Ako vyhľadať biologických starých rodičov?

dedusko
21. jan 2019

Ahojte. Zaujíma má taká téma, síce veľmi osobná a ťažko sa mi o tom píše ale neviem ako mám postupovať, čo robit tak skúsim tu. Môj ocko je adoptovaným. Svojich bio rodičov nepozná. A ani sa nepokúšal ich nikdy kontaktovať. O jeho pôvode viem len to že bol adoptovaným z Ba zo sirotinca a to je všetko. Je nejaká šanca že zistím jeho pravý pôvod a tak v konečnom dôsledku aj polovicu svojho pôvodu a druhu časť biologickej rodiny? Nejde mi o vzťah ani kontakt s nimi, svojich pravých starých rodičov milujem a nechcem sa stretávať s inými. Ide mi iba o zvedavosť dozvedieť sa o sebe v konečnom dôsledku viac a samozrejme aj o mojom otcovi a štyroch rodičoch... iných členkoch rodiny.

cawes
21. jan 2019

Tebe informacie nikdo neda. Normalne ti je tak ze otec by mal ist na matriku v mieste narodenia vyziadat si nahlad do matricnej listiny tam du zapisany bio rodicia. Matka bude uvedena urcite otec nemusi. A je tam aj bydlisko v case narodenia u matky. S tymto udajom moze ist otec na mestky/obecny urad vio matky a tam sa ju mozu snazit dohladat problem nastane ak sa vydala/odstahovala atd

dedusko
autor
21. jan 2019

@cawes a aj ako dcéra na tieto info nemám právo?

cawes
21. jan 2019

@dedusko nie nemas. Som sama adoptovana. Moj syn nema praco ist zistivat tieto informacie fo knihy spisov na matrike sa nedostane. Jedine ak mas splnomocnenie od otca overene notarom

dedusko
autor
21. jan 2019

@cawes och veľká škoda. Ale ďakujem veľmi pekne za informáciu

lija22
22. jan 2019

@dedusko ale ved splnomocnenie ti da a mozes skusat. myslis ze by mals tym otec problem? mne topride ako velmi zaujimave toto, dotyka sa ma to trosku menej ako teba ale tiez tuzim spoznat cast rodiny, akurat, ze su v polsku a najprv ich vyhladat akosa bolajuuz lento je problem

dedusko
autor
10. feb 2019

@lija22 podľa mna by mi nedal splnomocnenie. Nikdy sa so mnou o tom nerozprával je to pre neho veľmi citlivá a tabu téma ☹️☹️☹️