Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Bežne muži takto komunikujú?

Rodina
runnerka1
10. feb 2020

Milé žienky.
potrebujem sa vam zdôverit s mojim dlhoročnym problemom, nakoľko som na materskej dovolenke, nestretavam sa s ľudmi veľmi a nemam sa s kym porozpravat. navyse kamaratky nechcem zaťažovat mojimi problemamy. Len niekedy sa zamyslam nad sebou, či ja som ta "nenormalna", tak potrebujem vedieť vas nazor.
Ide o komunikaciu = nekomunikaciu s mojim možom, ktora ma už neskutočne ubíja. Moj muž je veľmi vyrečný, ale len medzi cudzimi ľudmi, doma len ked može rozpravat o nejakej jeho obľubenej teme (peniaze napr.) a može mať monolog. Komunikacia co sa tyka pocitov, bežneho života, zaujimavostí o znamych ľudoch, problemoch, radostiach, to je absolutne mimo neho. Akonahle začnem temu tykajúcu sa druhych ľudi, tak ohovaram. Akonahle spomeniem moje obavy z niecoho, tak mam prednasku, ze sa len obavam a strachujem a vsade vidim len choroby a ze ludia su zli. Odsudzuje ma aj za rozhovory, ktore vediem s mamou, sestrou. Napr. spomenieme ze znama je nezamestnana, a podla neho sme zas len ohovarali,nic ine nevieme cela rodina...
Nasa komunikacia sa obmedzila len na kratke spravy cez Wapp v style "co dnes, ake ma povinnosti". Doma je malo a ked aj je, vacsinou pozera len do mobilu, to som si uz zvykla.
Na co si vsak nedokažem zvyknut je, že požaduje odomna aby som mu na jeho otazky odpovedala sturucne Ano, Nie. Tak napr. vcera sa ma spytal, či beriem na nakup aj syna. Na co som mu odpovedala, že dnes nie, pretože nemam silu ani čas ho nahanať, aby sa obliekal. Zase prednaska že na toto sa ma nepytal aby som sa zase stažovala, chcel len jednoznačnu odpoved Ano, Nie. Ked mu poviem, že toto nie je normalne takto komunikovat, že ja nie som nejaky pocitac, kde odkliknes odpoved ano /nie. Naco mam zas prednasku že sa snazi predchadzat nedorozumeniam, nakolko ja neviem komunikovat jasne a mam mu zopakovat jeho dve otazky pocas cesty autom co mi dal, co som si samozrejme nepamatala /taku absurditu/ takze zase som bola zla, lebo neviem ludi pocuvat a vnimat.
Ked chce sex, tak si nahy lahne do postele alebo na gauc a caka. Ked to "akože" nepochopim, tak este urazeny ze aka som nechapava...
Pride mi ako z inej planety. Alebo je to bezne, že muži takto komunikuju? niekedy sa pristihnem, že mu nepoviem uz ani dolezite veci, nakolko som neni zvyknuta sa s nim rozpravat resp nemam naladu na jeho reakcie ktore su mi vzdy proti voli.
Je velmi veriaci clovek , stale chodi do kostola, pomaha ludom, cita biblicke texty, biblicke filmy pozera a taketo zakladne veci mu uplne unikaju.
Snazila som sa vela krat zachranit manzelstvo, nevsimat si to, byt ticho, neriesit, nekritizovat ale vzdy po urcitej dobe zase vybuchnem lebo jednoducho nedokazem takto ticho existovat a stale sa hadat a vytvarat tak detom antirodinne prostredie a zly priklad.
Stretli ste sa niekto s takymto spravanim? co si o tom myslite? da sa na to zvyknut? da sa vobec zit s takym clovekom?

petamada
10. feb 2020

a to vzdy bol taky aj pred manzelstvom?alebo sa zmenil..nie nie je to normalne, a ubijalo by ma to rovnako, a nevedela by som sa s tym ani zmierit, ani pochopit..

marseillefan
10. feb 2020

Ako muž ti môžem potvrdiť, že to nie je normálne.

lublu
10. feb 2020

Nie...katastrofa...

runnerka1
autor
10. feb 2020

@petamada tiez sa nad tym casto zamyslam, ci to tak bolo vzdy, ale asi nie, inak by som si ho nevzala. mam pocit ze sa to stupnuje, ze je toho viac a viac. bojim sa uz doma aj nieco povedat, ze zase vo mne vyvola svojou reakciou negativne emocie. mam depresie a mam pocit, ze toto bude pricina

deti95060810
10. feb 2020

keď chce sex tak si ľahne do postele nahí a čaká....😀
som zvedavá ako toto bude predvádzať keď decko vyrastie a uvidí ho tam s holým bimbom...😀😝

nevludna
10. feb 2020

@runnerka1 a keby si to skusila nanho s jeho stylom? Alebo mu povedat, ze vecne buzerovanie je pre teba bolestive. Mozno si to ani neuvedomuje

sissy27
10. feb 2020

@runnerka1 viem pochopiť, že na určité témy nemá čo povedať (na mňa keby niekto vytiahol kvantovú fyziku tak tiež ho pošlem niekam, že o tomto sa baviť nebudem).
Ale to, akým spôsobom s tebou komunikuje, akoby si bola nejaký menejcenný tvor, to normálne nie je. A už vôbec nie spôsob akým sa dožaduje sexu. To aj keby som bola neviem aká nadržaná, tak nech si tam leží, primitív.
Podľa mňa je tvoj muž manipulátor, ktorý ťa potrebuje dostať do štádia, že si neschopná nula a môžeš byť rada, že sa ťa ujal a robí ti láskavosť, keď ťa nechá mu posluhovať.
Ja osobne by som toto netrpela, vo vzťahu má byť človek šťastný a spokojný.

ruzasipova
10. feb 2020

@deti95060810 tiež ma to pobavilo. V takom prípade by som mu len povedala, že nech si dá cez seba aspoň deku, nech nestraší deti. 🙂

limetka69
10. feb 2020

Mala by si mu robit zrkadlo, ako on k tebe tak ty k nemu. Tiez mu povedz, ze si cakala ano / nie a zvysok ta nezaujima. Nezaujimal by ma, nestarala by som sa on ho, a srala nanho po kazdej stranke, nie je ta hoden, a psychicky ta tyra. Premyslala by som nad odchodom, je to psychopat

majkeel
10. feb 2020

Co sa tyka komunikacie, to s tym sexom nebudem komentovat. :D
Ty si ukecana, on skor introvert. Ty na neho vychrlis vela slov, on to nevie spracovat. To budete mat este tazke.
No da sa, ak chces. Na pokec si najdi kamosky, rodinu, s nim komunikuj jeho stylom (jazykom). Skor k veci, jasne, neutralne, ...
Vela muzov, co dokonca zien, opakovane staznosti a obkecavanie znamych moc nemusi. Mama ma sestru, ta jej zavola a hodinu opisuje, ze ma nove jedna suseda, druha, tretia, cela dedina, ludi, co ich ani nepozna. Mama jej uz ani nedviha mobil, ze jej uz tym lezie na nervy, zase iba zabije kopec casu kecanim o nicom.
Otazka je ci je problem iba vo vasej komunikacii, alebo je toto iba spicka ladovca a mate kopec inych problemov.

fatimuska
10. feb 2020

Je mierne nruseny6, ale nie je to ojedinelý pripad

majkeel
10. feb 2020

No a ze je velmi veriaci clovek, mi iba potvrdilo, ze vsetkeho vela skodi. :D Ked sa clovek prilis angazuje v dogme, chyba mu nieco (schopnosti, cas, energia) niekde inde.

runnerka1
autor
10. feb 2020

@nevludna to uz roky hovorim, dokolecka dokola. a zase ide na mna s tym, ze ja by som nebola spokojna ani so svatym jozefom a ze nicim samu seba tou nenavistou a zlom co je vo mne...

miskahryzka333
10. feb 2020

@runnerka1 neni to normalne mam to iste doma.Sme spolu dlho a nasa komunikacia po xy rokoch su deti ,domacnost a koniec.
Ja uz som si zvykla a nehovorim mu nic absolutne uz nie o pocitoch ,nikdy ho to nezaujmalo alebo vsetko obratil proti mne.Takze sa mu nezdvoverujem s nicim.
Ked on chce hovorit o svojich veciach tiez ma smolu lebo uz ho nepocuvam ani ja.Bohuzial to ma naucil on takze sa nema na co hnevat.
Byvame sice ako spoluvyvajuci ,nehadame sa vobec ,lebo sa mame v podstate na haku obidvaja.

viera
10. feb 2020

@runnerka1 Neda sa zit s takym clovekom a sorry ale poslala by som ho do riti...Ved on nema voice tube uctu...Jasne signaly dava ze si pre nero ako handra....

runnerka1
autor
10. feb 2020

@miskahryzka333 si ma tak utesila ze nie som sama. naozaj sa mi ulavilo. vdaka

dominica_mi
10. feb 2020

Je to smutné, ale normálne to ako on správa nie je. Neviem odkedy je taký to to viete len vy. Nie, manžel, ktorý si vás bral z lásky sa takto nespráva. Očividne mu "niečo" prekáža. Skúste sa chvíľu zamerať na seba, aj keď na materskej to je ťažké. Skúste ak môžete venovať sa svojim záujmom spolu s bábätkom. Hoc len ísť s malým do detského kútika, k známej na kávu si s maa to vtedy keď on bude doma. Nech je sám v byte či mu to bude vyhovovať. A skúste si všimnúť ako sa potom k vám bude správať.

luccija
10. feb 2020

@runnerka1 nie veď Ta ponižuje, aby ešte určoval ako mu budeš odpovedať??Nič čo spravíš nie je dobré ohovaras, stazujes sa....ten sex nekomentujem.Mas to ťažké toto nie je dobrý vzťah ani nebude.Musis sa vzoprieť a nenechat sa utlacat a komandovat.Tvoja neistota a depresie plynu z tohto vzťahu, že nie si pochopena.

sapetka
10. feb 2020

Chudinka. To veru nie je normalne ani zdaleka😏

sissy27
10. feb 2020

@runnerka1 uff a toto ti stačí, že nie si v tom sama, tak je ti lepšie a bude sa ti to teraz lepšie znášať? Ono vieš, podľa štatistík je každá 5. žena doma bitá, ale to neznamená, že to je v poriadku, práve naopak.
Načo ti je partner, keď sa s ním nemôžeš absolútne o ničom porozprávať, nezaujíma ho ako sa máš, čo si robila, máš len držať hubu a krok a to doslova? Veď takej prostitútke by aspoň zaplatil a povedal čo od nej chce, tebe ani len to...
Na to, aký je silno veriaci, tak nejak pozabudol na "miluj blížneho svojho ako seba samého"...

miskahryzka333
10. feb 2020

@runnerka1 ja si robim sama program vobec si ho nevsimam ani neprisposobujem ako keby ani nebol,ked sa nestara on o mna nestaram sa ani ja o neho.Navarim kedy chcem ja,upracem kedy chcem ja nerobim to co chce on.
A co si o mne mysli ma uz vobec netrapi pretoze by som mala sebavedomie uplne na dne.Mam ludi ktorym sa zdoverim ,nie jemu.
Do spolocnosti spolu nechodime ako par lebo som robila vsetko "zle " alebo ziarlil.

nikpa
10. feb 2020

@runnerka1 nie, nie je to normálne a keď som to čítala som rozmýšľala ci nemá volaku diagnózu alebo je ,,len,, totálne egoisticky ignorant. Prepáč ale takýto chlap si ani nezaslúži ženu. A so synom ako komunikuje?

miskahryzka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
runnerka1
autor
10. feb 2020

@nikpa mam tri deti. k synovi sa sprava podobne ako ku mne co mu tiez vycitam, ked syn prisiel z vyletu a letel rovno k tabletu tak som ho stopla, ze co to ma znamenat, nech mi ide pekne krasne porozpravat ako sa mal. naco ma zase stopol muz ze mam sa s tym zmierit ze muzi sa o takychto veciach nerozpravaju a ked budem na neho tlacit , este z neho spravim buzeranta

wena
10. feb 2020

No pravdupovediac, ja tvojho muža chápem. Ja keby som na môjho vybalila "zaujímavosti o známych ľuďoch", tak ma pošle kade ľahšie. Ja sama neznášam to typické ženské klabosenie o druhých, vkuse komentovanie života druhých žien, sťažovanie na všetko atď.

cormeum
10. feb 2020

@miskahryzka333 výraz psychopat je v tomto prípade prehnaný, skôr narcis

hrasocek12
10. feb 2020

@runnerka1 ako je veriaci a takto sa k tebe sprava? Nejaka ucta a porozumenie mu nieco hovori? A ze milovanie ma byt s laskou a nie ze si sadne a caka co bude? Nie je to normalne a ja by som sa otocila a odisla od neho prec, kebyze ma ani nepohladi ani neobjime ani nepobozka a nechce sa milovat s laskou 🤔 akoze nech navstivi lekara on lebo nie je v poriadku to ako sa k tebe chova 😣 mna manzel vzdy vypocuje a vypocujem aj ja jeho ved o tom to je aj ked niekedy neviem o com rozprava lebo je to z prace alebo o autach ale vzdy ho vypocujem 😊 a rozpravame sa aj spolu a vybehneme si vonku ☺️

nickpick
10. feb 2020

@runnerka1 “ Ked chce sex, tak si nahy lahne do postele alebo na gauc a caka. Ked to "akože" nepochopim, tak este urazeny ze aka som nechapava...”normalne by som ho obliala vedrom studenej vody za toto, ak je toto jeho predstava partnerskeho sexualneho zivota tak nech ide niekam kde mu to takto poskytnu a kde si za to zaplati samozrejme, co sa ostatneho tyka, vmimam to rovnako ako ty a tiez by ma taketo spravanie frustrovalo, pochybujem, ze by niekedy bol schopny pochopit co zle vlastne robi, no bud sa rozvedies, alebo si najdi niekoho kto s tebou bude schopny plnohodnotne komunikovat po vsetkych strankach...

aylinn
10. feb 2020

Drblo by ma🤔

miskahryzka333
10. feb 2020

@runnerka1 a nezmeni sa nikdy ale naozaj ze nikdy.Maju to v sebe zakorene vychovou .Bud ho budes brat taky aky je a budes to trpiet alebo sa rozvedies.Ale za napr.nikdy v zivote ma neuderil ani len sa nezahnal ani sa nehadame.Je to povaha.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre