Babka uprednostňuje len jedno vnúča. Čo robiť?

lillika
23. aug 2011

Maminy,poradte ☹ .moja mama uprednostnuje CITELNE mojho 7.rocneho synovca pred mojimi detmi,akoby boli cudzie.byvaju spolu,3km od nas a k nam pride,len ked maly chce,nie preto,ze by chcela vidiet moje deti.Ked pride,tak stale rozprava o tom,aky je sikovny...a ked poviem ja,napr.co sa mala naucila nove,jej odpoved je HM.Synovcovi kupi vsetko a mojim detom OBCAS donesie keksik.Mala si to vsetko este neuvedomuje,ale syn ano a velmi ho to trapi.Rozpravat sa s nou o tom NEDA,lebo vsetko,co povieme,je blbost ☹

viera27
23. aug 2011

@lillika no to bude jednoznacne tym ze byvaju spolu. Inak aj moja mamina uprednostnuje mojho syna pred sestrinou dcerou (ale nie az tak citelne). A tam je to zapricinene tym, ze od malicka k nej chodil na prazdniny a vybudovali si krasny vztah. Kym segra neda malu z ruky ani na chvilku a aj ked da, tak ma na papieriku milion instrukcii co a ako ma babicka robit.
Mozno skus aj ty nechat niekedy svojich u nej, nech sa navzajom otukaju a spoznaju lepsie. MOzno si vztah vypestuje. Teda pokial tak uz nerobis. Ak tak robis a nema to vplyv, tak sa to asi nezmeni ☹

lillika
autor
23. aug 2011

@viera27 no my byvame sami len 3 roky,predtym sme byvali s nou a bolo to este horsie. ☹ .a deti by som jej aj dala,ale ked ona ich tam nechce.ked tam prideme,tak este aj zazle pocasie moze moj Jakubko a ked hovori o Sarke,nepovie jej inak ako mala.

bambi2
23. aug 2011

@viera27 ja mam taku svokru, ona by dala druhej vnucke vsetko na svete a moju nezobere ani len na poondatu zmrzlinu... strasne setri ale nie na druhej vnucke... mne to je aj luto niekedy ale viem, ze ich nezmenim tak sa o to ani nepokusam... ja uz som si zvykla...
len ked pozrem na veci napr. na oblecko, ake dava tej druhej, nevyzera to, ze by to bolo z ringu... ale mojej malej vzdy donese ringove tricka... 😠 o tie nestojim, vsetko putuje aj tak vzdy do kosa. a teraz ma najviac dojalo, ked mi povedala, ze chcela malej kupit omalovavanku a nikde ziadnu nenasli. hlavne, ze je carefour a geant plny omalovavaniek a neviem coho vsetkeho... zaujimave.. nie??! 😉

tea333
23. aug 2011

baby, ja som toto zazivala cely zivot.mama mojho otca, teda babka ak by som ju tak vobec mohla nazvat, nam s btami ledva prisla na meno. byvala naozaj asi 200 m od mojej "dobrej uzasnej milujucej" babky, ale chodili sme tam vzdy len raz za rok.ako za trest.prist, pozdravit sa, potom povinna debata do akej triedy uz chodime.viac ich netrapilo.davali nam na vianoce darceky, ktore predtym kupil moj otec.jeden obed do roka, a domov.bez emocii.
Zato druhe vnucata, deti mojho uja, boli super, tym aj niekedy zavolala.
vzdy som si hovorila, ze oni su len taki odmerani.
potom som k nim uz odmietala chodit, bolo mi to trapne.raz som ich stretla na ulici ked som mala asi 14.musela som ich zastavit a vysvetlit im, ze som ich vnucka.oni by ma nespoznali.
odvtedy som ich nevidela.uz 10 rokov.
co tym chcem povedat- ak stari rodicia nemaju zaujem, netreba ich do toho tlacit.dieta, ked bude starsie, vyciti ten nezaujem a bude sa len trapit.radsej starych rodicov nevidiet,ako sa trapit ze ich nezaujimam.
ja mam nastastie druhu babku a dedka uzasnych, oni by sa pre nas rozdali..pre vsetkych 6 vnucat a jedneho maleho pravnucika 😵

lillika
autor
23. aug 2011

@bambi2 oblecko???Niekedy im kupi sestra,ale od mojej mamy?nikdy.minuly tyzden som jej hovorila,ze Jakubkovi musime kupit do skoly tenisky,papuce atd.a ona ze,malemu uz kupili vsetko,aj 2.znackove tenisky a ze ved nech kupim Jakubovi u cinanov,ze tam nas to nevyjde draho. 😠

lillika
autor
23. aug 2011

@tea333 lenze moja mama byva s mojou sestrou a sestra ma moje decka rada.a aj oni ju.

tea333
23. aug 2011

@lillika jasne. ale aj tak.tvoj syn to uz musi vnimat, a preto chodte so sestrou a deckami von, alebo k vam, ale ak tam budete casto chodit, bude to synovi postupom casu len horsie a horsie.viem o com hovorim.
hlavne syna na babku nijak neupriamujte.mozno skuste posilnit vztah s druhou babkou, alebo tetou, aby citil, ze je oblubeny.a mozno by som sa porozpravala so sestrou, aby tvojho synceka chvalila a cosi mu sem tam priniesla, aby sa citil milovany a vynimocny.mne vzdy toto sklamanie zahojila rodina a znami, ktori ma mali radi..

lillika
autor
23. aug 2011

@tea333 NO len ked on je uz velky a velmi vnimavy.a s bratrancom moc sa,lebo vdaka mojej mame si nerozumeju.A so svokrou si sidce rozumie,ale ta byva daleko.inak moja svokruska je ta naj...babina na svete 🙂

lillika
autor
23. aug 2011

@tea333 JEEJ a teraz pozeram,ze VSEEETKO naj...k 1.narodeninkam 😀 😀 😀 🤐 🤐 🤐

bambi2
23. aug 2011

@lillika ja mam cudnu este aj svagrinu... je mojej malej krsna... vies co jej dala ako darcek ku krstu?? chlapcenske triko z hmka, biele obycajne a tam napisala na jednu stranu stribornou fixkou EMMA a na druhu stranu srdiecka... nie mne ale aj ostatnym skoro oci vypadli, ze krstna mama... okrem mojho muza, ten si ju samozreme zastal... 😠 az o pol roka mi povedala, ze jej zalozila konto ale doteraz neviem kolko jej tam vlozila a ci vobec to konto aj zalozila. lebo doteraz som nic nevidela... a moj muz ide teraz za krsneho jej a dal by jej aj nevim co!!!! ma islo roztrhat, ked jej nakupil hracky, prachy jej chce dat a este aj a som jej mala ist fotit krst... tak som to odmietla, nech si zavola fotografa ked chce fotky... na mna nikto nemysli a koli nej sa mame vsetci roztrhat??? no kde sme... 😖

bambi2
23. aug 2011

@lillika viem, ze to neni iba o darcekoch ale tu clovek vidi kto pre koho vela znamena...

lillika
autor
23. aug 2011

@bambi2 tak to mas pravdu.mna na tom vsetkom najviac stve,ze moj Jakubko ju ma rad a vzdy,ked od nas odide,tak je smutny.on je totiz dost citlivy a vidi,ze babka zboznuje jeho bratranca a zastava sa ho aj ked nema dovod.

bambi2
23. aug 2011

@lillika moja tiez stale ospevuje pred malou tu druhu... a mne to leze uz na nervy... moja mala ma tiez rada svokru ale ta nejavi ziadny zaujem ju niekde zobrat alebo pohrat sa s nou... moja to este nechape... vcera som to aj muzovi splechla do oci, ze za ten tyzden co boli s nami vo fr ju nezobrala ani raz na zmrzku. a zase som ja ta zla, ze ona sa neopytala preto, ze nevie, ci by som jej ju dala co si zas vymyslim. za opytanie to nestoji.... hlavne, ze kazde rano chodila so svokrom na kavu a pre bagety... 😉 tak chapes to??
a inak, mala tu ma aj kolobezku a bicykel, stacilo to zobrat a ist trosku von. kde ona radsej fajci pred tv alebo cita knizku... a ked sa jej mala volaco pytala alebo hovorila jej nieco tak ani nepocuvala... kolko krat som pocula, ze na nu aj 5x a viac musela mala kricat aby ju pocula...

lillika
autor
23. aug 2011

@bambi2 HM,tak to poznam 😖.ja mam aspon muza v pohode,ale asi je to tym,ze ide o moju mamu,nie jeho.

bambi2
23. aug 2011

@lillika moze byt... a najhorsie je to, ze ja im poviem vsetko uprimne na rovinu... ich sa to samozrejme dotkne, lebo pravda boli a ja som ta zla, ze ako som si to dovolila im povedat... a najhorsie na tom je to, ze si to aj tak neuvedomia. oni to proste nevidia... nevidia svoje chyby a hladaju chybu na mne... 😖 len mna bohuzial uz asi nezlomi nic 😀

lillika
autor
23. aug 2011

@bambi2 nie sme naahodou rodina??? 😀 😀 😀 Mama je presne taka ista,ked sa jej snazim nieco povedat,tak to nieje pravda.a ja som svina a ona je chudinka ublizena 😠

bambi2
23. aug 2011

@lillika 😀 😀 😀 ja len nechapem ako to oni nemozu nevidiet!!!! lepsie povedane, oni to nechcu vidiet, mozno su si toho aj vedomi len si to nechcu pripustit... ved nikto nehlada chyby v sebe ale na druhych...
😒

lillika
autor
23. aug 2011

@bambi2 tak to je fakt.

lillika
autor
23. aug 2011

@bambi2 jaaj ale zabudla som ti povedat,ze kazdy ma chyby,len ja som bezchybna 😀 😀 😀 😀 😀 .ty nie??? 😉

lillika
autor
23. aug 2011

@bambi2 a zabudla som...mas nadhernu dcerku 🙂

maznacik007
23. aug 2011

a co keby ste skusili taku taktiku ze aby si aj babka vyskusala ake to je... a to enormne chvalit pred nou druhu babku otrcat co ona kupila malemu a nech maly stale rozprava ze ako druhu babku lubi a tak. a najma pred druhymi nielen pred nou.. nech sa trochu uvedomi babka

lillika
autor
23. aug 2011

@maznacik007 skusili sme,nepomohlo ☹

maznacik007
23. aug 2011

@lillika ani ked su tam iny ludia a hovorite to pred nimi....

no tak potom kaslat na to synovi to vysvetlit ze to nie je o nom ale ze babka ma chore srdiecko ked sa jej tam zmesti len tvoj synovec... a este by som mozno urobila to ze ked budu nejake sviatky tak druhej babke by som kupila hodnotnejsi dar a tejto babke len drobnost a tak to spravila aby sa to dozvedela aj babka..

inak pokial na nu nic nezabera tak potom neviem..... len mu to vysvetlovat a nenutit ho tam chodit a dat jasne najavo ze ty stojis za nim.. za synom... ak bude babka nieco hovorit tak sa ostro ohradit... v prvom rade musi syn citit ze ty za nim stojis...

katmi
23. aug 2011

@lillika u nas od malicka moja mama nejavila velmi zaujem o moju malu, takze my sme to vyriesili tak,ze sme tam prestali uplne chodit..mame aj ine babky,ku ktorym mala chodi strasne rada a ktore nerobia rozdiely medzi jednym alebo dalsim vnucatom.. drzim palce 🙂

katmi
23. aug 2011

@lillika aaa presne... maleho tam nenutit chodit len preto,ze ty to tak chces, resp. zeby si bola rada,keby sa so starkou stretaval... nieje to nanic dobre a len to stresuje dieta.. moze zacat mat pocit menejcennosti a podradenosti voci ostatnym detom v rodine...

katmi
23. aug 2011

@maznacik007 a to je naco dobre????? rivalita medzi babkami..ako fakt super napad.. ked chce,nech to tak robi,ale urcite nie pred jej synom 🙄

locko007
23. aug 2011

My máme niečo podobné, ale so svokrovcami. Bývajú od nás kúsok a svokra býva každý štvrtok doma. Lenže ona si radšej nechá prvé vnúča na celý deň u seba a po mojom synovi ani pes neštekne. Nemôžem povedať, občas prinesie zo svojho obchodu nejaké oblečenie zadarmo, častejšie si ale vypýta peniaze. A pár krát som zistila, že mi ho predala za cenu akoby to oblečenie bolo pre cudzieho a pritom je to pre jej vlastné vnúča. Nehovorím o tom, že mu obaja aj so svokrom hovoria Miško (podľa oblúbeného vnuka).
Ja neviem, mňa to nejako 2krát netrápi. My s manželom dáme svojmu synovi všetko čo potrebuje. Ale bojím sa, že keď bude veľký, tak to bude pociťovať.

lillika
autor
23. aug 2011

@katmi ved to ze ho nenutim,len on stale dufa,ze sa zmeni.a ked tam uz ideme,tak vsetci spolu,na chvilu a potom domkov.Nastastie svokra ho chvali az az,aj ucitelky v skole a dcerka ho zboznuje,tak verim,ze pocity menejcennosti nehrozia.ale dakujem,si zlata.

maznacik007
23. aug 2011

@katmi o akej rivalite psies.... ja pisem dat babke o ktorej sa pise pocitit realitu a to je to ako to popisala lilika vyssie...
a ano ja si myslim ze je dolezite si urobit poriadok aj pred synom on ma uz 10 rokov a chape to viac ako si myslime a pre neho je zivotne dolezite aby vedel ze to neni o nom... ze to nie kvoli nemu sa tak babka sprava ale ze chyba je v nej a tak sa spravat nema...

je to velmi dolezite... ja sama som si to zazila ako dieta a poviem ti nic moc pocit.... a dlho som sa tym trapila preco nas babka nema rada ked u nas moze zadarmo byvat /neprispievala ani na stravu/ ja som jej upratovala obskakovala ju a este aj zato sa mi dostalo bryzgania a opovrhnutia a stale to nebolo tak ako chcela... ale ked dosli raz za rok vnucence od uja co mu prepisala cely dom a on ju z neho vystrnadil tak tym dala vsetko /peniaze dary ..../ nam nevedela dat ani 5 korun na vianoce...

preto si stojim za tym ze treba najma tomu malemu dat na vedomie ze nie v nom je chyba...

katmi
23. aug 2011

@lillika vidim,ze Kubko je uz dost velky.. a pochopi, ak sa mu to posnazis vysvetlit..len v tomto pripade, by mu to mala vysvetlit babka.. co keby sa maly jej spytal na rovinu, ze preco ho "odstrkuje"??? myslim, ze od neho by ju to (mozno) skor zabolelo a skor by si uvedomila,co robi, ako od Teba, pripadne od Tvojho manzela... aj ked.. ak je taky isty "pripad", a este k tomu strateny,ako moja mamka, tak to je bezpredmetne,ci jej to hovorite vy dvaja alebo jej to povie tvoj syn.. 😠 😒
pripadne skuste tejto babke chvilu nechodit.. mozno sa spamata aj sama..