Ako vám pomáha manžel s deťmi?

Ahojte. Som tu nová a potrebujem sa trochu vyrozprávať, prípadne vidieť vaše názory na moju situáciu. Dnes sme sa z manželom poriadne pochytili a dosť ma to vzalo. Vzniklo to z toho, že som sa pred obedom dosť ponáhlala - bolo treba nakrmiť deti a dať ich spať, tak som robila veci trochu rýchlejšie. On to vyhodnotil, že som zasa nervôzna a robím vietor. Namiesto toho aby mi pomohol, pokojne si sedel pri PC. A to nie len teraz, ale vždy keď mám toto trochu viac naraz. Nie že by sa postavil a šiel mi pomôcť, ale len mi vyčíta že som nervôzna. Nakoniec naša "diskusia" vyvrcholila konštatovaním, že mi už ďaľšie dieťa mať určite nemôžeme, lebo by som ho nezvládla...Vraj niekedy pôsobím ako by ma moje deti obťažovali, a je vraj neporovnateĺné ako sa z dcerkou hrá jeho mama a ja. Takže ako by som sa im dosť nevenovala. Pritom som s nimi 24 hodin denne. Nemám pre seba takmer ani minútu, lebo ako náhle ich nechám samých, hneď niečo vyvedú, alebo sa začnú byť. Deti sú ešte malé, majú 4 a 1,5 roka, takže sami sa hrať ešte nemôžu. Dosť sa ma tento jeho postoj dotkol. Ja mám pocit, že robím pre deti maximum. Samozrejme, že musím občas aj navariť, ožehliť, upratať, takže niekedy je toho dosť /ale to asi poznáte/. Som 5 rokov na materskej a možno mi to občas už lezie na nervy, no očakávala by som od neho trochu iný postoj. No zasa aby som mu moc nekrivdila - pomáha mi, ale musím ho o to požiadať. Sám od seba neurobí nič čím by mi pomohol. Asi by som očakávala trochu viac aktivity v tomto smere. Mám pocit, že si ma prestáva vážiť, vážiť si to čo robím pre rodinu, deti a aj pre neho /veď aj jemu periem, žehlím, varím..../. Nejaký prejav vďaky? Na naše 7 výročie mi nedoniesol ani jeden kvietok. Iba sucho skonštatoval že 7. rok je kritický a mohlo by to byť aj lepšie.... Vtedy ma tiež dosť ranil. To sme si vydiskutovali a na najbližší sviatok som zvedavá či pochopil... Začínam sa fakt cítiť dosť neužitočná, neschopná, nepoužiteľná... Ako je to u vás? Ako stíhate deti a domácnosť a aj seba? Pomáha vám niekto?
959touareg
28. okt 2013
@broken_arrow presne takto koncia v dnesnej dobe manzelstvaa preto je tolko rozvodou. zeny nevedia co chcu. ale to je to ich ja, ja, vsetko ja sama stihnem, som predsa superzena. stihnem zamestnanie, pracu doma, deti...az sa z toho scvokatie a raz to rupne. to sa jednoducho neda stihnut vsetko za 1 den. a z toho su dnes zeny frustrovane, hystericke, stresovane. a to vsetko prenasaju na rodinu, manzela. a ako ma potom byt manzel v pohode, dobre zarabat a s cistou hlavou pracovat , ked doma ma v kuse peklo? to sa neda. a konci to rozvodom.
proste zena nech je doma,nech sa stara o rodinu, deti a muz nech zaraba. moj nazor. mne tiez mnz povedal, ze takto mu hlava 100x lepsie funguje ked vie, ze ja som spokojna, kludna, doma si pomaly porobim, ved za cely den to lavou zadnou stiham a tesim sa na neho vecer ked pride domov nech pokecame, posedime, pretoze ja uz kmitat vecer nemusim, vsetko je poriadene, navarene a manzel pride do pekneho, cisteho bytu kde ho caka spokojna zena a deti o ktore je uz postarane. a on moze oddychovat.ved si zasluzi, stara sa o nas , zabezpecuje a nie zle. vazim si ho ako on si vazi mna.
vsak si chlap tak sam mozes napisat, ci su vo vasich ociach zeny v domacnosti menejcenne. myslim ze nie. vy to neposudzujete podla toho, co zena robi, ale aka je. o to vam ide. to iba zeny sa pasuju do niecoho co si myslia, ze muzi z nich padnu na rit. ale chlap nema a nebude mat rad dominantnu zenu, ktora sa doma z prace ledva ukaze, nie je navarene, poriadene, nestiha nic, lebo..... mozno cest vynimkam.
broken_arrow
28. okt 2013
@959touareg až tak dobre nám nie je 😃 ale držím Ti palce .... dnešné ženy si mília role ! veď keď som matka som matka a manželka , starám sa o deti je to normálne akoby im to vadilo , moja mi vyhadzuje na oči že si kvôli mne nemôže budovať kariéru ...že som ju nechal doma na materskej ... som z toho zmätený veď deti chcela aj ona
zuzkat1
28. okt 2013
@broken_arrow z mojho pohladu je jedno z coho je doma dusno.ked to nejde tak to nejde. Ja sice dufam ze sa nikdy nerozvediem,no kto vie. A o deti neprides,nebudes s nimi kazdy den ale stretavat sa budete a bez stresu a v pohode. Ja som tu tiez za divnu lebo prezentujem ze muz ma robit a zena sa starat o deti a domacnost. Tiez mam vs a uz aj robim,ale muz aj tak doma nevysava atd.
broken_arrow
28. okt 2013
@959touareg Teba tu budú nenávidieť dám si Ťa do priateľov , jasné predstav si že ja prídem o 7 mej domov a nájdem tam nasranú manželku po celom dni frustrovanú, bez vľúdneho slova , ktorá keď deti zaspia chce mať čas iba pre seba , pre svoj počítač a knihu .. spoločný život 0 bodov, sex 0 bodov, chce mať iba pokoj ... ja prídem domov z blázninca a doma sa chcem ku niekomu pritúliť .... áááááá nieee .. dostanem další pičung ! doma bordel ako v tanku žiadne že upratané , všade veci .. všade hračky... ale veď v pohode deti sú happy .., večeru si zober je v chladničke ... veď si nevieš ohriať ... ( toto mi priťaží pri rozvode moja žena sem chodí ! ) ... chápeš totálne zleeee zleee zleeee ... ano vždy som mal čisté ožehlené a navarené ... ale to je na manžestvo málo ....
zuzkat1
28. okt 2013
@broken_arrow tak to je asi ten typ emancipovanej zeny ktoru nenaplna rola matky -pre mna nepochopitelne. Mozno by pomohlo keby sla robit.
zuzkat1
28. okt 2013
@broken_arrow toto keby u nas tak fungovalo,tak sme davno rozvedeni.manzel by to nezniesol.
Jasne aj ja mam dni kedy su hracky vsade alebo nestiham povysavat.no on dojde dam mu jest. A ked mala zaspi tak sme spolu. Ak je cez vikend doma tak ideme niekam spolu alebo sme doma spolu... Ziadne spolocne upratovanie.to urobim ked neni doma.
mima4
28. okt 2013
@broken_arrow
ake role?!! ty mas rolu otca...kde je napisane, ze nemozes zostat aj ty na rodicovskej dovolenke, ved si otec, ked si chcel deti a si manzel a otec, tak sa staraj! 🙂
zuzkat1
28. okt 2013
@mima4 tak toto je teraz hrozne moderne ale pre mna nepredstavitelne. Matka je matka a patri na matersku.
maminuska
28. okt 2013
@mima4 pozor si na zlej pôde, tvoje ( naše názory 🙂 ) sú tu veľmi nebezpečné .
matkamirko
28. okt 2013
@broken_arrow a co keby si isiel na tu matersku-rodicovsku ty sam, hmm? Napr. na nejake dohodnute obdobie- rok-dva. Skus dat sancu aj manzelke, nech sa v niecom realizuje. Ona pride na ine myslienky, ty taktiez 🙂 Vyskusajte si vymenit ulohy v domacnosti. Ona bude chodit do prace, zarabat pre rodinu, a ty pre zmenu budes travit cas doma, s detmi...ved ono je to take primitivne vsetko jednoduche. Pokial chce mat obdobie kariery aj manzelka, tak sa obetuj, a zostan teraz doma ty. Ved ste obaja rodicia-nie iba ona MATKA, takze by ste sa mali vediet dohodnut 😉
broken_arrow
28. okt 2013
@zuzkat1 keď robila tak to bolo ešte horšie !
zuzkat1
28. okt 2013
@broken_arrow tak potom nic...
maminuska
28. okt 2013
@broken_arrow vieš keby si si udržal svoju mužnosť v gatiach počas prvých troch mesiacov života svojho druhého dieťata a svoju manželku nepodvádzal s Vašou spoločnou známou , tak to mohlo dopadnuť aj inak. 🙂 . Túto tvoje spolubojovníčky asi nepoznaju tvoj príbeh . 🙂
mima4
28. okt 2013
@zuzkat1 ale to je len tvoj nazor, subjektivny nazor. TAk ako moj nazor: zena ma nosit suknu.

Vies prečo vacsina z dnesnych ludi ma take krive hodnoty, zije tak ako zije, nema uctu, lasku k druhym, nedokaze druhym sluzit? Preco je dnes vacsina muzov sa chova na chuja? Preco su dnesne zeny podajne, striedaju partnerov, hladaju neustale tu "pravu lasku", ocitaju sa v nezmyselnych vztahoch?

Pretoze vyrastali bez otca, otca, ktori sa stara (nie peniazmi) o deti, rodinu, ... venuje cas detom, je im vzorom, vedie rodinu.
broken_arrow
28. okt 2013
@maminuska keby keby keby ... 🙂 nikto nepozná môj príbeh 😉, keby sa starala manželka nemusela by sa starať kamarátka hm |-| , ale načasovanie bolo fakt na figu s tým súhlasím ale vieš čo skús svojemu mužovi dať 6 krát do roka hm ? a potom sa sem vráť a napíš mi ss

dobre bull shit neriešte moju neveru ale urobte svojemu starému rozvrh hm ?
zuzkat1
28. okt 2013
@matkamirko ja toto fakt nechapem.ked chce budovat karieru daka zena a deti su jej na pritaz tak nech nerodi...ako nic v zlom...viem si predstavit mozno ciastocny uvazok pri qdietati starsom ako 2roky...ale praca ktora uzivi rodinu je na viac hodin a nie kazda zena taku pracu ma+zeny ktore aj dojcia atd. No proste na materskej ma byt matka.
mima4
28. okt 2013
@maminuska Esteze nasi muzovia su skutocni chlapi!! Moj manzel, keby mal take nazory, nie je mojim muzom... 🙂 ale on je skvely clovek, milujem ho 🙂
maminuska
28. okt 2013
@broken_arrow sorry ale nevera nie je riešením . Týmto u mňa nepochodíš. 🙂 . Svoj príbeh si zverejnil , uviedol falošné udaje , tvoja manžeka to poopravila a uviedla na správnu mieru . jednoducho si ju podvádzal v tom najkriteckejšom období.

Len ked povieš A - zlá , zlá žena tak povedz aj B - som sviniar a podvádza som ju v najhoršom období a s našou spoločnosu známou ktorá k nám chodila .
zuzkat1
28. okt 2013
@mima4 tak vacsina mladych ludi,takych co uz su vydate,zenati a maju deti,mala otcov.to tie dnesne deti su uz z takych rodin ze rozvedene a tak. A nechapem ako to suvisi s tym ze na materskej ma byt matka.
matkamirko
28. okt 2013
@broken_arrow no nic v zlom, ale ty si zivy priklad chlapa, ktory vidi zmysel zivota IBA v sexe-na co si mal tie deti ty sam, hmm??? Nemal si sa zenit, nemal si mat deti, rodinu, mal si zostat slobodny- lutujem tvoju zenu, deti..
broken_arrow
28. okt 2013
@maminuska súhlas ale toto nie je o nevere odbočili sme od témy ak chceš rozoberať moju neveru choď do mojej diskusie :-S
mima4
28. okt 2013
@zuzkat1 na materskej obvykle je matka, trva to 6 mesiacov. Rodicovksa trva az do 3 rokov veku rodica a je otec rodic? Podla mna je. Muzi, ktori boli na rodicovskej dovolenke, co by len par mesiacov, ziskaju uplne iny vztah k dietatku, k vychove, viac si vazia manzelku, maju uplne iny pristup k zivotu... toto potvrdi hadam kazdy chlap, ktory na RD bol.
maminuska
28. okt 2013
@broken_arrow ja som len uviedla veci na pravu mieru , tak ako kedysi tvoja žena . Takže už len v línii diskusie 🙂
matkamirko
28. okt 2013
@zuzkat1 a vysvetlis mi prosim ta, kvoli comu ma byt na materskej-rodicovskej iba matka?? Pretoze tvoje dovody su dost chabe. Ved otec je rodicom 50%, matka zvysnych 50%, tak ja vobec nevidim rozdiel v tom, ze na MD,RD moze zostat aj otec, mnohym by to len a len prospelo(ked uz zrusili vojencinu 🙂 ).
zuzkat1
28. okt 2013
@maminuska nejdem ho vobec obhajovat,mal sa najprv rozviest a potom tr...t inu ale on tu pisal ze ju podviedol.tak sa priznal.
zuzkat1
28. okt 2013
@matkamirko nie som si ista ze to rovnako prospeje aj detom.dieta potrebuje v prvom rade matku. A Napr ja som do 2rokov kojila aj 10x za den-noc neratam.ako by to riesil otec?
maminuska
28. okt 2013
@zuzkat1 len nenapísal kedy a to bol dosť závažný udaj . A taktiež nenapísal s kým a nie že ju podviedol ale podvádzal ( podvádza ? ) opakovane . Nech tie informácie su kompletné , než sa tu začne znevažovať jeho žena.
maca_p
28. okt 2013
@maminuska ja ho poznam a dost ma tu teda nadhadzuje... 😃
no nic, dieta spi, cestoviny sa mi rozvaria - ale nech a idem to docitat vsetko, lebo dnes je to tu moje prve prihlasenie 😉

@broken_arrow tak uz sa rozvadzate, hmmm :-p
broken_arrow
28. okt 2013
@mima4 vo švédsku je na to zákon každý muž má povinne tuším mesiac alebo aj viac, ano muž z "mama hotelu" nemá páru o tom čím prechádzate.. ale očakávať že sa budeme zapájať sami nebudte naivné ... chce to komunikáciu a rozvrh dohodnutý oboma stranami .. to že umy podlahu a bez termínu je pre mňa iba informácia ...
zuzkat1
28. okt 2013
@mima4 ja poznam len 1ho takeho aj to bol len posledne 4mesiace,a aj to len preto lebo chcel rozbehnut zivnost.

Začni písať odpoveď...

Odošli