Ako vám pomáha manžel s deťmi?

heny22
27. okt 2013

Ahojte. Som tu nová a potrebujem sa trochu vyrozprávať, prípadne vidieť vaše názory na moju situáciu. Dnes sme sa z manželom poriadne pochytili a dosť ma to vzalo. Vzniklo to z toho, že som sa pred obedom dosť ponáhlala - bolo treba nakrmiť deti a dať ich spať, tak som robila veci trochu rýchlejšie. On to vyhodnotil, že som zasa nervôzna a robím vietor. Namiesto toho aby mi pomohol, pokojne si sedel pri PC. A to nie len teraz, ale vždy keď mám toto trochu viac naraz. Nie že by sa postavil a šiel mi pomôcť, ale len mi vyčíta že som nervôzna. Nakoniec naša "diskusia" vyvrcholila konštatovaním, že mi už ďaľšie dieťa mať určite nemôžeme, lebo by som ho nezvládla...Vraj niekedy pôsobím ako by ma moje deti obťažovali, a je vraj neporovnateĺné ako sa z dcerkou hrá jeho mama a ja. Takže ako by som sa im dosť nevenovala. Pritom som s nimi 24 hodin denne. Nemám pre seba takmer ani minútu, lebo ako náhle ich nechám samých, hneď niečo vyvedú, alebo sa začnú byť. Deti sú ešte malé, majú 4 a 1,5 roka, takže sami sa hrať ešte nemôžu. Dosť sa ma tento jeho postoj dotkol. Ja mám pocit, že robím pre deti maximum. Samozrejme, že musím občas aj navariť, ožehliť, upratať, takže niekedy je toho dosť /ale to asi poznáte/. Som 5 rokov na materskej a možno mi to občas už lezie na nervy, no očakávala by som od neho trochu iný postoj. No zasa aby som mu moc nekrivdila - pomáha mi, ale musím ho o to požiadať. Sám od seba neurobí nič čím by mi pomohol. Asi by som očakávala trochu viac aktivity v tomto smere. Mám pocit, že si ma prestáva vážiť, vážiť si to čo robím pre rodinu, deti a aj pre neho /veď aj jemu periem, žehlím, varím..../. Nejaký prejav vďaky? Na naše 7 výročie mi nedoniesol ani jeden kvietok. Iba sucho skonštatoval že 7. rok je kritický a mohlo by to byť aj lepšie.... Vtedy ma tiež dosť ranil. To sme si vydiskutovali a na najbližší sviatok som zvedavá či pochopil... Začínam sa fakt cítiť dosť neužitočná, neschopná, nepoužiteľná... Ako je to u vás? Ako stíhate deti a domácnosť a aj seba? Pomáha vám niekto?

hradnapani
1. nov 2013

@bubelko mne inak dost vadi ten termin, ze nadrodic, preto som ho dala do uvodzoviek (len som ho pouzila, lebo bol spomenuty v jednej odpovedi) a takisto som aj napisala, ze netvrdim, ze je to takto u vsetkych deti/ rodicov 🙂 Vzdy budu rodiny, kde je to inak 😉 Vychadzam zo skusenosti vlastnej a mojho najblizsieho okolia, kde vidim (alebo lepsie povedane pocuvam o tom) viacmenej to iste.
Som vsak presvedcena, ze cim bude syn starsi, tym viac sa bude tento rozdiel (badatelny v nejakych pre dieta neprijemnych situaciach) stierat a stracat. Neviem, uvidim 🙂

hradnapani
1. nov 2013

@mima4 a niekedy sa tej Eme nevenuje ani mama, lebo "vari" a nikto jej nepomoze. A to je ten najhorsi variant 😒

farmacka
1. nov 2013

@bubelko tak hrat sa s detmi mna tiez az tak nebavi.. ale zasa take tulenie, hladenie, bozkavanie, pocity ked dieta ochorie - to je z mojej strany celkom ine ako z muzovej.. ja myslim, ze je to dane uz tehotenstvom, ten iny vztah dietata a matky... podla mna dieta z bruska pozna tlkot srdca matky, tak sa utisi, ked ho ona zoberie na ruky.. ale hlavne zeny su citlivejsie aj na potreby inych, vnimavejsie a tak, takze mne pripadaju predurcene na vychovu maleho dietata..

zuzkat1
1. nov 2013

@mima4 deti su take ake su lebo su 80% z rozvratenych rodin. A tam dojdu domov hajde pred tv ci pc. A matka sa nestara co robia hlavne ze je pokoj. A To mam z praxe. Mama je tiez ucitelka tak viem o com hovorim. 3 deti s 3mi otcami je bezna vec a nie rarita.

bubelko
1. nov 2013

@farmacka no vidis, ja som deti vynosila, porodila, odkojila a dodnes ich vie lepsie ukludnit muz. 🙂

mima4
1. nov 2013

@zuzkat1 suhlasim, aj to je jeden z tych dovodov 🙂

laila22
1. nov 2013

BABY MAM PROBLEM, moja mala nechce ist cez vikend k svojmu otcovi.. Nestalo sa sa to prvy krat. Dnes vyhlasila, ze ona tam uz nikdy nepojde.. Snazila som sa jej vysvetlit, ze tato bude smutny, pytala som sa, preco tam nechce ist.. Odpoved bola, ze tak, ona tam proste nejde a bodka. On sa nastahovval do domu so svojou pipkou teraz a malej sa tam nepaci. Radsej by bola u babky, ale ani to neznie presvedcivo, lebo som je hovorila, ze ak chce, tak vybavím, aby tato vybavil babku... Povedala, ze chce byt so mnou doma a nepojde ani v nedelu.. Nechcem ju tam davat nasilu, ale zaroven chcem aby sa stretavali. Lenze kolko jej otec do vztahu investvoval, tolko sa mu vracia. Par krat mala povedala, ze nejde, ked som mu navrhla nahradmny termín, tak povedal, ze on uz vtedy nieco ma, alebo ze si ju pride zobrat, ozve sa a ani sa neozval... Proste z trucu... V poslednej dobe je mala na mne zavesena, nechce ostat ani u mojich rodicov, ani do skolky sa jej nechce od septembra moc chodit.. Ona nikdy nemala problem, od 1,5 roka chodila k nemu pravidelne, do skolky s atesila od prveho dna, chodila by tam aj cez prazdniny a u mojich rodicov teiz nechce ostavat, iba ked som tam ja.. inokedy tiez nemala problem.. Rozmyslam, ci sa nas nemam objednat k nejake psychologicke.. A uz vobec neviem co s exom, lebo s nim sa neda normalne rozpravat, neprizna si najmensiu chybu a uz vobec neznesia nejaku kritiku...

farmacka
1. nov 2013

sranda, tak mozes byt rada, ze mas takeho skveleho muza 🙂

bubelko
1. nov 2013

@farmacka ved ja sa ani nestazujem 😉

farmacka
1. nov 2013

@laila22 tak toto vidim ako vaznejsi problem ako tie nase natahovacky o postaveni zeny vo vztahu 😕 podla mna to ale na psychologicku nie je, mne pride vcelku normalne, ze ma dcerka obdobie, ked je naviazana vylucne na matku, hlavne ak zije otec extra a ma novu partnerku..problem skor vidim, ako to riesit.. rozhodne na dieta netlacit, nikdy a v nicom, to sa zahrabe do podvedomia a malej sa narobi zle na dlho.. asi riesenie by bolo, zeby ste travili daky cas ty, otec a mala..pravdaze bez pipky.. ale len vy traja spolu..ked chces, aby bola dcerka s otcom a nestratila kontakt..ale tlacit ju samu nasilu s otcom by som neodporucala..
no a exovi treba len vysvetlovat a vysvetlovat, snazit sa po dobrom.. az lez nepoochopi...ide ti o stastie dcery, tak stoji o to bojovat..

farmacka
1. nov 2013

@zuzkat1 zasa zle manzelstvo je pre zivot deti horsie ako rozvedeni rodicia..o tom niet pochyb.. a nevychovane deti nie su prave iba z rozvedenych rodin.. ked obaja rodicia nahanaju peniaze a deti putuju z ruk do ruk, velmi vychovanejsie nebudu ako ked sa o ne stara vylucne mama

bubelko
1. nov 2013

@hradnapani ved ja ten termin "nadrodic" aj tak beriem. len to skratka vidim tak, ze dieta ma mat dvoch plnohodnotnych rodicov - mamu aj otca, ktori by mali byt rovnocenni a mali by dokazat zastupit jeden druheho ak treba od narodenia. nie tak, ze ja som mama, ja sa ti venujem na 100% a otec len nosi peniaze a pozera sa z dialky, aby nahodou dietatu neublizil. ako moze normalny otec dietatu ublizit? ako sa mu moze dieta pri kupani vysmyknut? ved ani zene sa nevysmykne, tak preco by sa chlapovi? ako toto ja fakt nepochopim 😕
co pochopim, ze chlap, ktory chodi do prace, nemoze skutocne stravit s dietatom tolko casu ako zena na MD, ale po prichode z prace ho v podstate nema co alebo kto zabrzdit.
ved si zober opacnu situaciu - otec na MD (aj take je vo svete, a aj na SVK) a matka pracuje, zivi rodinu. vies si predstavit, ze ta zena pride z prace, sadne za pc alebo na gauc, vezme noviny do ruky a tvari sa, ze vsetko je ok? ze to dieta neexistuje? alebo ked to dieta bude plakat, tak bude kricat, muzu place ti dieta? predpokladam, ze taka zena pride domov, ide rovno za dietatom a ak place, ked ona oddychuje (ak vobec taka situacia nastane), tak vstane a ide sa bez toho, aby kricala na muza pozriet, preco to dieta asi place 😉

zuzkat1
1. nov 2013

@laila22 ked vravis ze nebol problem predtym...nestalo sa tam nieco?

laila22
1. nov 2013

@zuzkat1 prepac, ale ja poznam aj dieta ucitelov co bralo drogy a nevedelo sa zmestit do koze.. pravidene uztekala z domu na diskoteky a podobne... nie kazda rozvedena zena ma 3 deti s 3ma chlapmi a nestara sa o svoje deti...

laila22
1. nov 2013

@zuzkat1 neviem, on mi nepovie nic a mozno mala je v takom veku, ze si to zacala uvedomovat.. Ze tato odisiel, ked bola mala a byva so svojou pipkou, neciti sa tam mozno dobre.. Ona ma pri mne vsetko co potrebuje a myslím, ze on sa jej moc nevenuje ked je tam.. Za cele leto ju nezobral na výlet, proste nikde.. Max.babaka na nákup potravin do tesca...

hradnapani
1. nov 2013

@bubelko ja s tebou suhlasim 🙂 u nas nemame problem postarat sa o dieta kedykolvek a ktokolvek, v tomto sme si naozaj rovnocenni. Ja som stastna, ze moje dieta ma takeho otca akeho ma, lebo ja som toto nezazila ako dieta ani len zdaleka. Pisala som len o istych situaciach, kedy si konkretne moje dieta instinktivne vybera mna, hoci mu aj otec ponuka svoju pomoc. Ja v tejto ako aj v inych diskusiach zastavam nazor, ze o dieta sa maju vediet postarat po vsetkych strankach obaja rodicia a takisto sa maju rodicia starat o seba navzajom (vzajomnou pomocou v domacnosti pocnuc) i o samych seba (rozvijanie samych seba, venovaniu sa hobby a pod). ziadny extrem nie je dobry.

zuzkat1
1. nov 2013

@farmacka Ved ale ja som nevravela ze sa o deti mama stara ale ze nestara... Taky trend: len mat od deti pokoj... Bud je to rozvratena rodina kde matku zaujima hlavne novy frajer alebo rodicia nahanaju peniaze ako vravis... Funkcna rodina -ci uz slobodny rodic alebo manzelia-je na ustupe zial.

zuzkat1
1. nov 2013

@laila22 ja som ale nepovedala ze kazda... Len to ze to nie je rarita... Jasne ze sa najde narkoman,gambler atd aj z inych rodin. Ja suhlasim.

zuzkat1
1. nov 2013

@laila22 je moznd aj to ze sa tam nudi,mozno jej vadi ta zena... Treba jej dat cas, nutit ju asi nema zmysel ale zas aby ten kontakt nezamrzol... Co keby za nou chodil k vam na par hodin obcas?

zuzkat1
1. nov 2013

@bubelko napr.mna kupal otec lebo mama sa ma bala chytit...

sissmiss
1. nov 2013

@hradnapani ja zase s tebou suhlasim asi vsade, ale tu je to tak ze psychologia hovori ze matka alebo nejaka blizka osoba. Proste ak je matka tak to bude matka, ak matka nie je, bude to ta najblizsia osoba ku ktorej dieta prilne. Keby si nebola doma s dietatom ty ale manzel, ke y si s nim v noci nebola ty ale manzel tak proste prilne k nemu

laila22
1. nov 2013

@zuzkat1 ano spomynala aj pipinu, ze jej vadí.. Nemyslím, ze pipina sa zle chova k malej.. len malej to proste asi cele vadí.. Lebo ked som sa napr. malej pytala, ci bude u otca spat, tak povedala, ze nie lebo je tam ,, pipina,, mala je samozrejme hovorí menom.. toto je moje anonymne pomenovanie.. Mala na nej hlada chyby.. a mne sa ju tazko obhajuje, kedze jej otec odišiel od nas koli nej..

ella555
1. nov 2013

@mima4 Nechcem sa ta dotknut, ale ty si cisty teoretik, nic viac. Aj tie tvoje zavery: To ze dnes je vacsina deti vychovavanych iba matkami sa odraza aj na tych detoch, pretoze detom chyba muzsky vzor, muzske vedenie v rodine, muzska starostlivost. Preco su deti drze, arogantne, agresivne,... utiekaju sa k drogam, alkoholu, lacnym sexualnym vztahom,..? Pretoze 80 % slovenskych domacnosti je o tom "mama vari, otec cita noviny", nie o tom "mama vari, otec sa venuje Eme"
A co ked je to prave inak, ze prave preto, ze poslednych 20 rokov zijeme v dobe, kde hlavne su peniaze a kariera a vela rodicov si na svoje deti nenajde cas, deti vyrastaju v jasliach, skolkach,na roznych kruzkoch, taboroch, pri opatrovatelkach, babkach, kt. na ne casto nestacia a chyba mozno prave to rodinne zazemie, blizskost a dovera v rodine, odsledovanie toho, co dieta trapi, s cim ma problemy, ako sa chova a potom to ako zodpovedny rodic riesit.

zuzkat1
1. nov 2013

@laila22 no to ta uplne chapem. Ja by som ju pri malej ani nechcela,ale na druhej strane mala je aj jeho a nebolo by dobre vyradit ho zo zivota. Tak ja by som skusila s nim-a mozno aj s pipinou-hodit rec ze mala ma take obdobie zle to znasa atd. A ze nech teda obcas zajde sam k vam,alebo este lepsie spolu do parku alebo niekam (keby bol doma mohla by si mysliet ze sa vrati). A ked s nim bude uz mat vztah v norme..tak prizvat aj pipinu... Ano tiez by sa mi otvaral noz vo vacku ale ide o malu a vyzera to tak ze pipi bude sucastou jej zivota.postupne k nim na par hodin a casom tam aj prespi.

laila22
1. nov 2013

@zuzkat1 mala pipinu pozna, priniesla si od nej aj darceky, nechala som ich malej.. Problem je teraz ako zacali spolu byvat... Ja nechcem aby mala stratila kontakt s exom, a exovi ked navrhnem, ze nech ideme vstci spolu, bez pipiny, tak si bude mysliet, ze sao neho usilujem... To neni dobry napad..

hradnapani
1. nov 2013

@sissmiss ano, to je uplne prirodzene, vola sa to vztahova vazba a ta nie je viazana vylucne na matku, ale na osobu, ktora sa stara. Ja len opakujem, ze hovorim o situacii, ked su k dispozicii obaja rodicia 😉

zuzkat1
1. nov 2013

@laila22 ja viem ze ju pozna. Len ju neprijala a o to ide. No Ved preto som pisala ze hovorit s obomi naraz. Tak alebo nech s nou teda ide sam dakde a obaja jej musite zrejme nejak setrne opat vysvetlit co a ako.ze ju lubite aj vy sa lubite ale uz inak ako predtym a ze pipi je teraz co s tatom byva ... Atd.

laila22
1. nov 2013

@zuzkat1 no neviem, nejak to budem musiet vyriesit, lebo nik okrem mna to nevyriesi, ako vsetko... s pipinou sa bavit nebudem, s exom sa mozem o to pokusit, ako ho poznam odpoved bude dobre, dobre a bude to vybavene...

digysa
1. nov 2013

Ja len tak naokraj k tomu vareniu......AKA JE TO VELMI ZENSKA PARKETA.............. Pochodila som uz dost restauracii, kvalitnych, luxusnych, aj v Europe, aj v USA ale skuste hadat, kolko SEFKUCHAROV boli zeny?

Varenie a zenska parketa........smejem sa hlasno 😀 😀 😀 😀 😀

zuzkat1
1. nov 2013

@laila22 to je smutne ked sa k tomu tak stavia,to sa aj tazko radi ked ta tak odbije. Drzim palce.