Bežne muži takto komunikujú?

runnerka1
10. feb 2020

Milé žienky.
potrebujem sa vam zdôverit s mojim dlhoročnym problemom, nakoľko som na materskej dovolenke, nestretavam sa s ľudmi veľmi a nemam sa s kym porozpravat. navyse kamaratky nechcem zaťažovat mojimi problemamy. Len niekedy sa zamyslam nad sebou, či ja som ta "nenormalna", tak potrebujem vedieť vas nazor.
Ide o komunikaciu = nekomunikaciu s mojim možom, ktora ma už neskutočne ubíja. Moj muž je veľmi vyrečný, ale len medzi cudzimi ľudmi, doma len ked može rozpravat o nejakej jeho obľubenej teme (peniaze napr.) a može mať monolog. Komunikacia co sa tyka pocitov, bežneho života, zaujimavostí o znamych ľudoch, problemoch, radostiach, to je absolutne mimo neho. Akonahle začnem temu tykajúcu sa druhych ľudi, tak ohovaram. Akonahle spomeniem moje obavy z niecoho, tak mam prednasku, ze sa len obavam a strachujem a vsade vidim len choroby a ze ludia su zli. Odsudzuje ma aj za rozhovory, ktore vediem s mamou, sestrou. Napr. spomenieme ze znama je nezamestnana, a podla neho sme zas len ohovarali,nic ine nevieme cela rodina...
Nasa komunikacia sa obmedzila len na kratke spravy cez Wapp v style "co dnes, ake ma povinnosti". Doma je malo a ked aj je, vacsinou pozera len do mobilu, to som si uz zvykla.
Na co si vsak nedokažem zvyknut je, že požaduje odomna aby som mu na jeho otazky odpovedala sturucne Ano, Nie. Tak napr. vcera sa ma spytal, či beriem na nakup aj syna. Na co som mu odpovedala, že dnes nie, pretože nemam silu ani čas ho nahanať, aby sa obliekal. Zase prednaska že na toto sa ma nepytal aby som sa zase stažovala, chcel len jednoznačnu odpoved Ano, Nie. Ked mu poviem, že toto nie je normalne takto komunikovat, že ja nie som nejaky pocitac, kde odkliknes odpoved ano /nie. Naco mam zas prednasku že sa snazi predchadzat nedorozumeniam, nakolko ja neviem komunikovat jasne a mam mu zopakovat jeho dve otazky pocas cesty autom co mi dal, co som si samozrejme nepamatala /taku absurditu/ takze zase som bola zla, lebo neviem ludi pocuvat a vnimat.
Ked chce sex, tak si nahy lahne do postele alebo na gauc a caka. Ked to "akože" nepochopim, tak este urazeny ze aka som nechapava...
Pride mi ako z inej planety. Alebo je to bezne, že muži takto komunikuju? niekedy sa pristihnem, že mu nepoviem uz ani dolezite veci, nakolko som neni zvyknuta sa s nim rozpravat resp nemam naladu na jeho reakcie ktore su mi vzdy proti voli.
Je velmi veriaci clovek , stale chodi do kostola, pomaha ludom, cita biblicke texty, biblicke filmy pozera a taketo zakladne veci mu uplne unikaju.
Snazila som sa vela krat zachranit manzelstvo, nevsimat si to, byt ticho, neriesit, nekritizovat ale vzdy po urcitej dobe zase vybuchnem lebo jednoducho nedokazem takto ticho existovat a stale sa hadat a vytvarat tak detom antirodinne prostredie a zly priklad.
Stretli ste sa niekto s takymto spravanim? co si o tom myslite? da sa na to zvyknut? da sa vobec zit s takym clovekom?

nikpa
10. feb 2020

@runnerka1 to ako sa chová tvoj muž nie je ok a ci necháš aby toto iste vychoval aj z vašich detí je na tebe ale obdivujem ta lebo žiť s takýmto človekom musí byť smutné a unavujuce. Komunikácia je vo vzťahoch ci už partnerských alebo medzi rodičmi a deťmi dôležitá. Neviem co s takým človekom ale ja by som pri ňom nezostala keď sa nebude snažiť s tým niečo robiť. Je to ľahko napísať, viem, mate 3 deti ale takto žiť si určite nezasluzite.

runnerka1
autor
10. feb 2020

@miskahryzka333 no u nas bohuzial bol aj vyssi level. .. ale ospravedlnuje ho to ze naozaj vychova nula bodov a nezazil rodinu tak nevie. otec alkoholik, mamicka dlho pracovala a zomrela ked mal 15 :(. asi je poznaceny. samorast

h2
10. feb 2020

@runnerka1 Prečítala som si toto:
"ked syn prisiel z vyletu a letel rovno k tabletu tak som ho stopla, ze co to ma znamenat, nech mi ide pekne krasne porozpravat ako sa mal. naco ma zase stopol muz ze mam sa s tym zmierit ze muzi sa o takychto veciach nerozpravaju a ked budem na neho tlacit , este z neho spravim buzeranta",
a odpadla som.

karolinakr
10. feb 2020

@runnerka1 poslala by som ho za psychiatrom.A tym, ze je veriaci, je to o to trapnejsie, lebo v biblii je napisane, ze clovek ma svoju vieru najprv dokazovat doma, az potom vonku.A co je to za vychovu, ze ked sa syn k tebe sprava citlivo, mysli si, ze je buzerant? A pptom buduca nevesta bude pri nom trpiet, lebo mal šibnutého tatka?

runnerka1
autor
10. feb 2020

@h2 vitaj v mojom svete

vrabcek15
10. feb 2020

Nie nie je. Snáď môžes odpoveď podľa seba.. A nie, že iba ano a nie. Tiež sme kresťanský manželia, ale toto by som mu vytmavila.. To ako to je už moc.. Mu povedz, že v manželstve sa maju manželia zaujímať jeden o druhého (a dotoho sa ráta aj spoločná komunikácia)

catherine1989
10. feb 2020

Komunikácia je podľa mňa v každom vzťahu to najdôležitejšie, to úplne najpodstatnejšie - keď nefunguje komunikácia, môže byť chlap ten najlepší milenec, najlepší otec, najlepší kuchár a neviem čo ešte všetko, ale vzťah sa časom aj tak rozpadne. Aj ja som niekedy od syna ohučaná za celý deň, že potrebujem len 10min. kľudu, ale ak sa chce môj muž rozprávať, vypocujem ho, hoci mu nie vždy rozumiem, hlavne keď rozpráva o práci, ale premozem sa. A rovnako aj on mňa vypočuje, keď mu hovorím, čo sme celý deň robili, preferujem mu, o čom so telefonovala s mamou, resp. čo hovorila kamoška, keď sme s ňou boli vonku - a som si istá, že jeho to tiež moc nezaujíma, ale počúva. Mňa by strašne ubijala žiť v jednej domácnosti s osobou, ktorá odo mňa chce za celý deň počuť len určity počet slov a ideálne len odpovede ano/nie - veď to nemôže byť ani zdravé, nemoct vyjadriť svoje pocity, radosti a starosti. Je mi ťa ľúto, aj vašich detí, strašne zlý vzor im dáva. Tu podľa.mna pomôže len psychológ, ale či sa tvoj muž bude chcieť zveriť jemu, keď sa nechce ani tebe??? 🤷🤷🤷 Možno naozaj budeš nútená odísť od neho, pre tvoje vlastné dobro, aj dobro vašich detí

runnerka1
autor
10. feb 2020

@vrabcek15 ja som tiez veriaca i ked pravda je odkedy mam malu a dalsie dve starsie deti na vieru a veci tym spojene mi zostava menej casu. ale mam neskutocne vycitky z tych hadok, z toho ze i mna to robi horsim clovekom a bojim sa za to trestu z hora:(

runnerka1
autor
10. feb 2020

@catherine1989 vykecava s knazmi🙂

acrobaleno
10. feb 2020

"a ked budem na neho tlacit , este z neho spravim buzeranta" 😂 On je nejaký kkt alebo čo? Ženy, kde chodíte na takýchto kkt? Dajte tip, aby som sa vedela vyhnúť v okruhu 100 km.

777januska777
10. feb 2020

@runnerka1 ale prosím ťa akého trestu z hora? Šibe ti? Ja som tiež dosť veriaca a preto ti vravím. Žiadny trest z hora nikdy nebude. Boh netrestá, Boh je láska a milosrdenstvo.

miskahryzka333
10. feb 2020

@nikpa no oni by aj chceli nieco s tou komunikaciou urobit ale nevedia to.Ked raz niekto neni empaticky tak neni a to sa asi neda zmenit.Nezaujma ich nic ,len vlastne ja.Su to sebci ,ktory su zalozeny viac materialno a nie citovo.
Ako zver bez ziadneho sucitu.
Bihuazial je to vychovou a tym ze ta ako dieta za nic nemaju,nikto sa ti nevenuje ,nevypocuje a potom sa to prenasa do dospelosti.

runnerka1
autor
10. feb 2020

@acrobaleno kedysi to bolo to najlepsie co ma stretlo🙂

sissy27
10. feb 2020

@acrobaleno ja sa vždy tak pýtam v duchu "moja a to si dlho hľadala kým si našla, alebo to bolo prvé o čo si zakopla?" 😅

catherine1989
10. feb 2020

@runnerka1 ale veď kňaz toto predsa nemôže schvaľovať

acrobaleno
10. feb 2020

@runnerka1 Tak to si mala latku poriadne nízko. Ale vieš, toto nie je súťaž v libmo, že kto podlezie najnižšie. To, že s tebou jedná ako s handrou, to je tvoja vec, ale aby sa takto správal aj k deťom...🙄

sissy27
10. feb 2020

@runnerka1 a to najlepšie čo ťa kedy stretlo vtedy komunikovalo, nebol problém sa porozprávať na hocijakú tému, k sexu bola aj nejaká predohra alebo nejaké dvorenie alebo proste nejaký normálny impulz?
Alebo si mala nižšie nároky? Alebo sa fakt až tak veľmi zmenil?

runnerka1
autor
10. feb 2020

este aby som len neohovarala, musim vypichnut aj jeho pozitiva. financne zabezpeci velmi dobre rodinu. detom materialne nechyba nic. stredna dcera ma s nim velmi pekny vztah. sprava sa k nej milo a chapavo. nema problem s detmi niekam odcestovat, aj na tyzden. stale im vymysla program na vikend. vie mi vyjst v ustrety, ked si potrbujem nieco vybavit, ist si zabehat, postrazi... atd

miskahryzka333
10. feb 2020

@catherine1989 oni sa nepotrebuju takyto ludia zdoverovat pretoze nemaju city a nic ich netrapi co sa tyka vztahu.

runnerka1
autor
10. feb 2020

@sissy27 ja ti uz ani neviem. akosi sme ani problemy nemali o ktorych by sme sa bavili a ked uz nejaky bol, veru nepocuval ale nejak ma to az tak nebralo. nie som narocna, ani konfliktna, lenze toto uz je moc aj na mna, stupnuje sa to vekom a stale sa nabaluje nove a nove🙂

acrobaleno
10. feb 2020

@runnerka1 A? To je jeho povinnosť, je to ich otec. Ženy, ktoré sú s takýmito kkt sa idú posrať z vecí, ktoré by mali byť normálne.

miskahryzka333
10. feb 2020

@runnerka1 to je len ospravedlnenka ,nie nie je to normalne ,lebo nema k tebe uctu ako k zene.Postrazi deti,zarobi ,a detmi m vztah ale ta komunikacia je najmenej a najviac tomu ver.

h2
10. feb 2020

@runnerka1 Možno by si mohla skúsiť, keď bude zase po Tebe chcieť, aby si mu odpovedala stručne, povedať mu: "Zmier sa s tým, že ja som žena a my, ženy sa vyjadrujeme obšírnejšie, než vy, muži. Tak na mňa, prosím Ťa, prestaň tlačiť, lebo ešte zo mňa spravíš lesbu!" 😀

katkati
10. feb 2020

@runnerka1 Z toho čo píšeš,mi je tvoj muž veľmi nesympatický.

denisa0504
10. feb 2020

Ty nič zlé nerobíš. Nemáš sa prečo cítiť zle, to on je problém a on robí tie hriechy vo vašom vzťahu. Asi nie si taký typ , aby si s ním hovorila rovnakým štýlom, čo je škoda. Keď ťa začne poučovať čo máš a nemáš hovoriť, hneď by si ho stopla, že nikto sa ho na názor nepýtal a nežiadal ho o prednášku... Tie reči, že syna sa ani nemáš pýtať ako bolo? No to by som mu tiež povedala, že ty sa bavíš so synom a nie s ním, tak nech je ticho.. buď mu ukážeš, aké je to keď sa k nemu budeš správať rovnako ako on k tebe, alebo čo je najideálnejšie, opustíš ho. Ako veriaci človek to asi nebudeš veľmi chcieť urobiť, no on neniči život týmto len tebe, ale aj vašim deťom. Budú si myslieť, že takéto správanie je v poriadku ale to vôbec nie je. Navyše ťa uráža a má ťa len za handru čo sa postará o domácnosť, deti, sex a inak mu máš dať pokoj..

vrabcek15
10. feb 2020

@runnerka1 co ti šiši, prečo by ta mal Boh trestať?? pozri viera nie iba o tom, že sa budeš 3x do dňa modliť.. Tym, že sa staráš o deti, rodinu to sú skutky lásky a tie sa rátajú tiež ☺️ skôr to manželove správanie nieje veľmi kresťanské

janickacrazy
10. feb 2020

@runnerka1 ako prepáč, ale ten sex ma úplne odrovnal, to chceš povedať, že pri takomto postupe máš nanho chuť? preboha živého, toto si fakt neviem predstaviť, ja by som na tvojom mieste už dávno odišla, pokiaľ máš kam ísť, tak určite, nezaslúžiš si taký život a akým príkladom si pre vaše deti? chceš aby z nich vyrástlo niečo podobné?

karolinakr
10. feb 2020

@janickacrazy ty by si nechcela, aby ta manzel po praci cakal nahy na gauči?💕💕

janickacrazy
10. feb 2020

@karolinakr veru nie, hlavne ked máš doma 3 deti

h2
10. feb 2020

Ináč, k tomu sexu: On si ľahne holý na posteľ a čaká, že Ty urobíš čo???