Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako zastaviť kolotoč a konečne sa pohnúť ďalej?

kolotoc777
10. okt 2014

Poprosím vas mamicky o vas objektivny nazor na moju situaciu. S partnerom sme spolu 10 rokov. Máme spolu 3 rocneho syna, on ma z prveho vztahu 15 roneho syna, ktoreho od narodenia vychovava sam. Nas vztah-nevztah je divny. Mali sme problemy, konflikty, hadky. Zopar rozchodov, kedy sme byvali oddelene. Od narodenia maleho som bola s nim sama a vychovavala ho sama, rok sme byvali u mojich rodicov, rok v podnajme. Potom sme sa rozhdoli, ze budeme byvat spolu - vydrzalo to 9 mesiacov. Na vsetko mal svoj nazor, ja tiez, ziadne kompromisy, do toho jeho syn v puberte, evedeli sme zladit program...jeho syn ho tahal prec...on vea pracoval, jeho rodina bola proti, aby sme boli zase spolu, k jeho rodine som mala zakazane navstevy...ale nas spolocny syn mohol. Po case to dospelo do stadia, kedy sme si s jeho synom totalne zacali liezt na nervy, on sa zacal vyhrazat, otec obvinoval mna zo vsetkeho aj zo stroskotaneho vztahu a vobec zo vsetkeho. Chodili sme po psychologoch, po poradniach, ktore nas nikam neposunuli a nic nevyriesili. Momentalne je situacia taka, ze on medzicasom dokoncil dom pri svojej rodine vo svojej rodnej dedine. pred dvomi mesiacmi sa tam odstahovali aj so synom. Žiju tam, on vela pracuje, malo casu a nie je schopny to zmenit. Ked ho volam sem, za nami, tak mi povie, ze ved aj jeho starsi syn ho potrebuje a nemoze byt sam. Situacia medzi nami je momentalne taka, ze mame vztah-nevztah. Nikto nesmie vediet z jeho rodiny a uz vobec nie jeho syn, ze sa o nieco este pokusame. Ja s malym sme ostali v byte, kde sme byvali vsetci spolu, pomaha mi s nakupmi, financne. Momentalne nepracujem a chodim do skoly externe. Stale mi dokola hovori, ze mam byt na neho dobra, mila, ale ja mam pocit, ze taham za kratsi koniec v tomto vztahu. Vsetko mi to robi velmi zle a malemu tiez. ten ma uz v tom hokej a ja neviem ako mu to vysvetlit - preco tu ocko nebyva, preco pride na chvilu a odide...chvilu je dobre medzi nami a potom zase zle...lebo zavolam nevhod, lebo neurobim veci, tak ako on chce, lebo si poviem svoj nazor...a dokola a dokola. Asi mi budete radit, aby som sa na neho vykaslala a zariadila si svoj zivot, ale nie to take jednoduche...zazila som si byt sama s malym dietatom a uz to nechcem, neviem si predstavit ineho muza pri nas...maly otca aj brata zboznuje...len nemozeme byt vsetci 4 spolu, lebo to je neskutocne napatie, ja uz sa toho jeho syna starsieho bojim...co robit...usmievat sa, nepripustat si to, verit, ustupovat, ignorovat, nevolat ho za nami, pytat sa , nepytat...mam pocit, ze vsetko robim zle. Nechcem uz dennodenne riesit vztah, ktory nikam nesmeruje...a ked ho mam uz riesit, tak tak, aby niekam smeroval. Sudom zatial nemame nic urcene. A aj keby bolo medzi nami dobre, tak mi povedal, ze okial s tym nebude suhlasit jeho syn, tak nebudeme spolu. dakujem za kazdu radu.

pribinak
10. okt 2014

Toto fakt nikam nevedie, nestracaj zbytocne cas a odstrihni sa, MOZNO potom zbada o co prisiel a MOZNO ani nie
On zije svoj zivot a ty a vas syn ste len okoloiduci

vika35
10. okt 2014

ja si myslim, ze i ked si to nechces pripustit tento chlap k tebe nepatri, tak ako pisala @pribinak odstrihni sa od neho. nech plati na maleho, nech sa stretavaju ale ty si zariad novy zivot s clovekom, ktory ta bude aj so syncekom lubit a bude chciet byt s tebou.

miba33
10. okt 2014

Ja si myslím ze synáčik doteraz nepredýchal ze uz nie je jedináčik a svet sa netočí len okolo neho a ked sa narodil váš spoločný syn tak prišiel problém, ktorý tvoj partner totálne nezvláda. Za chvílu bude dospelý, bude mat svoj vlastný zivot ale váš spoločný syn ho bude ešte stále potrebovat. Podla mňa sa nechal synáčikom pekne zmanipulovat. Tu je kazdá rada drahá ale momentálny vztah nerobí vôbec dobre nielen tebe a uz vôbec ani tvojmu synovi. Ty sa musíš rozhodnút čo dalej, ked uz tvoj partner nevie čo má robit a momentálna situácia mu asi vyhovuje. Ale to nie je normálne. Daj mu ultimátum a hotovo, predsa s vami nebude mávat nejaký 15 ročný puberták...

haslerka27
10. okt 2014

ukonci to....kade chodi,robi deti...jedno tu,druhe tam....nezodpovendy muz....ziadna zena s nim nebude za podmienok ake si kladie zrejme....aby si sa ty bala nejakeho pubertiaka a otec si s tym nevedel rady.no dovi dopo

tanapeta
10. okt 2014

tipujem, že on ľutuje, že sa s tebou zaoberal a neostal s prvou rodinou. A vyčíta mu to aj jeho rodina aj syn..či sa mýlim?

klincek
10. okt 2014

@kolotoc777 ak si chlap necha diktovat od vlastneho dietata, co ma robit, tak nieco nie je ok..ma to byt opacne. a ak by mu na vas zalezalo, tak by sa nakopol..je to smutne, lebo jeho druhe dieta je rovnako dolezite ako prve - mozno teraz este aj trosku viac, kym je male.
takze ja tvrdim, ze ak by s vami chcel byt, nic by ho nezastavilo..jeden dospely svojpravny rozhodny odhodlany chlap si vie zariadit veci tak, ako chce on - ak ich naozaj chce..on zjavne nechce. je to skoda, ale zrejme s nim len stracas cas 😢

sissy27
10. okt 2014

@kolotoc777 úplný súhlas s @klincek ... ak by mu na vás záležalo, tak by sa snažil, vysvetlil svojim rodičom aj staršiemu synovi, ako sa veci majú, snažil sa popracovať na vzťahoch... a aby ma niekto zatajoval? pardón, akože nemáš štipku hrdosti? čo si ty nejaká lacná štetka aby sa za teba hanbil a zatajoval ťa??
len strácaš čas... ty sa bojíš byť sama, a ja hovorím, že radšej inteligentná samota ako blbá spoločnosť... a aj som si zažila, čo je to byť sama s dieťaťom, naozaj to nie je také zlé, ako byť s debilom...
finančne ťa nie že môže, ale aj musí podporovať, výživným na spoločné dieťa určite, takže to ti zas takú láskavosť nerobí... a hlavne nedáva mu to právo na to, aby vám všetkým komplikoval život...

pribinak
10. okt 2014

Este mala otazocka. Preco sa rozisiel s matkou toho starsieho syna?

maria1989
10. okt 2014

@kolotoc777 napísala si, že sa ešte o niečo pokúšate. dúfam, že v tejto situácii to "niečo" nie je ďalšie dieťa

bella77
10. okt 2014

ako zastaviť kolotoč? jednoducho ...vypnite elektrinu, pretrhnite kábel..hocičo.....treba si kúpiť vstupenku na druhý kolotoč,táto vstupenka je totiž dávno prepadnutá...nie je to také jednoduché??? a čo v živote je???treba isť dalej..máte pre koho žiť...alebo chcete ostať s chlapom, čo nechce ostať s Vami??? ľahko sa radí, ťažko sa robí..no len Vy sama najlepšie viete,ako to je.....ale toto naozaj nikam ale nikam nevedie...

sendy182
10. okt 2014

@kolotoc777 ahoj prečo chceš byť s ním a on nechce byť s vami?......toto ma zarazilo......nechaj ho tak....ak ti bude ti prispievať na domácnosť na syna......evidentne mu nechýbate k spoločnému rodinnému životu....možno si zvykol.....možno je taká povaha.....neviem nesúdim.....ja by som sa s ním nebabrala.....kaziť si život neistotou nie je pre mňa....teda nás.......ak ťa netoleruje jeho rodina tam možno bude problém a možno preto je taký.....ty máš dieťa a on tiež prečo si vybral iba staršieho je na pováženie.......rozmýšľaj roky ti utekajú.......čo tak mu dať konečne na výber......ak má neistotu on tak urob prvý krok ty.....nedá sa za každú cenu žiť s mužom nasilu....nie si ani prvá ani posledná.....muž nie je všetko hlavne ak je zbabelec.........

ajana1
10. okt 2014

kolotoc777 ked uz nechces od neho odist pre seba urob to pre svojho syna. Urcite vam obom bude lepsie samym ako v takomto "vztahoprazdne". A hlavne ako si chces najst niekoho kto bude akceptovat tvojho syna a hlavne teba ako osobu ked nie si volna (hlavne po emocialnej stranke)

evita_g
10. okt 2014

@kolotoc777 Keďže ste spolu nedokázali všetci štyria fungovať ako rodina, musel si vybrať medzi vami (ty + váš syn) a jeho starším synom. A on si vybral. Bodka. Tým, že si postavil dom na mieste, kam máš ty zákaz vstupu, to len priklincoval. Tento "kolotoč" sa už dávno zastavil. Len ty si si to ešte nevšimla a ostala si v ňom sedieť ☹

digysa
10. okt 2014

Toto su tie bohovske partnerske vztahy, nemanzelske deti, ziadny rodinny zivot.......

Netusim, co by som robila...nedokazem poradit, lebo nedokazem pochopit, ako sa zena dokaze dostat do takejto situacii a riesi ju po 10-tich rokoch......!
Spiaca princezna sa zobudila? 😅

ladycroft777
10. okt 2014

@evita_g Davam ti ocividne za pravdu,@kolotoc777 posli ho do certa a zacni zit zivot so svojim syncekom 🙂

kolotoc777
autor
10. okt 2014

...ja sa snazim zit si svoj zivot, robit si program a vsetko, co malemu patri, aby mu nic nechybalo - v ramci svojich moznosti. Vzdy ked sa odmlcim, tak sa on na chvilu zobudi, ale nedostupnu a vecne zaneprazdnenu ma skutocne nebavi hrat. Stale tvrdi, ze ja nie som na neho dobra...lenze pride situacia, kedy ma ide slak trafit z jeho konania alebo rozmyslania a vybuchnem. On tvrdi, ze chce vsetko cas a ked je vsetko pokazene, tak to nie je take lahke napravit. Nezobudila som sa az teraz...rieisli sme situaciu v redmanzelskych poriadniach u psychologov, ale zbytocne...lahko sa napise - odstrihni sa od neho, ale pokial je aj akaktaka snaha z jeho strany, tak mi to dava nadej...za malym pride, ked sa dohodneme alebo mu to casovo vyhovuje - nebranim mu vo vztahu s nim...s jeho prvou partnerkou to bolo tak, ze ona mala psychicke problemy od puberty, iecila sa , brala tabletky, v tehotenstve ich musela vysadit, po porode sa liecila na psychiatrii, o maleho sa staral on, aj v noci...ona cez den pod dozorom svojej matky...medzi nimi boli nezhody, tak po pol roku spolocnej domacnosti odisiel a ona mu maleho dala, ze uz s nim nevladze, nech sa o neho stara on...tak sa staral az doteraz. maleho poznam od jeho 4 rokov....nerozisiel sa s nou kvoli mne...uz tri roky neboli spolu...a ked mal maly 5 rokov ju zrazilo auto a zomrela. jeho syn bol velmi narocne dieta, vzdy som stala pri nom, pri vsetkych problemoch. Na vsetko sa vsak teraz zabudlo a som najhorsia macoch na svete. On je velmi naviazany na svoju rodinu, na svoju matku...ktora nim nepriamo a ucelne podla mna manipuluje a vzdy dosiahne svoje. urobila som aj ja vela chyb...chcela by som si najst moznocestu k tomu starsiemusynovi, ale skutocne neviem ako...momentalne mnou absolutne opovrhuje a je presvedceny otom, ze som mu znicila zivot. kolotoc s hrbou problemov. ja viem, viem vykaslat sa na to...

kolotoc777
autor
10. okt 2014

@maria1989 to urcite nie

matafen
10. okt 2014

Ked muz so zenou splodi dieta, to je jeho rodina, ktora ma priroritu pred vsetkym ostatnym pribuzenstvom - to je normalny zdravy model rodiny a kazdy normalny chlap to tak citi. Pokial nie, je to obycajny chrapun a zena, ktora v sebe napriek takym zjavnym prejavom nezaujmu z jeho strany pestuje predstavu, ze to bude raz ine, je naivna chudera bez stipky sebavedomia a hrdosti. Nie div, ze sa k tebe sprava ako k spinavej handre, ked sa sama stavias do takej pozicie. Ty nepotrebujes radu, lebo mas svoje presvedcenie, len si si potrebovala trochu ulavit.

pribinak
10. okt 2014

@kolotoc777 z toho co píšeš, ten vzťah živis len ty a on si niekedy spomenie, potom všetkom co ste spolu "absolvovali" by som uz riešila len seba a dieťa, nového partnera a novú rodinu
Nemôžem si pomôcť, ale aké ty vidíš svetielko na konci tunela ?
1. chlap ta ma na háku
2. jeho rodina ta neznáša
3. dom postavený pri mamke a jej sukni
4. synátor z prvého vzťahu ta neznáša/ignoruje a hucka otca proti tebe
5. travite spolu minimum času, ak vôbec nejaky?
6. po návšteve poradni žiadna zmena

Budem asi za totálne hovado a spýtam sa priamo? Stojí ti občasným sex za toto všetko poníženie?

kolotoc777
autor
11. okt 2014

je to presne tak, dakujem, ale ja som aj pisala, ze som sa o to niekolkokrat pokusala, odstrihnut, nekontaktovat...ale pre neho nie je problem prist hocikedy a to sa tazko riesi, ked maly je potom hned na nom ako prisavka...byvame v jeho byte takze kluce ma a moze prist kedykolvek...ak sa odmlcim...stahovanie momentalne neprichadza do uvahy...ja viem, ze vas racionalny pohlad je spravny, len ako nedovolit cloveku, aby ma dostaval do takych situacii a ponizoval a takto saspraval...ako sa voci tomu branit??? s nikym vo svojom okoli s tym problem nemam...kazdy sa ku mne sprava slusne a ja k nim, ale tento clovek si je isty, ze sa moze ku mne spravat ako k handre, povedat a urobit cokolvek...snazim sa a davam mu najavo, ze mu to nedovolim, ze nech to robi a takto sa sprava k niekomu inemu...ale nech som k nemu akokolvek slusna a odmerana, nezamotavam sa do zbytocnych rozovorov o nicom, nedavam podnety na napadanie a kritizovanie, vzdy ma tu potrebu mat nejaku prednasku. nemozem sa mu vyhybat a ani utekat pred nim. Ma obrovsku psychicku prevahu a vzdy vie povedat to co ma rani...a toto neviem ako zmenit.

tilda
11. okt 2014

@kolotoc777 pevne dufam,ze toto je nejaky vymysleny dofarbeny pribeh...aby niekto takto zabil svoju mladost a toboz vlastnemu synovi detstvo?prepac,ale co si ty za mamu??...si zavisla na chlapovi co vam nici zivoty,pardon-ty ho nicis sebe a synovi sama. Mozno ostro napisane,ale tak to je. Mala by si vyhladat (a to myslim v dobrom) nejaku odbornu pomoc...a co na to tvoji rodicia,priatelia,na to ako zijete?...a neboj sa,nebudes jedina co je sama s dietatom,my vieme ze to nie je extra super,ale toto co pises je totalne psycho!stahovacky hore dole,zatajovanie,pride ked ma cas,ty mas byt nanho dobra-ha!..no mna ide rozdrapit len to citam a nie to zit. Toto je chore!a fakt ma jeho rodina pravdu aj syn,vy musite ist od seba!

tilda
11. okt 2014

@kolotoc777 si tyrana zena. Fakt pls vyhladaj psychologa,toto lepsie nebude. A mala by si sa odstahovat. Syn to zvladne,len ty musis ziskat podu pod nohami ;) da sa to,nemas sa coho bat,ono to uz ovela horsie ako je to teraz byt nrmoze....a promin za ten predchadzajuci prispevok,ale tvoj pribeh ma dostal...

pribinak
11. okt 2014

@kolotoc777 mouno by bolo dobre zacat chodit na sedenie k psychologicke, aby si voci nemu nebola taka submisivna - podriadenna vo vztahu, k vasim ist byvat nemozes? Neviem z akeho si mesta, mozno by si si nasla ubytko v nejakom zariadeni, minule tu jedna baba hladala dalsiu maminku do podnajmu, mozno aj toto je cesta...

S tou psychologickou by si mohla rozoberat konkretne situacie, kde ty mu ustupis a on si zas spravi podla seba, na tvoj a synov ukor
No jasne, ze syn na nom visi, to je normalne, je s nim menej ako s tebou, su si vzacny

Jasne, ze s kazdym je za dobre a je to pre vsetkych super clovek, on sa ventiluje na tebe :((

pribinak
11. okt 2014

Este jedna otazocka, aky je vekovy rozdiel medzi vami?

kolotoc777
autor
11. okt 2014

rozdiel medzi nami je 7 rokov. Psychologicka? hm, to nikam neviedlo, ani ked som chodila sama. par sedeni, vyhodene peniaze a aj tak ked som sa snazila dodrziavat jej rady, jeho sposob zivota bol silnejsi a presvcivejsi. K nasim sa vratit nemozeme, zili sme tu rok a bola to katastrofa - rodicia dochodcovia musia mat svoj klud, hlavne moj otec, mama je onko-pacient, ta stresy nepotrebuje. takze asi jedine, co mi ostava byt zatial ticho, pokial som na nom zavisla a snazit sa osamostatnit. uplne sa odstrihnut, pretoze aj tak mi to kazda z vas radi a nenechat sa nim deptat. skutocne sa o to snazim, hlavne kvoli malemu, stale mu to dokola omielam...lenze mam taky pocit, ze on to nechce dat ani na sud, lebo vie, ze uz by nemohol prist kedy sa mu zachce, videl by maleho iba podla sudneho rozhodnutia, nemal by prehlad o nasich zivotoch...najdeprimujucejsie je, ze v pondelok pride s niecim inym, v utorok je to nieco ine atd...uz to riesim tak, ze nedviham mobil a jednoducho sa zoberiem a idem k nasim na den, dva...potom je mily, ale zse len den dva a to je ten kolotoc...je to psycho...hroza

kolotoc777
autor
11. okt 2014

...a kludne ma tu rozrielajte, zasluzim si to...dennodenne si to opakujem aka som hlupana, ze som nedokazala zachranit rodinu kvoli mojmu synovi. Hlupana-hlupa. dakujem, ze sa zaoberate tymto nezmyslom, za ktory si mozem sama a pisete mi to, co viem, len si to asi potrebujem overit zo vsetkych stran.

latvia
11. okt 2014

@kolotoc777 ako z knihy vystrihnute..... nedavno som citala presne tvoj pripad v tejto knihe
http://www.martinus.sk/?uItem=176737
tak si ju kup, precitas ju jednym dychom.....zial, nema koniec, ako by sme vsetky dufali.....nakoniec sa dotycna odstahovala aj s dietatom a jej vysneny chlap sa k nim nevratil, radsej ostal sam so svojim synom 🙄 strasne ma ta kniha rozculila, aj ked bola super, ale osudy ludi su proste take.....najdes sa v nej urcite.drz sa
iked tvoj pripad je trosicku iny, lebo dieta mas s nim.....toto je pre mna este viac nepochopitelne, ze kvoli vlastnemu 2.dietatu nevie urobit zasadny krok

latvia
11. okt 2014

@kolotoc777 ziadna zena by nemala byt trestana akymkolvek sposobom za to, ze chce lubit a byt lubena .....nesmies sa na seba pozerat tymto sposobom, ze si hlupana 😔

maria1989
11. okt 2014

@kolotoc777 nikto ťa tu nerozstrieľava, ja som tiež mala chlapa, ktorý nebol celkom OK, a trvalo mi sakra dlho, kým sme to ukončili ,,, aj keď tam nebolo dieťa... a vieš ako? našiel si novú frajerku a ja priateľa. To klišé klin klinom má niečo do seba 🙂

mata128
11. okt 2014

@kolotoc777 raz ma naladu taku,raz taku....este mi povedz,ze s nim aj spavas....to co si????hodinovy hotel???ked potrebuje vytriast,dojde,ale samozrejme tak,aby syn ani nikto nevedel...nehnevaj sa,ale takymto sposobom sa nechodi za partnerkou,ale za k....u....tym som nechcela samozrejme povedat,ze si nou ty,ale ze takto si zrejme vnimana v jeho ociach....prepac,ale ani bicykel by som o neho neoprela.Je XY mamiciek,ktore ziju same s dietatom.Sice nemaju pri sebe muza,ale maju uctu voci samej sebe....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli