AKo vychádzate so súrodencami?

sigynka
11. júl 2019

Ahojte, mala by som takú otázku na vás, aké máte vztahy so súrodencami v rodine ? Ako s nimi vychádzate ? U nás je to dosť o závisti a rodina na "oko len"

puticka7
11. júl 2019

@sigynka my si vychadzame uplne super. tym, ze sme rok po roku, tak sme cele detstvo a aj v dospievanie spolu prezili a teraz, ked sme uz dospeli, tak sa sice stretavame menej ale stale tie vztahy su fajn.

adusik12457
11. júl 2019

ahoj nijak nestretavame sa nekontaktujeme nebavime sa u mna je to rovnako

fialka1318
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
11. júl 2019

Kým žila mama bolo to omnoho lepšie... Ešte žije otec, ale keď sa on pominie tak to už bude asi ešte horšie...

fialka1318
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amelia000
11. júl 2019

@sigynka dost zle stale nejako neviem prist nato ako sa vyrovnat s takou rodinou. Prerusila som momentalne kontakt s kazdym. No mama chyba. Surodencou by som okaslala to nejako dobry vztah nemame nechybali by mi nejako velmj extra. Skor mi chyba predstava rodiny ako takej co je fakt rodina.

sigynka
autor
11. júl 2019

@fialka1318 My sme všetci v okolí jedného menšieho mesta a oslavy máme, ale sú len na oko, keď som ochorela, bola v nemocnici, tak ma ani pozrieť vlastný brat neprišiel, býva možno pár km od nemocnice a nerobí nikde mimo, pritom on zase moju sestru ohovara ako des a chodíme ku nej na oslavy akoby nič, fakt toto neznášam, tieto oslavy na oko, kde sa len chvália a pritom medzi sebou sa ohovárajú, aspoň ja som bola svedkom minimálne u brata až som čumela, a je keď nie som včerajšia a viem akí sú ľudia, a nie som naivná.. Pre mňa je bližší nerodinný človek ako vlastná rodina, okrem rodičov, tých mám fajn. Chápem ťa, na druhej strane, načo sa snažiť o niečo, kde to nejde a radšej si vážiť tých pár ľudí, čo za to stoja a vieš, že ťa podržia

sigynka
autor
11. júl 2019

@amelia000 Chapem, ale zase možno sa aspoň nesklameš, ako sa snažiť niekde, kde by to bolo hádzať hrach o stenu a keď máš ľudí, čo pri tebe stoja ;) Nie je rodina ako rodina :D

sigynka
autor
11. júl 2019

@alenah31 Super, keď to ide a sú tie vztahy dobre, treba to udržovať a pestovať

sigynka
autor
11. júl 2019

@deti95060810 Áno, niekedy sa to udržuje keď sú ešte rodičia a potom prídu majetky, rozkol a neuprimné vztahy sa ukážu pekne...

amelia000
11. júl 2019

@sigynka hej no ja zvazujem aj navstevu psychologa lebo ja osobne som citlivka a tazko to zvladam..aj ked niekedy rozmyslam ci mam ist nakolko ked som chodila pred par rokmi tak mi len poradila odstahovanie sa lebo sa tam scvoknem

sigynka
autor
11. júl 2019

@amelia000 No a bývaš blizko nich alebo ešte s nimi ? Koľko máš súrodencov ?

jajka257
11. júl 2019

@sigynka skus tieto skusenosti napisat do nejakej diskusie o jedinacikoch. Tam vsetci tvrdia, ze super a surodenci su dar.

amelia000
11. júl 2019

@sigynka no blizko da sa povedat ze ano, s nimi uz nie musela som fakt prec :D ale aj napriek vsetkemu som im pomahala ze som sa sla zodriet..financne ich dopovala a nakoniec som z toho vysla ja za sprostu..lebo ved nikto sa o to neprosil..vdacnost..0bodov

sigynka
autor
11. júl 2019

@jajka257 To je sranda, lebo počula som aj tieto názory od jedináčikov, ale poznám dievča, ktoré je jedináčik a je rada, aspoň nemusí riešiť tieto rodinné vztahy a ma svoje kamošky a ma aspoň pokoj 😃

sigynka
autor
11. júl 2019

@amelia000 Áno, chápem ťa, ľahko sa radi, ale niekedy fakt je lepšie povedať dosť a ísť si po svojom a keď si niekto neváži, tak ísť preč kde si ťa budú vážiť ;)

eperia
11. júl 2019

@fialka1318 a prečo ty nezavoláš svojej mame.....

deti95060810
11. júl 2019

@sigynka u nás ani nie majetky....skôr každý bývame inde, každý má svoje deti, starší súrodenci sú už starí rodičia....proste každý si žije svoj život...

renab
11. júl 2019

My si tiez sem tam zavolame, raz za cas navsteva. Kazdy mame svoj zivot. Ale vzdy sme pripraveni jeden druhemu pomoct.

fialka1318
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fialka1318
11. júl 2019

@eperia nekomentujem ...je to moja osobna vec ..ja viem preco a teba do toho nic

maminuska
11. júl 2019

My mame celkovo vzťahy v rodine dá sa povedať dobre, ak odmyslím jednu sestru. Sme veľmi veľká rodina a po určitom obdobi sa vždy stretneme, niekedy je nás aj 100, tety ujovia sesternice bratranci netere..... len z jednej strany mám 35 sesternic a bratrancov , každý má tri -4 deti , pospomíname na detstvo deti sa poznajú a šantia spolu , pribúdajú ďalšie občas niekto zomrie..,..

xxxkatka
12. júl 2019

@sigynka so surodencom sa nestretavam, nikdy sme nemali blizky vztah (rozdielne povahy a rozdielna vychova rovnakych rodicov) a momentalne komunikujeme len cez pravnika.

maminuska
12. júl 2019

@xxxkatka tak toto si neviem ani prestaviť , súdiť sa so súrodencom . Musí to byť veľmi nepríjemné .

kvetinka75
12. júl 2019

nijaké, sme 3 súrodenci, každý máme svoj životy, úplne odlišné, nezávidíme si ale ani spolu nejako nekomunikujeme. Vlastne vôbec. Ešte so sestrou si sem-tam zavoláme , s bratom vôbec. Je medzi nami 10 ročný rozdiel a už od narodenia to bolo cítiť. A neboli sme nejako ani vedení k tomu aby sme nejako udržiavali vzťahy. V posledných rokoch som sa aj snažila, volala mu, ale vidno že nie je záujem z jeho strany, tak som to nechala tak. Načo zbytočne niečo siliť. Ak by prejavil záujem, bola by som rada, ak nie, už som si zvykla.

cawes
12. júl 2019

Kazda rodina ma nieco, neake problemy alebo starosti. U nas to tiez nie je ruzove. Sestra ma par krat podrazila ale tak, ze jej jednoducho neverim. A aj ked sa snazim to zmenit vzdy sa mi potvrdi ze sa jej verit neda.

xxxkatka
12. júl 2019

@maminuska je, a ani som do toho dlho nechcela ist, ale nedal mi na vyber a ja v prvom rade musim chranit seba a svoju rodinu. Ale su to velmi neprijemne veci...

jajka257
12. júl 2019

@sigynka ja som jedinacik. A tiez som nazoru, ze lepsie bez surodencov. Len vzdy ma niekto presviedca o opaku. Ze je to suuuuper

maminuska
12. júl 2019

@jajka257 no u nás to funguje. Niekde bohužiaľ však nie.