Bratova žena náhodou rozbila mojej dcére nový mobil

29. júl 2020

Dobrý deň,dnes sme boli pri bratovy opekať aj s dcérou.Nedávno sme jej kúpili dost drahý telefón.Dnes pri opekačke sa bratovej žene nepáčilo že naša dcéra bola na mobile,preto jej telefón zobrala a chcela ho položiť na taky menší stôl ktorý bol za ňou.Nevidela na ňho a mobil jej spadol na kamene a rozbil sa,ma mozno tak mesiac a bol dost drahý.Čo by ste robili vy?Dali by ste jej ho zaplatiť?

zuzka251
29. júl 2020

samozrejme

hettinka
29. júl 2020

Jasne, nech kúpi nový taký istý, keď je gramblava a chce vychovávať cudzie dieťa. Ak je charakter, mala to navrhnúť sama.
Poistený nebol? Celkom dobrý nápad, ak je mobil drahší.

vierkainka
29. júl 2020

Určite áno.

pribinak
29. júl 2020

Normálne by som sa jej opýtala ako chce situáciu riešiť. Dala by som hej blok, aby videla kedy bol kupovaný a koľko stal

jaruska_12
29. júl 2020

Malo ju to napadnúť hneď.. samozrejme treba žiadať peniažky nič zlé na Tom nieje

zalka
29. júl 2020

Ak má brat poistenú domácnosť, tak takáto škoda by sa dala dať uhradiť cez poisťovnu. Skús ísť týmto smerom.

leuchtturm
29. júl 2020

Divne, uhradit skodu mala ona hned navrhnut, kedze ona znicila mobil.

0silvia0
29. júl 2020

čo si dovoľuje bratova žena vychovávať vaše dieťa? Svoje deti má dokonalo vychované?

katulienkax
29. júl 2020

fu tak nech by bol synovec na mobile ako kolvek nie je moja starost mu ho brat ale jeho rodicov, takze je to jej chyba ze sa rozbil a mala by ho zaplatit
ja osobne cudzie mobily nechytam toboz nie manzelov - ten by mi dal keby sa daco s nim stalo

h2
29. júl 2020

Akým právom berie žena Tvojho brata Tvojej dcére mobil?!

h_petra
29. júl 2020

Ake netykavky ste tu podaktore. Bratova zena ke normalne teta toho decka s drahym mobilom. Neboli ste pri tom, nepozname kontext, ale nepride mi nic cudne na tom, aby TETA vychovne posobila na jej NETER. U nas v rodine bolo dost bezne, ze sa na vychove podiela sirsia rodina, nie len rodicia.

ckocka
29. júl 2020

Keby som takto rozbila telefón zaplatím ho alebo kúpim nový, ale už by som vás k sebe nepozvala.

katulienkax
29. júl 2020

@h_petra ved ok ale ked urobila skodu musi ju uhradit

deti95060810
29. júl 2020

nechápem prečo berie bratova manželka tvojej dcére mobil... čo sa už len ona do toho montuje... aspoň polovicu by mala zaplatiť....

h2
29. júl 2020

@h_petra Podieľať sa na výchove netere si ja predstavujem v tomto prípade asi takto: "Zlatko, odlož, prosím Ťa, ten telefón." A nie, že jej ho zoberie.

nnnuuunnn
29. júl 2020

A ona na to nic? To Ty mas ist od nej tie peniaze pytat? Potom je to ona koho treba vychovavat. Mobil vidi aky rozbila, nech zozenie novy rovnaky.

dskjhfdlkdjhl
29. júl 2020

Normalny clovek ked nieco poskodi, tak sa automaticky ako prvy zaujima, co dalej. Takze ak ona nic, tak jej to treba povedat.

tncka
29. júl 2020

Samozrejme. Ale nemyslim si ze ti ho zaplati

h2
29. júl 2020

@ckocka ??? Prečo by si ich v takom prípade už nepozvala?

matkahelka
29. júl 2020

A ona zareagovala ako? ci tvarila sa, ze telefon je gumovy a bude v poriadku? Sama od seba v tej minute ako sa ten telefon rozbil mala povedat, ze kupi novy... ide poucat tvoju dceru, co ma robit a sama to nevie...

nnnuuunnn
29. júl 2020

@h2 Asi by neuniesla tu potupu 😀 ze isla poucovat a stalo ju to peniaze. Nie kazdy si vie priznat svoju chybu a su ludia, ktori vidia len to, ze ten druhy za to moze.

ckocka
29. júl 2020

@h2 Pretože domov si pozývam iba ludí s ktorými sa cítim dobre, a ktorí sa na návšteve chovajú tak aby som sa ja cítila príjemne. Asi sa hostitelka cítila diskomfortne a ešte na to doplatí /ak teda zaplatí, ale to by mala urobiť/.

h_petra
29. júl 2020

@h2 "zlatko" a "prosim ta" .... a poklonit sa tomu decku pred tym netreba? 😁😁😁
Rozmaznany fracek s drahym mobilom nonstop na nom vylepeny a teta mu snad bude vykat, ked ho bude prosit aby sa spravalo adekvatne spolocenskej situacii...

dskjhfdlkdjhl
29. júl 2020

@ckocka Hostitelka doplati akurat na svoju gramblavost, mala dieta upozornit a nie brat mobil.

kittykat22
29. júl 2020

Samozrejme, ze by ho zaplatit mala. A mala by s tym prist ona sama. Ale ona vypada byt arogantna a drza zena. Na nejake prepac akcie, a platenie asi nebude jej parketa. Ja byt tebou pojdem za bratom, a skusim nahodit debatu. Pre klud v rodine.

autor
29. júl 2020

@0silvia0 aj jej deti boli na mobile,im len povedala nech to vypnú,mojej ihneď vzala pritom na ňom niečo riešila...

dskjhfdlkdjhl
29. júl 2020

A ako reagovala ked videla, ze mobil "sa" rozbil?

autor
29. júl 2020

@h_petra veď to je vpohode,len keby ten mobil taktiež zobrala aj svojim deťom nie len mojej dcére 🤷‍♀️

katulienkax
29. júl 2020

ja by som decka neriesila snad sa stretli dospeli a bola by som rada ze si mozme navzajom pokecat a nie riesit neterin mobil.

autor
29. júl 2020

@dskjhfdlkdjhl povedala “Stačí ho dať iba do opravy a urcite bude ako nový” ja v tu chvíľu som nedokázala ani nic povedať lebo telefón stal 700€ a kupovaný k tomu este len pred mesiacom