Brat a švagriná "pískajú," moji rodičia "skáču"

9. sep 2023

Baby, prosím vás ako vysvetliť rodičom , že nemôžu skákať tak ako brat so švagrinou pískajú?
To som ja čo som písala tu vtedy o tej švagrinej ,čo máme po kradla šperky , a čo už 9 rokov nechodí do práce, majú exekúcie, automaty atď..
Strašné využívajú našich , celé víkendy tam nechávajú deti, ( koníčky im platí ,moja mama) , ono by to bolo všetko v poriadku, naši deti majú radi , ale moja mama ma ťažkú prácu a momentálne veľké zdravotné ťažkosti ..
dohovoriť bratovi nemôžem , strašné ma neznášajú , nenávidí má..aj môjho muža a moje deti ..
Ja neviem máme vysvetlit, že darmo bude brať drahé vitamíny a objednávať sa na dráhe vyšetrenia (súkromné) keď si nemá kedy oddýchnuť a keď sa bude naďalej stresovať kvôli nim..ide o malé deti , nie sú veľké aby sedeli pred televízorom..stále ju využívajú , platí im nájom ( veľa krát mesiac čo.mesiac) ,lebo princezná robiť brigádu za 3 e na hodinu nepôjde..čo není veľa, ale nemajú na nájom , nemajú na nič ..v takej situácii aj za 2 by som šla..majú exekúcie , ktoré platia jak nemtavy ..proste ja to všetko počúvam , prežívam , som nervózna ,lebo viem aký dopad to má na ňu..ona neje už dva mesiace, vybavujeme vyšetrenia,všetko ..má zápal žalúdka , kopu vredov , už som. Zúfalá z toho ..
Vážne poradíte mi niečo , ja už nevládzem , už neviem čo s ňou ..
Ozaj sa musí tak rodič kvôli dieťatu obetovať, aby mu pomaly išlo o život?

anna777115
9. sep 2023

Mamina, je mladá žena, keď ma nejaké zdravotné problémy, tak na to je tvoj otec, jej manžel aby, to spolu s ňou riešil.Zaroveň, otec má tiež čo to povedať alebo zasiahnuť do zneužívania maminy nevestou a tvojím bratom

luccija
9. sep 2023

Také dieťa je kríž.Chudaci rodičia každý rodič chce pomôcť slabšiemu dieťaťu, ale tu to nie je na mieste.Ako si zariadili tak majú.Nemoze ísť tvoj muž za bratom a dohovorit mu, že mama potrebuje kľud?Zničia ju:(mal by sa hanbiť a on rodičov podporovať.Dvaja darmožráči sa nasli

kornelies
9. sep 2023

Som myslela, ze mama ma 75, ked ju vozis a vybavujes. Hlavne si uvedom, ze ona to robi pre vnucata, nie pre nevestu.
Co sa tyka exekucii, evidentne stahuju bratovi z vyplaty a nezostava im na ine veci. Ty sa do ich vztahov nestaraj, nepomozes si, to, ze ich rodicia dotuju je len ich vec, mozu si robit so svojim majetkom, co len chcu.
Svagrina potrebuje liecenie, inac sa z bludneho kruhu nedostane.

autor
9. sep 2023

@kornelies nestahuju , nedáva si peniaze na účet ,oni neskutočne veľa prefajcia , aj 3 krabičky denne..je to ich vec ,ale ja to počúvam ako mi plače do telefónu , či chcem či nechcem , som v Tom zatiahnutá tiež , hlavne preto lebo ma nenávidia švagriná s bratom a stále si o mňa obtieraju pa.ule

majlo1234
9. sep 2023

Mama je dospela, jej chovanie nie je zdrave, ale je svojpravna.
Pre tvoje dobro obmedz styky, tiez si dospela a nie si povinna ich vobec riesit. Vysvetli mame, ze si nenechas ublizovat(ze ti ublizuje vidiet ju, ako sa strha)

autor
9. sep 2023

@luccija môj muž keby ma ísť za ním tak ho zabije, bez srandy , to čo.spravili minule naposledy , môj muž rozdychaval mesiac

kornelies
9. sep 2023

Autorka, ja ta chapem, ale mama je mlada, ma manzela, tak preco stale tebe stazuje? Slusne jej povedz, ze vdaka bratovmu a svagrininmu spravaniu sa doma hadate, ci chce mat aj rozvedenu dceru. Nech ta nezatazuje. Bodka.

anna777115
9. sep 2023

Stále, nepíšeš nič o otcovi, ako sa on správa k mamine a zároveň, ako sa stavia k celému tomuto problému.

kassandra25
9. sep 2023

Pozri sa, asi aj ty si sama matka. Daj si otázku, co by si robila presne na tvojej matky mieste. A podla toho sa riad. Ja kludne mozem prehlasit, ze ani prstom by som nepohla za nich. Ak by mali deti zanedbané, ako ty pises, utekala by som rychlo na socialku nahlasit syna a nevestu, ako sa nestaraju a nevesta hra automaty a nemaju ako z coho zit asi by uz tam nebyvali, lebo ako by to platili a deti by skoncili v decaku, ako stary rodic by som si vybavila ,a nimi navstevy do decaku a povolenie na ich navstevy ku mne ako ku babke. To, ze tvoja matka v hlave na.rate, doslova a krmi a zivi dospeleho syna a nevestu, nech ako myslí. Kto chce kam, pomozme mu tam. Ked chce zomret, nech zomre. Ona ich nijako nenaucí. Nemá ako. Ty si to nepochopila. Nevieme, co chces s tymto dokazat, ale dokazujes jednu s.ačku za druhou sebe, svojmu muzovi a svojim detom. Prajem ti vela zdraveho rozumu a uz nezachranuj planetu, nezvladnes to sama, ver mi.

autor
9. sep 2023

@anna777115 otec je vychovaný že pre deti všetko a za cenu všetkého , on je na brata veľmi naviazaný , on mu nepovie nie ..a s maminou okrem brata ,ktorý sa fakt nevydaril , tak majú ok manželstvo a po vyšetreniach behá s ňou

ema22270
9. sep 2023

Najlepsie by bolo porozpravat sa vazne s mamou, ze uz jej nevies pomoct, za takychto okolnosti. Toto je totalne tazka situacia. Tebe je maminy luto a uplne ti to verim. Ale ked si ona neda povedat a doslova zivi tvojho brata so zenou, nie je to v poriadku, su to velke peniaze. Tvoja mama to vsak myslim si, nikdy nepochopí... ty ju budes zachraňovať a ona zachranuje brata. Takze treba to pretat. Ty sa prestan starat o maminu a uvidis, co bude dalej. - len tak by to mozno s nou pohlo, ked by si sa nou netrapila, ako dotera.

anna777115
9. sep 2023

Tak, keď rodičia spolu dobre vychádzajú, tak sa do toho nestaraj.Viem, že je to ťažké, ale to je medzi nimi a oni si to musia uvedomiť.Ty, sa s bratom nemusíš kontaktovať, ani nemusíte na silu spolu vychádzať.Keď, rodičia nevidia, že sú obeťou ich "nepodareného"synáčika,tak s tým nikto nič nespraví.Povec im svoj názor, aký máš na celú tú vec a o ostatné sa nestaraj .

autor
9. sep 2023

@ema22270 mesačne okolo 600e..na nájom , minule došiel s tým že deti nechá u nich celý víkend a on ide so ženou preč , a chce aspoň 300e.aby mal 🤷 v živote som takto s našimi nejednala

anna777115
9. sep 2023

Ty, sa musíš od toho odosobniť,aj keď chápem, že ako dcére ti je ťažko.Oni pochopia, keď to nebudú zvládať ani fyzicky, ani finančne.Bohuziaľ, povedať svoj názor a žiť si svoj život a venovať energiu svojej rodine.

autor
9. sep 2023

@anna777115 naši majú peňazí dosť , a brat to vie..ale namiesto toho aby cestovali a užívali si ,tak ich živia a ťahajú

mamina7070
9. sep 2023

tak im skus urobit skolu hrou zacni aj ty pytat a nevracaj im to odkladja to na ucet a potom im mozes za to kupit dovolenku 😉

anna777115
9. sep 2023

Je, to ich voľba.Treba to rešpektovať.Oni, sú relatívne mladý ľudia a nie nejaký starý senilny starčekovia s demenciou, ktorý sú klamaní a zneužívaní.Oni, si dobre uvedomujú že syn a nevesta ich zneužívajú, ale dobrovoľne im k tomu vravia svoje áno....

ema22270
9. sep 2023

Ja to rozumiem, ze ti to robi nervy, ty sa snazis jej pomahat a oni ju totalne zneuzivaju, 600e je velmi vela - to ani hypoteku tolko niektori nemaju, taku sumu. A este na vikend 300e to je uz co za blbost, aby ich pominali do automatov? A o deti sa staraju vobec?

lija22
9. sep 2023

mna zaujal postoj tvojho muza a suhlasim s nim a byt tebou uplne mu prestanem rozpravat cokolvek o bratovi. Dokonca by som mame prikazala ze ked sa chce topit v srackach so svojim neschopnym synom tak nech ale nech ho nikdy nespomina ani pred tebou a pred muzom uz vobec. Raz muzovi pretecie trpezlivost a prestane ti s mamou pomahat. ani by som sa mu necudovala.

karolinakr
9. sep 2023

Nechapem, ked ty sa mas starať a oni rodičov iba cicaju, prečo maju vsetko dedit..Dalšia vec zavidia vam, chcu vas oddelit od rodičov - to sa im aj podarilo, lebo tam nechodiš, s bratom sa nebaviš
Jedna dôležita veta - otec bratovi nikdy nepovie nie, čiže tatko sam sa dava do sračiek, ked niekto je schopny tolerovat automaty, cigarety, ne- pracu a dotovať to, tak tiež nebude celkom v poriadku
A spytaj sa, ako si to predstavuju, ze ty sa budeš starat, vybavovat, a oni len cicat rodičov..a este maš byt za mamine zdravie zodpovedna..Však nech sa rodičia preberu - vsetky prachy vrazia do nepodareneho syna a na dochodku namiesto cestovania, relaxu budu dotovat priživnikov. Však to je nonsens
Ked chcu vnukov zachraňovat, to sa da aj obídením rodičov

mikadooo
9. sep 2023

Nijako. Rodičia predpokladám, že tiež ich už majú dávno prekuknutých. Skôr im je ľúto tých vnúčat. A k tvojej poslednej otázke - zameň si slovko "musia" za "chcú". A namiesto otáznika daj bodku. A máš odpoveď.

brendaa
9. sep 2023

Hmmm píšeš, ze má mamka ťažkú prácu, majú dosť peňazí a dokonca mesačne 600 eur pre bratovu rodinu.... Nejako mi to ale nesedí....
Z tvojho príspevku cítim zlosť aj nespravodlivost...
Vy driete ako kone...
Z čoho žije ešte bratova rodina...?
Brat ťa nemá rád, dokonca nenávidí, mozno aj pre to, lebo už dávno na nich vidíš, iba chyby...
Takto mame nepomôžes.... Nervy, zlosť...

0silvia0
10. sep 2023

Prosim ta, preco ty vybavujes mame lekarov a vozis ju tam? Ona ma problem s nohami, ci ma nejaky iny mentalny problem ze si nevie vybavit lekara? Hlava mi to neberie, zacinas skakat zbytocne okolo cloveka, ktory si dokaze poradit sam. Tak ako tvoji rodicia skacu okolo tvojho brata ktory by si mal vediet poradit sam.
To mate nejaku rodinnu tradiciu, ze sa zbytocne angazujete kde netreba?
Ty prosim ta nerob zo svojich rodicov nesvojpravnych. Ked sa rozhodli podporovat darmozracov, je to ich rozhodnutie. Treba im to povedat ako to vidis ty a ostatne nechat na nich. Nasilu nikoho nezachranis. Ked nevidia, aku kravinu robia, tak si zasluzia byt bratom zneuzivani. Toto nie su dementni nesvojpravni starcekovia, ktorych treba chranit. Toto su mladi ludia, ktori potrebuju priucku.

dominikamacakova
10. sep 2023

Tvoja mama je nesvojprávna?

autor
10. sep 2023

@brendaa áno ma ťažkú prácu ,ale zarobi dosť peňazí🤷peňazí majú dosť áno , otec podniká darí sa mu, za tie roky proste zarobil ,má klientelu
Zlosť? Nie je , že Dreme ako kone , to bolo poukázané že áno Dreme naozaj aby deti mali ..
Nie on ma nenávidí ,ešte keď sme sa spolu bavili ..nebavil sa so mnou, auto som musela parkovať o 3 uličky ďalej aby nezavidel že je nové , lebo.vtedy bolo peklo..tie sms čo vypisovali mojej mame o mne? A samé klamstvá? Že mňa má radšej a ako stále klamem ..chlap ktorý mi vykrikoval že mám doma len vodu piť, že on nie je pes? (Došiel neohlásene) , brat ktorý mi povedal,že on môže mať deti koľko chce ,zatiaľ čo ja som neplodna(veľmi zle psychicky som bola) , že vidno kto má koľko má kto peňazí, keď si dovolím ísť na dovolenku, že ako sa musím mať dobré..a to je len vycuc..už keď mi vlastná mama povedala že má nemá rád ,tak asi to o niečom svedčí..a ja som doteraz držala hubu , až po poslednom konflikte s tými sms, stačilo mi

autor
10. sep 2023

@brendaa a všetko bolo v totalne veľkom hneve vždy povedané , vždy ..to.nebolo bratské podpichovanie..keď začal môj muž podnikať , a zarobil prvé (maličké) peniaze a brat sa to dozvedel ,obvinil ho z cernoty,čo bol úplný nonsens 🤦

autor
10. sep 2023

@mikadooo áno majú ich prekuknutych ,oni vedia

karolinakr
10. sep 2023

Vy tažko drete ale budete sa mat dobre a vaše deti budu podnikat od mladosti, lebo im davate dobry priklad..Poznam chalana, co z takej rodiny pochadza, kde vsetci podnikaju, dnes riaditel, ma 2 VŠ precestoval Europu..takze urcite lepsi priklad ako rodicia čo hadžu do automatov
Chod na rodičov cez dôchodok - budu chciet relaxovat, cestovat nie dotovat priživnikov ( ja mam nulovu toleranciu k automatom - cigarety - ak si na ne sam zarobi)
a budu im tie peniaze chybat a ked si brat zvykne na dotacie, uz sa ho nestrasu.Moja susedka z dochodku dotuje 4člennu synovu rodinu, vždy narieka, ked ju stretnem
Nebude sa to tvojim rodičom páčit..Su hlupi v tomto
Otec ma slabost na syna? a v čom? prečo?
vsak detom možu kupovat šaty, kružky ale o ostatne nech sa brat stara
Velmi mu tym rodičia škodia, mne sa ta susedka tak zhnusila, ze zdravemu 50r chlapovi robi sluhu..Opovrhujem ňou ..fakt..syn neni Zťp aj včdra si tu bol pre jedlo - zdravy chlap

brendaa
10. sep 2023

Noo vidím, ze máš problém s bratom a on s vami, cez mamu to nevyriešiš. Mama sa ťa nezastane, ako by si asi chcela....mama nech si najde ľahšiu prácu, ak sa tvojmu otcovi darí v podnikaní, tak hádam to nebude taký problém.
Mala by si prijať fakt, ze brata nezmeníš a pokazilo sa to už skôr...
To, že riešiš už aj rodičov, ktorí majú s nimi vzťahy OK, to z tvojej strany nie je OK..

autor
10. sep 2023

@brendaa mylne si si to vysvetlila..oni s nimi nemajú vzťah ok, veď ona sa so švagrinou nebaví, s bratom sa stále hada ..a ja ich riešim tu, ja to s mamou neriešim , ja kašlem na to ,len mne mama plače do telefónu..brat jej donesie deti, ona s auta ani nevystúpi a keď potrebuje peniaze tak brat jej volá telefonicky a pýta si ich ..oni majú vzťahu také zle medzi sebou že to nie je ani normálne ani pekne 🤷