Ako vám pomáha manžel s deťmi?

heny22
27. okt 2013

Ahojte. Som tu nová a potrebujem sa trochu vyrozprávať, prípadne vidieť vaše názory na moju situáciu. Dnes sme sa z manželom poriadne pochytili a dosť ma to vzalo. Vzniklo to z toho, že som sa pred obedom dosť ponáhlala - bolo treba nakrmiť deti a dať ich spať, tak som robila veci trochu rýchlejšie. On to vyhodnotil, že som zasa nervôzna a robím vietor. Namiesto toho aby mi pomohol, pokojne si sedel pri PC. A to nie len teraz, ale vždy keď mám toto trochu viac naraz. Nie že by sa postavil a šiel mi pomôcť, ale len mi vyčíta že som nervôzna. Nakoniec naša "diskusia" vyvrcholila konštatovaním, že mi už ďaľšie dieťa mať určite nemôžeme, lebo by som ho nezvládla...Vraj niekedy pôsobím ako by ma moje deti obťažovali, a je vraj neporovnateĺné ako sa z dcerkou hrá jeho mama a ja. Takže ako by som sa im dosť nevenovala. Pritom som s nimi 24 hodin denne. Nemám pre seba takmer ani minútu, lebo ako náhle ich nechám samých, hneď niečo vyvedú, alebo sa začnú byť. Deti sú ešte malé, majú 4 a 1,5 roka, takže sami sa hrať ešte nemôžu. Dosť sa ma tento jeho postoj dotkol. Ja mám pocit, že robím pre deti maximum. Samozrejme, že musím občas aj navariť, ožehliť, upratať, takže niekedy je toho dosť /ale to asi poznáte/. Som 5 rokov na materskej a možno mi to občas už lezie na nervy, no očakávala by som od neho trochu iný postoj. No zasa aby som mu moc nekrivdila - pomáha mi, ale musím ho o to požiadať. Sám od seba neurobí nič čím by mi pomohol. Asi by som očakávala trochu viac aktivity v tomto smere. Mám pocit, že si ma prestáva vážiť, vážiť si to čo robím pre rodinu, deti a aj pre neho /veď aj jemu periem, žehlím, varím..../. Nejaký prejav vďaky? Na naše 7 výročie mi nedoniesol ani jeden kvietok. Iba sucho skonštatoval že 7. rok je kritický a mohlo by to byť aj lepšie.... Vtedy ma tiež dosť ranil. To sme si vydiskutovali a na najbližší sviatok som zvedavá či pochopil... Začínam sa fakt cítiť dosť neužitočná, neschopná, nepoužiteľná... Ako je to u vás? Ako stíhate deti a domácnosť a aj seba? Pomáha vám niekto?

jabadaba
2. nov 2013

@romana19 ale kdeze kamenovala. Len male pozastavenie nad niektorymi vyhlaseniami. Pokial zuzke1 vsetko vyhovuje, potom niet o com. No netreba z toho robit univerzalny navod. O to tu slo a hadam to zuzka nevzala v zlom.

jabadaba
2. nov 2013

@romana19 jaaaj, Ty to beries tak ako Bohus z Ku.va hosi gutten tag...veril v existenciu cohosi a tiez to nevidel. 😀

Ja zas som taka letora, ktora si rada overuje vsetko. Na vlastne bulvy. 😅

farmacka
2. nov 2013

@jabadaba to je pravda, tam su garancie.. a to este ani ten butik nemas 😀

jabadaba
2. nov 2013

@farmacka 😀

romana19
2. nov 2013

@jabadaba až tak brutálne som to všetko neštudovala v tejto diskusii. A to je presne to čo si myslím, žiadna žena dnes nebude "stíhaná" za to, ked sa postaví na zadné, ako na to niektorí muži nie sú zvyknutí.

Takže tie nepísané kritéria , a tie priority si môže dobrovoľne zvoliť každý v manželstve bez toho aby utrpel niaku ujmu. A myslím si, že ani nie je problém určiť si podmienky čo áno a čo nie, ohľadne domácnosti, ale problém je skôr nastaviť partnera, ale ked nás ten chlap miluje Tak nie je čo riešiť.

farmacka
2. nov 2013

@romana19 vsak jasne... len vies, muz co robi v domacnosti je velkou pomocou pre zenu, zvlast ked obaja pracuju a maju viacero deti.. zostane ti daky volny cas a mozes mat potom viac radosti zo zivota, podla mna.. mozno keby si vyskusala, uz by si to ine doma ani nechcela 😉

romana19
2. nov 2013

@jabadaba K---a, ale ten film nemá chybu.

farmacka
2. nov 2013

@romana19 ved my sme sa nechceli obut do teba, iba ti poradit.. to vies, po 40 uz zrovna mlada nie som, uz iba tie rady mozem rozdavat 🙂

romana19
2. nov 2013

@farmacka tak potom som staršia od teba, a v pohode, ja túto diskusiu beriem tak zl lietadla.

zuzkaanicka
2. nov 2013

@farmacka si mlada 😀 ... Teba aby clovek kontroloval ... chvilu sa venujem praci a Ty takto 😀

farmacka
2. nov 2013

@romana19 vsak ako inak, sem si ma prist zena oddychnut, nie sa natahovat a nedajboze sa rozculit 😉 aj ked som bola na fore o ockovani a rychlo som usla, lebo tam sa idu pozabijat...

farmacka
2. nov 2013

@zuzkaanicka v tom pripade som mlada po 40-tke.. 😀 sa polepsim 😉

zuzkaanicka
2. nov 2013

@farmacka si mlada a cisla nevypisuj 😀

farmacka
2. nov 2013

@zuzkaanicka ty ale bez srandy, tu vidno vek.. clovek za 40 rokov uz kadeco prezil a zrovna na MK by som mohla rozdavat rady na poziadanie.. jedno je ako sa clovek citi a ze si vlastny vek nepamata, ale tie skusenosti, to tam je.. asi to prislo s tymi kilami navyse 😀 😀

farmacka
2. nov 2013

@zuzkaanicka jaaaj, po 40-tke sa uz vek nema priznavat? 🙂 😀 to sa uz hovori, ze mam vyse 20? 😀 😀 tak som sa tu uz aj ja poucila..

farmacka
2. nov 2013

@zuzkaanicka prosim ta a ty co pracujes v sobotu a pred polnocou..? ved vtedy uz ani muzi nerobia..zasa kde zostala emancipacia 😉

zuzkaanicka
2. nov 2013

@farmacka jasne, ale naco pripominat 🙂 ... ja si stale hovorim, ze mam male deti, tak predsa sa nemozem citit stara 🙂

henikav
2. nov 2013

Ja som Vam sem prisla pochvalit mojho manzela, sice vacsinu veci robim okolo malej ja, ale on zvlada taktiez uplne vsetko. Aj okupkat, aj nachovat, aj prebalit, aj sa pekne pohrat. Doma aj porobi co treba, aj navari, aj ozehli, proste mam doma poklad. (len aby ste neziarlili, aj on ma chyby 😉
A nevrcte v kazdej diskusii 😉 😀

zuzkaanicka
2. nov 2013

@farmacka, ja som karieristka, ale pssst ... ja som dokonca aj cez matersku robila karieru ... ale deti, ani manzel netrpeli, to keby chcel niekto na mna socialku volat 😀 ... mna moja praca bavi, takze ja sa tak nejako bavim a celkom aj uspesne ... takze ja vlastne ani tak nepracujem, ja sa hram 🙂

farmacka
2. nov 2013

@henikav tak mas vyhrate, kocka, blahozelame 🙂

farmacka
2. nov 2013

@zuzkaanicka stastna to zena..! 🙂

henikav
2. nov 2013

@farmacka ako som uz spomenula, v niektorych veciach ano, v inych nie, co uz kazdy mame svoje pre a proti 😀 😀 😀

farmacka
2. nov 2013

@henikav inak nikomu to nehovor, ale ziaden muz nie je dokonaly 😉 co sa ten moj nafrfle..

juliana77
2. nov 2013

@farmacka a kto je dokonalý???

henikav
2. nov 2013

@farmacka no ved to ja viem, ani moj nie je dokonalost sama, len sa vie postarat o deti, ved uz aj ma svoj uctyhodny vek a s nim skusenosti, ale aj zauzivane zlozvyky

zuzkaanicka
2. nov 2013

@henikav kazdy clovek ma chyby a je fajn o tych svojich vediet (a priznat si ich), potom je clovek zhovievavejsi k chybam inych 😉

farmacka
2. nov 2013

@juliana77 predsa baby su 😀

farmacka
2. nov 2013

@henikav ty si inak tiez taka nasa rovesnicka... tych po 20-tke 😀 ale teda tiez vyzeras mladucko..

maca_p
2. nov 2013

baby, tiez sa hlasim do klubu zien, ktorych muzi sa vedia postarat o dieta, vedia si osmahnut pripravene mäso k ryzi, vedia okupat a nakrmit deti, vedia umyt riad, vedia si oprat svoje spinave ponozky a v pripade SOS vedia povysavat, zotriet podlahu.
je to vsetko urobene tak po chlapsky, ale je to urobene, ked ja nemam cas, nemozem, alebo som s detmi vonku. a teraz niekoho poriadne vydrazdim, ano som na rodicaku. to vsak neznamena, ze muz bude zit v mamahoteli.

henikav
2. nov 2013

@maca_p jednu vec si vystihla, ano je to urobene po chlapsky 😀 😀 ale tak nebudem kritizovat ked sa snazi a ja nestiham, som rada ze je to aspon nejako urobene 🙂
@farmacka dakujem, tak vitam vo vasom klube 😵
No nasa situacia je taka ze ja pracujem a manzel je doma, tak aj preto je nuteny robit vela veci