Ako zvládnuť citové vydieranie (ex)priateľa?

ecoli
22. máj 2019

Ahojte... Idem si po radu k vám, skúseným, ktoré ste si tým prešli... Riešim momentálne situáciu, v ktorej naozaj potrebujem poradiť od niekoho, kto si tým prešiel.... Práve včera som sa odsťahovala od priateľa s dcérou. S priateľom sme žili 9rokov,dcéra ma 2 roky... On je ten typ chlapa, ktorý musí mať všetko pod kontrolou... Je dosť panovačný a despotický... Veľmi prchký a občas agresívny... Bála som sa toho odchodu... Vysťahovala som sa kým bol v práci, iba som nechala list ze odchadzam s malou k rodičom ... Očakávala som neskutočný cirkus, no namiesto toho prišlo čosi horšie- a to plač, hra na city, citové vydieranie... On to che zachrániť, napravit, vsetkeho sa vzdat,... A ja som ta ktora mu vzala dceru, ked nema ju, nema nic, nema dovod zit, nezmieri sa s tym ze ju uvidi obcas..... Viem ze ju miluje najviac na svete a viem ze si nevie predstavit prist do prazdneho bytu kazdy den po praci... Viem ze je to prenho tazke... Len asi chcem počuť od vas, ze ho to prejde... Ze mu na to nemam naleziet... Ze je to naozaj iba účelové vydieranie a prázdne sľuby... Ze ľudia sa nemenia... Nechcem mu ublížiť... Nelubim ho už , ale nie je mi lahostajny po 10rokoch vztahu... Trva to len dva dni ale som uplne hotova z tejto situacie... Citim obrovsky tlak... Nechcem znicit zivot jemu aj dcere... Neviem co mam robit..... Vsetci radia vydržať, ze mam byt vytrvala... Ale nevedia pochopiť ake je to ťažké...vazne neviem ci mam kaslat na seba a svoje stastie ,vrátiť sa k nemu a neznicit zivot jemu a mozno aj dcere.... Mate podobnu skúsenosť? Poraďte, ako ste to zvladli, Ako ste odpovedali na tieto reci... Ako dlho to trvalo... Pripadne ci ste to vzdali a neolutovali to potom... Dakujem

lilitela
27. máj 2019

@tigev Hovori sa to. Drzim palce