Biologický otec v rodnom liste

veva25
5. jan 2012

Ahojte zienky, pisem tu prvy krat, ale ja uz dalej nevladzem, potrebujem sa vyrozpravat, lebo sa asi zblaznim. Baby, ak mi mozete poradit , prosim poradte mi. Stalo sa nam s manzelom to, co sa stalo. Nevera, z manzelovej strany. Seba riesit nechcem, je to tazke, no manzel si uvedomil co spravil, vidim na nom, ze to lutuje a tak pomaly ideme dalej. Aj ked tazko ale vidim, ze nas vztah sa viac prehlbil sme viac uprimnejsi, a musim povedat, ze je to ine, ako ked sme boli manzelia. Mame spolu krasnu dcerku. Takze spolu nejako sa podporujeme. Lenze. Zrazu sa ozvala slecna, ktora porodila dieta. Testy DNA zistili, ze otec dietata bol moj manzel. Odpustila som mu, aj ked stale som na krizovatke, ci sa nemam dat na cestu samoty. Skor ma zaujima vec, slecna si naroku, aby bol moj manzel napisany na rodnom liste. Baby ako je to, ked manzel uznal svoje otcovstvo, bude platit vyzivne, musi byt teda zapisany v rodnom liste?Chce sa vzdat prav a povinnosti dietata, i ked s bolestou v srdci, ma to boli, to dieta za to nemoze. Preto by som sa chcela spytat, ci musi byt v rodnom liste, ked otcovstvo je potvrdene a ci musi dat svoje meno dietatu?
Dakujem kocky za nazor, ja viem ze je to tazke, no kedclovek lubi cely m svojim srdcom a dusou, vie odpustit aj nemozne, aj ked trpim, ale musim stat pri nom, pretoze vidim, ze ho to polozilo a slubila som mu pred bohom, ze s nim budem v dobrom aj v zlom. I ked viem, ze kazdemu sa vsetko raz vrati..

kvetinkaaa
5. jan 2012

veva neporadim ti bohuzial, necham to na skusenejsie ale chcem ti napisat ze si silná žena 😉 drz sa!

veva25
autor
5. jan 2012

dakujem kvetinka, ved najdolezitejsie je zdravie mojej drcery, ostatne si sposobujeme my ludia a uz sa to stalo, moje svedomie je ciste, musim sa usmievat na zivot a zivot sa bude usmievat na mna. Manzel ma lubi, to viem, robi vsetko preto, aby som viac neplakala, vidim ze ma este srdce, aj ked...verim, ze sa spolocne dame hlavu hore a pojdeme dalej...

titkovamiriam
5. jan 2012

ak je otcom dietata a matka na tom trva tak musi...ak by ona nechcela a neuda meno otca tak tvoj manzel nema voci nemu povinnosti-no z ludskeho hladika neviem,držím vam vsetkym palce v takejto spletenici vztahov.

zzzz128
5. jan 2012

@veva25 Ahoj,keď testy dokázali otcovstvo,musí byť v rodnom liste,teda ak ho už na súde priznal. A výživné samozrejme platiť musí,priezvisko nemusí mať dieťa jeho.A s tým vzdaním sa otcovstva...To by musela súhlasiť matka,alebo ak sa vydá a dieťa si osvojí jej manžel.

veva25
autor
5. jan 2012

dakujem kocky a zzzz128, ako to ze ona s tym nemusi suhladit, ze sa manzel vzda prava?ved to je jeho vec, tym padom, ak to spravne chapem, by nemal narok na ziadnu starostlivost nic, len to vyzivne, ak to uda na sude, tak sud mu musi vyhoviet, ci?

titkovamiriam
5. jan 2012

@veva25 sud haji vždy prava dietata,ak ona nebude suhlasit moze sa stat ze bude musiet manzel platiti vyzivne aj na nu ked bude na materskej plus vsetky vydavky na vybavicku,tehotenstvo,porod a podobne

lenka311
5. jan 2012

@veva25 O to aby sa vzdal práv a povinností v žiadnom prípade nemôže žiadať on, ale len matka dieťaťa ktorej bolo dieťa zverené do opatery - ten rodič, ktorý sa o dieťa stará...
Momentálne prebehne súd, určia mu výživné, plus pravdepodobne jej bude musieť zaplatiť výbavičku a bude mať nárok stretávať sa so svojím dieťaťom a takisto bude zapísaný v rodnom liste... toto si môže zmeniť len a len matka - dajme tomu že by sa vydala a jej manžel by si chcel dieťatko osvojiť a ak Tvoj manžel bude súhlasiť, tak až vtedy nebude mať žiadne povinnosti a ani práva....
Je mi Ťa ľúto, ale je mi ľúto aj tej dievčiny, ktorá s Tvojím mužom má dieťa... Viem čo to je byť na dieťa sama..

kokazm
6. jan 2012

Drž sa, prajem ti skutočne veľa síl. Ak by aj tvojho muža nenapísala teraz ako otca, tak to môže urobiť neskôr a výživné sa nepremlčuje. Možno by vás to dobehlo neskôr a naraz. Stalo sa a už sa neodstane. Si dobrá žena, keď dokážeš stáť pri mužovi stále.
.... ja idem tiež riešiť takýto prípad. Dcérin biootec - môj ex sa chce vzdať otcovstva. Keďže som znova už rok vydatá, súhlasím. Potrebný je súhlas môj, nie jeho. A som z toho nadšená aj ja, aj dcéra. Budú jej meniť RL.
A ešte jednu radu ti dám z vlastnej skúsenosti. Možno sa niektoré ženy oboria proti mne. Ale môjmu mužovi sa stal tento prípad. Keď sa rozvádzal, jeho žena bola tehotná. Samozrejme jej nakúpil výbavu cca 60 tis. korún aby malému nič nechýbalo. Ona kupovala, on platil. Všetko tam bolo, kočík, oblečko..... Ona si pýtala bloky na výbavičku kvôli záruke. Neskôr keď určoval súd výživné, ona sa preukázala tými blokmi, vraj si musela požičať od rodičov a ona to potrebuje vrátiť. Tak mu vymerali spätne zaplatiť na výživnom 60161 Sk. Nejde o tie peniaze, keby deti potrebovali, sama im dám. No toto bol podvod. Preto, ak čokoľvek kúpite tomu malému, odlož si ty bloky. Ak sa kupuje nadrámec výživného, súd to berie do úvahy. Tej žene treba pomôcť, možno ani ona za to nemôže a ťažko posúdiť jej situáciu. Ale ani ty sa nedaj zdierať.

veva25
autor
6. jan 2012

baby dakujem, je to pre mna velmi tazke obdobie, neviem mozno ma budete odsudzovat, ale ja to dieta nechcem v ziadnom pripade vidiet, nechcem aby moj manzel chodil za nim, chcem aby nam dali pokoj, Moj manzel mi tvrdi to iste, aj ked mam pochybnosti, predsa je to jeho dieta. Nikedy sa zblaznim z toho, mam chut s tym tresknut, odist a nechat ho tak sa trapit, inokedy si poviem, ze bude to dobre. Okrem toho ta slecna cakala ze sa moj muz som mnou rozvediet, ale nestalo sa tak a teraz robi napriek s tym ze sa nam vselijakym sposobom vyhraza, vyzivne ziada neuveritelne vysoke a nehovorim o vybave. Boze kocky myslite si, ze raz ro preboli? budem mat pokoj, ci mam odist, ja naozaj neviem, nechcem ani tej druhej ukazat ze som rezignovala, ved by sa z toho tesila , hrozne, aky su ludia kruti sama nenavist, podvod, naprieky... 😢

eaka
6. jan 2012

@veva25 Určite bude lepšie...

mia820
6. jan 2012

@veva25 presne ako moj pribeh spred dvoch rokov.......................a slecna si darmo ziada vysoke vyzivne aj nasa si ziadala a nakoniec jej padli sankyyyy,ked vymerali s prijmov................drzim palce,aj ked je to tazkeee..................

veva25
autor
6. jan 2012

eaka dakujem, nikto nevie o nasom probleme, som rada ze vas mam kocky 🙂 Ja verim, ze bude, ved sme toho prezili vela, len mam strach z buducnosti...

eaka
6. jan 2012

@veva25 Žiadať vysoké výživné a dostať vysoké výživné je rozdiel.. veď sa spýtaj v téme slobodným mamičiek, koľko dostávajú... sú to smiešne sumy...

veva25
autor
6. jan 2012

mia820 ved ja viem, ze sa jej to nepodari, to co si ona pyta, len tak tak, ze s manzelom mame peniazky, ale aj tak...snad je to uz za vami, boze zelam si, aby preslo aspon 5 rokov, nech to mame za sebou, kade chodim tam na to myslim...najhorsie je pre mna prijat fakt, ze manzel bude na RL, neviem taky hrozny pocit, ze ved moja mala ma ho tiez..

eaka
6. jan 2012

@veva25 Keď si sa zmierila s tým, že splodil dieťa s inou, nejaký kus papiera by už nemal predstavovať takú záťaž...

mirka285
6. jan 2012

fuha,tak ja mam nato iny nazor..tvoj manzel si urobi dieta a potom sa chce tvarit,ze neexistuje?nato mal mysliet skor,to ze podvadzal je jedna vec,ale aspon kondom mohol pouzit,ked nemal zaujem plodit deti...ked ho splodil,mal by sa k tomu postavit ako chlap a nie sa ho chciet zriect...to dieta za jeho nezodpovednost a konanie nemoze 😠

karinnka
6. jan 2012

Hoc ako sa na to pozriem je mi zle......Nechcem nikomu ublizit,ale ja by som NIKDY nemohla chciet muza,ktory nem zaujem o VLASTNE dieta a este ho v tom podporovala........Je dospely muz,tak musi znasat nasledky za sex.Ono sa to s tym asi nezije dobre,ale vlastna krv nie je voda,takze by bolo ubohe,kebyze sa s dietatom Tvoj partner nestretava.....Ako k tomu pride to dieta?
Samozrejme zdierat sa netreba dat,ale znasat nasledky je cestne.

mia820
6. jan 2012

@veva25 ja si uz stale poviem ze bude len a len lepsie a vsetko preto robime ...................viem co prezivaz poznam tvoje pocity ,je to neskutocna sila vydrzat ,a hlavne deti ma pri tom vsetkom drzia hore oni su moje vsetko................

veva25
autor
6. jan 2012

jasne ze ,ho neobhajujem, urobil to co urobil, je to jeho krv, chapem to, ale ja mam v sebe blok, ja jednoducho nemozem to dieta prijat a bravat ho na stiredavu starostlivost ako keby nic, ano babz priznam sa citim nenavist, neviem kde sa to vo mne berie, sama mam dieta, ved chuda za to nemoze, ale co mam robit?ako do pekla ten pocit vymazat:´?muz na mne vidi, ze to nechcem a robi len to, co poviem ja, i ked vidim ze mozno v kutiku duse ma zaujem o stratavanie, ale asi ho brzdim ja, nechce mi sposobovat vacsiu bolest, i ked vacsia sa neda, Karinnka, mozno si to nezazila ten pocit, ja som si vzdy hovorila, ze ak by sa mi toto stalo, tak vyhodim muza a nikdy neveru neodpustim a pozri co robim, Niekedy clovek kona tak, ako by necakal. Asi sa zo mna stala svina, ja si to priznavam to dieta za to nemoze ale do pekla ako to mam prehryzt a divat sa ako by sa moj muz hral s inym dietatom tak ako s nasim?ako to mam tolerovat?neviem,,,

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eaka
6. jan 2012

@veva25 Ja si myslím, že to ešte spracuješ, daj si čas, je to čerstvé... sama vieš, že čo robíš, nie je "správne", nebolo by odveci navštíviť aj psychologičku/lóga. môže Ti pomôcť tieto pocity lepšie spracovať... aj keď pár mesiacov na to asi ešte máš, maličké bábätko by Vám nedávali...ale ako sa k stretávaniu a prípadnej "striedavke" (ktorú si spomenula) stavia tá milenka (neviem, ako ju nazvať..) 🙂

veva25
autor
6. jan 2012

moja, to nemyslis vazne, ze ja by som platila vyzivne, co ja mam do pekla s tym, do certa boze co ma caka a to len preto ze lubim...

veva25
autor
6. jan 2012

eaka, vies ako sa stavia?najradsej by sa ho zbavila, pretoze ona je zvyknuta zit na vysokej nohe. Vyvolava ze nech si ho berieme, ze len place a ze ona ho nechce....

elise
6. jan 2012

inak môže aj toto dieťa neskôr po tvojom mužovi dediť je porávný dedič takže aj to treba dať doporiadku ak nechcete aby dedilo po mužovi spolu s vašimi deťmi

eaka
6. jan 2012

@veva25 hm...zaujímavé... a nechceš ho? ja by som si ho vzala... nehnevaj sa na mňa, tiež ma mladý podviedol a istý čas som sa "zabávala" takýmito myšlienkami... keď už oni dvaja sa správajú nezodpovedne, Vy dvaja by ste mohli tomu dieťatku pomôcť k lepšiemu životu, mamina na to očividne moc nie je... muž sa Ti síce snaží teraz vyhovieť, ale môže Ti to časom začať vyčítať.. chápe, že urobil obrovskúúúú chybu... ale je to jeho dieťa... s tým sa už nič narobiť nedá... a ešte ak má vedomosť o tom, že u nej tomu dieťaťu nebude dobre... cítiš, že by ho chcel aspoň vídať... to je ten správny a zodpovedný prístup k dieťaťu (Keď už ho nemal k Tebe a vášmu manželstvu)... ale už sa asi zamotávam...

elise
6. jan 2012

porávny=oprávnený

eaka
6. jan 2012

@elise Ako doporiadku? Aby nededilo?

mia820
6. jan 2012

@veva25 presne ako pises kto nezazil nech nesudi...................muz platil na vybavicku a potom vyratali vyzivne a samozrejme posudzovali prijem obidvoch stran...........a sudkyna zdoraznovala ze kolko prispeje manzel tolko zase aj matka dietata,cize nieje to len o otcovi dietata......................

elise
6. jan 2012

@eaka celkom dobrý nápad a matku zaviazať výživným alebo natvrdo adoptovať🙂

elise
6. jan 2012

@eaka môžu vydediť napísať záveť ....