Aký máte postoj, keď platí za vás všetko priateľ?
Dievcata, ako to mate alebo mali ste podelene s partnerom ked ste spolu este len chodili? Platil vsetko vzdy priatel alebo na striedacku? Obidvaja zarabame, takze neni problem, aby som obcas zaplatila aj ja. Nechcem ho zaskocit a ani zahanbit ked z nicoho nic vytiahnem penazenku. Doteraz mi dovolil platit len raz aj to iba preto ze svoju penazenku zabudol doma. A mne je blbe ked furt ma platit iba on. Ako ste to mali, pripadne mate vy?
Tes sa, ze si natrafila na tento typ chlapa, ja sa nestiham cudovat, aky lakomi su dnesni mladi muzi. A to nielen pocas chodenia, ale aj neskor, zena na materskej, nezaraba a muz jej prideluje, kolko uzna za vhodne. Pre mna uplna katastrofa. Ja odporucam, nechaj ho v tomto mode, emancipovana mozes byt aj inac nez tym, ze budes na silu platit veceru. A chapem, ze chces aj Ty prispiet, kludne kup listky do kina, koncert, vikendovy pobyt niekde v horach v ramci svojich moznosti, uvar doma veceru.... On to velmi oceni, ty sa budes dobre citit a zaroven mu nechas ten pocit, ze si jeho dama, o ktoru sa ma starat aj finance. Ver mi, ze neskor za to budes vdacna, ze to tak berie 🙂.
máš priateľa, chodíš s ním, tak ho nechaj, aby chlapom aj naďalej zostal a prejavoval sa tak. Je prirodzené, že každý rozumný muž účet za oboch bez najmenšieho zaváhania zaplatí. Ak to tak praktikuje, je to jeho voľba, jeho rozpočet mu na to stačí, takže je to v poriadku.
@ajusa12 ahoj 🙂tak neviem ja si myslím že to je normálne predsa je muž 🙂 a tiež je normálne keby si ty niekedy zaplatila , v nasom vzťahu to je tak že ked niekam ideme tak platí on a niekedy ja a to sa o tom ani nebavime len vyberiem peniaze a dám 🙂 peniaze mame spoločne nieje to tak že ja mám ty nemáš . Takze neviem skús niekedy nič nepovedať a len tak sama od seba zaplatiť bez toho aby si mu to oznamovala 🙂
Každý to ma inak tak toto je len môj názor 🙂
Dúfam že sa Vám to už dajak vyrieši 🙂❤️
@ajusa12 kávičky, kino, večera ...to sú drobnosti, ktoré slušne vychovaný džentlmen "zatiahne". Vyššie sumy (dovolenka, víkendové pobyty, či spoločné bývanie) to už je o inom. Ak nie ste manželia, osobne by som si to skôr rozdelila. Ani nie tak kvôli emancipácii, ale z princípu. Prečo by ma mal vyživovať, ak je to len priateľ... Tiež sa treba mať na pozore. Niektorí chlapi si môžu na základe takýchto služieb ženu "privlastniť", mať prehnané očakávania, ktoré by mohli zasahovať do jej slobodného rozhodovania...
@ajusa12 no.mne by to.napriklad vadilo..nerada sa nechavam vydrziavat a nerada zostavam s pocitom ze som niekomu nieco dlzna..ja som vzdy bola za zo ,ze raz ty a raz ja..ono su totiz chlapci co to potom neskor vedia aj fajnovo vycitat a ponizovat tym ak sa nebodaj zomelie nejaka hadka za prkotiny..My mame aj s manzelom napr..spolocny ucet,poplatia sa vsetky poplatky a vsetko ostatne je v spolocnej rezii..o vsetkom diskutujeme..plat mame zhruba rovnaky ,manzel o trochu viac ale aj ked sme spolu len chodili pamatam ze bol taky ze chcel stale on platit..a ja som namietala,povedala som ze nie ze mi to vadi..Ale zasa poznam taky par kde chlap ma vela vela penazi a ma partnerku ktora robi predavacku kde urcite nezarobi majland a chalanisko je zvyknuty na luxusne dovolenky atd, tak vtedy ak ju chce niekde pozvat tak musi cvakat on nakolko ona na to peniaze nema logicky..takze ono aj zalezi ake pomery su medzi ucastnikmi 😎
Baby, to ze som ja, a hlavne moj manzel, stara skola, znamena ze som stara korcula? 😲 Takze takisto platil takmer vzdy muz, jedine na narodeniny a meniny som pozyvala ja a aj zaplatila. Raz si doma zabudol penazenku, hned volal domov bratovi (este z pevnej linky 😝), nech mu ju donesie, a kym prisiel zaplatila som, kedze mali zaverecnu. Hanbil sa ako pes a doteraz to spomina. Takisto som vyber prisposobila tomu, ze sme boli obaja mladi studenti bez zarobkovej cinnosti. Neskor pocas vysokej uz pracoval (ja az po skole) a platil aj vacsinu dovoleniek. Ked sme zacali spolu byvat peniaze sme mali spolocne a doteraz mame.
Mam kamaratku, ktora zacala s chlapom chodit ked uz obaja zarabali. On nepomerne viac. Dohodli sa na striedavom plateni a ona cela nestastna, ako mu ma naznacit ze ked uz plati aj ona, aspon pri nakupoch by mohol premyslat co dava do kosika... Alebo vyber podniku trosku korigovat- dost casto na neho vysiel hot-dog vonku a na nu dalsi den luxusna restika, ktoru vybral aby ju potesil 😂.
Myslim si, ze chlapi si chcu zenu jednoducho predchadzat a pokial to nie je nejaka vypocitava mrcha tak naozaj radi platia. Kedysi lovili mamutov, teraz sedia v robote za PC, zarobia evri a potom ich minu na vyvolenu.
@maminecka2 toto som aj ja mala s jedným priateľom, že keď sme chodili nakupovať, tak nepozeral na ceny a mňa išlo trafiť, ale tak ja som mu narovinu povedala, že treba pri nakupovaní aj rozmýšľať, najmä keď nezarábam milióny 🙂 a pochopil to 🙂
@maminecka2 toto by som povedala, že bola z jeho strany už vypoočítavosť. Veď ak ju chcel potešiť drahšou reštikou tak to mal "vybrať" vtedy, keď platil on.
Ja by som mu to rovno povedala.
@maminecka2 ja neviem, necítim sa ako stará korčula, ale čo tu čítam, že kockam príde ako vydržiavanie, keď chlap platí večere, kávičky, dovolenky... ja si teda nepamätám, že by moje kamošky, alebo ja niekedy riešili tieto veci, automaticky platil všetko chlap, okrem toho, keď sme sa dopredu dohodli a ani na také si moc nepamätám. Tuším len raz a to už nebol môj frajer, mi jeden povedal, že dnes platis ty a ja som v pohode zaplatila... ale asi závisí aj od okolností a štádia vzťahu.
@tilly Presne, ja som si tiez neprisla az taka stara, ale mozno som len malo emancipovana 😂.
Mne by osobne prislo cudne ak by som mala platit, ale zasa je pravda ze chodit sme spolu zacali pred vyse 20 r., 11 sme manzelia, tak asi sa veci menia. Este teraz s laskou spominame na cokoladovy pohar so slahackou z miestnej cukrarne za 8 kaciek 😉, a sedela som pri nom cely vecer, nejaky ten chochmes som mala, ked uz platil on.
A som rada ze to nemusim riesit 🙂.
@sashabb Ja mam skor pocit ze on to vobec neriesil, jemu neprislo ze ona na to asi nema, a jemne naznaky akosi nezachytil. Programator... 🤣
Nič nové @maminecka2 podľa mňa. Mnohým chlapom môžeme naznačovať a absolútne nič im nedôjde, mám jedného takého doma, že keď nepoviem na rovinu, tak sa nevie dovtípiť 😀

@ajusa12 veľký gentlment ! A necíti sa trápne! Môžem ho potešiť aj iným ako platením ☘️