Ako zvládate odlúčenie od partnera, ak je mesiace v práci?

ivina161
19. jún 2013

Tak ako baby? Moj priatel ide teraz prec na 3 mesiace a ja neviem ako to vydrzime.

sissy27
19. jún 2013

@ivina161 ako pozerám tvoj status, tak tvoj priateľ má aj iný život ako teba,ber si z neho príklad, nerob z neho stred svojho vesmíru a života... ty si nemala žiadny život predtým, ako si ho stretla? nemáš kamarátky, kamarátov, koníčky, záľuby, prácu, záujmy? nevieš si spraviť program bez neho? veď existujú telefóny, skype, tri mesiace nie sú koniec sveta, fyzično si vynahradíte po jeho návrate 😉

ivina161
autor
19. jún 2013

Ale jasne ze mam, co sa tyk toho statusu tak to isli s kamosmi na 3 dni..aa ja som mala prave menzes tak vies hormony spravili svoje 🙂
viem, ze by so to nemala brat tak tragicky, ale kamoskin manzel isiel na 3 mesiace do USA a ti poviem, obaja boli z toho pekne nanervy.....preto sa bojim...videla som co to robilo s nimi.

@sissy27

sendy27
19. jún 2013

začiatok bude tažši ale neskor si zvykneš a pred jeho prichodom budeš počitat dni aj deti sa trocha zmenia lebo si viac dovolia ked ocino neje doma ale zvladnes to 🙂

sissy27
19. jún 2013

@ivina161 tak ale keď ideš do toho s tým, že je to pre teba tragédia, lebo u susedov to tak bolo, tak jasné, že to tak aj bude... myslíš dopredu negatívne, tak to ani inak nemôže dopadnúť... asi nie ste spolu dlho, že? 😉 ber to z tej lepšej stránky, budeš mať menej prania, žehlenia, varenia, nemusíš sa ponáhľať domov a podobne...

ivina161
autor
19. jún 2013

@sendy27
@sissy27 sme spolu 3 roky.deticky nemame ale tak mate pravdu, bude to sakra tazke, ale ked sa inak neda.budem sa venovat praci, ale poznam sa....trosku si poplacem,ale to je asi normalne.....obdivujem vsetky maminy, ktore tak ziju cely zivot...

sendy27
19. jún 2013

@ivina161 cely život sa neda takto vydržat je to na psychyku aj pre nho mozno pojde raz a povie ze uz nejde viac je to aj skuska vztahu drzim prsty 😉

ivina161
autor
19. jún 2013

@sendy27 Vdaka sendy, si velmi mila 🙂 aj tvoj manzel tak pracuje?

sendy27
19. jún 2013

@ivina161 moj pracoval preč ked boli deti male teraz uz by ani nesiel preč vravel ze je to na psychyku teraz pracuje doma je to lepsie hoci finanne nie velmi ale kvoli detom je to lepšie ked odide preč tvoj vela veci si uvedomi.. bude si ta viac vazit lebo tam bude sam aspon u nas tak to fungovalo 🙂

chmurkaxy
19. jún 2013

@ivina161 Ivi, neboj, my tak fungujeme dlhodobo, tiez chodieva na 3-mesacne sluzobky, teraz mame navyse 2-mesacneho maleho a da sa to zvladat...

ivina161
autor
19. jún 2013

@sendy27 To verim, pamatam si ako tak pracoval moj otec a dodnes hovori ze nidy viac......
Uz nech je to za nami

ivina161
autor
19. jún 2013

@chmurkaxy neodsudzili ste sa navzajom...alebo neboli nejake nezhody??? Pytam sa ako puk, ja viem...ale toto je pre mna nezname

sendy27
19. jún 2013

@ivina161 myslim že sa neodcudzis ked sa milujete prave naopak posili to vas neboj sa ydrite to dnes je aj skype mozte si volat aj vidiet 🙂

sammy91
19. jún 2013

@ivina161 Nemusis sa bat, my takto tiez fungujeme uz vyse roka..Priatel je 2 mesiace na sluzobke a 2-3 tyzdne doma. Vsetko sa da vydrzat. Ver mi, ze potom si budete velmi vzacni. Drzim palce 🙂

6mia6
19. jún 2013

Ahoj, môj manžel chodí často preč. Sme spolu už 10 rokov, 5 manželia, 2 deti, chlapcov. Staviame dom všetko som vybehala ja postavil on 🙂 Hovori sa že človek si zvykne aj na smrť. My sme sa tak naučili žiť a vyhovuje nám to. Šú dni ked to chcem zabaliť no dá sa to prežiť. Neviem si predstaviť že by tu bol kazdy deň unavený a sedel tu nepritomny. Je v praci napr mesiac A 10 dni doma kedy sme spolu od rána do večera nonstop, a venuje sa len nám, zatiaľ som na materskej. Teraz je preč od nedele neviem dokedy a vypadla mi slza ked odchádzal, aj ked je to tak dlho a tak často.

sofiadurovic
19. jún 2013

Tat ako pise chmurkaxy my sme tiez bez ocina chodi za pracou na dva mesiace prvy krat isiel ked mala dcerka len tri mesiace bolo to tazke sle zvykla som si a to som od malej nemohla ani na krok psychoza a sme tu neboj ubehne ti to ako boda a za par dni ho mas voda 🙂 pride cas kedy si na to spomenies a mozno si budes zelart aby isiel niekam na par dni 🙂

sissy27
19. jún 2013

@ivina161 pozri, bude to skúška pre váš vzťah, buď to ustojíte alebo nie... ale každopádne deti nemáte, o to ľahšie pre teba, v tom zmysle, že fakt nie si nútená byť zavretá doma alebo max na ihrisku, koniec koncov, čo ti bráni zobrať si v lete týždeň dovolenky a vyraziť za ním? 😉 preboha, si mladá slobodná bezdetná žena, máš kopec možností ako tráviť voľný čas, netvrdím, že máš naháňať chlapov alebo sa opíjať do nemoty každý víkend, ale teda ozaj netreba spraviť 100hod nadčasov za mesiac a večer sedieť v kúte a plakať... 😉

angua27
20. jún 2013

@ivina161, hlavu hore, podľa mňa to zvládnete. moji rodičia takto žijú celý život. otec je lodník a odkedy si pamätám, tak bol dlhé týždne preč a potom zase doma. manželstvo mojich rodičov je jedno z najšťastnejších a naj harmonickejších manželstiev v mojom okolí. moji rodičia sa už tešia na dôchodok, že konečne budú spolu a užívať si jeden druhého. ale keď som sa s nimi o tom rozprávala, obaja priznali, že by ten život nemenili. jasné, otcovi je spätne ľúto, že niektoré veci v našich životoch zmeškal, ale všetko sa dá prežiť, zvládnuť. 😉

emilia25
20. jún 2013

no mne tiez vcera manzel odisiel do prahy a pride az 15.jula a mame 3 male deticky a 4 cakame tak aj preto mne osobne sa to tazsie znasa ale mam pri sebe babicku svokrusku najlepsiu zenu na svete ktora mi velmi ale velmi pomaha.mozno keby som bola na ne sama tak ho ani nepustim.ale zas si hovorim uz len par dni a budeme zase spolu.a je to len do konca roka a januar,februar,marec bude doma a uz aj pri prode bude.pri 3 babetku tiez bol prec a ten posledny mesiac este pocas kontrakcii sme spolu volali a telefonicky ma upokojoval.este ze su tie telefony.a ked som moc hotova a vyplacem sa mu do telefonu tak bud ma upokoji alebo pride na par dni domkov ako teraz v nedelu ale poviem ze mi to velmi velmi pomohlo hlavne co sa tyka deti bo sme vsetci hnackovali a teraz sme uz v poriadku a uz len par dni.tak sa to da zvladnut.

nivi
20. jún 2013

tri mesiace ubehnu rychlo a ak nejde daleko mozno ho mozes navstivit na nejaky predlzeny vikend 🙂
my tiez momentalne zijeme na dialku a uz ratam dni kedy sa uvidime, lebo jasne chyba mi 😉 aj ked sme dennodenne v kkontakte, tak to nieje to iste ako nazivo. ale aspon si to riadne uzijeme ked sme opat spolu

ivina161
autor
5. júl 2013

@sendy27
@chmurkaxy
@sammy91
@6mia6
@sofiadurovic
@sissy27
@angua27
@emilia25 jeeej tak to uz je coskoro doma .-)
@nivi
Jáj baby dakujem velmi pekne za povzbudenie. Ja momentalne ratam dni kolko este bude doma ☹ nikdy som to nezazila, mam o neho strach. Ale ako vas citam tak ma to velmi povzbudilo. Ste velmi zlate. Nie je to tragedia, ja viem, ale predsa.... no nic ine mi neostava, tak stale ked mi bude najhorsie tak si vas pridem este raz precitat a bude mi lepsie 🙂 a ked pride tak supho na bábatko 🙂)) dakujem vam este raz a prajem prijemny vecer .... 😉

emilia25
5. júl 2013

@ivina161 no uz len par dni veru ale to pride zas iba na 5dni co ujde strasnou rychlostou a zas az 15 augusta.takze tak to bude az do konca roka a potom bude uz domka cez zimu a babetko sme potratili tak sa mi to uz teraz lepsie znasa aj maly su zdravi takze uz si len hovorim uz je to len par dni.

ivina161
autor
5. júl 2013

@emilia25 To mi je luto Emka...
aspon ta deticky rozptyluju co?? 🙂) juj aj ja chcem uz svoje
Na vianoce budete spolu to je super...a potom zasa tak bude pracovat? ci to teraz len tak??

emilia25
5. júl 2013

@ivina161 no tak na tri mesiace zostane doma a potom to bude zas takto az do konca roka.opravuju stare mosty takze cez zimu sa tam nerobi a zacina sa az tak v marci.a v decembri uz zaciname pracovat aj na 4 babetku tak dufam ze to potom krasne dopadne a budeme mat to dievcatko.

ivina161
autor
5. júl 2013

@emilia25 tak to drzim prsty nech sa podari 🙂))

emilia25
5. júl 2013

@ivina161 no dakujem aj ja budem dufat ale ked sa do toho na plno pustime viem ze to bude super a o 9 mesiacikov pribudbe 4 a zaroven uz aj posledne babatko.

ivina161
autor
5. júl 2013

@emilia25 zelam vela stastia .-) my sice len prve ale dufam, ze tiez nam to pojde tak lahko

emilia25
5. júl 2013

@ivina161 dakujeme no u nas vsetky isli velmi lahko stacili raz a bolo to.a preto viem ze to bude aj teraz take.

natalia_2
6. júl 2013

@ivina161 ahoj,moj priatel robi v nemecku už od minuleho roka...poviem ti začiatky boli pre mna strašne,kolo dni som ja preplakala..pokial sme nemali dieta...bol 6 týždnov preč a doma týžden-dva...trvalo mi to pol roka pokial som si zvykla nato že nie sme spolu...trochu to mojim vztahom aj otriaslo..uvažovala som či to ma vyznam na dialku...ale zvykla som si ..až tak že ked prišiel domov boli sme si sice vzacní ale už som ho brala skoro ako cudzieho 😖 a medzitym som sa venovala podnikaniu ,chodila som plavat ,venovala sa sama sebe..až kym som neotehotnela...teraz je to ine lebo zaraba peniaze aj pre nas ..tak ine mi neostava ako čakat a tešit sa kym zas pride..mame 4 mesačne babo...lebo už som na neho finančne odkazana... 😒

ivina161
autor
6. júl 2013

@natalia_2 chapem....no ja si ani neviem predstavit ze by sme sa odcudzili....som zvedava co pride. a ak aj ano, tak snad si na seba opat zvykneme :-/ do riti aj s tym slovenskom....