Ako vychádzate so švagrinami?

lune
29. dec 2015

Ako darcek k meninam krem na tvar pol roka po spotrebe...ako by ste reagovali? Svagrina sa hra na panicku, kupuje same znackove oblecenie, kozmetiku tiez len znackovu, lesk na pery za 20 eur...je stara dievka...zije s rodicmi. Nikdy mi nepomohla s malou, pred manzelom sa tvari aka je dokonala, pritom umy mi auto, prezuj mi gumy, vybav mi toto atd. Podla mna je velmi povrchna a nemam sa s nou ani o com bavit. Raz mi dala dake veci, ze ide vyhodit a ak nieco vyuzijem...po troch rokoch pytala naspat znackove saty,ze si vsimla, ze nenosim. Vraj pre kamosku. Mozno boli aj pre nu, lebo schudla. Bolo to velmi neprijemne, netusila som, ci ich este mam. Vratila som ich. Akceptujem ju, lebo je to manzelova sestra ale je to tazke. Urobila a povedala uz vela pre mna neprijemnych veci. Snazi sa, aby som mala pocit, ze som taka tuctovka a ona akoze niekto je. Je obycajna uradnicka, nic extra, robi na mestskom urade. Ked pride na navstevu ohrna nad vsetkym nos,nad kolacom ktory urobim, nad pitim co jej ponukneme...Skolu si dorabala dodatocne, aby akoze nebola menej ako ja. Je starsia, ma horsiu postavu ako ja a urcite aj horsiu povahu. Neviem ako otvorit oci muzovi, stale ju ma rad, akoby prehliadal jej chyby. Snazim sa byt s nou co najmenej, ale teraz si zacala "omotavat" malu a z toho mam strach. Nechcem aby ju pomalicky spracovavala podla seba, snazila sa kupit si ju vecami co aj nenapadne robi...desim sa ako na nu bude vplyvat, ked bude rast. Poradte prosim co s tym?

guinevre
29. dec 2015

@natalym No o tom hovorim, vsetko je to MOZNO, MOZNO. Ide o to, ze "je obycajna uradnicka/uctovnicka" cokolvek, ja som pochopila co chcela povedat. Tiez mam znamu, ktora je ucotvnicka, a ohovara kolegov a sefku, ze su hlupi, ze naco maju vysoku skolu, ze ona je mudrejsia a vysku ani nepotrebovala. Tak takej namyslenej traposke poviem, ze vela lieta v oblakoch, a asi zabudla ze je obycajna uctovnicka. Co ine povedat na taku osobu??

ukulela
29. dec 2015

@lune muza od sestry neodhovaraj. je to jjeho sestra a ak ju ma rad, tak to tak bude. su surodenci, medzi nimi je pokrvne puto a hotovo. to neroztnes a nemiesaj sa do toho.
na druhej strane, ked ti je neprijemna, nekontaktuj ju, nevolavaj ju ku vam, nechystaj jej pohostenie, ked sa jej nepaci (vsak vysyp chipsy a vyloz keksy a bombonieru - a ked okomentuje, ze si nepiekla, tak povedz, ze ved jej tvoje kolace nechutia). a na malu si dostriehni sama - dohodni sa s muzom a oznamte jej, ze nech malej nekupuje darceky bez konzultacie s vami, ze si to nezelate naprpreto, aby nemala vela veci, resp chcete mat pod dozorom to ake a kolko bude mat hraciek. ked chce, nech va, da peniaze a vy jej daco kupite.
jasvagrinu nemam,chlap je jedinacik. mam 2 svagrov od sestier, ato je tiez kategoria sama o sebe 🙂

lune
autor
29. dec 2015

@bonaqa2013 zial len jednu, casto sa prezliekala do veci co si kupila a mala potrebu sa mi v tom predvadzat...tak asi preto ten opis postavy, asi mam naozaj averziu 😉

lune
autor
29. dec 2015

@moni244 ano mam averziu, mozno aj Ty by si mala kebyze ju poznas

fidorka7
29. dec 2015

@lune reakcia na tvoj 😀 😀 😀 úbohý opis švagriny je úbohou reakciou?
ja to vidím na vaše súperenie - ty chceš silou mocou otvárať mužovi oči, zjavne zatiaľ bezúspešne... načo to chceš urobiť, aby si prestali rozumieť aj oni dvaja? Vieš, krv nie je voda, v tomto má ona nad tebou navrch a atak to aj zostane, čím skôr to pochopíš, tým lepšie pre teba - vyhneš sa prípadným sklamaniam, svojim blízkym sme častokrát ochotní prepáčiť aj iné chyby a ďalšie zasa prehliadame, tak pozor s tým otváraním očí, aby ich neotvoril tvoj muž...
Prečítaj si ešte raz všetko, čo si o nej napísala, opakujem ešte raz, ak je to pravda, mohla si to napísať trošku inak, ak to pravda nie je, alebo nie je celkom pravda, tak potom sa neurážaj na to, že ťa považujem za zakomplexovanú.

moni244
29. dec 2015

@lune nemala, viem sa povzniest nad taketo veci a skor by som vsetky jej pokusy o predvadzanie a povysovanie otocila na vtip

lune
autor
29. dec 2015

@janinah velmi sa o tie kompromisy snazim

guinevre
29. dec 2015

@lune Ja by som jju az tak vela neriesila, nech to riesi tvoj brat ked mu neico vadi. Ak nie je na teba vyslovene drza, tak mozes ju tolerovat ked k vam pride, ved to nie je kazdy den. A tiez, zamysliet sa nad tym, ci problem nie je v tebe. Moze byt ale nemusi, ale ja by som aj tak rozmyslala, zacat od seba. Zavidis jej nieco? Mozno ona nezavidi nic, len je proste taka, ma svoj zivot, nema rodinu, nema deti, slobodna, tak ma ine veci na rozume, mozno si ani neuvedomuje, ze jej spravanie niekomu vadi. Hlavne, kvoli muzovi by som to nejak neriesila. Niekedy je lepsie neriesit.

natalym
29. dec 2015

@lune Si len nasratá. Otvor si fľašku a prejde ťa to. 😉

alaguema
29. dec 2015

@lune nie je to pravda, že ťa to nezaujíma. Povedala by som, že ťa to zožiera a to poriadne. Inak by si ju vôbec neriešila. Koleduješ si o prúser. Manžel ti nezhltne tie kydy o tom, ako nie si na materiáne veci a ako veľmi si charakterná. On bude len počuť, že mu ohováraš ségru a nebude sa mu to páčiť, lebo je to človek, ktorého má rád. Daj si vaňu, porelaxuj, predýchaj a pusti z hlavy. To je to najlepšie, čo môžeš urobiť v oboch prípadoch - aj keď závidí ona, aj keď je to skôr z tvojej strany.

bonaqa2013
29. dec 2015

@lune vieš čo? kašli na ňu. A dcére ak chce - nech kupuje veci .... Bože keby tak chcel niekto kupovať aj mojim dievkam, ale u nás má každý po 3-4 deti....

sissy27
29. dec 2015

@lune ako možno mám dlhé vedenie, ale akej manipulácie sa obávaš zo strany švagrinej voči tvojmu dieťaťu? že už ťa dcéra nebude mať rada? že bude hovoriť "mama" švagrinej a nie tebe? prečo nenecháš dcéru, aby si vzťahy s ľuďmi vypestovala sama? mne moja mama nikdy neurčovala s kým sa mám alebo nemám kamarátiť, koho mám alebo nemám mať rada, nevnucovala mi svoje názory na ľudí, nechala ma, aby som si vytvorila vzťahy s ľuďmi na základe vlastných skúseností a som jej za to nesmierne vďačná... a teda podotýkam toto praktizovala prakticky od môjho narodenia, nikdy ma nedržala bokom od nejakej osoby len preto, že jej nesadla...

lune
autor
29. dec 2015

@jarka721 ano a tu rodinu si vynahradza tym, ze sa snazi niekoho zhadzovat a deptat...

fidorka7
29. dec 2015

@klariska1 no možno by ťa dvihlo zo stoličky, ak by svoj pohľad napísala aj "švagriná", ako to vidí ona.
Nič nie je čierne alebo biele. Ak na nej naozaj niet nič dobrého, prečo to siliť, načo si od nej brať handry a nasilu udržiavať vzťahy? Ja nevylučujem, že jej švagriná je naozaj zlý človek, ale nie je zlá preto, že je len obyčajná úradníčka, nič moc, ktorá si dokončovala vysokú školu iba aby sa niekomu vyrovnala, má horšiu postavu a aj horšiu povahu... Toto zas dvíha zo stoličky mňa, postava človeka nič nehovorí o jeho charaktere.

alaguema
29. dec 2015

@guinevre veď to bude asi ten hlavný problém, že manželovi zrejme na sestre nevadí nič. To si hodne dovolil... 😀

lune
autor
29. dec 2015

@moni244 to by sa strasne urazila a urobila by Ti zo zivota peklo, ticho a zakerne...

moni244
29. dec 2015

@lune nech by skusila 😉

prasiatko30
29. dec 2015

@lune ako je mozne ze nie je tvoja krvna skupina ale mas nikolko dojmov ktore hovoria v tvoj neprospech - to ze si svagrina urobila vysoku alebo ine vyssie vzdelanie nemusi mat vobec nic spojene s tebou - mozno si len splnila svoj sen, potrebovala to na udzanie svojej bezvyznamnej prace alebo len tak ako hoby aby si vyplnila volny cas, spoznala novych ludi, naucila sa nieco nove - je to neuveritelne ale aj taki ludia existuju co sa chcu vzdelavat aj keby sa podla niektorych mali sustredit na nacvicovanie skoku do truhly. Ze ti nepomoze - sorry ale deti su tvoje a mozno ona nema svoje lebp ich mat nechcela - aj take zeny su a nema k detom vztah a ani nechce tu zodpovednost ked pride s tvojim muzom tak sa s nou zahra ale asi to nie je jej hoby ale kazdy sme nejaky - to ze ti nieco daruje a potom pyta naspat - tak nabuduce odmitni take darovania, ze jej nechuti u teba no nabuduce by som jej neponukla nic a hotovo - tak si chodte niekde sadnut na kavu kde je detsky kutik. V prvom rade maj rada seba samu, pories si svoje problemy a potom rozoberaj co robi svagrina. Snaz sa s nou bavit o nezavaznych temach, nic neocakavat a brať ju s rezervou a hoavne nebyt vztahovacna

lune
autor
29. dec 2015

@alaguema ak aj vadi drzi to ticho v sebe.Bol vychovavany ze jej ma pomahat lebo ona nikoho chudiatko nema...

natalym
29. dec 2015

@lune A čo keď si to len Ty myslíš? A nemajú si súrodenci pomáhať?

fidorka7
29. dec 2015
jarka721
29. dec 2015

@lune musis sa nad to povzniest inak ta to zozerie!!!!

jana_eyre
29. dec 2015

@lune a nenapises nejaku konkretnu situaciu, ktoru ti svagrina urobila?

teda okrem tych siat - pretoze priznam sa, mne to pride take normalne, kedze to nebol dar na narodeniny, ale vyradene saty zo satnika.. ja tiez veci triedim, davam ich sestre - jej dceram.. ked ich uz nenosia, oni mi to vrata a ja si nieco znova bud necham ak sa mi to paci, alebo to putuje na charitu..

natalym
29. dec 2015

Skolu si dorabala dodatocne, aby akoze nebola menej ako ja. Je starsia, ma horsiu postavu ako ja a urcite aj horsiu povahu. Neviem ako otvorit oci muzovi, stale ju ma rad, akoby prehliadal jej chyby.

Tento opis stojí za všetky drobné......... Tlieskam, ťap, ťap, ťap.

lune
autor
29. dec 2015

Ak ma niekto pochopil dakujem. Tie co ste si na mne zgustli aj tak dakujem za nazor. Jasne ze sa zameriam na ine veci. Nenapisala som ako sa mi vyhrazala, ze mi zoberie malu a da ju potajomky pokrstit lebo ja nie som katolicka a ona je, nenapisala som vela veci. Budte rady ak mate svagrine, ktore Vam pomahaju s detmi a nie len pohram sa 1/2 hodku a potom si ich berte domov. Som z tych vztahov uz unavena. Idem si lahnut. Bru noc.

fidorka7
29. dec 2015

@natalym pozor, až ťa za tvoj stručný rešerš jej vlastného textu neoznačí za úbohú, maloduchú a bez kúska inteligencie, ako mňa 😀 😀 😀

lune
autor
29. dec 2015

@natalym ja tlIeskam Tebe, si dokonala!

moni244
29. dec 2015

@lune ja mam svagrinu, ktoru vidim raz za pol.roka, nevola, nezaujima sa, malu berie len na vedomie, ked sme spolu u ich rodicov v lete na prazdninach, potom mam druhu skoro svagrinu, ktora ma velmi zvlastny vztah k detom a tiez sa nekontaktujeme, len na oslavach, nevyhnutuch navstevach, o povahach radsej pomlcim

fidorka7
29. dec 2015

@lune po tretí krát a naposledy, nevylučujem, že tvoja švagriná je zlý človek, ale mala si to opísať inak, ty si sa však zamerala pri jej opise na také povrchnosti, že sama budíš dojem povrchnej.

lune
autor
29. dec 2015

@fidorka7 no ano, inteligentna nie si a mas potrebu utocit. Ved v pohode sa vysanti, nasla som aj normalne reakcie, ktore mi pomohli 🙂