Ako vám pomáha manžel s deťmi?

Ahojte. Som tu nová a potrebujem sa trochu vyrozprávať, prípadne vidieť vaše názory na moju situáciu. Dnes sme sa z manželom poriadne pochytili a dosť ma to vzalo. Vzniklo to z toho, že som sa pred obedom dosť ponáhlala - bolo treba nakrmiť deti a dať ich spať, tak som robila veci trochu rýchlejšie. On to vyhodnotil, že som zasa nervôzna a robím vietor. Namiesto toho aby mi pomohol, pokojne si sedel pri PC. A to nie len teraz, ale vždy keď mám toto trochu viac naraz. Nie že by sa postavil a šiel mi pomôcť, ale len mi vyčíta že som nervôzna. Nakoniec naša "diskusia" vyvrcholila konštatovaním, že mi už ďaľšie dieťa mať určite nemôžeme, lebo by som ho nezvládla...Vraj niekedy pôsobím ako by ma moje deti obťažovali, a je vraj neporovnateĺné ako sa z dcerkou hrá jeho mama a ja. Takže ako by som sa im dosť nevenovala. Pritom som s nimi 24 hodin denne. Nemám pre seba takmer ani minútu, lebo ako náhle ich nechám samých, hneď niečo vyvedú, alebo sa začnú byť. Deti sú ešte malé, majú 4 a 1,5 roka, takže sami sa hrať ešte nemôžu. Dosť sa ma tento jeho postoj dotkol. Ja mám pocit, že robím pre deti maximum. Samozrejme, že musím občas aj navariť, ožehliť, upratať, takže niekedy je toho dosť /ale to asi poznáte/. Som 5 rokov na materskej a možno mi to občas už lezie na nervy, no očakávala by som od neho trochu iný postoj. No zasa aby som mu moc nekrivdila - pomáha mi, ale musím ho o to požiadať. Sám od seba neurobí nič čím by mi pomohol. Asi by som očakávala trochu viac aktivity v tomto smere. Mám pocit, že si ma prestáva vážiť, vážiť si to čo robím pre rodinu, deti a aj pre neho /veď aj jemu periem, žehlím, varím..../. Nejaký prejav vďaky? Na naše 7 výročie mi nedoniesol ani jeden kvietok. Iba sucho skonštatoval že 7. rok je kritický a mohlo by to byť aj lepšie.... Vtedy ma tiež dosť ranil. To sme si vydiskutovali a na najbližší sviatok som zvedavá či pochopil... Začínam sa fakt cítiť dosť neužitočná, neschopná, nepoužiteľná... Ako je to u vás? Ako stíhate deti a domácnosť a aj seba? Pomáha vám niekto?
farmacka
31. okt 2013
@zuzkat1 a novi kolegovia.. ja ucim na VS, ja si mozem vela veci robit aj z domu, takze to mam tak akosi ako poluvazok.. inak praca doobeda na styri hodiny je podla mna ideaaaaal.. a potom sa nemusime natahovat, ci ma zena vela robit v domacnosti alebo rovnako ako muz.. a zasa byt v praci medzi ludmi a byt inak dolezita ako matka a manzelka ma tiez svoj vyznam..
maminuska
31. okt 2013
@zuzkat1
tak asi mali štastie, alebo mali podiel v spoločnosti a vrátili sa bez problémov. Moja kamarátka právnička z BA , nastupuje po roku , lebo by už asi do tej firmy nenastúpila. Ďaľšia robí vedúcu ekonomku vo veľkej spoločnosti a opätovne buď nastupi alebo jednoducho po troch rokoch materskej sa " dohodnú " A to nevravím o bežných radových pracantkách.
Ja som si kvôli takýmto praktikám založila vlastnu firmu .
zuzkat1
31. okt 2013
@farmacka tak to je super. Ja si doma robim pripravy,ale kym sa odtial vymotam tak to trva.tu nieco dopisat,tam vyplnit atd. Obcas nejake pomocky vyrobit-sice pripravene mam z domu,ale zalaminovat a tak...
Novi kolegovia to ani nehovor,myslela som ze som v inej budove ked som sa vratila.
zuzkat1
31. okt 2013
@maminuska tak podiel v spolocnosti nemali.neviem mozno mali stastie. Len vravim ze aj take pripady su.
sisaka
31. okt 2013
@zuzkat1 ty si nejaky nad-clovek, este som nepocula aby niekto prezil bez ujmy na zdravy spavat 3 hodiny denne. Do postele o 2 hodine a rano vstavat o 5 tej? cely den makat okolo domu (bytu), dietata, este o polnoci zehlit .... No to tu rozpravaj niekomu inemu.
Ale nesklamala si, zase si ma pobavila, uz fakt len koli tvojim hlaskam to tu citam
farmacka
31. okt 2013
@zuzkat1 my ucime menej hodin ako vy a treba robit vedu..tam sa da vela aj z domu, co je pohodlne, lebo robis kolko a kedy chces..ale pre vzdelanu zenu nie je ideal zostat iba doma..aspon parkrat v tyzdni do prace, alebo doobeda, aby sa mohla realizovat a vyuzit studium, byt medzi seberovnymi ludmi a tak..ja som nie prehnane pracovita, ale byt len doma si neviem okrem dlhych RD predstavit.. mozno na rok alebo iny ohraniceny usek ano, trvalo skor nie..
maminuska
31. okt 2013
@farmacka ja som kedysi pracovala 12 hodín denne, kým som sa nerozbehla. Teraz tak 6 hodín a ostatne veci delegujem, zaoberám sa iba najťažšími prípadmi . Ľahšie veci len kontrolujem .
Takže priestor na rodinu som si vytvorila po čase. Ale je obdobie medzi januárom a marcom , kedy tých 12 hodín denne dám a potom sa to zas zvolní.
farmacka
31. okt 2013
@sisaka inak nejde iba o to, ci by to clovek zvladal takto tahat a ci by to bol ochotny..podla mna je to zahravanie so zdravim, a to sa nevyplaca, to sa vrati, takze tymto smerom by som mladym mamickam na MD neodporucala ist.. 🙂 ja ako trojnasobna mama po 40..
zuzkat1
31. okt 2013
@sisaka bolo tam pisane ze posledny rok... A to sme sa budili o 8mej...aj to tam bolo
farmacka
31. okt 2013
@maminuska tak to ta obdivujem, ja by som uz 12 hodin denne v praci nedala, aj keby som chcela..boli ma chrbat, krcove zily po troch porodoch 🙂 ale verim, ze ked sa neda, tak sa neda, aspon ze to nie je stav trvaly..
farmacka
31. okt 2013
@maminuska to je pravda, aj ja viem, ze v sukromnych spolocnostiach nutia po roku RD nastupit..
zuzkat1
31. okt 2013
@farmacka ja by som si to vedela predstavit.minimalne kym je skolkarka... Mozno by ma to nebavilo keby uz je velka a nepotrebuje ma,ale teraz si myslim,ze by som vedela byt dlhodobo doma a starat sa o byt a rodinu.
zuzkat1
31. okt 2013
@sisaka precitala som to zas-uznavam je to tam nejasne takze doplnam...posledny rok som spala od 2hej do 8mej.
Kym sa budila o 5tej tak jasne ze som sla spat skor.ale vseobecne spavam 5-6hodin. A nie som nadclovej,tak som uz roky zvyknuta.
farmacka
31. okt 2013
@zuzkat1 trebalo by to asi vyskusat.. ci by sa clovek doma nenudil.. ja som sa pocas 6 rokov materskej do prace nijak nehrabala, bolo mi dobre, ale to som mala doma dve deti na zabavu 🙂 inak ideal je materska s uz odrastenym dietatom, ta druha polka, to zacina byt uz aj dovolenkou... ale rano vsetkych vyprevadit a upratovat, varit, prat, ist sa prejst a cakat kym sa domov vratia, no neviem.. na dve - styri hodinky skocit do prace, kuknut kolegyne a byt dolezita, to sa mi zda najlepsie.. 🙂 ale ak len pocas skolky doma, tak to by sa dalo bez problemov, len nie natrvalo
farmacka
31. okt 2013
@zuzkat1 inak spat od druhej do osmej je stale malo... pre mna na depresiu..pod osem hodin nestaci a nic neurobim..ale viem, ze je to individi..
zuzkat1
31. okt 2013
@farmacka ja uz ked spim viac tak som unavenejsia nez pred tym a dolamana.
Teraz ako tehotna sa mi ziada viac spanku ale to je tiez max tych 8hodin.sice zaspim skoro dakedy uz o 9tej ale uz o 5tej,6tej som hore a pozeram na hodinky...
A kym som nemala malu nevedela som si predstavit byt len doma.ona uplne otocila moje zmyslanie.
farmacka
31. okt 2013
@zuzkat1 tak ja som v tvojej faze bola uz davno, uz mam za sebou tri trojrocne materske a som vyse roka opat v praci, tak som sa to snazila tak vseobecne zhodnotit, ak by dakto potreboval poradit 🙂 40 na krku, mladucka uz asi nie som, uz len skusenosti rozdavat 🙂
zuzkat1
31. okt 2013
@farmacka tiez by som chcela 3...ale aj za 2 budem vdacna🙂 a 40ka najlepsie roky vraj,tak si ich uzi🙂
cecil36
31. okt 2013
@zuzkat1 zasa perlime? "moja 1x prespala noc ako 3a pol rocna,do 2rokov to bolo 10x za noc." "Kym som nezacala robit tak sme s malou vstavali o 8mej (posledny rok-prvy sa budila o 5tej) a ja som sla spat tak o 2hej... Ten posledny rok bol najlepsi... " Skusme to prepocitat kolko si spavala: Kedze ti dcera prespala prvu noc az ako 3,5 rocna a do dvoch rokov sa budila 10x za noc, tak v prvom roku si sla spat o druhej a vstavala o piatej a bola este 10x za noc hore. V druhom roku si sla spat o druhej v noci a vstavala o osmej rano, co predstavuje 5 hodin a vstavala si 10x za noc, co znamena, ze si bola hore kazdu pol hodinu, ak spravne ratam. Zaujimave. Zijes v Gulagu alebo v Osviencime?
A len taka mala rada: Ten pomaranc treba nielen osupat, ale aj predzut, aby sa z prace vycerpany manzel nemusel namahat. Ma predsa pravo na oddych nemyslis?
farmacka
31. okt 2013
@zuzkat1 jedno ti poziciam, tri je az-az.. to sa clovek ozaj nenudi.. ale my mame dve vacsie a maleho 4rocneho, nie tri za sebou, to by bolo bez pomoci sakra tazke..40 uzivam a hlavne si furt myslim, ze mam 25 🙂 nebyt obcanaku ani netusim, ze uz mam tolko 🙂 akurat tie skusenosti pribudli, to hej...
zuzkat1
31. okt 2013
@cecil36 tie hodiny som tu uz vysvetlila... A budila sa 10x pocas jej spanku a nie pocas mojho. Takze bola hore cca kazdu hodinu. V obdobi ked vstavala o 5tej tak to bolo asi 8x. A tu na koni nie som jedina komu sa dieta tak budilo,nechapem co je na tom take neuveritelne.
farmacka
31. okt 2013
@cecil36
@zuzkat1 vsak sa nenatahujte, mate si sem prist oddychnut, nie sa rozculit..hadka na MK nestoji za to 🙂
zuzkat1
31. okt 2013
@farmacka to by sme aj my dali daku pauzu este. Teraz bude rozdiel 4roky.
cecil36
31. okt 2013
@zuzkat1 a ako sa da budit pocas spanku niekoho ineho? 😃 😃 😃
farmacka
31. okt 2013
@zuzkat1
@cecil36 aj mne sa bohuzial tak tretie dieta budilo... tri roky som sa vobec nevyspala, keby to bolo prve, tak je jedinacikom 🙂
zuzkat1
31. okt 2013
@farmacka ja suhlasim... Len podaktori stale rypu a urazaju...
farmacka
31. okt 2013
@zuzkat1 4 roky je fajn.. 2 je malo 🙂 okolo troch sa uz da 🙂 my mame tretie skor ako noveho jedinacika, stredny mal 8, ked sa narodil, takze to je zasa o inom.. ja som rodila aj ako mladucka, aj ako stara baba 😉 no hlavne ze sme zdravi 🙂
cecil36
31. okt 2013
@zuzkat1 ja ti neberiem, ze sa ti dieta budilo, moj ma skoro dva roky a vstavam k nemu pocas mojho spanku aj 15-18 krat (samozrejme su lepsie a horsie noci). Ale zatial sme neprespali celu noc nikdy, ked sa budi do 5 krat je to ako sviatok 🙂
cecil36
31. okt 2013
@farmacka aj moje druhe je nespac od narodenia ako pisem vyssie, ja chapem, ze sa dieta budi, len vypocty
@zuzkat1 mi akosi nesedia 😉 Inak ja som krpca rodila 37 rocna a medzi detmi mam skoro 13 rocny rozdiel a pochvalujem si 🙂
zuzkat1
31. okt 2013
@cecil36 tak podla tvojich vypoctov ze kazdu pol hodinu,si pocitala s hodinami co som spala ja...

Začni písať odpoveď...

Odošli