Bratova žena náhodou rozbila mojej dcére nový mobil

29. júl 2020

Dobrý deň,dnes sme boli pri bratovy opekať aj s dcérou.Nedávno sme jej kúpili dost drahý telefón.Dnes pri opekačke sa bratovej žene nepáčilo že naša dcéra bola na mobile,preto jej telefón zobrala a chcela ho položiť na taky menší stôl ktorý bol za ňou.Nevidela na ňho a mobil jej spadol na kamene a rozbil sa,ma mozno tak mesiac a bol dost drahý.Čo by ste robili vy?Dali by ste jej ho zaplatiť?

autor
29. júl 2020

@katulienkax no ved aj ja som taka,aspon by deti boli ticho 😀 ale jej vadí ked ma niekto pri stole mobil 🤷‍♀️

simsalabim
29. júl 2020

@h_petra s tym suhlasim, ale zaroven by mala ist prikladom. Znicila cudziu vec, tak prijme zodpovednost a mobil zaplati.

dskjhfdlkdjhl
29. júl 2020

Aha, takze ho do tej opravy da ona, ci ako? To je teda ohromny pristup🙉

h2
29. júl 2020

@ckocka Tak zase, ja, keď si niekoho pozvem, v prvom rade ma zaujíma, aby sa u mňa návšteva cítila dobre a nie, či sa chovajú tak, aby som sa cítila dobre ja. A predpokladám, že ich pozvali, ako rodinu. Že sa chceli stretnúť so sestrou/švagrinou a jej mužom. To mali povedať, nech dcéru nechajú doma? Ak tam ona bola jediné dieťa, ani sa nedivím, že bola radšej na mobile. Alebo mala radšej konverzovať s dospelými?

dada0902
29. júl 2020

Mala by zaplatit urcite len.je smutne a trapne ze ju.to nenapadlho hned ked ho rozbila vsak co je chora keby jej niekto rozbije telefon by som chcela vediet ako by sa zachovala ona k vychove ze ho zobrala je tiez odveci nemusela jej ho brat ked ste tam boli vy skus asik riesit situaciu aj s bratom nech sa on k tomu postavy ked ona nema charakter

nnnuuunnn
29. júl 2020

Tak ja neviem, ale opravovane uz nikdy nebude nove a takto by som jej to aj povedala. Ked znicila, nech kupi. Nauci sa. Nemudrovat.

h2
29. júl 2020

@h_petra To "Zlatko" som tam napísala namiesto mena, keďže neviem, ako sa volá. Neoslovila by som ju tak, ale normálne, menom. A "prosím Ťa" by som použila v každom prípade. To hovorím vždy, keď niečo od niekoho chcem. Či je to dieťa, či dospelý.

ckocka
29. júl 2020

@h2 Neviem aké má kto požiadavky na návštevníkov, ja som napísala čisto svoj postoj. Nevnímam ho ako spoločensky závadný a budem sa ho držať.

kittykat22
29. júl 2020

Tak otazka je co sa na telefone rozbilo. Ak by mala dcera napriklad iphone X alebo nieco podobne, tak vymena display + predna kamera a kryt v pohode pojde do 400e 😅 Ked to spravi autorizovany servis + originalne veci, tak telefon bude ako novy.

maja22
29. júl 2020

Vezmite do opravy, dajte si odhadnut cenu a povedzte svagrinej, kolko bude stat oprava, plus kopiu blocku, kolko stal novy a ze ocakavate, ze to vyriesi k vasej spokojnosti.

kitycat
29. júl 2020

neviem co to mate za vztahy, ze sa o tomto musis poradit na koniku... ak ti je trapne povedat to tej zene, povedz to bratovi

katulienkax
29. júl 2020

ved to pories rovno s bratom
co on na to vravi?

h2
29. júl 2020

@ckocka Čiže, Ty by si ich už viac nepozvala nie preto, že si rozbila mobil, ale preto, že ich dcéra je nevychovaná a tým, že je na mobile, keď je u Teba na návšteve, sa Ty cítiš zle? Správne som to pochopila?

autor
29. júl 2020

@katulienkax on jej povedal ze ho zaplatí cely

dskjhfdlkdjhl
29. júl 2020

Tak aspon brat ma rozum.

katulienkax
29. júl 2020

tak potom co riesis, brat to zaplati 🙂

autor
29. júl 2020

@kittykat22 no je rozbity celé sklo,a zo zadu je tiez dost rozbitý ale menej než spredu,na niektych miestach vydno až do vnútra mobilu

maja22
29. júl 2020

Ked sa brat ponukol, v com je problem? Maju financne problemy a vy nie, tak uvazujes, ci je to ok?

autor
29. júl 2020

@dskjhfdlkdjhl
@katulienkax no aspon on je normálny,ten aj ľútosť prejavil

ckocka
29. júl 2020

@h2 Skoro presne. Nepozvala by som viac návštevu, s ktorou sa necítim príjemne.
A vobec, on to niekto robí? A ak áno, tak prečo?

autor
29. júl 2020

@maja22 no aj ano,nehovorím ze majú problémy ale urcite menej peňazí ako my,no stále dost aby ho zaplatili aj cely

maja22
29. júl 2020

Tak potom fakt nerozumiem, o co tu ide. Rozbil sa mobil, ma kto kupit novy, tak o com je tema? Ze to dotycnu nemrzelo a neprejavila pocit viny? To je aj o povahe cloveka, to sa len tak zmenit neda.

h2
29. júl 2020

@ckocka Veď už som to tu pred chvíľou písala. Pozvali sestru a jej muža. Určite preto, že sa s nimi cítia príjemne. To im majú nabudúce povedať, aby prišli bez dcéry? Alebo kvôli nej nepozvať už nikdy ani rodičov?

autor
29. júl 2020

@maja22 tému som zakladala este predtym ako volal brat ze to urcite zaplatia (volal pred chvíľou,asi sa dajak dohodli).A celkovo ma zaujímal postoj iných žien k tejto situácii

maja22
29. júl 2020

aha, ok. Tak vsetko dobre a nech novy mobil vydrzi par rokov 😉

h2
29. júl 2020

@ckocka A ešte k tomu, či niekto pozýva návštevu, s ktorou sa necíti príjemne: No jasné, že áno! Napríklad svokru. 😁

autor
29. júl 2020

@h2 😂😂😂😂😂😂

luccija
29. júl 2020

@h2 to, že by tam bola jediné dieťa je dôvod byť na mobile??Mobil si tam mala nechať a povedať nech ho dá opraviť.Po tomto sa neboj, že sa niekedy bude starať do veci do ktorých ju nič nie je😃ale, nemám tiež rada, keď sa ľudia, deti v spoločnosti či počas rodinnej akcie hrajú na mobile.

luccija
29. júl 2020

Do budúcna treba dať ochranné sklo, obal, poistiť....dcéra už má po hysterickom záchvate?😆

vedorka
29. júl 2020

Preco ma preboha dieta telefon v cene pomaly priemerneho mesacneho platu!? Naco? Preco?
Ja som asi z inej planety.. 😀
Mam teda dost rokov a v zivote som nedala za mobil viac ako 200 eur...