to napriklad ponizovalo keby som po prichode z prace bola odstavena od vsetkeho

adkoalauri
31. okt 2013

@zuzkat1 no takže, aby si to pochopila: 1. môj príspevok znel: milenka prišla, keď malo 2. dieťa pár mesiacov, stále ju trtká - teraz má 2 roky-a on teraz jej vyčíta, že na neho nežehlí - takže správne si sa pýtala, že pri dvoch deťoch sa nemá žehliť? Ja som nenapísala, že na deti nežehlí.Písala som na neho!!! 2. na strednej škole sa dnes učia deti o psych. strašne málo.Povinne by som dala tento predmet. Dnes ho nemajú.... A konkrétne u teba si myslím, že nie je problém čo sa týka psych., ja som nenapísala, že ty si naivka, ja som písala všeobecne, u teba vidím problém čo sa týka čítania s porozumením. A moja, ja som feministka neni! Len po druhom príspevku, keď začal mladý, krásny fňukať, že aký má strašný život pri svojej žene, mi došlo, že doma musel dobre niečo pohnojiť!!! O tom to je!!! Ja som ani jeden jediný krát nenapísala, že jeho žena bola 100%ná, že nemohla byť unavená z dvoch detí, že mali ideálne manželstvo atď. Ale keď si on našiel kurvu- a to hneď po narodení druhej dcéry, keď žena sama nevie,čo so sebou a dvomi malými deťmi, nech sa nesťažuje, že nie je podľa jeho vôli. Prečo by mala dnes okolo neho skákať? Prečo by mu mala ešte veriť? Prečo by tu nemala napísať svoj názor? A on pokojne napísal, že zarábal na nich. No a na koho mal zarábať? Však tam má 2 deti o ktoré sa mu starala manželka, kým on lietal a naháňal peniaze. Keby bola manželka išla po 2 mes. do práce, nič by nemal!!! Zarábal vďaka tomu, že má takú manželku akú má!!! Toto nie je feminizmus!!! Toto sú reálne veci, ktoré napísal on!!! On sám napísal, že manželka je veľmi inteligentná, pekne sa stará o deti, manželka, keď povedala, že nech si beriem košeľu k milenke, nemal som argument!!!! Však toto sú jeho slová!!! Ako sa mám Pane Bože postaviť na jeho stranu? Však manželku sám vychvaľoval!!! Vieš čo ti ešte poviem, o celej tejto diskusii mám taký názor, že on si je vedomý toho, že strašne veľa stratí keď sa mu rozpadne manželstvo, on sa potreboval usvedčiť v tom, že mať doma 2 malé deti+milenku je normálna vec, to, že manželka je doma s deťmi a on zarába peniaze sú len jeho peniaze....a natrafil tu na také manželky, matky maloletých detí, ktoré napísali, že toto všetko nie je normálne, nie je to fér, v ostatných rodinách - tiež sa staráme o deti, tiež máme manželov na vedúcich pozíciách - to takto nefunguje!!! A vtedy začal útočiť, nakoľko nepočul názory, ktoré chcel počuť!!! A ja som sa vcítila do jej kože, mm tiež riadi firmu, tiež čakáme druhé dieťa, tiež sme obaja VŠ vzdelaní, s tým rozdielom, že sme už dávno pochopili, že obaja za kariérou ísť nemôžeme, lebo to pôjde na úkor rodiny. Takže úspechy mm sú aj moje úspechy! U mňa nemá šancu ani muž, ani žena, keď napíše, že len ja zarábam na vás. Nie môj, moja, ty chodíš do práce aj na 10hodín, lebo môžeš chodiť ... a to vďaka tomu, že máš pri seba človeka, ktorý ti to toleruje.

broken_arrow
31. okt 2013

Este jedno by ma zaujimalo ci otvara feministka muzovi dvere ....
Alebo ci feministka nosi domov nakupy ? Ako je to zo sexom chce sa feministka po sexe rozpravat alebo zachrape ? Prosim Vas damy ktore ste feministky odpiste aby som sa Vam zdaleka vyhybal
...

zuzkat1
31. okt 2013

@cecil36 vies toto co popisujes su hranicne situacie kde by som uz aj ja chcela pomoc. (Aj ked mam znamu co ma 3 deti a z toho 2 autisticke-jedno tazko MP a robi vsetko sama,nie z presvedcenia...). Ja hovori o ako to nazvat? beznych rodinach.

maminuska
31. okt 2013

@zuzkat1 veď práve ty nevieš ..... to bolo kedysi .. takže k niečomu to bolo nie ? - žena má volebné právo, aspoň na oko rovnocenné postavenie v práci ale je ešte za čo bojovať , či ani toto nie je v poriadku ? Sakra ten svinský feminizmus . 😀.Dnes je to predovšetkým v tom že žena chce byť rovnocenným partnerom ( a uplne pochopitelne ) , chce sa plnohodnote zúčastňovať politického diania , nechce robit zo seba otroka a okrem práce mať druhu šichtu aj doma , chce mat priestor aj pre seba a svoje záujmy a právom očakáva že sa počas tej doby manžel o deti postará.

Takže spoločenské normy z minulých storočí - hm , žena doma, obmedzený prístup k vzdelaniu , rodenie detí ako na bežiacom páse, bez volebného práva ...
Veď ono to možno príde s nástupom islámu v Europe.

zuzkat1
31. okt 2013

@sissmiss ja som viackrat pisala ze tento model nemusi kazdemu vyhovat. A ak by si citala celu diskusiu tak by si vedela ze podla niektorych zenam v domacnosti staci 5 ludovych,su naivne,a masochisticke atd.

adkoalauri
31. okt 2013

@broken_arrow nájde si takého muža, aký si ty 😉

cecil36
31. okt 2013

@zuzkat1 ja mam uplne beznu rodinu. A neviem ako ti to mam este vysvetlit, ale moj muz sa chce sam podielat na chode domacnosti, rad sa venuje detom, rad mi nakupi, pozehli atd. A to neznamena, ze je podpapucnik, ja mu nedrzim kudlu pri krku ani na neho nevrieskam. Samozrejme ja nesedim a nelakujem si nechty ked on zehli, robim nieco ine. Nechty si lakujem ked odychujem, ked mame vsetko porobene, deti spia atd. Chapes ten rozdiel podpapucnik a muz, ktory pomahat chce, lebo sa mu to zda prirodzene?

aurorag
31. okt 2013

@adkoalauri tvoja posledna veta: " Nie môj, moja, ty chodíš do práce aj na 10hodín, lebo môžeš chodiť ... a to vďaka tomu, že máš pri seba človeka, ktorý ti to toleruje."
Haleluja! Haleluja!
dvojkarierove manzelstvo = nedostatok casu na deti

broken_arrow
31. okt 2013

@adkoalauri vidis bez nas sa ani nemate kde poskriabat :-P

zuzkat1
31. okt 2013

@adkoalauri ja suhlasim ze akonahle si nasiel milenku nema narok od zeny nieco chciet nie som na nicej strane lebo napisat moze hocikto hocico,nepoznam ich neviem kde je pravda.
Mne sa iba nepacilo ze prispevky automaticky davali za pravdu jej. Ja sa snazim ostat nestranna,lebo sice je to svinstvo riesit veci milenkou ale nevieme co tomu predchadzalo.a teda nemam pravo (kedze ich nepoznam) jedneho odsudit a druhemu fandit.

zuzkat1
31. okt 2013

@maminuska koncim na teba nema zmysel reagovat

sissmiss
31. okt 2013

@zuzkat1 nie. ja sa bavim s tebou. ty si napisala ze tento model ktory tu bol niekolko storoci je spravny. preco sa nim teda neriadis? teda muz po praci na pole, alebo podla toho ci mate pole, ak nie tak vysavat, dlazky umyvat. Ja som nepovedala ze domacej zienke staci ludova skola, takze pisat ze niekto to napisal niekomu...ak som dobre citala tak prave jedna domaca pani pisala ze ostatne zeny by nemali pracovat aby nebrali pracu muzom. Na to jej niekto napisal ze tak potom ani vzdelavat sa, lebo zeny su sikovne a kvoli nim sa mnohi muzi nedostanu na vs a tak ich oberaju o vzdelanie. A ved tie zeny to v domacnosti nevyuziju tak naco maju studovat ked nebudu pracovat. Podla mna legitimna poznamka. a kedysi naozaj nemali pristup k studiu, takze neviem co vlastne z toho starocia zauzivaneho chces dodrziavat???? Pises ze to ma byt ako kedysi a kedysi muz po praci pracoval a zena nemala vzdelanie. A dnes pises ze zena ma mat vzdelanie, nepracovat( pises to doslovne- myslim si ze by to tak malo byt, nepises,ja to tak chcem u seba- to je rozdiel) a muz po praci oddychovat. Ale to je uplne naopak ako to bolo kedysi 😕 😕 😕

klaudia2425
31. okt 2013

no a viete ako to mam ja ? stale je v praci , stale som sama , mam 5 mesacne babo , on si chodi do prace na mesiac pride domov na tyzden niekedy na 3 dni a ide si sak co a este jeho mamicka ho obranuje , ze on si musi oddychnut pritom on ma pracovnu dobu ale ja ju mam 24 hodinovu . Povedala som mu ze ja nemam problem ist s nim niekde aby sme boli spolu ako rodina a spolu aspon vecer ale on povie ze tam kde je to sa neda ze ci chcem aby sa vysral na robotu a bol stale s nami bez penazi . Si zober pride mi zajtra rano a ide prec v nedelu rano pomoc ako svina , fakt to sa cloveku cloveku uz zhnusi keby som vedela tak mam dieta bez chlapa lebo aj tak ho nemam ,stale sama a stale ten ist ritual

ella555
31. okt 2013

@maminuska Ty fakt kontrolujes kde manzel mina peniaze? Alebo ako overujes, ze tecu tym spravnym smerom?