Bozkávanie na ústa

25. dec 2023

Ahojte baby. Ide má roztrhnúť. Máme v rodine jednu moju tetu ktorá býva s babkou no a vždy keď prídeme hneď je okolo detí ako osa. Zozadu ich ovoniava a skúša skúša bozkáva na čelo líčko. Naše deti keď tam ideme tak revu, čo sa ani nečudujem. Ale potom už tam sa oťukajú a ona stále krúži. Je mi tam nepríjemné kvôli tomu ale čo jediné ma vie mega dožrať je keď sa snaží deti bozkávať na ústa. Viac krát som jej povedala že na ústa nie. V podstate predomnou to ani nespraví. ale dnes som sa trochu zarozpravala s druhou tetou a pozriem bokom a už zas im dávala pusy na ústa. Ako ja už neviem čo s ňou. Bolo tam ďalších ale 20 členov rodiny. Čo mám už ozaj zhuknut pred všetkými nech to nerobí? Existuje nejaká slušná cesta ako ju upratať? Ako by ste to spravili? Ja už neviem. Vždy sme mali perfektne vzťahy. No odkedy mám deti ani tam nejdem kým nemusím

hipuska
25. dec 2023

Deti sa brániť nevedia a aby sa vedeli voči takémuto správaniu brániť aj v budúcnosti , musíš im ukázať ako. Rázne, kľudne pred všetkými, pekne nahlas: "Už som viac krát povedala, ze si neprajem/detom je neprijemne, ked ich stale bozkavas na usta. Este raz a odchádzame." Žiadne ohlady na nikoho. Len na pocity deti.

majlo1234
25. dec 2023

@hipuska suhlasim. Akurat mam pocit z napisaneho, ze dotycna pani nebude uplne psychicky ok. V tom pripade by som tam deti proste nebrala, tazko sa dotahovat s chorym clovekom

autor
25. dec 2023

@hipuska máš pravdu. Hrozne sa hnevám sama na seba že som ostala ticho. Len sme sa zbalili a išli preč. Ale treba jej už povedať pred všetkými lebo asi to inak nikdy nepochopí. Ona pozerá vždy len na seba a svoje potreby. Ja toto ale nikdy nepochopím prečo toto niekomu treba vysvetľovať

letfenixa
25. dec 2023

@autorka áno, máš ju upozorniť pred všetkými. Bráň svoje deti.

petamich
25. dec 2023

ja toto neznasam a to som dospela zena 😵‍💫 mne samej je to neprijemne, ked mi nejaky rodinny prislusnik dava pusu na usta (bleh), takze suhlasim so vsetkym co damy nado mnou napisali

zojanka
25. dec 2023

Ja neporadím, ale tak veľmi ti rozumiem. Ja som včera mala riadne nervy na niektorých rodinných príslušníkov. Najhoršie, že môjmu dieťatu to nevadí, kľudne sa nechá bozkávať na tvár a ešte aj bozk opätuje. Ale mňa ide roztrhnúť od zlosti. Nie raz som povedala že to nemajú robiť a stále. A potom výhovorky že "on chcel". 🫣🤷‍♀️

autor
25. dec 2023

@zojanka ach, ja by som si toto nikdy nedovolila,mne sa rozum pozastavuje. Fakt nenachádzam slová. Ale ozaj najviac sa aktuálne hnevám sama na seba, lebo nechcela som tam kaziť atmosféru ale mala som. Naši sú tiež potom tak zblbnutí/alebo unavení z tých náletov že opätujú. 😟

petronellla87
25. dec 2023

Jezis ja by som ju poslala do dalekej p*ce s jednosmernym listkom. Pred vsetkymi...Neznasam to🙄

nika11103
25. dec 2023

Tak na toto som extrémne alergická aj ja fujky . Ale ja sa čudujem že sa tu neozvali ešte baby ktorým to príde normálne - pretože mne to teda normálne nepríde ani od rodičov . Ani ja ani muž si dcéru na ústa nebozkavame . Robila to jeden čas svokra ale to som teda urobila cirkus - a to mame pekne vzťahy a sme za dobre . Ale toto naozaj nie . Bozkávať na ústa sa majú “dospeli” partneri . Ale to je len moj názor samozrejme . Určite jej to daj jasne a patrične najavo , ak to nezaberie , s deťmi tam nechod už vôbec .

lucia13022023
25. dec 2023

Ja to neznášam. A reči typu - co sme tak precitliveni? Ved musi mat z niečoho imunitu...
A za chrbtom pusinky dieťaťu co to evidentne nechce ale brániť sa nevie. Otras.

walentina7
25. dec 2023

Ja sama som svoje deti nikdy nebozkala na ústa. Moje deti by sa od akejsi tetky hneď odtiahli.

0silvia0
26. dec 2023

Uz sa stalo, ale dobuducna pouc aj deti, ze toto si naozaj nemusia nechat. Je to fakt nechutne a nehygienicke malemu dietatu odovzdavat cudzie sliny a bakterie.

anketkarka
26. dec 2023

Ja som svoje deti radšej učila hneď, že na ústa sa bozkávajú len frajer a frajerka, keď budú mať. Že iní ľudia ich na ústa nemajú čo bozkávať. Musela som to urobiť takto, lebo svokra nerešpektovala môj názor, že tak deti nemá bozkávať. Tak keď boli maličké som na ňu striehla, a potom jej to už nedovolili.