Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Bezohľadná svokra mi egoizmom otravuje život

saerdna
25. jún 2012

Taka som vytocena, ze ani neviem, kde zacat. Zacnem tym, ze kazdy clovek ma u svojho dietata nejaky ten svoj citlivy bod. Pre mna je mojim strasne citlivym bodom strava mojho dietata. Este stale ho kojim, lebo verim, ze je to pre neho to najlepsie, davam mu jest iba biologicku stravu, dbam, aby zo stravy malo svoj prisun zivin. Tymto, ale tiez respektujem mamicky, ktore svojim detickam davaju aj normalnu stravu, ved to neznamena, ze ked je dieta na normalnej strave, je na tom nieco zle. Kazda mamicka robi to, co veri, ze je pre jej dieta to najlepsie a tak je to spravne a kazdy by mal rozhodnutie matky respektovat, bez ohladu na to, ci sa mu paci, alebo nie. Odkedy sa maly narodil, velmi som opatrna na jeho stravu. Rozhodla som sa ho kojit dlho a kazdy z rodiny vie, ze som velmi prisne proti vyprazanym jedlam, korenenym, solenym a vobec vsetkym, ktore by len zatazili oblicky mojho rocneho synceka. Kazdy z rodiny to vie a hlavne svokra, ktora, ked pride do nas, tak vidi, co davam malemu jest, a co nie. Tu ale zacina problem. Ked sme oslavovali narodeniny mojho maleho, tak samozrejme boli pozvani aj svokrovci. Pred tym, ako sme si sadli ku stolu, som nakrmila maleho, aby nebol hladny a nechala som ho hrat sa v svojej ohradke pri nas. Na to ho svokra zobrala na ruky, ze ved si ho chce len trosku popestovat. Ja ze dobre, ved nic sa nedeje. Maly sedel s nou pri stole a pozeram, ze on nieco prezuva. Tak sa pytam svokry, ze co prezuva maly? A ona na mna, ze vyprazany zemiak. Pozeram na nu, ci jej sibe, ved je dokonale informovana, ze si vyslovene neprajem, aby moje dieta krmila vyprazanym jedlom. Na to pozeram, ze ako ho vlastne krmi a ona s neumytymi rukami rozdrvila medzi prstami hranolku a vopchala mu prsty so zemiakom do ust, tak som sa okamzite na nu osopila, nech prestane. Na to mi odpovedala, ze aj ona takto krmila svoje deti a tu su a pokracovala dalej. Do toho uz zakrocil moj manzel a razne jej povedal nech prestane, tak az potom ho dala naspat do ohradky. No nic, myslela som si, ze to pochopila. Vysvetlili sme jej, ze si to nezelame, nech to uz nikdy viac nerobi...
Vcera sme isli zase na navstevu, lebo nas pozvala na obed. Ja som si sadla k malemu a svokra vedla. Ani by ma nenapadlo, ze potom vsetkom bude robit to iste. Ona si normalne na tanieri predomnou rozkrajala vyprazane maso na kusky a zacala to davat malemu pred mojimi ocami, aj ked dobre vie, ze sa mi to nepaci. Ked videla moj pohlad tak zacala, ze ved co ti zas je, ved mu davam len trosku a zacala mi provokativne kyvat masom pred ocami a smiat sa, ze to da jest malemu. Povedala som jej, nech prestane, lebo poznam svoje dieta, bude mat bolesti v traveni. Ona ma normalne nepocuvala a zacala ho krmit prstami tak, ze mu ich cele vopchala do ust. Razantne som jej povedala, nech prestane, lebo sa mi to nepaci.na to sa do mna pustila svagrina, ze ved aj oni take jedli a tu su. To uz som myslela, ze dostanem infarkt. ( Inac svagrina je tiez riadne tresnuta na hlavu, ona v nej tej inteligencie vela nema. ) So mnou az triaslo a cakala som, kedy uz konecne pojdeme domov. Tu ide o to, ze vedia, co sa mi nepaci a co si nezelam u svojho dietata, ale aj tak mi to robia a nerespektuju to.
A teraz to najhlavnejsie. Moj maly celu noc preplakal. Mal nafuknute brusko a bolesti. O 3.30 rano som mu masirovala brusko a on sa trosku vyprdkal, ale plakal dalej. Dneska rano o 5.00 spustil hrozny plac a na to zacal hnackovat, mal zelenu, riedku, zapachajucu stolicu a menila som mu plienky za 1 hodinu 3 krat, lebo sa z neho lialo. Myslela som, ze tu bezohladnu osobu (svokru) pojdem zabit. Tak ja sa kazdu sekundu dna staram o maleho, kojim ho rok, po nociach nespim, uz som nespala normalne ani nepamatam, len aby maly bol v pohode, nikdy nemal hnacky ani nic, a henta bezohladna osoba si pride bez hocijakeho respektu ku mne a vopcha paprce do stravy mojho dietata, a urobi mu zle. Normalne som mala chut ju nakopat. Len sa krotim pre mojho manzela, nechcem ho odtrhnut od rodiny, ale ked to pojde takto dalej, tak odmietnem sa s nimi stykat. Toto nerobia len pri strave, ale aj v beznom zivote, len sa nejdem rozpisovat. Proste ma nerespektuju a ked robia to, co vedia, ze sa mi nepaci, tak to beriem ako provokaciu. Manzel je na neutralnej pode. Nechce stratit ani mna ani rodinu, uz s nimi xxxx krat rozpraval, varoval ich, ale oni stale do mna skacu a robia mi napriek. Nechapem, preco su taki?

saerdna
autor
25. jún 2012

Tym som myslela, ze tym svojim spravanim neublizuju len mne, ale hlavne mojmu dietatu. ☹

anjelicek26
25. jún 2012

@saerdna - skus byt kludna. To bolenie bruska rozhodne nemal s trosky mäsa, nie spojeneho s hnackou. Skor nachytal nejaku virozu, co sa stane, ked je vela ludi pokope. Nezabijaj za to svokru, je to SVOKRA, nemozes od nej ocakavat, ze si necha skakat po hlave. Ano matka je matka, ale ty to uz chlp prehanas, dieta nema 2 mesiace, ale rok, ruky si ked krmim dieta tiez nedezinfikujem, o hranolkach a vyprazanom si myslim svoje - ale chytit takyto amok - veru amok - ked mojmu dietatu niekto kustik da, to teda nie. Ake prosim ta planujes s nou mat v buducnosti vztahy? Lebo toto je cesta absolutneho znepriatelenia. Vravis, ze ti stravovanie maleho akceptuje a malokedy do toho keca. Bud rada. Podla mna sa jej zda, ze to prehanas, tak mu provokativne dala nieco ine... to "naserka" ale cert to ber.

Ono bohuzial je to pravda, ak veris, ze tvoj maly mal reakciu na jedlo hned takuto, je to kvoli tomu,, ze to nepozna a v skolke sa mas na co tesit...

My sa tiez stravujeme zdravo, dbam si na to, ale ked sme u mojho tatina alebo u svokrovcov a naserviruju detom vlastnorucne spraveny slahackovy zakusok, tak detom dovolim. Kvoli jednemu razu sa nic nestane.

Pokial nebudes ustretovejsia, stratis jednu alebo druhu stranu... zivot je a bol o kompromisoch... a prijst o svokrovcov je mozno pre teba ulava - ale pre tvojho syna? Parada prijst o starych rodicov a vsetko s tym suvisiace kvoli maminmu presvedceniu, ktore mozno on ani nebude zdielat ..

inffinity
25. jún 2012

@saerdna prostě su taký 😒 ☹ já tomu taky nerozumím, ale já jednám trošku razantněji než ty já jim jen neříkám že nechejte toho, ale okamžitě jim beru malou z dosahu a jdu pryč popřípadě odjíždím..zlo nezlo když si nedají říct tak co..my bojujeme s čokoládou, malou čokoláda hodně zahleňuje a já ji vůbec nedávám, no oslavy a takové věci se nedají uhlídat a dopadneme pak fakt velmi příjemně, malá je zahleněná - první den smrká pak se dvě noci dusí jak ji to zhoustne a nedá se to smrkat další dva dny vykašlává a po týdnu je jakžtakž v pohodě . kdyby si to někdy zažili snad by se začali ovládat 😠 😠 😠 drž se!! Je jen třeba být trošku razantnější na ně 😉 a co se týká kojení já kojila malou 2roky a 2měsíce a to po 6ti měsících bylo stále " a ty ještě kojíš?" a kyselé ksichty k tomu nejmenovaných.. 😝

katecameron
25. jún 2012

tak v prvom rade ti poviem ze zasiahnut mal manzel a ked niemienia prestat tak tam nechodievaj jednoduche no smutne poznam to u nas boli obdobne problemy ale so starou materou mm ktora nikdy nic nerespektovala a ani nerespektuje iba ked jej muz povedal tak skrotla lenze on vacsinou nic nepovedal 😠

saerdna
autor
25. jún 2012

@anjelicek26 Moj maly ma este na skolku cas. Ma len jeden rok a vyprazane rozhodne este poznat nebude. Ja respektujem, ked si niekto nieco nezela a nerobim mu to. Tak ocakavam, ze druhi budu respektovat aj mna a moje rozhodnutia. A ano, maly mohol dostat aj vyrozu z jej neumytych ruk. Ja si ruky tiez nedenzifikujem, ale umyvam, este natolko si svojho maleho vazim. Ked bude mat 4 roky, nech sa paci, zakusok zje, ale ja ako matka viem, co si moj maly teraz moze dovolit a co nie. Svokrovci vychovavali svagrinej dceru a teraz ma chudinka dvojitu bradu, je hrozne tlsta. O chvilu ide na odtucnovaciu kuru. Ja nechcem, aby takto dopadol aj moj maly.
@katren
@katecameron Dakujem za podporu a idem aj do tej skupiny...

susanne5
25. jún 2012

@saendra ahoj je skvele ze si tak zodpovedna mamina, to ti uplne fandim. urcite by aj mna vytacalo taketo spravanie mojej svokry, hlavne ze manzel stoji pri tebe. ked mas pocit ze ta nerespektuje, tak to daj pocitit, stretavajte sa menej, nechodievajte k nim, nepozyvajte ich... ja viem ze je to stara mama ale tu ide o nejake pravidla a mam pocit ze co si nevydupes nebudes mat lebo mozno ta potom nebudu respektovat cely zivot...je to zlozite lebo starsich ludi je tazko zmenit ale zas netreba to vzdat. stara mam musi respektovat tvoju vychovu a stravovanie a nie ti robit napriek a pokial to nebude respektovat tak na to sama doplati ( nebude s vnukom alebo velmi malo).

stanislavao
25. jún 2012

@saerdna tak tu vam pomoze jedine to, ze sa na cas so svokrou prestanete stretavat a ani maleho tam nedate. nech sa zamysli. nech tam ide len vas manzel a vysvetli jej, ze co sa deje, z akeho dovodu tam nepojdete. ze dieta vam skoro skoncilo v nemocnici, lebo malo take bolesti a hnacky. ked dieta na to nieje zvyknute, tak je jasne, ze mu z toho bude zle. aj ked zje len trosku. po dalsie, ja nie som za bio stravu a davam svojim detom vsetko, ale rocnemu dietatu dat rezen, hranolky - tak to je sila na kazdeho. to tak male dieta v zivote nemoze stravit. a spinave prsty pchat do ust dietatu, alebo do jeho stravy je podla mna chore. svokra vam robi vyslovene napriek a vyziva sa v tom, ako sa vy hnevate. nedajte si to a preruste s nou vy i vase dieta kontakty na cas. a mozete si byt ista v tom, ze v zivote nebude respektovat vas sposob stravovania a aj ked bude dieta vacsie, bude do neho pchat vsetko to, co si nezelate, cize ani ho tam nebudete moct nechat bez dozoru. a vasu svagrinu tiez lutijem, lebo taky blby ludia su na polutovanie. prajem vela stastia a nedovolte viac ublizovat svojmu dietatu. a este jedna vec, keby som ja bola na vasom mieste, zdvihla by som sa, zobrala dieta a odisla. von, na ulicu, proste prec z toho domu, bytu.

anjelicek26
25. jún 2012

@saerdna - tvoje dieta s nimi nezije, tvoje dieta tam chodi na navstevu. Chce to aspon stipku slusnosti svokru cely cas neokrikovat ako male decko, co stale robi nieco zle. Predstav si samu seba v ulohe svokry, ktorej nevesta bude robit pravy opak toho, comu veris - dajme tomu bude krmit tvojho vnuka vyprazanym, mastnym a boh vie cim a teba ako svokru okrikne, ze teba do toho nic, nestaraj sa, ja som sef, matka, moja vec. Pripravis vnucikovi ovocie, das si vela roboty s tym a ona si vytiahne reznik a bude ho krmit tym. No ako sa budes citit? Je to priklad pritiahnuty za vlasy ale ona to vidi, ze jej vnukovi nic nedoprajes, striktne ides podla tabuliek a ona nic nesmie.. Je to aj JEJ vnuk, na to nezabudaj.

Ja vravim, vsetko je o kompromisoch a taketo posmyknutie stravovacie, ked sme niekde na navsteve moje deti nezabije ani nijak nezmeni fakt, ze sa stravuju zdravo. Uber trochu plyn. Ste dnes uz rodina a to je o uz spominanych kompromisoch a tolerancii

Kludne sa pridaj do tej skupiny a pritakavajte si, ake su svokry zle, hrozne a boh vie co, kym sa nedostanete do veku, kym budete svokry vy a zacnete to chapat ;)

stanislavao
25. jún 2012

@saerdna a to bolenie brucha a hnacky ano nemal mozno z toho jedla, ale z tych bacilov na rukach, ktore musel oblizovat. a v skolke vyprazane rezne a hranolky nie su. aspon u nas to v zivote detom nedali. vacsinou maju maso na prirodno, na savach im vela varia, alebo rozne privarky.

lujza123
25. jún 2012

@saerdna ach toto poznám ...trepem sa každý týžden na salaš kôli BIOjogurtu, mlieku a syru, zháňam jak blbá všetko domáce, a potom vidím moju akožesvokru ( malej babku) ako jej pchá hranolky zo stánku, tiež ma skoro porazilo..síce už bude mat tri roky takže je to iné ako pri ročnom ale aj tak..malej stačí poldňa u babky a týžden mi odmieta jesť jogurt osladený len napríklad banánom lebo babka jej musela napchať nejaký kupovaný puding ( a ako ju poznám isto ten najlacnejší sajrajt)
No ale čo s tým ja narobím? Ako babka je ináč úžastná, malá ju zbožnuje tak čo spravím? Nedovolím jej tam chodiť? Ja len dookola ako papagáj opakujem čo všetko jej nemá dávať ale typujem že akonáhle tam niesom tak do nej napchá všetko možné.
Starú nezmeníš, proste budeš musieť zakaždým číhať čo bude tvojmu malému pchať...vysvetlovať jej nič nevysvetlíš a ani to nemá význam lebo pre ňu budeš šialená ty nie ona. Ja byt tebou by som jej hned zavolala a povedala čo ona sposobila tým rezníkom

lentilka29
25. jún 2012

ja prisne dbam na hygienu,u nas sa ruky casto umyvaju,aj my aj malej umyvam casto a nezniesla by som aby niekto pchal malej do ust spinave ruky...ale zas,musis to vysvetlit kludne,rozvazne,nie na svokru vkuse hucat..ma svoj vek....a za druhe,tiez nerobim casto vyprazane,vacsinou dusene kuracie,rybky na masielku a pod....ale ak si da obcas par hranoliek,nic proti tomu nema.musi ochutnat vsetko...nie som eko,bio matka....mam iste zasady,ale odtial potial....neprehanaj to moc s tou bio stravou,aby ti z toho nepreplo potom...mozes narazit na problemy v skolke....neskor v skole....
sme ludia,mali by sme jest vsetko....mne staci ak ovocie umyjem,masko dobre pripravim..a sem tam ten hranolcek....a co?urcite z neho neumrieme....nebud taka striktna,tvoje dieta potrebuje papat vsetko...aj ja este kojim a mala ma 1,5 roka!!!!ale papa vsetko,vsetko v rozumnom mnozstve....a neni problem...

lenka.s
25. jún 2012

@saerdna suhlasim s anjelicek26, toto, co si popisla je uplne bezne chovanie babiciek, nie len svokier, mne podobne veci mala tendencie robit aj mama a rozhodne som ju zato nesla zabit, cim viac sa tym budes vytacat, tym viac sa oni budu vyzivat v tom, ze to robia ... ver mi, je to tak, ja som sa pri svokre naucila v istych fazach vypnut zvuk aj obraz a je to

a myslim, ze z kuska masa, alebo podla teba neumytych ruk, zelenu intenzivnu hnacku nemal, kedze tymi rukami jedla aj ona, mala by rovnake zazivacie tazkosti ... neuraz sa na mna, skor si myslim, ze problem so stolicou mohol mat z tvojej prehnanej nervozity, kedze este kojis ... takze hlavu hore, zatat zuby, a ked nechces, aby svokra maleho krmila, vyhybaj sa navstevam spojenym s jedlom, ziadne obedy, velke oslavy, nic, ked k vam pridu, ponukni len kavu a mineralku, ked idete tam, vyhybaj sa jedlu a mas po probleme 😉

no a este jedna vec, neviem, z coho ma problem s nadvahou tvoja neter, ale jedno viem urcite, nie vzdy su taketo problemy spojene so stravovanim, ja mam cely zivot problemy s nadvahou a so stravou to spolovne nic nema ... skus nabuduce vazit slova, nikdy nevies, kam tym mozes zasiahnut ...

saerdna
autor
25. jún 2012

@anjelicek26 Uz mi sem viac nepis, ty si z tych ludi, ktori ked maju pomoct, tak radsej dokopu cloveka. To teraz najmenej potrebujem.
@stanislavao Dakujem velmi pekne, presne ste pochopila o co ide. :( Uz nevladzem, stale som bola ticho, ale aj ja som len clovek a verim, ze aj ja mam pravo si vyjadrit, co sa mi nepaci. A ako pisete, ked to bude potrebne, tak sa zdvihnem a pojdem uz prec z toho domu, mam toho dost, zacinaju prekracovat svoj limit :(((

maminuska
25. jún 2012

@saerdna " už mi sem viac nepiš " si na verejnom fore , to si treba uvedomit.
To že ti napísala názor ktorý sa tebe nepáči nie je jej problém ale tvoj .

stanislavao
25. jún 2012

@saerdna viete isteze clovek si ma vazit svojich rodicov i rodicov manzela, lebo nam dali zivot a vychovali nas, ale vy ste samostatna rodina, samostatna jednotka, ktora ma svoje pravidla a okolie ich musi respektovat. a uvidite, ze ked razne zakrocite, tak svokra sa uvedomi a zacne to respektovat. lebo ak to len hovorite, ale ziaden postih, tak preco by to mala dodrziavat. je to ako s detmi. ked spravi nieco zle, musi niest nasledky. a toto nieje taka vec, co by mala ona pravdu a ze chce vam dobre. ona naozaj len vam robi napriek a este k tomu sa v tom aj vyziva - co je ocividne z vasho uvodneho prispevku.

lentilka29
25. jún 2012

@saerdna ale ved @anjelicek26 ti nic zle nenapisala....svokra zila v inych casoch,pomeroch,dobe...ine zvyky,vychova,tradicie....inak jedla,zila,bola vychovana..ber to tak..doba sa zmenila,ale ona sa nezmenila a k dietatu pristupuje ako kedysi k synovi,tvojmu muzovi....nech maly papa co chce,potrebuje,v mnozstve ake je na jeho vek vhodne...a neboj,bude ok....5 hranoliek nikoho nezabilo....

kukujka
25. jún 2012

@saerdna tak a teraz mi za moj nazor vsetci vynadajte som pripravena
podla mna to moc prehanas jeden vyprazany zemiak co mu dala rukou a taky cirkus robit s toho.boze
a stoho kuska masa tie problemy s travenim urcite nemal
ja niesom proti bio strave ale podla mna vsetko s mierou nie az fanaticky sa toho drat-poznam viac zien ktore brali strasny doraz na stravu ich deti potom isli do skolky a tam nezjedli nic.

saerdna
autor
25. jún 2012

@lenka.s Ano bola som vytocena, ale No vies, ja som sa tak strasne vytocila az rano, ked som videla jeho stolicu, lebo som ich pred tym varovala, a nepocuvali ma, takze maly pocas noci bol v pohode. Ja som so svojim muzom uz 7 rokov a videli sme, ako moju neter vychovavali. Dieta bolo schopne v priebehu 10 minut zjest 2 jogurty, jednu palacinku, 2 dzusy a zmrzlinu. Niekolkokrat denne, lebo ved oni su stari rodicia, tak nech si dieta da, ked chce. Moj manzel sa preto na nich stale hneval, lebo jej do skriniek davali cokolady a keksiky tak, aby si ich mohla sama vytiahnut vtedy, ked ma na nich chut, co bolo mimochodom cely den. Doktorka povedala, aby s tym prestali, ale jej odpovedali, ze ved ked jej chuti, nech je. Ja by som tiez nemala problem, keby mi ho len krmili, ale v pozadi je viac veci, ktore ma robia takto reagovat. Moje reakcie su uz vysledkom toho vsetkeho.

lentilka29
25. jún 2012

@kukujka ja s tebou mozem len a len SUHLASIT.

elmexina
25. jún 2012

@saerdna
podľa mna to prehánaš...žiješ v cudzine,si tam sama.oni sú tam doma.patrične ti to dávajú najavo.
to že malému úplne všetko zakazuješ,tiež nechápem,ved nemá mesiac,ale rok.
nevravím,že svokra ho má krmiť tým čo ty nechceš,ale prečo by mu nemohla ona,alebo aj ty dať ochutnať aj z iného ako z tvojich tabuliek?? tabuľkou nič nedosiahneš.ani ja nemám rada svokru,nie si sama,ver tomu
ale písať o zabíjaní,a podobne...no neviem...ved mu nijak neublížila...a hnačky z toho malého kúska isto nemal,je leto ,horúco,aj moja hnačkovala,a tam kde si ty,je duplom ešte horúcejšie,tropické horúčavy.leto je aj o tom,aj o kúpaní,ale aj o hnačkách,bolení bruška,nesadne jedlo a podobne

bettypo
25. jún 2012

ja si dovolím nesúhlasiť. Lebo toto nie je o piatich hranolkách ale o nerešpektovaní človeka, jeho názorov a provokovaní. Viete kam to až môže zájsť? Mojej mame robili to isté a vyvrcholilo to tým, že keď bola v práci dali mi milá babka aj s tetou ostrihať dlhé vlasy nakrátko.
Ako by sa Vám to páčilo?

saerdna
autor
25. jún 2012

@kukujka Tu nejde o jeden vyprazany zemiak. Tu ide o ich pristup. Niesom fanatik, ale uz ma omrzelo byt stale ticho a nechat kazdeho robit, co sa mu zachce, lebo aj on tak vychovaval svoje deti.

saerdna
autor
25. jún 2012

@bettypo Presne tak! Dakujem.

anjelicek26
25. jún 2012

@saerdna - ja si len dovolim napisat, ze keby o mne niekto na verejnom fore napise, ze toho vela nemam v hlave, ze ma chce zabit, ze mam spinave paprce a boh vie co este, tak pravdu uz tej osobe neotvorim dvere a poziadam, nech na navstevu vnuka vodi uz len syn a ty ostanes doma -|

bonaquaba
25. jún 2012

@saerdna suhlasim s anjelicek26, napisala to dobre a svokry netreba brat za zle ani sa na ne pozerat, ze chcu ublizit tvojmu dietatu, vychovali vlastne deti a maju ich radi tak isto ako mas ty rada svoje dietatko a teraz sa tesia z vnucatka a chcu si ho uzit, ale urcite ti nechce robit napriek, ale teraz ked uz ste si vemenili zopar vlastnych nazorov, tak uz asi nikdy nebudete ma skvely vztah, ale to neznamena, ze by ste sa nemali navstevovat, iba nebudete chodit na obedy ku nim a oni ku vam, kedze obidve mate inu predstavu o strave,
alebo ked budete na navsteve, tak maly bude jest co mu da svokra a ty nebudes hisacit, ze co mu to teda dava, vtedy sa svokra musi citit velmi neprijemne, ked jej zakazujes, aby mu to davaala jest, akokeby si pozvala nejakych priatelov na obed ku vam a oni by vobec nejedli, lebo miluju vyprazane jedla a ty by si im pripravila nejake maso na prirodno, bud rada, ze mas svokru, nik nie je dokonaly ani ty ani tvoja svokra, ale trosku ucty si zasluzi aj ona, predsa ma len nieco odzite akurat ma iny pohlad na stravu ako ty, ale zato este nemusis robit paniku, kedze si myslim, ze casom ta nebio strava caka aj tvooho drobca, kedze bude chodit do skolky a tam nedavaju jogurty ani ovocie, ktore by bolo extra bio, a tiez varena strava nie je zalozena na bio produktoch, ale na beznych chemikaliach, ktore dostat v obchode, iba ak by otvorili u vas nejaku BIO skolku 😀

lujza123
25. jún 2012

@saerdna este ma tak napadlo ze po dobrom vacsinou zajdes dalej...nabuduce ked tam pojdete tak sa jej opytaj ze co vari a ked to budu rezne s hranolkami tak ju milo poprosit ci by neurobila malickemu nekorenene masko na prirodno s varenym zemiackom...ved ked uz ma nasupane zemiaky tak ziadna robota navyse...dones mu tam decky priborik a daj jej ho s usmevom ze to som mu sem kupila aby nemusel jest s ruk a zakazdym porozpravaj niekolko pribehov typu " noo v nasej rodine mame vsetci slabe zaludky, nemozeme mastne, chudak malicky to ma asi po mne, minule som mu cosi opiekla na masle a celuu noc mu bolo taaaak zle"

kaja73
25. jún 2012

@saerdna inak neviem co cakas od diskusie 😲
dako mi to nezapina-chces aby sme ta pochavlili ako syna zdravo stravujes a polutovali ta aku mas blbu svokru?

Ja sa tiez snazim, syna zdravo stravovat,myslim, ze patrim do tej skupiny,ktora kupuje aj bio veci,netlacim do syna tucne jedla......,maly mal ekzem takze bol rok na totalne prisnej diete-taze viem co to obnasa. 😉
Ale odtial potial,ani vo faze synovej prisnej diety som svokru neprizabila ani neprerusila styk,ked malemu dala knedlu s obsahom mlieka a to maly nesmel vobec jest 😠 povedala som si sice svoje,ale neriesila to dako prehnane a uz vobec nie na MK 😕
Ja dokonca so svokrou byvam pod jednou strechou a da sa to vsetko riesit,ked mam trochu respektu aj voci nej-ved je to mamina mojho muza a ja raz tiez bude svokra len neviest-mam totiž len synov-takze sa snazim pozerat sa na to aj tymito ocami-mozno to skus aj ty-za par rokov to tu budes mat ako bumerag 😝 nevies aku nevestu dostanes.
A za svojim si stoj-ak v tom ozaj vidis taky obrovsky vyznam-,len to nerob nasilne a so stratou nervov-da sa to aj inak-tvoj maly nema dietu a jedna hranolka ho v roku nezbije a na pieskovisku ti toho este da do ust 😝 -alebo mu ani pieskovisko a ihriska nedoprajes,aby nic nelizol?-mojmu som stale nieco dolovala z ust,ked nic ina tak aspon spinave ruky od piesku a kamienkov-aj to patri k detstvu.

jespera
25. jún 2012

@saerdna no mas to tazke a budes to mat tazke, svokra nikdy tvoje zmyslanie nepochopi - s tym rataj, preto ked ste u nich maj stale oci na stopkach a maleho nespust z oci, inac bude jest hocico hocikedy hocijakym sposobom.... A cim bude starsi a samostatnejsi - tym to bude horsie.... Ja mam tiez taku podobnu svokru - moja dcerka ma 2,5 r. - a ked svokra je a pride k nej - ona nema problem so svojou vydlickou jej dat zo svojho taniera....!!!co si ani ja nedovolim, alebo vcera jej priniesla obrovsky velky pohar zmrzliny, alebo neumyte ceresne zo stromu, alebo cokolady a za tym hned cukriky, a za tym neviem co......no proste, ja ked som u nej, nespustim z malej oci - lebo jednoducho neverim...a to ako jej dava sto pusiniek za dve hodiny....to ani radsej nekomentujem....fuj...

tinki
25. jún 2012

@saerdna no myslím, že si ukázala, kde je tvoj problém..nemáš rada, ak má niekto opačný názor ako ty. Nemyslím si, žeby ti @anjelicek26 chcela ublížiť, alebo ťa "dokopať". Chcela ti len otvoriť oči..nie je všetko čierno-biele..
A nemôžeš ľuďom zakazovať vyjadrovať sa k téme. Lebo je to téma verejná a každý má právo vyjadriť svoj názor.
Myslím, že toto by si si mala uvedomiť, že v živote je viac ľudí, viac názorov a musíš sa naučiť ich rešpektovať .
Určite chceš pre svoje dieťatko len to najlepšie, ale príde mi to, že sa správaš ako troška rozmaznaná alebo panovačná...Neviem či taká si, ale z tvojich reakcií mi to tak príde..
Aj ťa chápem, moja svokra stále chcela moju staršiu dcéru kŕmiť pribináčikom už od pol roka..Stále sme sa kvôli tomu hádali a aj tak pri najbližšej príležitosti, keď s ňou bola sama hodinu, lebo som ju potrebovala tam nechať, tak jej ten pribináčik dala...
Je dobré, že myslíš na zdravie svojho dieťatka, ale so stravou je to ako s bacilami, netreba byť úzkoprsí, lebo čím skôr si dieťa začne zvykať, či už na baktérie, tak isto aj na inú stravu, akú mu dávaš ty, tým skôr, si jeho telo s tým poradí..
Jeden kúsok mäsa alebo hranolky mu neuškodí..Z toho, že raz za čas prídete na návštevu, obézny byť nemôže..
A ešte si myslím, že čím viac sa budeš zlostiť,tým viac si budú z teba uťahovať..TAk uber plyn a uvoľni sa.
Lebo aj manžela to po rokoch prestane baviť...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli