Bezcitný otec vyhnal môjho strýka zotavujúceho sa po chemoterapii

13. dec 2019

Dobry den, ani neviem ci si idem po radu alebo sa len vyrozpravat. Byvame s mojimi rodicmi. Jeden dom, dve bytove jednotky. Momentalne je u nas (u nasich dole) aj brat mojej maminy. Ma rakovinu, je po operacii, jedava len kase pretoze ma po chemoterapii spalene hrdlo a jazyk mu nesluzi. Proste ho mamina vzala k nam po operacii na zotavenie. Moji rodicia su doma uz na dochodku, ale mamina este pracuje par hodin tyzdenne. Otec uz odmieta pracovat, ani brigada nic. Zaujima ho len tipovanie a rybarcenie.
Brata mojej maminy sme ukecali aby ostal s nami aj na Vianoce, kupili sme mu aj darcek.
Lenze moj bezcitny a netoleratny otec prave dnes povedal ze ak bude u nas on na vianoce tak on odchadza prec. neviem presne dovody jeho nenavidenia, on vlastne nemusi nikoho z rodiny mojej maminy, vsetci mu vadia. Ako keby on bol bez viny.
Je mi strasne luto ako sa zachoval voci bratovi mojej maminy, neviem kde sa v nom berie tolko zleho (nie je to len tento pripad). Samozrejme ze ujo od nas odchadza, odisla by som aj ja na jeho mieste, keby sa ku mne takto niekto zachoval.
Svojho otca az sa to hanbim napisat nenavidim.

nelca0510
13. dec 2019

Tak chce mat na vianoce len pokojnu atmosferu ako bol zvyknuty po minule roky...nevadi mu tvoj stryko skrz toho,ze by sa neustale stazoval alebo podobne? Alebo ze odkedy je stryko u Vas doma,tak si ho nikto nevsima?

janinah
13. dec 2019

ujo má kam ísť? k tebe by s nemohol presunúť,že mamka by sa starala,ale bol by u vás? otca nerieš,nič s tým nenarobíš a bude len horšie ako bude starý mrzút starnúť a chorľavieť....

sandra1910
13. dec 2019

ja by som otcovi povedala ze nech teda ide ... ked mu vadi chory clovek..

autor
13. dec 2019

@nelca0510 moj otec je divny, je zatvoreny u seba v izbe kde online tipuje a pozera svoje tv. Vzdy to tak bolo. Ujo sa praveze nestazuje. Lezi u maminy v obyvacke na posteli, pozera TV a spapa co mu dame (je strasne vychudnuty). Ani nevieme ze tam je. Mojmu otcovi vadi ktokolvek k nam pride ale ze spravi toto choremu cloveku na Vianoce by som si nepomyslela :(

autor
13. dec 2019

@janinah jasne ze by mohol ist aj k nam hore, ale ostala by si ty na jeho mieste? Povedal ze ide domov

autor
13. dec 2019

@sandra1910 som v praci ale volala som s otcom kym mi nezlozil. Pytala som sa ho preco robi doma dusno, aky ma dovod. Povedal ze ked ujo bude u nas na Vianoce tak on pojde prec, na co som mu odpovedala ze ak to takto citi tak ja si nezelam aby bol (otec) s nami pri stedrovecernom stole

autor
13. dec 2019

Baby ja len nechapem ako moze byt jeden clovek taky zly. Toto naozaj nie je jediny pripad ako sa chova. Vedela by som mesacne pisat historky aky je bezcitny voci ostatnym, nikoho nepochvali na nikoho sa neusmeje, len kazdeho ohovara a hlada na vsetkom len to zle :( ja taka nie som, som usmievava (momentalne teda nie) kazdemu poradim, pomozem.....Hanbim sa za svojho otca

sandra1910
13. dec 2019

no ved dobre si urobila ja by som spravila to iste..komu niet rady..nech si kypi žlčou dakde inde..

acrobaleno
13. dec 2019

Čo je tvoj otec Scrooge či Grinch? Na Vianoce vyhodiť chorého brata svojej sestry? Nie sú Vianoce čas pokoja a rodiny? On sa iba vyhráža nikde by nešiel, veď nech je ofučený u seba v izbe. Ale píšeš, že sú to dve bytové jednoty. Nemôže strýko ostať u teba?

janinah
13. dec 2019

možno b ypotrebovakĺ dostať príučku morálnu,že pri tom stole nech si sedí sám...neverím,že k mamke a k vám sa správa ideálne,nech si tipuje či čo tam robí zavretý v tej svojej chyži aj na Božie narodenie,len preto b yste ho mali obskakovať,lebo je otec?no,neviem sa vyjadriť,môj otec je skvelý....a ujo býva daleko? že by ste šli v yk ujovi ,ved určit eho mamka nenenchá o hlade...

sandra1910
13. dec 2019

moja mama nechcela k nam zobrat starku (jej mamu) na stedry den chudatko sama zila v byte..za nejaku davnu krivdu z minulosti ze jej neprepisala akysi pozemok.a. mama jej to nevedela odpustit proste lebo peniaze a majetky su dolezitejsie..tak som jej povedala ze bud sa so starkou umieri a zoberie ju pekne k nam na vianoce alebo balim deti a muza a odchadzame aj my a viac k nej nepachnem...

autor
13. dec 2019

@acrobaleno ked on takyto nie je len pred Vianocami ale cely rok. Jasne ze by mohol, ale ujo chce ist domov, ja sa mu ani necudujem po tom co mu otec povedal. Ved mne je z toho do placu

acrobaleno
13. dec 2019

Tak choďte k ujovi na Vianoce a jeho nechajte doma.

autor
13. dec 2019

@janinah ujo byva od nas 100km. Je rozvedeny uz davno, byva sam. Jeho deti s nim nejako nerataju na Vianoce. Ja som uja volala uz po minule roky nech k nam pride na Vianoce ale vzdy odmietol. Teraz suhlasil. S maminou sme mu kupili darceky, aby si aj on nieco nasiel pod stromcekom.

autor
13. dec 2019

@acrobaleno je to daleko, byva v garsonke. nepomestili by sme tam ani by sme nenavarili :D ono idealne by bolo a naozaj sa mi to tazko pise keby otec (vzduchospinic) isiel svojej mame alebo k synovi (mojmu bratovi) a my ostali doma. Mam malu 4 rocnu dcerku, no cele zle

autor
13. dec 2019

Prepacte ze pisem anonymne ale za tuto situaciu v rodine sa hanbim ale potrebovala som sa vyrozpravat a mozno zistit ze sa nespravam k otcovi aj ja bezcitne ale pokazil nam vsetkym vianoce. Ujove to mozno su posledne Vianoce (placem)

acrobaleno
13. dec 2019

Tak povedz otcovi, že nech ide a ujovi dohovor. Veď on ho musí poznať najlepšie za tie roky, čo je s tvojou mamou? A tá na to čo? Aspoň vynadala tvojmu otcovi, že či nie je na hlavu?

autor
13. dec 2019

@acrobaleno jezis ta s a snim trapi uz roky. Ja som teraz v praci ale ked pridem domov idem rovno za otcom a poviem mu od srdca a ujovi by som chcela dohovorit nech ostane. Uvidim co bude vecer, netesim sa ale urcite to nenecham len tak. Mamine je do placu samozrejme ale ona je silna, na nejake vynadanie u neho nema zmysel, to je potom mamina hystericka a uz je zla ona

acrobaleno
13. dec 2019

No držím palce.

tykat
13. dec 2019

Urobte si vianoce s maminou u Vas, otec nech sedi v svojej izbe a kuka TV a tipuje. Mozno si ani nevsimne ze su vianoce...čo sa tyka maminho brata...je divne ze ho nechcu deti na vianoce, tiez maju asi stare krivdy niekde v sebe ked ich ani jeho choroba nedojala natolko aby ho zobrali k sebe.

autor
13. dec 2019

@tykat jeho dcera by si ho vzala, s nou je mamina denne v kontakte. Ma malu dcerku, su same takze sa aj potesila ze ujo je u nas. No dnes jej bude mamina volat ak jej uz nevolala ze ujo ide domov a na Vianoce u nas bohuzial nebude, lebo....

janinah
13. dec 2019

nech ujo ide domov po vianociach,dovtedy nech je u vás a na vianoce aj mamku pozvi,otec nech si čučí sám,možno mu niečo dôjde v tej zlostej hlave....

autor
13. dec 2019

@janinah ujo ide domov, volala som domov a je pevne rozhodnuty :( Stedry den sme mali byt vsetci spolu u nas hore ako kazde Vianoce ale tento rok pozvem len maminu. Otec nech je kde chce, pre mna uz skoncil. Ked mu mamina povedala ze su to mozno ujove posledne vianoce tak on jej odpovedal nech skape. Strasne. Toto normalny clovek nepovie. Ak existuje karma tak neviem ako dopadne moj otec ale velmi zle. Bohvie ci je psychicky ok. Jeho otec bol tiez na stare kolena cudak, nikto ho nemal rad

0kristina0
13. dec 2019

Ja sa ti ani necudujem ze sa za neho hanbis, ani kuska citu nema tvoj otec v sebe. Ako sa poznam, ja by som ho vytrestala tak, ze by som ho na stedry vecer nechala sameho. Ale este predtym by som mu vlepila jednu facku zato skapenie.

autor
13. dec 2019

@0kristina0 vies ze ta ruka ma dnes velmi svrbi ale stale si hovorim je to moj otec je to moj otec. Je mi z neho na vracanie. Ako sa poznam tak sa aj dovraciam lebo toto je uz moc aj na moj slaby zaludok. Doma nie je, vzal mamine auto a isiel prec, ale veci si nevzal ziadne. Psycho toto u nas a ze pokojne sviatky, pche

cacianka
13. dec 2019

Ujo niekomu z vás alebo svojej rodine ublížil ?asi nie a tak si nezasluzi aby bol v ťažkej chorobe sam a hlavne v takyto vianočný cas.
Viem ze je ťažké odvrhnut otca, ale kto z nich dvoch vam robí zo života peklo ?!

autor
13. dec 2019

@cacianka on uja odbvinuje z toho ze jeho rodina sa rozpadla kvoli tomu ze pil. Ano pil, to je pravda, ano rozviedli sa kvoli tomu, to je tiez pravda. Jeho byvala zena za nim teraz chodila aj do nemocnice, varila mu. Maju dobre vztahy. S detmi pravdupovediac neviem, nestikam sa s nimi, byvame daleko a nikdy sme spolu nejako nevyrastali. Otec uja odsudzuje ale bohuzial on nevie ze si z detstva pamatam hadku mojich rodicov o rozvode, lebo moju maminu podvadzal, a do oci mi vtedy povedal ze on na mna alimenty platit nebude. On si mysli ze si to nepamatam ale pamatam. Vtedy mu moja mamina odpustila, dodnes sa jej cudujem. Keby mu neodpusti tiez ma rozbitu rodinu, ako on vobec nepozera na seba. Len na druhych hlada to zle

darinkaninka
13. dec 2019

Ujove deti s ním nerátajú? On sa im vôbec nevenoval, nevychovaval ich? Kedy sa rozviedol? Nepoznám okolnosti, ale myslím, že jeho deti sa môžu hanbiť, nie neter.

cacianka
13. dec 2019

Ano mal ujo blbe obdobie, aj sa rozviedol, ale vztahy s ex dal do poriadku.ale tvoj otec nie.aj on zlyhal, podviedol a robi vam doteraz dusno, aj teba chcel odvrhnut a teraz co ? Ja by som mu to splechla do tvare, ze sa choval aj chova ako chrapun, vtedy pred rokmi, aj teraz a vlastne cely čas.
Ja by som asi doma zvolala bojovu poradu a všetkým povedala ake maju byt pravidla rodiny a vypichla by som najme to ze treba pomôcť tomu členovi ktory to potrebuje najviac. A komu sa pravidla dobrej rodiny nepáčia nech si stanovy svoje ale niekde inde, tu sa zije takto. Ano kazdy si môže povedat nazor, vsetky navrhy treba brat do uvahy a nakoniec aj kompromisy a urobit zaver.prijatelny pre vacsinu.
Vyjasnite si to cim skôr aby ste sa na sviatky vedeli zariadiť a aby najhoršie emócie splasli.
Drzim palce a sily toto ťažké riesit

cacianka
13. dec 2019

@0kristina0. Súhlasím okrem facky, neexistuje nikomu a duplom otcovi, nech je aky je