Ako vysvetlím kámoške, že už na ňu nemám toľko času ako kedysi?

ivanak49
24. máj 2020

Ahojte, chcem sa poradiť o nejaku radu ako vysvetliť kamarátke že už proste nemám na ňu čas ako kedysi...sme s priateľom 3 a pol roka čakáme momentálne prírastok a som mesiac pred pôrodom s priateľom sme strašne na seba na viazaný boli sme aj pred tým ale našli sme si raz za mesiac čas aj na kamarátov no teraz máme iné priority no kamarátka sa s tým nejako nevie vyrovnať stále mi píše vola vyčíta že neviem ísť na kávu posedieť nájsť si chvíľku na u čas lenže ja už nemám čas sedieť na terase piť kávu a celkovo som tehotná som rada ze si doma oddýchnem nedá sa jej to nijak normálne vysvetlit začne plakať ze všetci na ňu kašlem ze ju už nič v živote nebaví ze každý sa vyhovára... Pritom má priateľa lenže ich vzťah nieje harmonický jej priateľ na ňu kašle ide si kde chce s kým chce.. No neviem ako to riešiť snou aby som jej to už normálne vysvetlila... Tento víkend ma volala na nákup povedala som jej ze nech sa nehnevá ale ja som mesiac pred pôrodom a určite nepôjdem nakupovať keď mi opuchaju nohy povedala ze ôk tak môžme dat kávu taktiež som jej povedala ze je táto korona terasa je preplnená a ja nemienim teraz riskovat zdravie dieťaťa hneď mi naložil ze sa mi už nebude doprosovat ze je to choré aby sa najlepšia kamoška stále na niečo vyhovára la proti som jej povedala pravdu... Je to najlepšia kamarátka ale posledne dni premýšľam ze pre ruším kontakt už fakt neviem ako to snou mam riešiť

daganov
24. máj 2020

@ivanak49 máš pocit, že takto sa správa kamarátka? Skutočne ju potrebuješ mať vo svojom živote? By som ju poslala kade ľahšie, nech si ide otravovať a vydierať niekoho ďalšieho. A dala by som jej to najavo natvrdo.

sashabb
24. máj 2020

Ja mám zas opačný názor. Hovoríš o najlepšej kamarátke, ale ani trošku sa tak nechováš. Má pravdu, iba sa vyhováraš. Navrhla si jej iné riešenie? keď nie ísť na nákup ani na kávu? Asi nie však? ale tak ono sa ti to vráti, a keď tú najlepšiu kamarátku potrebovať budeš ty, tak tu pre teba už nebude 🤐

miadi
24. máj 2020

Myslim ze si jej to uz vysvetlila dost priamo pravdivo a ked to nechce pochopit jej problem. O mesiac ked sa babo narodi Ta uz jej problemy nebudu vobec trapit a nemusis jej ani dvihnut mobil. Aby ti nezobudilo dieta . Ja mam vypnuty zvuk a voicemail: Mozno mas chut jej nieco raznejsie povedat ale nechaj to Tak Mozno o pol roka o rok budes rada ze mas skym ist na tu kavu s kocikom ked uz bude korona zabudnuta. Ona to pochopi az bude tesne pred porodom s napuchnutymi nohami ledva dychat a bude rada ze mà doma klud..

ave17
24. máj 2020

No ja neviem, tehotná som bola už 2x ale tie naj kamošky som vždy chcela mať pri sebe, aj keď iný deti nemali, ale zsy sme mali o com... A čo keď si na priatela naviazaná, v poriadku, ale netreba zničiť ostatne sociálne kontakty a mat oči a čas len pre neho. Lebo stat sa môže v živote čokoľvek, a nechcela by som prísť do štádia, že už fakt nemám ísť s kým ani na tu sprostu kávu. Kamarátstvo si treba vážiť, je vzácne, najmä v tejto dobe... Ale ako si kto zariadi, tak má

marca12
24. máj 2020

Ale tak na najlepsiu kamosku si nenajst cas? Nam sa tiez nechce vysedavat vonku,navstevujeme sa doma,ale zase nie casto. Kazdy ma svoje a veru aj pol roka sa niekedy nevidime. Priatelstva by sme si mali pestovat,chlap nie je cely vesmir na to pozor. Ak ste boli doteraz casto spolu,je to pre nu skok,ze zrazu s nou nechces travit cas, ale mozno casom to pochopi.

lusinda1989
24. máj 2020

@sashabb presne aj ja mám tento názor ak niekto chce čas si nájde. Nie sa len vyhovárať...
@ivanak49 predstav si že ja mám muža dve deti a čas na kamarátku si nájdem vždy a aj ona na mna pri jej dvoch deťoch. Ja už chodím do prace mám deti 7a 5 ročne a ona menšie napriek tomu si vieme nájsť čas na kávu a spoločne pokecanie. To že ideš mat dieťa je krasne ale nezabúdaj pri tom aj na ostatných dôležitých ľudí vo svojom živote. Keď budú deti väčšie a mosty spálené len takto najdes najlepšiu kamosku. Skús troska popracovať aj na sebe a ak sa ti aj nechce ísť nakupovať zavolaj kamosku k sebe na kávu a pokecajte.

ivanak49
autor
24. máj 2020

Veľa krát som jej navrhla ze nech príde k nám môžme posedieť na terase u nás pokecať... Lenže keď príde tak sa vždy u nás výtoci tak preto k nám moc nechce chodiť.....sama mi povedala ze jej lezie na nervy aký je môj priateľ... Keď som sa jej opýtala ze ako to myslí vysvetlila mi ze je trápne ako sa k sebe cukríkovo chováme to ako sa o mňa stará... Ešte vždy začne jemu hundrat ze nech prestane ma rozmaznávať nech mi nenosí kvety nech nevari neupratuje nech mi nepomáha v domácnosti ze ani jej partner to nerobí a žijú.....tak sme jej obaja vysvetlili ze je to naše súkromie ako sa k sebe chováme ako si pomáhame.... No preto nechce k nám chodiť

sapetka
24. máj 2020

Tiez si myslim ze ty si ta co sa nesprava ako “najlepsia kamoska” a co ze si tehotna to nie je choroba?.. tiez mi opuchali nohy ale vonku som s kamoskami isla a ked nie do obchodaku tak prisli ku mne// clovek ked chce tak sa da vsetko. A naopak ja sa divim jej ze ti este pise , uz davno by som sa na teba vykaslala

karolinakr
24. máj 2020

Su take ženy, ktore kvoli chlapovi odstrihnu všetkych naokolo. a žiju len pre neho
Ty si jej naj.kamaratka a čo jej ponukaš? Že 365 dni v roku na ňu nemáš čas
Ked sa pohadate a omrzite s mužom, bude ti aj ona dobrá

jedlee
24. máj 2020

uvedom sa trosku. je to tvoja najlepsia kamaratka a chce sa s tebou stretnut. ked nie terasa, navrhni nieco ine, prechadzka v prirode, navsteva alebo aspon skype videohovor? raz do mesiaca si najst hodinku cas je naozaj fer a ak to nevies tak su to ozaj vyhovorky. ked porodis a budes doma sama s dietatom, potom si spomenies, ako velmi by ti pomohol pokec s kamaratkou.

eliska13
24. máj 2020

@ivanak49 myslím, že Ti závidí a citovo Ta vydiera.
Kamarátky by sa nemali starať do takých veci, ale zase kontakty by som neprerusovala asi máš teraz inú prioritu navrhnú stretko, keď nechce tak nechce, ak by s tebou chcela pokecať príde aj k tebe.Kazda tehotná sa ináč cíti ja som bola týždeň pred pôrodom na túre kamoška od 7 m ledva chodí a kopec problemov.

sense
24. máj 2020

@ivanak49 su to vyhovorky .... ale mozno jedneho dna budes aj ty potrebovat kamaratku aj budes mat vo vztahu krizu alebo budes potrebovat pomoc.... pokec a "kava" s kamaratkou je na nezaplatenie...a takusto nevies sa stretnut s kamaratkou bez pritomnosti chlapa? .... teba by som za kamaratku nechcela...

panelacikova
24. máj 2020

@ivanak49 no ako ťa tak čítam, netuším, koľko máš rokov 🙂 ja mám už nejaký ten piatok cez 40 a takúto osobu by som poslala do riti už dávno 🙂 Vlastne, ja by som ani nemusela. Keby ona pred mojim mužom povedala, že nech neumýva riad alebo nech mi nepomáha (nebodaj, žeby som bola aj tehotná, čo teda nie som), tak by ju vyposielal do prvého otvoru, ktorý vôbec vo svojom živote zbadala 😀 Ak tvoj muž má pre teba milé slovo, stará sa o teba, pomáha ti, buď vďačná jemu a spomeň si na tieto chvíle v čase, keď budete vy ako pár na nervy či už z dieťaťa alebo iných somarín. Vtedy si spomeň na to, ako sa stará o teba, ako mu na tebe záleží, vtedy mu daj pocítiť, že pre teba veľa znamená. pretože on je ten, na ktorom záleží. nie kamarátka. Mnohé tu píšu, že aká si ty zlá, lebo si "odstrihla" kamarátku... no neviem. volala si ju domov, mala kopu hlúpych rečí. podľa môjho názoru toto nie je najlepšia kamarátka. ak chceš byť slušná, pokojne jej povedz, že ti je ľúto, že ona má priateľa grobiana, ktorý jej s ničím nikdy nepomôže, ale že ty si nenecháš zničiť vzťah preto, že ona si našla práve takéto čudo 🙂 A to tehotenstvo k tomu... No ďakujem pekne. Prajem tebe a mužovi aj budúcej rodinke všetko dobré, veľa zdravia a aby ste sa vždy takto pekne podržali, to je jediné, na čom záleží 🙂 Okrem toho zdravia, samozrejme 🙂

heidy222
24. máj 2020

Omg, obe ste mimo, hodite sa k sebe 😂. Po prve ona nema co kritizovat tvojho priatela Ked si to nezelas a PO druhe ja na jej mieste by som sa na taku kamosku vyhovaracku uz vykaslala. Aj ja mam take ,,kamosky". Uz mam pocit ze nikto na svete nema cas si hodinu vypit kavu na terase 🤦, Tak chodim s dcerou a babom v kociku sama. Nechcem byt protivna, ale mesiac pred porodom sa uz do Roboty nechodi, Tak Ked niekto caka prve dieta znamena to 24h denne volneho casu. To uz sa nebude opakovat, treba si to uzit a nie sediet doma ,,lebo ja som predsa tehotna".

panelacikova
24. máj 2020

@heidy222 ale no tak hádam autorka najlepšie vie, ako sa cíti.... či ty to vieš lepšie? 🙂

sofiia87
24. máj 2020

Si tehotna, nie chora. Dobre si to rozmysli, lebo ked ju teraz odstrihnes, tak pochybujem ze k sebe najdete cestu spat. A ver mi, coskoro kamaratku, ktora s tebou bude chciet ist na kavu pokecat budes velmi potrebovat.

heidy222
24. máj 2020

@panelacikova autorka vie najlepsie ako sa Citi, ale pyta si rady na nete, tak ich ma.

ledgerka
24. máj 2020

ja si skor myslim ze to je divne kamaratstvo. Ona nevie prekusnut ze tvoj chlap je ozajstny chlap co vie aj doma porobit a nema svoju zenu za sluzku? Kvoli tomu neprist na navstevu? Toto mi pride strasne detinske. Na druhej strane, ty mozes na tu kavu kludne vybehnut, korona okolo teba na SK ani zdaleka nepojde. Aj ja som v 9 mesiaci a nemam problem ist posediet vonku na terasu na kafe takze tu zase nechapem teba ze z toho robis taku vedu.

amelia000
24. máj 2020

No z pohladu tehotnej tiez mesiac pred terminom:
- vzdy ked sa mi da, aj ked mi puchnu nohy idem s kamoskou von
- mam x dalsich diagnoz ale na dobru kamosku si cas najdem hoc aj keby hodina na kavu...vzdy

Z pohladu kamosky:
- ta by mala chapat ze nebudes s nou chodit kade tade a trosku sa prisposobit
- uz ozaj ked je na kave u teba tak by nemala pindat na tvojho muza (ale zas ju zavolaj ked je muz v praci a nechodi ta tam pusinkovat :D toto jej moze byt neprijemne)

- a zas ty ked si nanu nemienis najst cas tak jej povedz zeby ste sa nemali kontaktovat, ze proste nemas zaujem a zmenili sa ti priority. Ja byt na jej mieste tiez aa ti uz neozvem

nistika
24. máj 2020

najlepšia kamoška a ty rozmýšlaš že ju odstrihneš len preto, že ju nepotrebuješ....super kamoškas si tiež by som takú chcela....a ešte aj vypisuješ fora? to je moc

nenne9
24. máj 2020

@sense presne !!! Takúto kamarátku ako je autorka by asi nechcel nikto😔

nenne9
24. máj 2020

@ledgerka mozno by sa kamaratka s autorkou rada porozpravala aj medzi styrmi očami a nechce pred jej muzom vytahovat svoje veci

elizabeth175421
24. máj 2020

Myslím si, že je hlúpe to, ako sa ona stará do vášho súkromného života. Ju nič nie je do toho, ako sa tvoj partner k tebe správa, skôr mi to príde ako závisť, že ona takého nemá. A možno jej to je aj ľúto, preto to hentak povie a nemusí to tak myslieť. Na druhej strane, tebe by sa nič nestalo, keby si občas s ňou niekam šla. Hovoríš, že ťa otravuje, ale keby si šla, tak by ti asi na druhý deň znovu nepísala.. Čo by som ja dala za to, mať kamošku. Som mladá, bývale spolužiačky sú na výške alebo ich zaujímajú zábavy a ožieranie sa po víkendoch. Ja som sa vydala, mám dieťa. Od svadby boli párkrát u mňa, teraz mi ani len nenapíšu, nespomenú si, lebo majú iný život ako ja. Pritom sa nikdy nestalo, že by som ich odmietla, či po svadbe, počas tehu, po pôrode. Dokonca boli na mojej svadbe. Teraz akoby zabudli a nič som im neurobila, len proste majú iný život. Za iných okolností by som sa pochválila, že budem ma5 druhé dieťa ale takto? Nemám ani komu.. Jednu kamošku, čo mám, tak žije v Trnave a vidíme sa tak 4xdo roka.. Neprerušuj kontakty, aby sa ti raz nestalo, že budeš sama doma s dieťaťom, muž v robote a tebe nebude mať ani len kto zavolať či napísať, nie to ešte stretnúť sa.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
24. máj 2020

@ivanak49 úprimne, obidve ste pre mňa divné. Ona že nechápe, že sa s ňou nechceš stretnúť a ty že si tak strašne naviazaná na chlapa. Aby si tu onedlho nefňukala, že nemáš žiadnu kamošku.
Keď je tvoj jediný dôvod, že sa ti nechce z domu, tak si ju mohla pozvať k vám a posedieť a pokecať s ňou v pohodlí domova.

babydesire
24. máj 2020

@ivanak49 no nic,,vsetko som necitala ale vidim,ze niektore sa do teba pustili..ja zas stojim na tvojej strane,,taketo "kamosky" som uz mala,, teda zvlast jednu,,neviem kolko mas ty a ona rokov ale jej spravanie je pubertalne,tymu hraj sa somnou lebo inak bla bla... Mala by pochopit ze zivot kazdeho znas sa meni a uz to nebude take ako kedysi..mam naj kamosku a nase zivoty su momentalne take ze skor nahodne stretneme na nakupe potravin,bo mame obe rodiny uz, nez na kave,,ani si uz nevolame nepiseme,no i tak sa tolerujeme,a ked uz sa podari pokecat,stoji to zato 🙂 Myslim,zeby si mala prestat sa snazit jej to vysvetlovat,a odmlcat sa,,a uvidis o par mesiacov,mozno aj rok,,mozno ked aj jej zivot sa zmeni,pochopi...

h2
24. máj 2020

@ivanak49 Ahoj, ja som bola s mojou (teraz už bývalou) kamoškou v presne rovnakej situácii. Obe sme z Bratislavy, ja som sa ale odtiaľ odsťahovala, ešte predtým, než som otehotnela. Moja kamoška bola u mňa presne 1x. Bývam neďaleko Bratislavy, dá sa k nám dostať za pol hodiny vlakom (kamoška nemá auto, ani vodičák). Odvtedy sme sa museli vždy stretávať v BA, lebo veď ona už u nás bola a ja mám auto, tak sa k nej dostanem ľahšie. OK, prispôsobila som sa. Ale našich stretnutí bolo čím ďalej, tým menej, ja už som mala iné záujmy, nebavilo ma vymetať bary, ako v 20-tke. Zase som si vypočula, ako som sa strašne zmenila. Keď som otehotnela, videli sme sa len párkrát a od pôrodu vôbec. Ona chcela, aby som jej prišla ukázať syna do BA. Ja som to odmietla, zopár vecí sme si vysvetlili a bolo po kamarátstve. Občas si na ňu spomeniem, ale nijako mi nechýba.

lintu
24. máj 2020

Chybu robíte obe. Vidím to tak ako @amelia000.

zuzanka.zuzu
24. máj 2020

@panelacikova
@elizabeth175421
a ja si myslím, že vy dve ste to úplne zle pochopili... a viem si predstaviť, že keď KONEČNE sa tá kamoška dostane k autorke domov na súkromný babský pokec, tak je tam priateľ čo sa s ňou mucká pred ňou - toto som nenávidela už keď som bola pubertiačka... lenže som bola bez priateľa, tak keby som sa ozvala, tak automaticky "závidím". teraz som dospelá žena a nenávidím to rovnako 😂 presne tak, je to ich súkromie, tak nech si nestrkajú jazyky predo mnou

PS: a nemyslím si, že aj tie poznámky o varení a upratovaní boli také dramatické, možno podpichovačné, akože čo tu ten ZASE robí? ani chvíľku kludu nedopraje - podľa mňa niečo na ten spôsob a nie že by nedopriala

blondtana
25. máj 2020

@ivanak49 Ahoj. Chcela by som ti poradiť, ako niektoré tu radia, aby si sa nezbavovala kamošky, aj keď nie je dokonalá a možno ti tak trochu ten vzťah závidí, ale nikdy nevieš, kedy sa budeš potrebovať vyrozprávať s nejakým problémom, ktorý nebudeš chcieť riešiť s partnerom. Moja najlepšia kamoška ma tak odstrihla kvôli chlapovi (aj keď ja sa snažím sa s ňou občas kontaktovať, ale čím ďalej, tým menej) a ten ju začal podvádzať a ona sa nemala ani komu vyrozprávať, dnes je zatrpknutá a sklamaná a sama s deťmi.
Ale na druhej strane chápem, keď mesiac pred pôrodom nevládzeš (a kvôli korone ani nechceš) behať po kávičkách, či nákupoch, nech si hovorí kto chce, čo chce, ale každé tehotenstvo je iné a ja som tiež mesiac pred pôrodom mala čo robiť, aby som to udýchala v stoji, už som nikde nechodila, lebo som nevládala ani na zástavku autobusu, brucho veľké, dieťa v ňom veľké, prsia veľké, pľúca a srdce utlačené, gynekológovia mi robili denne sono a rozhodovali sa, či ma odrodia už mesiac pred termínom a druhá naj kamoška, ktorá tiež nemusí môjho partnera sa vedela zaprieť a prišla na kávu, aj keď bol doma, lebo chápala, že už ma von v tom stave nevytiahne 😉
Tak vytiahni olivovú ratolesť a zavolaj ju k sebe na kávu a vysvetli jej, že už nevládzeš, nech sa aj ona trochu zaprie.