Ako vyriešiť tento problém?

hojdacka2
19. mar 2016

Moj manzel si nasiel milenku a ja neviem, co mam robit. Keby nas opustil Ok, nejak by som sa s tym vysporiadala, aj ked ho lubim. Lenze on nas nechce opustit a nechce alebo nedokaze opustit ani milenku. Mame 3 rocneho syna, ktory zaostava vo vyvoji. Prave kvoli nemu sa nevieme vzdat jeden druheho, lebo by ho to posunulo vzad, keby zrazu jeho otec nebol doma. Su silno na seba naviazany. A ja neviem, co mam robit, ci mysliet na seba alebo ublizit dietatu. Nase problemy v podstate nastali, ked nastali aj synove problemy. Ja som sa zamerala na to, aby som mu pomohla a manzel ako hovori on sa odcudzil. Uz sme sa o tom aj bavili, ze by sme isli do manzelskej poradne. Len neviem naco, co tam povieme, ze manzel ma milenku a nechce ju opustit? A este nam stale cez den vypisuje ako nas lubi. S milenkou, ze vraj nespava odkedy som sa to dozvedela. Ale ci sa tomu da verit neviem. Je to jeho kolegyna. Fakt som zufala.
Zalozila som si novy nick.

slnecnica174
19. mar 2016

Myslim, ze tomu dietatu viac ublizi, ked uvidi vedla seba zit dvoch ludi, co sa nelubia a su nestastni. Syn sa s otcom moze stretavat aj nadalej. Tvoj muz sa chova ako male decko. Ked sa nechce vzdat milenky tak nech sa k nej prestahuje. Aj keby sa jej vzdal, takeho chudaka by som veru nechcela.

sono2
19. mar 2016

@hojdacka2 čo je toto za mužov A ty čo máš robiť, nájsť si milenca tiež kde sa odreaguješ? On dieťa nesplodil? Veľmi by som mu prehovorila do duše, kvôli malého situácii, S milenkou musí skončiť. Želám veľa pevných nervov. Toto si žiadna žena či S dieťaťom, alebo bez nezaslúži. A daj mu poriadnu facku, že kde sa máš ísť ty vyventilovať, že či si uvedomuje čo robí. Niečo prisahal? Pusti mu svadbu😕

danyelituska2
19. mar 2016

A ty mu budeš prať a variť a milenka si bude užívať, hneď by som ho pobalila a nech mu perie a vari milenka určite bude nadšena

hojdacka2
autor
19. mar 2016

@danyelituska2 dom, v ktorom byvame je jeho, takze vystahovat ho nemozem. Postavil ho este pred manzelstvom. Ja mam 2 izb. byt po rodicoch. Ked tam vezmem syna pozriet a tak trosku ho pripravujem, ze by sme tu byvali, zacne strasne plakat a pytat da domov. ☹

jurly
19. mar 2016

@hojdacka2 danyelituska2 to pekne napisala. je to od neho chrapunstvo.
zbalit kufor, nakopat do zadku (velkou tazkou kanadou) a ked sa spamata MOZNO potom uvazovat nad omilostenim. toto si nezasluzis ani TY ani vas SYN

misel0806
19. mar 2016

Na jednej ruke ma milenku na druhej manzelku.. Ako takto mozes fungovat ti sa budes starat o jeho zaludok a on si bude uzivat s milenkou. Urcite si nezasluzi teba ani syna ako sa tomu malemu moze pozerat do oci a zaroven do oci milenky. Nevazi si ta ako zenu ani ako matku vasho dietata.. Na co nosi tu hlavu na krku a rozum ked ho vobec nepouziva. Kvoli nejakemu rozmaru ublizuje ludom okolo seba.. Neviem co to moze byt za charakter.. Ja bych od takeho utekala kade lahsie az by sa zaprasilo... Ale to rozhodnutie ci sa budes nato prizerat a trpiet to alebo odides od neho alebo necha on milenku na pokoji je len na tebe.. Kazdopadne laska k milenke je urcite silnejsia ako k tebe a synovi.😊

daniela_m
19. mar 2016

buď to skonči, alebo ak to chceš zachrániť tak skúste manželskú poradňu (psychológa) a určite by som trvala aby manžel zmenil pracovisko (keďže milenka je kolegyňa).. opustiť milenku je samozrejmosť.. a ak to pre neho nie je samozrejmosť, tak by som sa o záchranu vzťahu ani nesnažila

sue
19. mar 2016

@hojdacka2 sú na seba naviazaní a pri tom píšeš, že si našiel milenku, keď začali problémy s bábom? ...asi až tak na neho naviazaný nebude...

NAJHORŠIE čo môžeš urobiť je, že budeš synovi ukazovať, že TAKTO sa správa chlap... pretože on sa tak bude správať tiež...

Takže : absolútne tvrdo by som trvala na tom, že buď okamžite ukončí pomer s milenkou a navštívite manželskú poradňu, alebo odchádzaš so synom preč. Navrhni hneď aj výživné na seba a dieťa.

Malému možno bude chvíľu clivo za domovom, ale prejde ho to. Určite.

Držím palce ! A neľutuj sa ! Uvedom si, že ak ostaneš a nič nevyriešiš, odsúdiš samú seba na cca 40 rokov v klamstve, podvázaní a žití na 2.koľaji... viem o čom píšeš, môj najbližší človek tak žije už 30.rokov a neverila by si do akých obludností to po toľkých rokoch vedelo zájsť !

bluka2
19. mar 2016

To co si zas niekto dovoluje, ved je to drzost. Bez hanby, chciet zit na 2 stolickach? Ako hovori sue, tvrde ultimatum (ak o neho stojis?) alebo sa rovno odstahovat. Ostavat v takomto vztahu je ta horsia alternativa pre syna..

seahorse27
19. mar 2016

Tu niet co riesit. Pre mna je situacia jasna ako facka. Bud opusti milenku alebo si moze balit kufre. To co je??? Bude byvat s vami, ty mu budes varit, prat, robit zazemie (lebo vsak vas velmi lubi) a on sa bude chodit valat s druhou...Takyto model rodiny vasmu synovi nejako neprospeje...Tvpj muz je typicky slaboch, ktory nezvladol zatazovu situaciu a isliel sa "odreagovat" inde, zatial co ty sa venujes malému a domacnosti. A este si bude klast podmienky, ze on sa s nou nerozide....by som ho hnala...

lubkavargova1
19. mar 2016

nastahujte si milenku do bytu ako je to v inej teme a bude to "a zili statsne kym nepomreli" 🙄 🙄

sardinka335
19. mar 2016

@hojdacka2 ty dakuj pánu bohu na kolenách ze mas kde odist...ani sekundu by som nevahala...bud rodina alebo ta rozhodnožka...Inak odchod. To ako chceš žiť? V háreme? Ako na palicu toto fakt...a dobre to baby povedali - ty mu budeš robiť servis a on si pojde vrznut inde...troška si važ samu seba a svoj zivot. By som ho ovalila panvicou po hlave nech sa spamätá...Dieťa si zvykne na všetko - mozno pomalšie a na začiatku s plačom ale zvykne si je ešte male, verim ze dostava vela lasky a pocitu bezpečia.

trdelnik234
19. mar 2016

@sardinka335
Presne tak. Podla mna si uz rozhodnuta, vies, ze takto zit nechces, mas kam ist a o manzelovi uz vies svoje. Nejaky rok to este zaboli, zvlast ked sa syncek bude na ocka pytat, ale da sa to primerane vysvetlit veku a nakoniec oni dvaja sa nadalej budu stretavat. Kolko rokov ma syncek?
Dievcata ti dobre radia, na takych chlapov sa musi tvrdo a nekomromisne. Musi to byt pre teba velmi tazke, ked mas po boku takeho, no nejdem tu vulgarizmy pisat...... Syncek si na tuto zmenu zvykne a bude vyrastat v zdravsom rodinnom prostredi, lebo toto, co mate doma teraz, to sa rodinou nazyvat neda.
Ja som si nikdy nemyslela, ze niektori slovenski muzi vedia byt taki bezcharakterni. V poslednej dobe je tu akosi vela tem, kde chlapi odchadzaju od rodin.

katarinapekna
19. mar 2016

Nebuď alibista a neskryvaj sa za dieťa! Rodič bude stále,aj keď bude vrzat inde,ty sa venuj dieťaťu a nemrnc! Veď ste sa odcudzili,tak ho nechaj na pokoji, ty budes mať ten svoj. Chlap je ako zvieratko,bude chcieť prcat vzdy aj keď sa to tebe nehodí,tak načo sa ho chceš silou-mocou držať? Ži svoj život s dieťaťom a jeho akceptuj ako otca dieťaťa, bodka. čo je treba na tom riešiť?

lubkavargova1
19. mar 2016

@trdelnik234 toto je klasika...nejyk mor poslednych rokov/desatroci ze proste charakter sa vytraca. To co kedysi platllo ze "spolu v dobrom a v zlom" uz daaaaaavno neplati. Ako nahle pride nejaky pruser, proste je lahsie je zbalit sa, najst si mladsi/krajsi model, alebo milenku/milenca...proste charakter sa uz nenosi. Je to strasne ponizijuce pre cloveka mat nejake zasady, a zit ako-tak slusne. 🙄

bosoriak
19. mar 2016

@hojdacka2 No nemas ty slachetneho muza, tak on s nou nespava, odkedy si sa o nej dozvedela, hotovy anjel! (irony off)

Ja by som ti navrhla, aby ste sa s manzelom stretli, ty sa ho narovinu opytaj, ci sa planuje prestahovat k milenke alebo ci sa ty mas so synom prestahovat prec. Ako si predstavuje dalsie fungovanie - ci ako rodina spolu alebo ako rozvedeny par. To, co predvadzate, nie je vztah, ale zitie vedla seba plne utrpenia pre teba, pre manzela a pre syna. A ak tak ostanete, bude len horsie. Takze ziadne sebecke vyhovorky typu ostavame spolu kvoli dietatu. To je v skutocnosti len zasterka pre zbabelost vas oboch riesit problem tu a teraz. Pretoze stretavanie dietata s nim a s tebou predsa moze dalej prebiehat. Este by som sa ho dalej spytala, ako si predstavuje vyzivne na teba a na dieta. Kedze ide o dieta so specialnymi potrebami, ziadala by som vela. Naozaj vela.

Co sa tyka "pripravy" syna na vas rozchod - nerob to, kym nie je vec uzavreta. Az sa s manzelom dohodnete na dalsom fungovani, potom sa dietatu oznami, ako to dalej bude. Ano, bude plakat, ale je to dieta, co si cakala, ze sa bude tesit, ze sa mu zrusi vlastne vsetko, co pozna? Ved aj ty budes plakat, ale to snad nie je dovod na to, aby si ostavala v jednom zvazku s partnerom, ktory ta ma za spinavu handru. Moj nazor je, ze dieta jednoducho nie je opravnene byt ucastnikom vztahu rodicov. To, co sa deje medzi dvoma dospelymi osobami je jednoducho ich vec a ano, oni su povinni robit vsetko co je v ich silach pre stastne dieta. Ale do samotneho vztahu nevidi nikto, len oni dvaja.

A nehnevaj sa, ale muz, ktory si ako riesenie zivotneho problemu zvoli najst si milenku, je pre mna celkom velky zbabelec. Neviem, ci by som vobec niekedy este dokazala takemu partnerovi doverovat alebo si ho vazit.
Vela stastia.

vladenka2
19. mar 2016

Urobil to raz, urobi to zas.... neodpustat... toto sa nerobi... naco ti je taky chlap? Zradil, znicil vsetko co sa dalo! Pobalit sa a odchod, za par rokov budes dakovat bohu ako si sa spravne rozhodla. Aj ked zaciatky nebudu lahke..

maxiva
19. mar 2016

daj mu ultimatum bud vy alebo ta zenska!a uvidis,co urobi..inak skor si myslim,ze tvojmu synovi uskodi taketo stresove prostredie,ved sa urcite hadate,si nervozna,nestastna.myslim,ze prave toto je pre tvoje dieta horsie...

evelynm
19. mar 2016

@bosoriak suhlas do bodky!

kondaska1
19. mar 2016

Ako nic v zlom, ale toto asi ani zivot nevymysli. Drzi vas to spolu lebo mate chore dieta, on si nasiel milenku, nespava s nou, ale ani opustit ju nechce. Dolezite je ako to citis ty, ak ho chces tak zabojuj, inak to nema zmysel drzat to nasilu. Ale cele mi to popravde pride az neuveritelne...

stesil
19. mar 2016

Držím ti palčeky aby sa to dalo doporiadku.😉 či už bez muža alebo bez. Hlavne nech sa darí malému 😉

sasa1310
19. mar 2016

bože všetky ste aké chytré, hneď by ste balili. Čo iné sa dá čakať. Veď tam je dieťa, ktoré z psychologického hľadiska sa môže ešte viac pozastaviť vo vývoji, ak bude mať stresové situácie napríklad rozchodom a odlúčením sa od jedného z rodičov.
Nikde nepíše, že sa hádajú, len že sa odcudzili.
A že je chrapúň? A čím sa tak previnil? Že má stále záujem o zdravý vývoj dieťaťa? Že si našiel milenku? Stáva sa aj pri zdravo fungujúcom manželstve a pri deťoch, ktoré nemajú žiadne problémy.

@hojdacka2 držím palce. Skúste sa dohodnúť na kompromise, že pokiaľ budete spolu kvôli malému (možno len do doby pokiaľ bude potrebovať psychicky) aby ju nechal, lebo ti to jednoducho nerobí dobre a hlavne pre dobro malého.
Viem čo je to mať dieťa, ktoré zaostáva vo vývoji a je pravda, že takéto veci ho môžu ešte viac bloknúť.
Pevne verím, že budete rozumní obaja, že nebudete zbrklí a budete v prvom rade myslieť na zdravý vývoj malého. On vás potrebuje oboch. Sama dobre vieš, čo je pre tvoje dieťa najlepšie.

evina1151
19. mar 2016

Nemozete fungovat ako trojuholnik to si isto uvedomujete aj vy,lepsievako krik a vyhadzov je podla moznosti rozhovor...skuste sa porozpravat ako dalej co chcete vy a co on ale riešit to musite SPOLU!!! Zit v zlom manzelstve je pre dieta horšie ako zit s jednym ale spokojnym rodicom..,a syn o otca nepride ved sa mozu stretavat ...Verim ze to mate tazke je tazke poradit vam clovek by mal aj tak nakoniec urobit to čo citi ,nie to čo mu poradia vo forach..😉 skuste si sama usporiadat myslienky co vlastne VY sama chcete 😉 😉 😉 bude sa vam potom rozhodovat lepsie 🙂 😉 drzim vam palce nech ste vy aj syn stastni či uz s "ocinom"alebo bez neho 🙂 😉

anjeli_k
19. mar 2016

Dobry vecer...to, co tu pisete, je velmi smutna situacia...ste velmi silna osoba, ze toto vydrzite tolerovat, lebo ja osobne by som s tym clovekom neostala uz ani minutu v jednej miestnosti...ako sa vam a malemu moze pozerat do oci????ako moze spokojne zaspavat???poviem to tvrdo, ale je to obycajna zdochlina, co toto urobi...pisete, ze ste sa vzdialili, ked sa syncekovi zacali problemy a vy ste sa malemu venovali...a preco sa mu aj on nezacal venovat???preco sa nezapajal medzi vas???lebo je to hnusny sebec bez stipky citu...ja na vasom mieste vezmemvsetky jeho spinave spodky a ponozky a odnesiem k jeho milenke, nech mu operie a nech mu navari...kazdopadne zradil vas aj vasho synceka...nestracajte svoju hrdost a dajte mu pocitit, ze o takyto"vztah"nemate zaujem

adel222
19. mar 2016

@hojdacka2 a ako si buducnost predstavuje pan manzel?

hojdacka2
autor
19. mar 2016

S manzelom je to tazke, kedze on mi na vsetko odpoveda, ze nevie. A ked mu poviem, aby sa odstahoval, tak povie ze preco, ze on odist nechce, ze on nas lubi. Hovorim mu, ze ja uz takto nevladzem a nechcem zit. On je ticho. Je to tazke odist a mozno potrebujem aj ja dozriet na to, aby som sa zbalila a odisla. Ale potom pozriem na syna ako mu nakrajal jahody na veceru a cakaho pri okne a hovori ... Tato uz ide. Tak mi je ho strasne luto a pytam sa sama seba, ci mam srdce na to, aby som ho zobrala prec.

lucinkaboz
19. mar 2016

@hojdacka2 ved to je o zvyku 😀

sardinka335
19. mar 2016

@hojdacka2 ved ten človek ťa citovo vydiera!!!!! Je to manipulátor a neverí že by si to urobila - odišla od neho. On si myslí, ze ty na to nemáš..ze to neurobíš....Ved ja osobne by som nehovorila nič len by mu prišli rozvodove papiere...
Ale ved to je zvrátená forma lásky...Opýtala by som sa ho : ,,ty ma lubiš a šukáš s inou?,, čo by ti na to odpovedal? Bol by ticho? A ved prečo by odchádzal? Ma full servis..postarane o domacnost, dieťa, trenky oprane....ja by som s tymto prestala - nevarim, neperem...nech si to nosi milenke alebo robi sam.
Ja by som s nim nedokazala spavať ani v jednej miestonosti ani telesne - hnusil by sa mi, ked si predstavim ako lízal inu kundu a bohvie čo s nou stváral, nie..na toto by som nemala zaludok, ešte by som sa aj bala nejakej nakazy - chlamidie, hpvčko...tak mozeš sa obetovať ,,koli dieťaťu,, ale aký to bude život? Stratíš pekne roky zivota.

slnecnica174
19. mar 2016

@hojdacka2 Pokial ty neurobis definitivny cut tak sa vobec nic nezmeni, lebo jemu to takto vyhovuje. Na to, ze vas lubi mal mysliet, ked si zacal s tou koleginou. Je to srdcervuca situacia a bude dlho trvat kym si ty aj syn na novy zivot zvyknete, ale ja by som do toho isla a odstahovala sa.

misel0806
19. mar 2016

@hojdacka2 co nevie preboha zle robit vie?? Nedaj sa manipulovat jednoducho takto zit nemozes a zozierat sa sak prides o nervy. On nevie ci ma milenke zahrievat postel alebo teba psychicky trapit.. Neboj sa od neho odist syncek to pochopi casom aj ked bude smutit. Takeho otca kurevnika si nezasluzi on ani ty spametaj sa ukaz mu ze nieje jediny na svete. Ked on nema rozum maj ho aspon ty😁