Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Bola som týraná?

miskovamaminka
28. okt 2012

Začalo sa to pred 18 rokami. Zobrali sme sa ja som sa kôli nemu presťahovala ďaleko od rodiny. A problémy tie sú predsa v každej rodine, takisto boli aj u nás, či už to bola žiarlivosť z jeho a zo začiatku aj z mojej strany ,hádky kôli deťom atď. No priebeh týchto hádok bol dosť neštandardný. Môj vtedajší manžel ma valcoval slovami opakoval stále to isté dookola mal svoj názor tak isto ako každý z nás másvoj názor ale pokým to nebol aj môj názor tak ho opakoval opakoval opakoval keď som povedala to čo chcem ja ironicky opakoval moje slová zosmiešňoval ich so sťenšeným hlasom, akože rozpráva za mňa. Bolo to na psychiatriu. Nakoniec už som mu nevládala oponovať nakoľko dľžka týchto hádok bola 6 aj 8 hodín pričom ja už by som skončila po hodine. Tieto hádky boli väčšinou večer a v noci a tak keď už som bola unavená zatvorila som oči a len som si opakovala musíš to vydržať musíš to vydržať, keď už som od únavy zaspávala začal do mňa strkať zo slovami Haló pani nespime haló spíš? a začal mi otvárať oči keď videl že som unavená strkal do mňa tak dlho pokým som sa neprebrala. Hádky boli aj kôli sexu lebo som nestíhala. Na začiatku to chcel každý večer a keď hovorím každý tak každý.Keď som bola unavená a nechcela som povedala som mu že sme to mali včera že dnes nie.Zhasla som svetlo že idem spať to bolo ešte na začiatku manželstva keď som nevedela čo ma čaká.na potom zlostne vstal zasvietil svetlo a povedal Prosím ?to si nemyslela vážne to ako si to predstavuješ to ty mi len tak povieš že dnes nič nebude že ideme spať?to akože dnes nič nebude? No jasné teraz to budeme maťkaždý druhý deň potom každý tretí potom raz do týždňa raz do mesiaca A nakoniec len na vianoce nie?????? Bol strašne nahnevaný a ja som nechápala prečo.Najhoršie na tom bolo že to opakoval stále dookola a ozaj to dokázal vkuse tých 6-8 hodín a zasa keď som bola unavená tak do mňa strkal a otváral mi oči až pokým ma neprebral. Nikdy nepovedal že musíš ale urobil všetko preto aby som pochopila že je pre mňa lepšie byť ticho zatvoriť oči a tíško to pretrpieť. Medzi týmito amokmi sme bežne fungovali chodili sme na dovolenky občas na návštevy aj na aerobik a iné som chodila keď bol kľud bola som celkom spokojná no keď sa to začalo bolo to peklo a to bolo asi tak raz do mesiaca. Po čase sme sa dopracovali po dlhom trápení k tomu že to bolo každý druhý deň. V tridsiatke som začala mať zdravotné problémy s močovými cestami a začalo to byť bhoršie začal mi nadávať že sa kurvym že som kurva a bolo to len horšie bolo by to veľa písania. Pred 2 rokmi som si našla priateľa a po trojmesačnej známosti som povedala vtedajšiemu manželovi že sa chcem rozviesť. Najskôr sa zosypal že si niečo urobí že on si uvedomil aký na mňa bol zlý a že sa zmení že ho nemám opúšťať. V jeden večer zmizol neprišiel a keď som mu volala bol opitý a povedal mi že si niečo urobí. Nakoniec prišiel domou opitý a išiel spať. Ozaj som sa vtedy bála že si niečo urobí a tak som sa k nemu vrátila. No po čase sa začal mstiť.Nebudem rozpisovať je to na dlho. Vrátila som sa potajomky ku priateľovi ionak to nešlo lebo sa mi vtedajší m. vyhrážal že ma zastrelí aj deti.že docieli že prídem o robotu aj o strechu nad hlavou.No ďaľší rok bol katastrofa jeho hádky sa predľžili zo 66 hodín na noci aj dni. PSYCHO horor.Približne po roku som sa mu postavila a povedala som že sa dám rozviesť a už som neustúpila ďalšie 3 týždne to bolo hotové peklo a skončilo sa to na policii. O 2 týždne ma čaká súd a ja rozmýšlam ako to dopadne či na mna budú pozerať cez prsty za to že som si našla priateľa a že som ho tajila a či mi budú veriť čo bolo pred tým ako som si našla priateľa alebo si povedia že som si to vymyslela tak ako to povedal jeho právnik.Chcela som to skončiť bez policie ale nedalo sa to...

ingrid77
28. okt 2012

...bud silna ,musis to vydrzat, po tom co si zazila, horsie to uz hadam nebude, velmi drzim palce, IK ☹ ☹ ☹

renca3
28. okt 2012

urcite si bola tyrana a keby si si toho priatela nenasla, bola by si tyrana doteraz. neodisla by si.

daniela242
28. okt 2012

Vydrž to .Toto je resp. bolo týranie. Kľudne to tieš aj s políciou je to psychopat ☹ Držím palce aby to skončilo šťastne pre Teba

mamavera
28. okt 2012

mala si sa rozviesť pred pätnástimi rokmi, už vtedy bolo neskoro. Nájdi si aj ty dobrého právnika, aj keď si na neho požičiaš a ukáž mu konečne, že sa ho nebojíš

matkamirko
28. okt 2012

nikdy, nikdy sa uz k nemu nevracaj. Toto je typ zakomplexovaneho chudaka. Snaz sa ale situaciu riesit komunikaciou s nim, ale neustupuj.

palinkovamaminka
28. okt 2012

@miskovamaminka na sudoch nebyvaju taki ti socialni pracovnici, psychologovia, co robia posudky? podla mna to by ti mohlo pomoct, zverit sa dalsej osob, ktora by potom na sude hovorila v tvoj prospech, ak by si napriklad ty nemala prave na to vtedy silu. Ale nedaj sa, hovor o vsetkom, podla mna on ma take slabe nervy, ze dlho nevyrzi zatlkat a ako mu praskali nervy v manzelstve, tak mu prasknu aj na sude.
Skus kludne kontaktovat aj nejake Obcianske zdruzenie na pomoc zenam, napr toto: http://www.uzs.sk/in.php?SID=g08lfmv47a8oie5jlu...
je ich vela, tam maju skusenosti a urcite ti poradia, vela stastia 😉
A otazka ci si bola tyrana..ano. Psychicky urcite, fyzicky si to on mozno ani neuvedomoval, ale tiez, mal prestat ked si mala zdravotne problemy, ale to on sebec nepochopil, mal by sa dat liecit.

moon1979
28. okt 2012

@miskovamaminka na súde povedz úplne všetko, psychické týranie je 100x horšie ako fyzické ... nech všetko dobre dopadne v tvoj prospech, vela šťastia v novom vzťahu ...

blueberry21
28. okt 2012

Co všetko si musia ženy pretrpieť , žena vždy bola utlačovana a tyrana... Je to hrozne aj čitať. Je to všade a teraz aj vyplavajú na povrch mnohé prípady, kde ženy dlhé roky trpeli a mlčaly o tom .Pomaly nenavidím všetkych mužov. ☹

veronikalaura
28. okt 2012

ahoj,bud silna,hlavne pre deti,ja som si presla tym istym ako ty,drzim palce

gubcikova
28. okt 2012

ahoj.moja mama bola takto týraná tiež.hádky trvali dlho a stále si mlel po svojom.stále dookola to opakoval.xy rázy sa to skončilo tak že držal nožík pod maminým krkom a xy rázy to bolo na polícii.len on mal kamarátov a vyvliekol sa s toho.my ako deti sme na to trpeli najviac.raz to skončilo aj tak že mama ho bodla no prežil aj klinickú smrť.mamu vždy nazýval kurvou,lebo chodila o 14tej s práce,rovno do obchodu a pri šporák.popri tom sa so mnou učila.ked zistila že má rakovinu 4stupňa zmlátil ju.mama zomrela v júni a on si k nám do bytu už v auguste priviedol frajerku(byt je sestrin).mama sa ho bála vyhodiť,lebo vedela že je schopný nám ublížiť a toho sa bála.rok po maminej smrti dostal rakovinu aj on,ale horšiu,trápil sa vyše roka...
@miskovamaminka držím ti palce

lanczi
28. okt 2012

Paneboze,zle sa to uz aj čita,nieto este preživat ☹ Tvoj muž ma nastopro nieku vaznu psychicku diagnozu,nikdy sa k nemu nevracaj,chran seba a deti,chvala bohu si si nasla oporu,a neboj sa urcite sud vyhras,uz si si dost vytrpela,uz je na case aby si dostavala len to dobre,drzim palce,a velam vele vele stastia!

cat
28. okt 2012

žila si s riadnym psychopatom, nedaj sa zastrašiť nejakým jeho právnikom, stoj si za svojím, všetko povedz a trvaj na rozvode, držím ti palce. Mimochodom kontaktovať nejaké združenie kt. pomáha týraným ženám neni zlý nápad, možno poskytujú aj nejakú bezplatnú právnu pomoc, skús to.

natas4
28. okt 2012

@miskovamaminka si typicka obet 😔 bolo ti tolko rokov ublizovane a este sa bojis, ze ti nik neuveri....neboj sa!!! Bojuj..ziadaj posudok psychologa pre byvaleho, rozvedu vas urcite 😉

maminuska
28. okt 2012

V takýchto prípadoch je potrebné mať dobrého právnika, najlepšie ženu .
V každom prípade skús ešte niekoho čo najskôr pohľadať, aj keby si si mala na neho požičať.

ejasmeja
29. okt 2012

@miskovamaminka urobila si správnu vec, že si odišla. áno, bola si týraná! a to strašným spôsobom! psychicky a aj fyzicky - vynucovaním si pohlavného styku. o všetkom na súde úplne otvorene hovor, nájdi si pomoc, aj psychológa, s ktorým by si sa mohla porozprávať. Ten by ti na súde mohol aj dosvedčiť, že sa to naozaj dialo. Určite aj právnika dobrého by som si hľadala ja.
Naozaj si urobila správnu vec, že si odišla. Nedovoľ mu, aby ťa zastrašil! Ak si chce niečo urobiť, je to len jeho rozhodnutie. Ty s tým nemáš absolútne nič spoločné. On sa len vyhráža. Je to slaboch a nikdy si sám sebe neublíži - on ubližuje len iným...
Držim ti palce, prajem, nech si silná (a ty si, keď si po toľkých rokoch dokázala odísť - to si pamätaj!) Váž si sama seba, dobre? 🙂 veľa šťastia a milujúceho (novéhoa) partnera ti prajem! 🙂

miskovamaminka
autor
29. okt 2012

ďakujem, veľmi som sa bála aká bude odozva na môj článok a vaše odpovede ma povzbudili, to teraz veľmi potrebujem

ejasmeja
29. okt 2012

@miskovamaminka rado sa stalo, ak by si cokolvek potrebovala, kludne napis aj IP

quaxi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli