Ako vysvetliť ľuďom, že nechceme štvrté dieťa?

ariadna22
28. júl 2014

máme tri deti, boli po sebe v priebehu štyroch rokov, najmenšie má tri roky.
ľudia sa ma vypytujú, kedy bude štvrté. Ja aj muž už máme dosť. Sme radi, že sme doplienkovali. Na ďalšie nie sme vnútorne nadstavení.
Ako to mám vysvetliť otravným ľuďom, už mi dochádzajú argumenty.

keischa
29. júl 2014

@ariadna22 nevysvetľuj nerieš kašli na nich

cristi
29. júl 2014

ziadne vysvetlovanie ,naco? To, kolko mas deti ,je tvoja sukromna vec,do toho nikoho nic nie je.
Tuto tazku uplne odignoruj.Ja by som odpovedela protiotazkou,ktora odvedie ich pozornost ,od ich zaujmu o moj sukromny zivot.Napr.A ako sa inak mate vy? alebo nieco podobne, trocha inteligentny clovek pochopi,ze s sa jednoducho nemienis bavit na tuto temu...

mamavera
29. júl 2014

inak naozaj asi najviac dotieravcov odzbrojí odpoveď protiotázkou - na čo to potrebujete vedieť?

miku1
29. júl 2014

@ariadna22 Nevidím dôvod, pre ktorý by si mala niekomu niečo vysvetľovať....a ak už chceš, tak na tvojom mieste dotyčným odpoviem podľa počtu ich deti - majú 2 ? tak vtedy, keď vy budete mať 3...a pod.

adrioska
29. júl 2014

Daj si vyrobit tricko s napisom:Uz 4. dieta neplanujeme...

ariadna22
autor
29. júl 2014

@adrioska
a ked sa zadarí tak bude mať nálepku, že sme ho nechceli, chápeš možno sa to raz zmení, možno nie, je to iné, ako ked prechádzaš z tehu do tehu a je o iné, teraz nie a hotovo

ariadna22
autor
29. júl 2014

@mamavera
to je dobrá otázka
načo to potrebujete vedieť, to je také super neutrálne, dík

ariadna22
autor
29. júl 2014

@hucko44
nám 7 rokov po svadbe

fra
29. júl 2014

@mamavera paradna otazka 😀

slniecko2
29. júl 2014

@ariadna22 k komára somára... ja sama mám tri detičky, ľudia sa ma niekedy pýtajú a vôbec ma to neotravuje. hovorím, že už nie, že mi stačia tri. aj ja sama sa pýtam, keď má niekto viac detí, že či neplánujú ďalše- je to len zdvorilostná otázka myslená zo srandy-zatiaľ sa nikto na to nesťažoval. Viac detí ľudia skôr odcudzujú, takže to fakt ber ako len otázku bez naozajstnej zvedavosti. a možno to druhí roiba treto, lebo sa im zdá, že ste takí z tž´ých detí šťastní a že vyzeráte odhodlane aj na štvrté 😝