Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako žiť po rozvode?

lenkoment
13. aug 2015

Dufam, ze tu najdem rady od skusenych, tych, ktory si presli podobnym. Nedavno som zistila, ze ma manzel vztah. Nasiel lasku u inej zeny, nevadilo by, keby z nasej "lasky" neboli deticky. Este malicke. Manzel o mna nestoji, som mu viac menej ukradnuta, no deti miluje. Byvame v krasnej novostavbe s velkou terasou. Milujem nas byt, deti mozu vybehnut na terasu, pohojdat sa, ja vypit kavicku. Ja z bytu ist nechcem, ani nas zatial nevyhana. Ake mate skusenosti vy? Myslim tým je lepsie, ist byvat kazdy do svojho mensieho bytu, nech si berie deti tam, ked bude mat deti vo svojej starostlivosti alebo nech je s detmi v nasom terasovom byte pocas toho "svojho" casu a ja pojdem zatial niekam prec (oddychovat). Doteraz mi to dopriate nebolo 😉. Ide o to ze nechcem sklznut naspat do stavu, ze zrazu bude u nas dennodenne a ja budem po nom upratovat a podobne. Chcel mat vztah s inou, nech je teda s nou, nie? Len neviem ako dalej fungovat, aspon tak aby to deti co najmenej vnimali. Ako to funguje u vas po rozvode? Dakujem za kazde cenne info.

ynda
13. aug 2015

@lenkoment manžel s prvou ženou ostali žiť v rodičovskom dvojgeneracnom dome.po rozvode /muz si našiel inu/ ho mama vyhodila z domu, a jeho ex celých 7 rokov žila u svokry /zn zadarmo/ nakoniec švagor kúpil ten dom,a vyhodil ju aj s deckami.ale napr. my mame dohodu, kto podvedie,najde si druhu/eho,ten ťahá z domu.
Z tvojich slov cítiť vysporiadanost. Pokial na to máš,nechaj si byt s terasou. Je menej šokujúce pre deti,ak sa prostredie v ktorom vyrastajú nezmení.
Hodne síl 😉

waitinka7
13. aug 2015

@lenkoment Manžel od nás odišiel ešte pred rozvodom a ostali sme samy. (syn a ja). Ostala som bývať v spoločnom byte cca 2 roky, ktorý sme potom predali a majetkovo sa vysporiadali. Život išiel a ide stále ďalej. Určite to bolo ťažké, lebo som malého musela dať v 10 mesiacoch do jasiel a ja utekať späť do práce, aby som mala z čoho žiť. Ale dnes sa už na to pozerám ináč, trpká skúsenosť, ale žijem teraz určite šťastnejšie. Ale zjavne sa už nikdy nevydám.

lenkoment
autor
13. aug 2015

Problem je ze byt je pol napol, ziadne bsm. Ono je to len otazka casu, lebo nema kam ist, nevydrzala som to a s jeho laskou som sa stretla bez neho. Prosila ma aby sme ostali spolu kvoli detom, vtedy mi doslo ze si ho zrejme nechce uviazat na krk 🙂 ona sa svojho manzela zbavila ostala s jednym dietatom. Takze sem bude chciet chodit a urcite prespavat. V podstate dohoda ze nech taha prec mi nie je velmi platna, lebo ked sa zatne a ostane v byte, nedostanem ho ani parom volov ☹ takto ma pocit ze sem moze hocikedy, keby som sla s babami do mensieho mozno by uz nemal pocit ze je to jeho domacnost a nechodil by ako sa mu zachce a respektoval by moje sukromie. @ynda @waitinka7 ako si prosim ta fungovala pocas tych dvoch rokoch? Mali ste dohodu kedy moze ex chodit, kedy bude s malym?

sissy27
13. aug 2015
waitinka7
13. aug 2015

@lenkoment Ex chodil za malým minimálne, vzal si ho raz za dva mesiace na jedno poobedie a tak je to aj teraz....takze dieta je viac menej stále so mnou, uz má 7 rokov.

sissy27
13. aug 2015

@lenkoment no ak máte byt pol na pol, tak bude najlepšie sa nejako vysporiadať... lebo naozaj existovať s jeho tieňom za zadkom a len čakať, kedy si tam príde, to nebude robiť dobrotu... a hlavne keď píšeš, že tá jeho nová známosť zase nemá až taký záujem zdieľať s ním strechu nad hlavou 😅 inak môj ex mal pocit, že má právo kedykoľvek vojsť do môjho bytu, lebo mu tam žije dcéra, raz dokonca aj policajtov kvôli tomu volal 😀
a určite ak pôjdeš s deťmi inam, tak budete mať kľud a tú kávičku si vypiješ hocikde inde 🙂

lenkoment
autor
13. aug 2015

@sissy27 no byt je na jeho meno a na moje za slobodna. Kupili sme ho rok predtym nez sme sa vzali. Takze pravne pri rozvode sa byt riesit nebude. Musime sa dohodnut. Takze ak sa on rozhodne nepredat, kvoli tomu aby deti zili v priestore a nie v 1izbovom byte my a on v garzonke -inak nam to financne nevychadza - jednoducho ten byt ani predat neviem, len svoju polovicu -co asi tazko niekto kupi - kedze druhu polku vlastni stale manzel ☹ Stretavanie mimo bytu si velmi neviem predstavit, teraz v lete ano, v zime moc nie, plus ked budu chore a bude chciet prist za nimi tiez ich nevystrcim pred dvere.

sheldonc
13. aug 2015

@lenkoment pokiaľ sa nebijete,nehadate,tak by som to neriešila, dá sa fungovať aj vedľa seba ako rodičia a spolubyvajuci s určenými pravidlami. Lenže ty si to zjavne ešte nepredychala,že má ženskú,inak by si nemala potrebu sa s ňou stretávat a tak mám pocit,že ti na nom záleží, potom by bolo asi tazke žiť vedľa seba,ale rozhodne praktické. Možno by si si časom aj ty nasla niekoho a on by bol "po ruke" s deťmi,všetko je ale vec otvorenej komunikácie, kde už ani jeden neprechovavava voči druhému city. Vtedy to funguje.

waitinka7
13. aug 2015

@lenkoment My sme boli taký istý prípad. Byt sme kúpili ešte pred manželstvom, pol a pol. On po rozvode do bytu uz nikdy nechodil, rešpektoval moje súkromie. Ale stále na mňa tlačil, aby sa byt predal a aby sme sa rozdelili. Tak sme aj urobili. Potom som sla na dva roky bývať so synom do podnájmu a potom som si kúpila vlastný byt, ktorý som prefinancovala z toho, čo som mala + som si zobrala hypotéku.

lenkoment
autor
13. aug 2015

@waitinka7 no toto mi nehrozi, on ich miluje nadovsetko, nema s nimi problem ist kamkolvek, dokonca ked je so svojou laskou (vobec neviem ako ju mam nazvat), vola nam ako sa mame.

sissy27
13. aug 2015

@lenkoment stretávanie mimo bytu ako problém absolútne nevidím - aj v zime sa chodí von, korčulovať, sánkovať, stavať snehuliaka, na prechádzku, rovnako dobre môžu ísť pozrieť starých rodičov alebo prinajhoršom do nákupného centra na ihrisko, do kina, čokoľvek... ak budú choré, ok, nech príde, ale zas hádam nebývajú choré 4 mesiace vkuse... ale úprimne, nechcem ti kaziť ilúzie, ale zas taký žeravý ten jeho záujem o deti po rozvode nebude... nakoniec budeš možno rada, ak príde každý druhý týždeň...
na tom vysporiadaní bytu by som určite trvala, nech ťa on vyplatí a choď s deťmi inam... argument "aby deti žili v priestore a nie v 1izbovom byte" by u mňa neobstál... deti potrebujú v prvom rade kľud a ten nebudú mať, pokiaľ nebudú fungovať jasné pravidlá medzi vami dvoma... len naozaj netuším, či ho môžeš nejako donútiť k vysporiadaniu majetku, to by chcelo poradiť sa so šikovným právnikom... držím palce 🙂

lenkoment
autor
13. aug 2015

@sheldonc veru cit tam nejaky este je, zial uz len z mojej strany. Zial uz sme tak fungovali, len som dufala, ze to s nou skoncil a veru neskoncil uz druhy krat. Ja som mu prala, varila, strazila deti, kym on sa tvaril ze dlho pracuje pre nas, aby nam bolo lepsie ☹ podozrievala som ho dlho a som prave vdacna za to vykupenie. Takze pod jednou strechou s nim to nebude dobre, lebo budem 24/7 robit servis. To neee. To by viedlo len ku konfliktom. Teraz je prec s detmi a ja mam cas na vselico, rozmyslanie, diskutovanie, lebo s nim sa moc neda. Vidim uz teraz ze je len prospesne ked mame vyhradene casy, kto je kedy s detmi.

sheldonc
13. aug 2015

@lenkoment a prečo by si mala robiť servis????? On nemá ruky? Nohy? Milenka ho za chvilu pošle do prdele 😀 tomu ver, už raž rozvedená žena si stráži a váži svoje súkromie a slobodu, na sex a občasné vytiahnutie prachov z neho to je ok,ale vesat si dilina na krk no máloktorá spraví,sama ti povedala,má ho ako hracku a ty by si mala mat tiež v zmysle je to aj jeho byt,nech býva,ale stará sa o svoje veci sám

stanka284
13. aug 2015

Ja by som sa zabalila a išla preč mám svoju hrdosť a trvala by som na predaji a vyplatení...ak je ten byt s terasou v meste určite sa predá a nie za málo peňazí...takže ak je hodnota bytu napr 70 000 mala by si 45 a za to sa dá kúpiť slušné bývanie napr. a aj na dedine...a možno by to bolo aj fajn začať odznova niekde preč pre teba aj baby...

lenkoment
autor
13. aug 2015

@stanka284 tolko hrdosti zial nemam. A je mi tu sakra dobre, blizko som vyrastala, mam tu znamych, kamosky, blizko robotu. Na dedinu nieeee, dochadzat do Ba nemozneee, a sama s dvoma detmi sa o dom nepostaram, to je zrut penazi, vidim to na rodicoch, kto by kosil travnik, opravoval strechu vodu, servisoval, staral sa o krb, ked nieco praskne. Neber ma ako panicku z mesta to nie, na dedine som vyrastala, ale to by neslo.

lenkoment
autor
13. aug 2015

@sheldonc ved tu je tazke najst tu hranicu, lebo aj ja od neho budem potrebovat cosi, rozumej vymenit ziarovku, opravit potrubie,servisovat auto tak tu jeho jednu ponozku uz budem musiet hodit do pracky a hops zrazu fungujeme ani nevieme ako rodina, ja budem chciet nieco na oplatku, on tiez a su tu zvady zase. Ved ja robím toto, ty možeš po mne umyt riad. Tomu to sa musim vyhnut, ale jeho vyjde lacnejsie teta na opranie a žehlenie, ako mna hodinový manžel na auto, spotrebiče atď ☹

lenkoment
autor
13. aug 2015

@waitinka7 ja som zial veeele mi dkazana na jeho pomoc, do roboty ist este nemôzem, deti mam často chore, najprv jedno, potom druhe a treti tyzden ja ☹ a toči sa to s nami cely rok, ešte nebolo tak aby sme vydržali cely mesiac nebyť niekto chory. Z roboty poletim medzi prvymi ☹ tak ma napadlo je nieco zo zakona take ako ze si musi aj ten druhy rodič zobrať OCR, ved kto mi to bude tolerovat kazdy mesiac?

stanka284
13. aug 2015

@lenkoment Ja som z mesta a prišla som na dedinu a naopak som tu neskutočne šťastná momentálne žijem aj keď dochádzme 25km za robotou a dochádzala som do školy 75km. Sú tu maminy aj čo sú samé a zvládaujú to je pravda, že je to drina a cestovanie je náročné ale nie je nad pokojnú domácnosť. Keby ma muž podvádza nedokázala by som sa pozerať na jeho ksicht a utekala by som zas preč do mesta k rodičom kým ma vyplatí a hladala by som si dačo malé a svoje ale tak každý sme iný. Hadam ty nebudeš prať jeho špinavé boxerky a peniaze a jeho si bude dáka čúza užívať a čosi :D Inak keby je chlap ako sa patrí, tebe a detom by mal nechať byt a starať sa o seba a svoju novú lásku. Jeden kamarát to tak urobil a aj keď odchádzanie od rodiny neuznávam toto sa mi veľmi páčilo, teraz je šťastní zo svojími "priateľkami" a jeho ex si úžíva synčka naplno.

lenkoment
autor
13. aug 2015

@stanka284 tak potom ta velmi ale že velmi obdivujem. Nie som taka odvazna. Kebyze som sama, tak ano, žila som chvilu aj v zahraničí, ale s detmi si netrufam. Veru nie. No ono je momentalne dohoda, ze ide z bytu prec, ale podla mna sa dlho preč neohreje. Nema ani na podnajom, lebo plati hypo na byt, mne posiela na deti a ostavaa mu malo a pochybujem ze jeho laska bude opatrovat, tomu neverim. Ja po tychto skusenostiach, by som si len tak chlapa k sebe nenastahovala.

eeffka
13. aug 2015

@lenkoment ja nechapem to lipnutie na nehnnutelnosti, ak by som sa rozviedla nechcela by som uz ten byt, vsetko zle by mi pripominal.
Ak chces ostat v byte by som zaviedla 2kose na pradlo,moje a jeho, chladnicka na poly, ziadne ze nase a varim "nam", ja varim detom a ty jedz co chces, financne samostatne hospodarenie, oddelene spalne, ziadne take ze ja budem robit fullservis a panko sa realizovat inde. Ja by som sa radsej naucila spajkovat kable elektricke nez kvôli takemu dovodu zdielala domacnost s niekym kto sa mi brdi 😖

lenkoment
autor
13. aug 2015

@eeffka pravdu povediac ani ja, ale ked si predstavujem ze odchadzam, placem ako mala. Strasne mi to tu prirastlo k srdcu.

oldman50plus
13. aug 2015

Rozumiem tomu správne že on má platiť hypotéku na byt kde nebýva, na deti, robiť mužské práce v domácnosti, nechať sa vypísať s dieťaťom a má bývať inde variť a prať inde? Nuž ... na to si kúpim lóžu nech má akýkoľvek pocit viny, hlavne ak si uvedomí že za týchto podmienok vzťah s inou asi nebude možný...

lenkoment
autor
13. aug 2015

@oldman50plus v podstate ano 😀😀😀😀, krasne si to vystihol v jednej vete, doteraz som to tak polopate pred ocami nemala. Dakujem za muzsky nazor na vec. Musim dodat, ze ja svoju cast hypo tiez platim. Nemuseli by sme to vobec riesit, keby on po 15rokoch nehladal motyliky v brusku inde. Bolo mi povedane, ze s nou chce zit, to sa teraz mame rotdelit z toho co sme budovali pre nas, pre deti ako nejaka s.r.ocka? To zrazu zanikneme, lebo on zaklada nieco ine? To mu mam dat to na com sme sa spolocne nadreli do vienka nech to investuje do novej lasky? Ano je to cast jeho penazi pravne, ale dusevne maju deti na to vacsie pravo ako nova zienka, ktora mu za tie prachy prat isto nebude a ja uz mam ked vedla mna bude pobehovat?

lenkoment
autor
13. aug 2015

@oldman50plus a jeho povodny plan, nechat ma vsetko robit samu a on si chodi po robote trtkat - pardon za vyraz tak je s kostolnym poriadkom. Keby som mu za tie roky tie hodiny mala vyfakturova, viem ho uz pomaly ajvyplatit!!! 😝

sissy27
13. aug 2015

@lenkoment no neviem, ale podľa mňa ho zas tak veľmi nepotrebuješ... vymeniť žiarovku? nehnevaj sa, ak nie si pripútaná na invalidný vozík, tak to snáď zvládneš... potrubie? to sa ti preboha koľkokrát pokazilo? mne ani raz, ale keby náhodou tak mám číslo na skvelého opravára, v prípade záujmu rada prepošlem... detto akákoľvek porucha v domácnosti... zas to nie je tak častá záležitosť, aby ťa to zruinovalo... auto - si z BA, vystrč hlavu z terasy, koľko servisov máš okolo seba a určite sa nájdu v tvojom okolí alebo aj tu na fóre ľudia, ktorí ti ochotne poradia spoľahlivého mechanika či pneuservis...
s deťmi by som poriešila imunitu - nie u lekára, ale pekne po domácky - šport, čerstvý vzduch, otužovanie, vitamíny hlavne v strave, žiadne umelé sračičky... nepíšeš, koľko majú rokov, tipujem škôlka? skôr či neskôr do tej práce budeš musieť ísť... alebo teda mala by si...
tak si prestaň nahovárať ako veľmi ty potrebuješ svojho budúceho exmanžela a nestavaj sa do pozície nemohúcej chudinky, lebo verím tomu, že si rovnako schopná ako ktorákoľvek iná žena s aspoň priemernou inteligenciou... 🙂
ale v prvom rade si rozmysli, či to s ním chceš skončiť a žiť si svoj život s deťmi a časom možno aj s novým partnerom, alebo či chceš čakať na to, ako sa milostivému uráči a či náhodou predsa len nezakotví v bezpečnom prístave... lebo nezdáš sa mi úplne vysporiadaná s jeho odchodom, čo je samozrejme pochopiteľné...

lenkoment
autor
13. aug 2015

@oldman50plus akurat ze som mu na to dosla, a do oci mi povie ze by v tom dalej pokracoval, az kym by som na to neprisla!!!! No co si zasluzi???

martinsen
13. aug 2015

Snaž sa byť na ex čo najmenej závislá, čo sa týka týchto domácich drobných opráv a technických "chlapských vecí" Ono to nejde naraz zo dňa na deň, ale postupne. aj u mňa to tak bolo. radšej popros suseda, švagra, otca aby ti pomohol s takýmito vecami a najlepšie, aby ti ukázali ako sa to robí aby sito na budúce vedela sama. Určite sa osamostatni a nedovol mu tam prespávať! Inak nikdy nezačneš odznovu. Žiadne pranie a varenie pre neho! Ak chce byť s deťmi tak mimo domu. Čo ak si nájdeš nového partnera? To sa tam potom budete stretávať všetci traja? Ja viem že teraz, na nový vzťah nemáš ani pomyslenie ale nikdy nehovor nikdy, nevieš čo ti život prinesie.

oldman50plus
13. aug 2015

@lenkoment Zaslúži, ja nehovorím že nie a nestojím na jeho strane ani malíčkom. Ale musíš byť realistická a chcieť len niečo čo reálne môžeš dosiahnuť. Pri nerealistických požiadavkách ľahko sa stane že aj muži ktorí by dobrovoľne dali viac ako je ich zákonná povinnosť povedia: odteraz 50/50 a bude to problém.
Ešte by som sa rád opýtal či pred tým ako ti začal byť neverný nesignalizoval že má problémy zo vzťahom? Neignorovala si jeho nespokojnosť? Lebo by som povedal že muži ktorým záleží na deťoch to robievajú.
Moja rada - skús sa s ním dohodnúť, teraz už bez výčitiek. Vieš vôbec akú má predstavu on?
A ešte ti poviem jednu vec. Ak má rád deti a nemáte doma úplné peklo nejaký zostatkový cit, minimálne zo sentimentality, v ňom je.
Kým nemáš poriadny príjem prečítaj si čo ti píše @sheldonc
Druhou reálnou možnosťou je to čo by urobila väčšina mužov v tvojej situácii. Totiž pozrela by sa do zoznamu svojich kamarátok, aktualizovala a vyškrtla tie vo vzťahu a opýtala by sa č 1,2,3 .... nemáš záujem? - až kým by neuspela.
Je mi ťa ľúto a chápem ťa, ale je čas prestať byť ublížená a snívať a začať riešiť hovná do ktorých si padla. A aj keď určite hlavný vinník je on stavil by som sa že nejaký podiel na tom máš.

@sissy27 pokiaľ sú peniaze žiadne opravy problém nie sú. Pokiaľ ale peniaze nie sú ... a dnes to teda stojí čím ďalej tým viac.

sissy27
13. aug 2015

@oldman50plus zase s tými opravami, či už v domácnosti alebo auta, to také strašné nie je...s priemerným platom a výživným na deti nie je problém to pokryť... a ver mi, veľmi dobre viem, čo je to existovať bez chlapa 🙂

oldman50plus
13. aug 2015

@sissy27 Ona nemá žiadny plat.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli