Boli by ste s mužom, ktorý nechce do vás nič investovať?

28. mar 2021

Ktorý by do vás nechcel nič investovať? Mám na mysli, partnerov (nie manželov,kde sú už deti a iné finančné záväzky). napr. By vám nikdy nič sám od seba nekupil? Povedzme,že by sa jednalo o muža,ktorý má určite nároky na zeny,ale keby prišlo na lámanie chleba,tak by tie "nároky" odmietol financovať? Alebo napr. Situácia,kedy sa vám vyskytne neočakávaný finančný výdavok a vedeli by ste,že vám nijako v tomto smere nepomôže hoci by mohol?

matkahelka
30. mar 2021

@number19 je to biznis, kde si podmienky treba vopred dohodnut. su milenecke vztahy, kde to vyhovuje obom len v rovine sexu a fakt, ze si obaja dobre zasulozia im staci. a potom su milenecke vztahy, kde zena robi milenku len skrz svoje materialne blaho. tam to uz samozrejme z jej strany nie je o radosti zo styroch orgazmov za vecer, ale o radosti z novej LV kabelky, ci dovolenke na maledivach.

number19
30. mar 2021

Nahodne darceky/pozornosti je kategoria milenka, priatelka, manzelka. Podla mna....

sisaka
30. mar 2021

Čím dlhšie som na tomto svete, tým som radšej, že sme sa s manželom našli ešte ako teenageri. Keby som si mala v dnešnej dobe niekoho hľadať, tak asi ostanem radšej sama. Muži, ktorí robia ženám deti, ale tie im nestoja za to, aby si ich zobrali za manželky, ženy, ktoré prerátavajú, či sa im “oplatí” si s niekym začať, lebo ma len takú školu, len taký príjem, len take auto, muži, ktorí sa na ženy pozerajú ako na potenciálne “zlodejky” ich majetku, či stratovú investíciu, ktorú budú musieť živiť, keď sa im bude starať aj o ich dieťa, ženy, ktoré chcú za svoju lásku dostavať “odmenu” v naturaliach, ako nejaké posledné kurvy a ešte sa tým pýšia ... fakt Sodoma, Gomora a to nie som kresťanka

0silvia0
30. mar 2021

@sisaka no a k tomu vsetkemu si obe pohlavia navzajom vsetko mozne vycitaju🤦‍♀️...

dadis
30. mar 2021

@hopsadobrandejsa nezen sa, mozno ani nebudes mat moznost...ja by som muza s takymto sebeckym pristupom nechcela
Akoze jeden abnormalny je pristup autorky diskusie, ta mi ani nestoji za zmienku, ale aj tvoj pristup je tiez dost mimo..

dadis
30. mar 2021

@sisaka uplne si vystihla 👍

hopsadobrandejsa
30. mar 2021

@terezka1947
- "hm...a kto s tebou bude zit "nadivoko",lebo ratas s potencialnym rozvodom?"

Malokto. Ja plne akceptujem fakt, ze drviva vacsina zien sniva o svadbe, ja bohuzial nie. Osobne preto romanticke vztahy nejako extremne neriesim pretoze si myslim, ze je fer aby si ta zena nasla niekoho kto jej tuzbu svadobneho dna naplni.

- "Osobne by som nechcela zit s niekym,kto o mne pochybuje ....a sice pre neho papier nic neznamena,ale aj tak ho boji,lebo co ked rozvod.
Sme dospeli ludia....musime vediet zobrat zodpovednost za seba,za rodinu...a vediet,co robime...co chceme a co sme preto schopni obetovat."

To je vsetko fajn, ale ked s niekym randis niekolko rokov, vzajomna dovera ci starostlivost tam nie je az kym nedojde k svadbe ci ako tomu mam rozumiet? Beries to tak, ze po svadbe sa automaticky vsetko zlepsuje?

Ja Vam to neberiem, ze sa chcete vydavat, to je uplne v pohode. Pre mna osobne papiera nic nemeni na tom ake city chovam k zene ktoru lubim. Pre mna svadba nic nemeni na fakte, ze mam zenu rovnako rad ako som ju mal aj pred svadbou.

Kazdy mame od zivota ine ocakavania. Ja tiez nesudim zeny ktore nechcu mat deti pretoze mam dojem, ze je to ich biologicka povinnost vynosit dieta a preto nezdielam nazor, ze som nevyzrety chlap len preto lebo sa nechcem zenit.

Samozrejme, ja nikomu jeho nazor neberiem.

autor
30. mar 2021

@0silvia0 zaujímavé,že to aspoň niekto pochopil

terezka1947
30. mar 2021

@hopsadobrandejsa uprimne?u nas je romantik viac muz.
A zenit sa chcel prvy on.
Ja nemusim ani kolosalne oslavy,svadby,ani nic podbne.
Ak mas zenu rivnako rad aj bez svadby a svadba je iba papier-preco sa toho papiera bojis?
Ked je to iba papier.
Pre mna to papier nie je.....pre mna je to vyjadrenie,ze chcem s tym clivek byt,zit,zostarnut....a nemam problem sa k tomu verejne priznat ani obruckou,ani pomenovanim manzel....
Ale ok....je to tvoj nazor.

danim
30. mar 2021

@terezka1947 napísala si to uuuuplne dokonalo 👍presne môj nazor. 👏

lalenka33
30. mar 2021

Autorka si očividne ešte stále nevšimla na akom fóre je.Už len z jej komentáru nedajboh ešte ponuka sex zadarmo je jasné,že to je šlapka, je to jasné od začiatku jej diskusie.

hopsadobrandejsa
30. mar 2021

@matkahelka

Si celkom ofenzivna na to, ze mi strkas do ust vyjadrenia ktore som nikdy nepovedal takze uvediem veci na pravu mieru

1. Ja som vravel, ze sa nemam v plane zenit a plne akceptujem fakt, ze vacsina zien chce a z toho titulu neriesim uplne seriozne vztahy pretoze na to nemam ani volny cas

2. Mnoho ludi z mojho okolia zije v tychto "turbomodernych" vztahoch na divoko a funguju uplne normalne a na moje prekvapenie maju aj deti co ty ale ocividne pokladas za zasadny problem kvoli prezencke ci terminu u doktora. Nut kto chce, hlada sposoby, kto nie, ten si hlada dovody.

Normalne si ma presvedcila aby som dal manzelstvu len aby malo moje dieta prezencku v poriadku

3. Kde som tvrdil, ze od zeny vyzadujem aby si so mnou urobila dieta "na divoko". Pytam sa vazne. Najdi prosim ta ten post kde spominam, ze zena so mnou bude musiet zit na divoko ci sa jej to paci alebo nie.

Ako som uz spominal, kazdy ma ine ocakavania od zivota. Mne to pride iracionalne aby som ja bol povazovany za nevyzreteho cloveka pretoze nemam v plane sa zenit ale sak ved proti gustu ziaden disputat.

4. Myslim, ze je v podstate absolutne zbytocne tu riesit problemy s ktorymi sem zeny chodia. Vsetky su sice vydate ( co je tu ocividne povazovane za dar z nebies ) ale to, ze maju doma muzov ktori slopu, vylihuju, nevenuju sa detom, biju ich jak zito tak to je naozaj splneny sen o manzelstve.

Nalejme si cisteho vina. Prestante si tu z manzelstva robit akusi modlu pretoze s tymi problemami s ktorymi sem zeny chodia, veru svadba z ich muzickov neurobila o nic lepsich manzelov toboz otcov takze prajem ti vela stastia s presviedcanim ludi o tom, ze manzelstvo je akysi "turbomoderny vseliek" na vsetky problemy.

Mozno ti 30-ci ci 40-ci nie su ani nevyzrety ani sprosti, mozno len nezatvaraju oci pred realitou akou su napr statistiky co sa tyka rozvodovosti.

Ak zijete v naplnenych zvazkoch, ja Vam to naozaj prajem a dufam, ze Vam to vydrzi cely zivot, ale ked uz daco tak sa aspon naucte respektovat nazor a rozhodnutia druhych.

Ja sa proste zenit nechcem. Nevedel by som zit s tym pocitom strachu ze k tomu rozvodu raz moze dojst. Ja volim radsej rozchod nez rozvod a myslim, ze je to uplne v pohode.

Mne ani neprekaza, ze skrz tento "problem" zostanem sam. Ako som uz spominal, nebolo by fer byt s zenou ktorej by som branil vydavat sa ak je to jej sen. To by rozchod daval vacsi zmysel pretoze by som jej inak branil v jej osobnom stasti a to by som nechcel.

danim
30. mar 2021

@sisaka my s manželom tiež láska od vysokej školy... všetko sme si spolocne vybudovali.. a tiež nechápeme súčasnému svetu- už asi stredný vek ;) tak sa tak koľkokrát zasmejeme... že ina doba.

danim
30. mar 2021

@lalenka33 čo príspevok autorky, to takú realitu o sebe povie, že dovidenia... normálne sa hanbím, že take zeny existuju. Ti chlapi ( myslím normálnych ) to tiež nemajú ľahké keď vo výbere je 1/3? Takých 😂🙈

hopsadobrandejsa
30. mar 2021

@terezka1947

Mna zrejme odradzaju rozvodove statistiky. Neviem....

Ja proste svadbu k zivotu nepotrebujem, to je moje osobne presvedcenie. Ludia v mojom okoli ziju "na divoko" a maju naozaj pekne manzelstva a krasne deti cize z mojho pohladu existuje aj partnersky zivot mimo instituciu svadby.

Ja nepotrebujem 100 zien ktore mi povedia, ze som nevyzrely ci ba chory len preto, ze sa nechcem zenit. Staci mi len jedna ktora chce od zivota to iste ako ja a myslim, ze to uplne staci.

Ja svadbu nepovazujem za svoju modlu....toť vsio.

terezka1947
30. mar 2021

@hopsadobrandejsa vies...tvoje ptesvedcenie ti nik neberie,nezen sa. A dokonca je aj fajn,ze tak uvazujes.
Ale je trosku nefer urazit zeny,kt.vydate su....a doma maju nafigu muzov,co slopu,nestaraju sa,manzelstvo je ich dar z nebies.
Aka je realita?
Kvoli rizvodu mojho kamosa sa radsej neozenim ja?
Myslim,ze mas iba strach...a malo prikladov peknych vztahov.
Je to ludske,pochopitelne.
Drzim palce,aby si bol stastny.

heleninamama
30. mar 2021

Baby, ale inak sa vydáva /žení, keď je človek mladý, neprefackaný životom a nič materiálne nemá. To riskuje neúspešným manželstvom naozaj len zlomené srdce.
Ale v určitom veku, po nejakých vztahových skúsenostiach a s vlastným majetkom, ktorý si človek odmakal... To by som veru pred oltár nešla! Ibaže by bol chlap rovnako alebo viac majetný ako ja. 😂

0silvia0
30. mar 2021

@hopsadobrandejsa tak rozvodove statistiky su rozvodove statistiky... to mas ako statistiky nehod, ok nemusis sadnut do lietadla/auta, lebo mozes zomriet... ale ked tam nesadnes, nebudes vediet ake to je, nezazijes to, co sa da zazit len vlastnou skusenostou. V zivote niekedy treba zariskovat a doverovat, aj ked to mozno naozaj nevyjde. Ale je to ok, ked do toho clovek nechce skocit, ja to uplne chapem, manzelstvo a rodicovstvo nie je pre kazdeho...

hopsadobrandejsa
30. mar 2021

@terezka1947

Kazdy mame z niecoho strach. Niekto z vysok, niekto zo psov, iny zas z pavukov. Pre mna moze byt iracionalne ak ma niekto napr. strach zo psov, ale pre neho to uz iracionalne nie je.......nech uz je to z akehokolvek dovodu.

Ja sa nebojim ani zavazku ani zodpovednosti, ale ano, mam strach z potencionalneho rozvodu. Mali sme ich aj v rodine, videl som co to urobilo so sesternicami a bratrancami aj celkovy dopad na rodinu.

Moj "strach" nie je akasi fantazmagoria ci akasi vsugerovana blbost vo vlastnej hlave, ale vychadza z hmatatelnej reality.

Prikladov peknych vztahov mam v okoli dost ci uz tych ktori ziju v manzelstve alebo nadivoko. Ja neodmietam vztah s partnerkou ako taky, ja len jednoducho nemam zaujem aby bola svadba nevyhnutne sucastou nasho spolocneho zivota a to je cele.

Ak by sa zena nechcela vydavat tak je automaticky chora ci nevyzreta? Nie. Myslim, ze to iste plati aj pre muzov.

Pre mna v zivote je zasadne byt stastny a pocit uzkosti z potencionalneho rozvodu k tomu nepatri. Z reakcii je uz aj tak zrejme, ze som za toto povazovany ako clovek ktory je ako si "mimo realitu", ale to nevadi. Spolocnost ma vo vseobecnosti skatulkovanie ludi v malicku pretoze sudit druheho vie kazdy. Vzit sa do jeho situacie chce uz len malokto.

Ziaden strach, beriem to ako konstruktivnu kritiku a vobec sa nehnevam 🙂

number19
30. mar 2021

Mna hrozne udivuje ako jeden chlap moze prispievat kazdych 10 minut pol stranovym prispevkom na zenskom fore a nekonecne sa dohadovat.
Chapala by som 1, 2 nazory/prispevky, ale takto persistentne mi je to zvlastne...a skor som si vzdy myslela ze je to skor zenska crta 😕

danim
30. mar 2021

@hopsadobrandejsa hovoríš o rozvodoch v rodine a o tom čo to urobilo so sesternicami.... myslíš si, že keď sa neoženis a budeš mat deti a príde tympadom k rozchodu ( nie rozvodu ), bude to pre partnerov a deti nejaký rozdiel ? Ver tomu, že nie.

Ja som šťastne vydatá, tu teraz o mna nejde. Ale ver, že existuju zeny ktoré by ta úprimne milovali - teba a nie tvoj majetok. A kvôli tomu, by svadbu brali ako normálnu vec. Mna osobne by to až urazilo a nechcela by som pri sebe muza, ktorý by ma takto podozrieval už v čomkoľvek.

liljana
30. mar 2021

Ma uplne rovnake pravo sa nechciet zenit, ako zena takeho muza nechciet. Ma dost velku sancu si najst vztah s zenou, ktora ukoncila nie prave stastne manzelstvo, ci vztah. Kedze ste vacsina vydate a zrele zeny, tak o vas zaujem asi mat nebude. Netreba mu preto hned vzdy pisat, ze takeho by som nechcela ...

hopsadobrandejsa
30. mar 2021

@0silvia0 Ja som mal v mladosti viac neuspechov co sa tyka vztahov cize mozno aj to je odzrkadlenie mojho sucasneho pohladu na svadbu.

Ja vnutorne proste viem, ze rozchod je vec cez ktoru sa proste casom urcite viem preniest, ale rozvod urcite nie. Ja naozaj mozem zit vo vztahu len s zenou ktora dokaze zit v partnerskom vztahu aj bez papiera a mozno je to pre niekoho iracionalne, v konecnom dosledku.......it is what it is.

Ja osobne rad soferujem cize sadnut do auta za volant, to ma 2x presviedcat nemusis. Su proste rizika a rizika. Kazdy z nas oblubuje inu formu adrenalinu. Rozvod je uz mimo mojej adrenalinovej tolerancie.

dadis
30. mar 2021

@hopsadobrandejsa Predstav si, ze je vela zien, ktorych zivotnou metou nie je manzelstvo. Velmi svojim vyjadrenim degradujes postavenie zien. A ano, ak na zenu pride, ze zacne tuzit pri muzovi po dietati, tak samozrejme hlada v tom muzovi aj istoty. Ci privedie deti do zvazku, ktory je stabilny, ci sa o nu a jej deti postara, kym nebude pracovat - ale to neznamena, ze sme menejcenne. V dnesnej dobe su zeny naopak zivotaschopnejsie ako muzi. Vacsina mojich kamosiek v tvojom veku(+- 30), ktore nemaju partnera - maju byt s hypotekou. Necakaju, ze pride princ a odnesie ich na koni z rodicovskeho hniezda Ale tym, ze zena ma dieta, stava velmi zranitelna (nielen ze ide do zdravotneho rizika, ale kariera ustupuje, aj na niekolko rokov - nemusi byt ani doma 3 roky - aj ked nastupi hned po 6m, ale uz ziadne nadcasy, zahranicne sluzobky, OCR, PN, casto si musia znizovat uvazok...kym muzi v strednom veku karierne najrychlejsie postupuju, zeny niekolko rokov bohuzial stagnuju - najma financne) Ak by rodili muzi, bolo by ich biologicke nastavenie ine, nez je teraz. A ak muz najde zenu, s ktorou prezit zvysok svojho zivota a mat s nou deti, tak do toho manzelstva rad vstupi. (ja uz deti nechcem 😅, ani sa vydavat, len ma velmi nahneval tvoj zuzeny pohlad na zeny) Ale pises, ze ani ty deti nechces, dokonca ani vaznejsi vztah - asi potom preto je tvoj pohlad na manzelstvo taky aky je - je ok.

danim
30. mar 2021

@hopsadobrandejsa si ani neuvedomuješ, že záväzok svadba je nič oproti záväzku- deti.

terezka1947
30. mar 2021

@hopsadobrandejsa chapem....ale nepozeraj na inych,pozeraj na seba. Mozno mas pri sebe tu pravu...

hopsadobrandejsa
30. mar 2021

@liljana Vdaka 🙂

Podla mna je to ok, ze pisu, ze by takeho muza nechceli. To ukazuje jasnu nekompatibilitu. Presne na toto som narazal. Nepotrebujem 100 zie ktore mi povedia, ze som nezrely na manzelstvo, staci jedna ktora bude mat rovnake ocakavania od zivota ako aj ja.

Tie zeny su vydate za svojich muzov pretoze mali rovnake ciele v zivote ktorych sucastou bola aj svadba. Takto sa ludia vedia dobre vyselektovat a zistit ktora salka patri ku ktorej podsalke.

@number19 mame lockdown a mam prave cas

hopsadobrandejsa
30. mar 2021

@dadis Myslim, ze bola zrejme chyba tuto pandorinu skrinku otvarat. Nevedie to k nicomu dobremu.

Ja som len chcel povedat, ze ja osobne sa nemam v plane zenit. Ak som tym niekoho urazil ci teda degradoval zenske pokolenie ako tu spominas, tak ja sa Vam babenky uprimne ospravedlnujem a tuto temu v ramci upokojenia vasni opustam aby nedoslo k zbytocnym konfliktom.

Pekny vecer 🙂

matkahelka
30. mar 2021

@hopsadobrandejsa vysvetli mi prosim, v com je rozvod stresujucejsi ako rozchod? je to uplne, ale uplne to iste. ak su vo vztahu deti, sudom sa urcuje vyska vyzivneho, aj starostlivost, bez ohladu na to, ci to bolo manzelstvo a ci partnerstvo. tvoji bratranci a sesternice a ich rodiny by boli rovnako vystresovani, ak by to bol LEN rozchod.lebo ak zijes s niekym x rokov a mas deti, tak to nie je LEN rozchod. je to trauma, ktora postihne vsetkych dookola, najviac deti. a popri tych temach o ozratych a nasilnickych manzeloch si cital dufam aj temy, kde rovnako ozrati a nasilnici su LEN partneri. a tiez si dufam cital aj ake peklo v rodine dokaze urobit taka "malickost", ako je priezvisko. ked zena, kedze si ju muz nechce vziat, trva na tom, ze dieta bude mat priezvisko po nej. co je uplne logicke samozrejme. a chlap a jeho rodicia idu vyskocit z koze.ved manzelstvo netreba, ale dieta a vnuca nech sa vola po otcovi. a preco by malo? a na margo zien, ktore sa vydavat nechcu. ty si skutocne myslis, ze je takych zien vela? no nie je. z toho mnozstva, ktore ziju vo vztahoch na divoko je len mizive percento takych, ktore su o takomto vztahu presvedcene, drviva vacsina sa vydat chce (a nie kvoli darom a bielym satam), len jednoducho maju smolu, ze ti ich partneri si ich nechcu vziat. a kedze chlapov miluju a uz s nimi neraz maju aj deti, tak im neostava nic ine len fungovat v takomto vztahu. ja take zeny vo svojom okoli mam 3 a vsetky lutuju, ze si deti nepodmienili manzelstvom, ale suhlasili, ze po detoch bude svadba. no nebude. a tak ako sa docitas o ozranoch a tyranoch na MK, docitas sa tu aj presne o tomto. "ved mne staci svadba na urade s 2 svedkami. a on si ma nechce vziat." hlavne, ze jej uz urobil 2-3 deti. lebo deti nie su predsa zavazok, to ten PAPIER je zavazok 🤦‍♀️

mamka34
Autor odpoveď zmazal
Zobraz