Brat a švagriná "pískajú," moji rodičia "skáču"

9. sep 2023

Baby, prosím vás ako vysvetliť rodičom , že nemôžu skákať tak ako brat so švagrinou pískajú?
To som ja čo som písala tu vtedy o tej švagrinej ,čo máme po kradla šperky , a čo už 9 rokov nechodí do práce, majú exekúcie, automaty atď..
Strašné využívajú našich , celé víkendy tam nechávajú deti, ( koníčky im platí ,moja mama) , ono by to bolo všetko v poriadku, naši deti majú radi , ale moja mama ma ťažkú prácu a momentálne veľké zdravotné ťažkosti ..
dohovoriť bratovi nemôžem , strašné ma neznášajú , nenávidí má..aj môjho muža a moje deti ..
Ja neviem máme vysvetlit, že darmo bude brať drahé vitamíny a objednávať sa na dráhe vyšetrenia (súkromné) keď si nemá kedy oddýchnuť a keď sa bude naďalej stresovať kvôli nim..ide o malé deti , nie sú veľké aby sedeli pred televízorom..stále ju využívajú , platí im nájom ( veľa krát mesiac čo.mesiac) ,lebo princezná robiť brigádu za 3 e na hodinu nepôjde..čo není veľa, ale nemajú na nájom , nemajú na nič ..v takej situácii aj za 2 by som šla..majú exekúcie , ktoré platia jak nemtavy ..proste ja to všetko počúvam , prežívam , som nervózna ,lebo viem aký dopad to má na ňu..ona neje už dva mesiace, vybavujeme vyšetrenia,všetko ..má zápal žalúdka , kopu vredov , už som. Zúfalá z toho ..
Vážne poradíte mi niečo , ja už nevládzem , už neviem čo s ňou ..
Ozaj sa musí tak rodič kvôli dieťatu obetovať, aby mu pomaly išlo o život?

autor
10. sep 2023

@brendaa a keď mu peniaze nechce dať ,tak vydiera s deťmi , že nebudú mať obedy, nebudú mať čo jesť atď..a keď mu povie nech si švagriná nájde robotu, tak jej povie že nechce aby išla robiť , popritom všetky deti chodia domov o 5 poobede z družiny

karolinakr
10. sep 2023

vsak tvoja mama moze povedat, daj šeky za obedy, zaplatim alebo vezmem decka do obchodu kupit oblečenie..a nie, ze tvoj brat prehuli, nahadze do automatov a potom vydiera..nech im neda 600 eur, skončia na ulici, deti si može vziat k sebe..ako sa ona moze bať syna a nechat sa vydierat? vsak tie peniaxe im budu chybať..načo potom plače do telefonu, ked mu dava peniaze? sama sebe robi zle a potom plače?

autor
10. sep 2023

@karolinakr už sa trošku zbadala, lebo viac krát ju oklamali ,dala pre deti a minuli pre seba , a prišla na to ,tak už je trošičku opatrnejšia..ako mne nevadí že kúpi deťom , viem ,žeby kúpila aj mojim ..tak isto ,mi minule dala peniaze ,len tak ,lebo že dala im a dala aj mne , nemôžem povedať , viem žeby nebola lakoma ani na mna..a moje deti ..ide len o to že akým spôsobom..že oni to takto robia..aj my sme minule mali problémy nejaké, a nemali sme proste peniaze na to , a nebolo to ani našou chybou a moja mama to celé zaplatila ,aj keď sme nechceli ..môj muž chcel predať jedno auto aby sme mali ,ale mama povedala že to zaplatí , lebo bratovi so ženou dala toľko peňazí , že sa jej to v živote nevráti , a že mi nikdy nič nepytame , tak že aspoň. Takto..ale to vydieranie ,kriste veď to nie je normálne

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karolinakr
10. sep 2023

Ja ti verim, nech im nedava, bude to lutovat Aj tu susedku stretnem, vždy narieka.Minula na deti vsetky peniaze, teraz pomaly nema kde byvat

januska12323
10. sep 2023

Moje nervy, 55 ročná žena má ešte dosť rozumu aby dala peniaze kam chce sama. Nič nemusí. Daj s ňou posledný rozhovor na túto tému potom už o peniazoch a bratovi nechceš nikdy počuť.

ahhola
10. sep 2023

Bracho bol kedysi normálny k tebe?
Sú take ludry, co prídu do rodiny a totálne ju rozvratia.
V tomto prípade hnilá lahkoživka.
Robiť nebude, vaši ju zadotuju, ale ten príklad ich deckam..
Aj mojej babke prišla taka nevesta... (50.roky)👿
V dome boli 3 mladší súrodenci od toho jej deba a všetci sa museli pratať, lebo právo najstaršieho a právo psychopatky, ktorá narobí peklo svokrovcom km doprava a km doľava. Ešte z nich žila najdlhšie, ako nazi pohlavari.

autor
10. sep 2023

@ahhola ono sa to viac pokazilo keď som sa vydala 🙄..pritom môjmu mužovi sa vždy vtieral , vždy ..ale vieš postavili sme si dom, čo na Tom že na hypo, to mu je jedno, ale máme ..zariadila som si život , vydala som sa v 22 rokoch , makala za hranicami ,pokiaľ som nemala prvé dieťa..a keď si našiel túto?tá proti mne systematicky išla celý čas, celý ..ale ich nepotrebujem, mám vlastny život , kúpili sme investičný byt, ani sme im nepovedali , nepotrebujem sa chváliť ,aby ma každý tlapkal po pleci ,aký sme šikovný ,kúpili sme vírivku a proste takéto.sprostosti..a za všetko som mala výstup,keď sa to dozvedel ,ako sa máme dobré a aký sme bohatý..čo samozrejme nie je pravda, dnes mám , zajtra nemusím mať ..

autor
10. sep 2023

@ahhola auto som jeden čas parkovala o 3 ulice ďalej , aby nezavidel ..potom mi ho zbadal na dvore 🙄

autor
10. sep 2023

@ahhola jeho veľmi naši ľutujú , že si pokazil život , so švagrinou..ona nerobí , neupratuje ani nevarí..a strašné ho ľutujú, zato sa snažia s ním ,hoci ju nemajú radi vôbec , celu rodinu rozvratila

brendaa
10. sep 2023

Pozri čítam tvoje príspevky, vidím, že máš informácie o ňom a jeho rodine detailne. Ak ťa nimi informuje mama a ty máš z toho nervy. tak jej vysvetli, že ty to nevyriešis a nezaujíma ťa to.
Už ti tu viaceré písali... Mamka nemá veľa rokov a myslím ze rozum ma tiež...
Ak si chcela, že tu budeme kritizovať tvoju svagrinnu a brata tak ja niee.
Vidim, ze s mamou máš tému na debaty vzdy tu istú...

cacianka
10. sep 2023

Rodičia to dovolili, a veľmi jej v tom pomáhajú.
Kľudne vytlac tuto diskusiu a daj mame prečítať.
A potom jej povedz, že rodičom rada pomôžeš, taký aj muž, ale nebudete ich podporovať v tom štýle čo robia voči bratovi a jeho rodine. Že ani počuť o tom nechceš, nech sa už ani neopovazi slovo o tom spomenúť. Je to ich rozhodnutie, ich sračky čo narobili , ty sa v nich máchat nechceš a bodka.
Rodičia majú na výber, majú možnosti riešiť, je to ich vec ako rozdrbaju svoje ťažko zarobené peniaze, ale nech ťa neobťažujú ako im je ťažko na duši.
Aj tebe je, a riadne, preto dosť

0silvia0
10. sep 2023

Vobec neodpovedas na otazky, reagujes len na odpovede tych, ktori nadavaju na tvojho brata spolu s tebou.
Si sa sem prisla len vyliat. Ale vyzera to tak, ze potrebujete sa rypat dokola v rodinnych zalezitostiach.
Tvoj brat si vybral zenu aku si vybral. Treba respektovat jeho rozhodnutie a nech sa stara o svoju rodinu.
Tvoji rodicia sa rozhodli financovat tvojho brata a nevedia to zastavit. Keby chceli, tak to stopnu a adresnu pomoc budu davat len vnucatam.
Ty si sa rozhodla robit z tvojej mamy nesvojpravnu a riesis jej diagnozy a nosis ju po lekaroch. A spolu s mamou dokolecka preberate hnusnu svagrinu a vychcaneho brata.
Troska vecnejsie a prakticky ries tie vase rodinne zalezitosti. Takto to nema zmysel.

autor
10. sep 2023

@0silvia0 ale veď ja sa môžem na to všetko vykašľať , ja nemusím pre nikoho nič robiť..ja mám svoju rodinu , svojho muza,deti , aj chovnu stanicu ,podnik , ja sa mám o koho a čo starať ..práveže ja mám toho až nad hlavu..či v práci , keďže biznis sa neriadi sám..či doma, keďže deti sú malé..máš pravdu, budem vecná, j.bem sa ja na to 💪👏

0silvia0
10. sep 2023

Myslim, ze takto urobis najlepsie. Vyriesit si to musia vsetci zucastneni, teba sa to prakticky vobec netyka. Ked sa ti bude mama stazovat, stopni ju: mate, co ste chceli. Dospely chlap sa ma postarat o svoju rodinu a deti. Ked deti nemaju ceruzky do skoly, mama nech kupi ceruzky do skoly. Darmo budete huby drat a nadavat dokolecka na hnilu svagrinu a vychcaneho brata. Treba urobit prvy krok a to zastavit ich financovanie. Toto mame poradit mozes, ale ty to nevyriesis, to si musia vyriesit oni.

A takto to vysvetli aj mame, ty mas svoje problemy, tak si ich riesis sama. Oni maju svoje problemy, rada pomozes, ale nastavit hranice ich vlastnemu synovi si musia sami. Ty to za nich nemozes urobit, aj tak budes za zlu, ci to urobis po dobrom ci zlom. Tak naco sa do toho angazovat?

ema22270
10. sep 2023

@0silvia0 dobre si poradila, tak by sa mala autorka zariadit, venuj sa naozaj sebe, svojej rodine a svojim problemom. Rodicia sa musia najskor uvedomit sami, az potom mozete nejako lepsie fungovat medzi sebou.

ahhola
10. sep 2023

@0silvia0 oooo ty spravodliva, ako autorka príde k tomu, ze všetku pomoc, všetku kapacitu, všetky peňažné prebytky odčerpá jej podarený brat... Však on potrebuje viac (pohľadom matky)... Lenže takáto nespravodlivosť je v každej druhej familii... A každý to nenesie s ľahkosťou... však to nechám vyhnit. 🥀

autor
10. sep 2023

@ahhola samozrejme že dostane viac, veď už ju presviedčali nech prepise majetok na nich , že ja nepotrebujem žiadne dedičstvo..dom majú nový, minuly rok dokončený ..a presviedčala ju práve švagriná,že veď dcéra má všetko ,načo jej bude ešte aj toto ..

autor
10. sep 2023

@ahhola naši majú ešte dve nehnuteľnosti, tie chcú tiež

autor
10. sep 2023

@ahhola ale ona pizda nedomyslela že my máme dom na hypotéku,ktorá sa musí každý mesiac platiť , to ona nevie čo to je, keďže ani tých exekútorov každý mesiac neplatí , ale tak ako sa jej chce..ona si mysli že nám dal niekto.do.ruky 200 000 že na postáv si ..ale je to v podstate jedno, keďže naši si mozu s majetkom robiť čo chcú, sú to ich peniaze, len to ich jednanie ma štve , nič iné, aj voči našim , jak so psami ..

0silvia0
10. sep 2023

@ahhola no tak daj nejake riesenie ty. Ale nie vzajomne okydavanie, nadavky, intrigy a ohovaranie. Co sa vyriesi hadkami a okydavanim? Len zlo v rodine. Ja sa spolieham na zdravy usudok rodicov. A su to este mladi rodicia, patdesiatnici. Predpokladam, ze umriet sa este nechystaju. A so svojim majetkom si moze robit kazdy co chce. Ja som nepisala, ze som spravodliva, ale som nestranna.
Ja mojim rodicom tiez nehovorim, co maju robit so svojim majetkom. A to je u nas tiez zvyhodnovana najmladsia sestra, ale ja toto neriesim. Mne to za to nestoji.

majlo1234
10. sep 2023

@ahhola normalne k tomu pride-rodicia nemaju povinnost zivit ani ju, ani brata. Ak sa rozhodnu dat jednemu viac ajo druhemu, holt. S tym sa neda nic robit. A najlepsie autorka spravi, ak svoju rodinu proste odstrihne. Naco zovot v sebe zast.

letfenixa
10. sep 2023

@autorka najlepšie ti radi @0silvia0, ak sa chceš posunúť, tým sa riad.

karolinakr
11. sep 2023

To be chujovina,ze rodiçia maju pravo jednat ako chcu..budu vyzirku sponozorovat a na stare kolena ich sestra bude po lekaroch vozit a doplacat lieky, lebo niekoho odmenia za automaty a lenivost..tak to by sa ani mne nepaçilo..povedz,ze ked na nich prepisu domy,pomahat I'm nebudes .finito

autor
11. sep 2023

@karolinakr ale môžu, sú to ich peniaze,majetky, a nespravodlivý je celý náš vzťah, s mamou sa dá tá sa má aj zastane, ale otec ,keď sa mamina pominie prvá, dá všetko im..on ma na brata slabosť veľkú , brat sa rozplače ,čo on robí ozaj často a už to bude..celé je to nespravodlivé a mrzí ma že mám len jedného súrodenca a ešte takýto vzťah mame..

0silvia0
11. sep 2023

Ono zial castokrat to tak byva ze rodicia si chrania to najmenej schopne decko, akoby ho ospravedlnovali, maju pocit, ze ked si nevie samo pomoct, ze oni mu musia pomoct. Veria, ze to schopnejsie decko sa o seba vie postarat.
Je to nespravodlive, ale vobec to nie je ojedinele.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
11. sep 2023

@miriam11 ale veď ona plače aj pred nimi , to ono je to strašné ,čistá groteska, on žije ako v osadách , nie ti slušný rómovia, ti v osadách , a to nasich štve, že nás vychovali rovnako a on takto dopadol..že prídeš k nim a z pohára sa bojíš napiť , nepreháňam vôbec..hádajú sa neskutočne medzi sebou ,len otec on je taká ťažká povaha, on sa usmieva , chce byť dobrý a neznáša ju..falošný je v tomto,- to má po svojej mame..babka toto robila celý život, prisahambohu že to zdedil po nej..a preto viem že história sa bude opakovať..

karolinakr
11. sep 2023

Jasné,že rodičia môžu čo chcú,aj spáliť peniaze v kozube,ale to ich nekvaria výčitky,že jednému decku ukrivdili a to ho môže nenávidieť? Ja toto nechápem, ja nenávidím nespravodlivosť a neviem si predstaviť robiť krivdy na vlastnej rodine však to je choré..

karolinakr
11. sep 2023

vnímaš pozitívne,že rodičia ta zvláštnym prístupom vycepovali k úspechu? Takto by som na to hľadela.mozno keby ti voľkali,nič by z teba nebolo