Bude biologické vnúča referované?

lenrietta
1. nov 2018

Ahojte..mozno si niekto.povie,ze riesim hlupost..S manzelom mame dve osvojene deti..biologicke sa nam nepostastilo.. Vsetko funguje,stari rodicia deti prijali, lubia ich, rozmaznavaju.. Problem nastal dnes, ked som sa dozvedela, ze svagor s priatelkou cakaju chlapca. Problem je, ze svagor bol cele detstvo ( aj stale je ) preferovany pred mojim manzelom. Co ak bude preferovane aj jeho dieta? Bude to jeho dieta, bude to chlapec (my mame baby) a bude hlavne biologicky..! A dalsia vec je, ze sa citim neskutocne neschopna a menejcenna, neschopna donosit vlastne dieta! Pytam sa preco ? Myslela som si, ze som uz vyrovnana s mojou neplodnostou a s adopciou..ale asi nie som..

kllamarka
1. nov 2018

A co ak bude preferovane jeho dieta? Zmeni sa nieco vo vasej rodine? Budes menej pysna na svoje deti, ze su tvoje?
Preferencie sa riesia aj v biologickych rodinach...nic nove pod slnkom.
A podla mna, tieto dilemy ti len nastartovali pochybnosti o sebe. Daj si vinko, ukludni sa, doma sa dalej lubte. Vesmir je naozaj nekonecny pri nasich malichernych starostiach 🙂

fokuska
1. nov 2018

@lenrietta A ak ho teda budu preferovat, tak co?
Nemozes ovplyvnit city a emocie u druhych ludi. Ak sa tak budu spravat - zmeni sa nieco na tvojom vztahu k tvojim detom? Zmeni sa nieco u manzela? Ovplyvni to uplne priamo vas ako rodinu a vasu vzajomnu lasku?

A po dalsie - netusis ci to tak bude. Skor mam pocit, ze ty si sa s tym nezmierila ked riesis biologicke a nebiologicke vnucata, nie stari rodicia maju problem ;)

mischelin89
1. nov 2018

@lenrietta no tak bude preferovane ine vnuca... Preziju to. Moj syn je z jednej strany preferovany a z druhej nie. Vidim teda obe polohy a mrzia ma obe. Obom stranam dohovaram bez uspechu. Druheho nezmenis. Kasli na to. Ty si rodic, ty si najdolezitejsia a ty nerobis rozdiely medzi svojimi detmi. Aj to prinasa zivot. A moj manzel je u mamy vyrazne nepreferovany, vie to on, ja aj ona a vysporiadal sa s tym uplne v pohode. Ziadne traumy. A tam je to naozaj vyrazne. Vety typu moj syn, toto, tamto, uzasny, dokonaly, chodiaci boh, kazda bude stastna. No tvoj manzel, je, aky je... :D moj muz je pritom kus dobreho, rozumneho chlapa. A aj ten druhy syn je.
Tvoje deti to zvladnu...nemaju totiz na vyber 🙂

ankare
1. nov 2018

Na to sa vykasli... žite si svoj vlastny zivot a nebuďte odkázaní na lasku druhych. Drz sa! Ps. si uzasna mama. 💜

deti95060810
1. nov 2018

to poznám ....ale veci sa môžu zvrtnúť ani nevieš ako...

bratov syn bol tiež ospevovaný....dostal meno po svojom otcovi, aj starom otcovi a aj prastarom otcovi...všetci mali jedno rovnaké meno a priezvisko.... môj otec zasadil strom, švagrinej gratuloval a ďakoval za vnuka....
o pár rokov som zostala tehotná, bola som ešte študentka .... to bolo božekania.... čo teraz a tá hanba čo povedia susedia.... narodil sa chlapec, pri príchode z pôrodnice otec ani nebol doma - radšej odišiel preč na pár dní... nik mi neďakoval, ani stromy nesadil, lebo ako povedal môj otec -to nie je môj vnuk, opýtaj sa tamtých druhých čo má ich meno či zasadili oni strom....ani oni nezasadili....😢

po viac ako 20 rokoch :
milovaný vnuk pre ktorého otec sadil strom príde môjho otca pozrieť asi tak 2 krát do roka - a to býva 2 km od deda, jednoducho nemá potrebu nejakej návštevy...
môj syn ktorému nevedel na začiatku ani na meno prísť je každý deń u deda, prekecajú spolu hodiny, syn odvezie deda aj k lekárovi ak treba, aj na pohotovosť, a dedo sa svojim kámošom chváli akého on má šikovného vnuka, čo skončil vysokú s červeným diplomom....a toľko bedákania bolo pred jeho narodením a aká hanba to bude, čo povedia susedia...

takže nerieš dopredu, nevieš ako to ešte celé dopadne...

judar
1. nov 2018

zbytočne riešiš somariny ..ty zato nemožeš že osud to chcel u teba inak ale vyčítať si to že si neni schopná mať vlastné dieťa je hovadina len zato že švagor bude mať vlastne...nepanikár a proste buď rada i tak si sama o sebe hrdinka že si dala domov dvom cudzím deťom

domculik
1. nov 2018

@lenrietta ja si o tebe tiez myslim ze si obdivuhodna zena, vela zien nemoze otehotniet ale jednoducho nikdy nenaberu odvahu si nejake adoptovat..ty si to zvladla, mate krasnu rodinku, to je podstatne... naco sa predbiehat v takychto imaginarnych sutaziach. zi a nechaj zit 🙂

sissy27
1. nov 2018

@lenrietta nemáš sa prečo cítiť menejcenná, že sa ti nepodarilo mať biologické dieťa. To nie je niečo, čo si mohla natrénovať, naučiť sa ani inak ovplyvniť. Za mňa si ľudsky oveľa viac, pretože si dokázala prijať "cudzie" dieťa za svoje, dať mu domov, obetovať svoj čas, energiu, peniaze, city, nervy, absolvovala celý ten kolotoč vybavovačiek a nič ťa neodradilo...
A ako to bude medzi starými rodičmi a vnúčatami - no nejako už bude 😉 také rozbroje sú aj v štandardných biologických rodinách, nespravíš s tým nič. A možno bude všetko v pohode a všetky vnúčatá rovnako milované bez rozdielu.

dudos
1. nov 2018

@lenrietta myslím si, že s tvojím manželom ste silní ľudia, s veľkým srdcom. Dali ste možnosť dvom ľuďom mať komu povedať mamina a tatino. Buď na seba pyšná. Polož si otázku či by tvoj švagor s jeho manželkou zvládli všetko tak ako ty so svojím mužom. Toto sú naozaj životné výzvy,ktoré vedia riadne otriasť vzťahom, ak je jeden z partnerov neplodné.
Ja som dlho nemohla otehotnieť, nikdy nezabudnem keď sa môj švagor, manželov brat, dozvedel, že je pravdepodobnosť, že neoporodím svojmu manželovi dieťa. Priamo predomnou mu povedal, že by takú ženu nechcel a má si môj muž rozmyslieť či má nenechá.
Švagrove deti sú preferované v ich rodine viac ako náš syn. Niekedy ma to riadne trápi ale pre nás je všetkým.
A ja ako matka, by som bola pyšná na svoje dieťa, keby si vybralo cestu ako ty s tvojím manželom.
Tiež som bola zmierená s tým, že sa nikdy nebudem mať biologické dieťa, no keď ostala švagriná tehotná, zamávalo to so mnou. Aj kamoška, aj ženy v práci a dokonca aj moja vlastná sestra, ktorá má tri deti a z toho jeden pár dvojčiat. Potrebovala som čas, pre seba, pre svoje vnútro. Cítila som hnev a závisť. Áno aj závisť
Je to prirodzené, pochopiteľné. No vždy sa mi na to podarilo povzniesť. Už teraz si víťaz, máš muža, ktorý kráča s tebou po boku, máte určite krásne deti, ktoré vás milujú a ste pre nich celý vesmír a viac.

lula313
2. nov 2018

Vzdy je to od uhla pohladu. My, čo mame biologické deti, sme boli natoľko sebecké, že sme si v snahe o naplnenie svojich vlastných potrieb iné dieťa neadoptovali a nedali menej šťastným detom zit v kompletnej rodine.. takze pre mna dokonala mama si, že dokážeš ľúbiť deti, ktoré sú tvoje, aj keď si ich neporodila..

seva22
2. nov 2018

Baby ti radia dobre,vykaslite sa na svokrovcov,nech si maju radsej koho chcu,nenechaj si tym pokazit pokojny rodinny zivot,vzdy budu ludia ktori niekoho uprednostnuju,nezmenis to...a to s tym vlastnym biologickym dietatom,to ze nemozete mat vlastne dieta ma svoj vyznam,ved inak by vase dcerky nemali rodicov...a mas toho viac ako vela inych zien...mam kamosku ktora ma po 37rokov a co by ona dala za to,aby nasla toho praveho muza...ty si ho nasla!

marcelatje
2. nov 2018

Je to možné, dokonca aj veľmi pravdepodobne. Naši starí rodiča preferujú môjho syna pred mojou dcérou. Je to nespravodlivé, dohovarala som x krát pretože to sama vidí, ale už neriešim, nedá sa prinútiť niekoho milovať a aj keď sa snažia je tam cítiť rozdiel 🤷‍♀️snažím sa jej to vynahradiť inak.

lulica
2. nov 2018

@lenrietta mas svoju rodinu, mate sa radi to je najfolezitejsie. Na preferenciach starkich vobec nezalezi. @kllamarka ma uplnu pravdu

jumama
2. nov 2018

Podla mna sa to moze stat kludne i s biologickymi vnucatkami z oboch stran, ze niektore maju so starymi rodicmi intenzivnejsi vztah. Si silnejsia zena ako 80 percent nas vsetkych ostatnych zien, lebo si dokazala prijat a s laskou vychovavat cudzie deticky. Venuj sa im a proti strachu a zavahaniu bojuj este vacsou laskou. Najdi si v srdiecku lasku aj pre svojho buduceho synovceka, nech su s tvojimi dcerkami dobry tim, uc ich laske k nemu a tadial vedie cesta i do srdiecka starych rodicov. Ked sa im na dvore budu o par rockov nahanat stastne a lubiace sa vnucatka. Mas vyhodu, baby su starostlive, rady sa staraju o babatka, maju ovela vacsiu trpezlivost hrat sa na pani ucitelky a maminky 🙂 Takze miesto vahania, pochybovania nad sebou, skus vo svojej mysli synovceka vitat ako prilezitost pre svoje dcerky mat konecne bratranceka. Kazdy den si to zopakuj aj rano aj vecer, aby sa ti laska dostala aj do podvedomia a umlcala akekolvek pochybnosti. Moze sa stat, ze malinkeho budu vsetci spociatku viac chranit, ale to je normalne, za malymi detmi sa musi stale behat, kym na vacsie sa uz da spolahnut. Pripadne si najdi knizku Prvorozene dite, ktora je od psychologicky Prekopovej a je o "zosadeni prvorodeneho z tronu", ked pride dalsi surodenec. Mozno ti dokaze pochopit tvoje pocity.

pavucikvet
2. nov 2018

ak bol cely cas preferovany svagor, bude aj jeho dieta. Zbytocne to riesis. Ano, toho druheho to stve, ze to tak je, ale nic s tym nespravis. Vykasli sa na to.. Aj moja sestra bola u svojej babky preferovana ako jej bio vnuca (ja som bola z maminho predchadzajuceho manzelstva). Kym ona na Vianoce u nich dostavala hracky, ja knihy. Knihy su fajn, ale z pohladu dietata to bolo vnimane ako rozdiel a netesila som sa. Mama mi to vynahradzala inak, vysvetlovala. Neskor mi to prestalo vadit a odosobnila som sa. Teraz sa to deje aj pri mojich detoch. Babka hoci ma dve vnucky tiez preferuje tu druhu. v zivote sa to jednoducho deje..Aj v praci sef ma svojho kona, ktory vzdy bude lepsie hodnoteny ako ostatní.. Vykasli sa na to.

jana_eyre
2. nov 2018

necitam diskusiu, lrn pridam..

nasa babka (moja svokra) ma 6biologickych vnucat a predsa preferuje tie od dcer, pred tymi mojimi.. a to ma odomna jedinu vnucku.. ALE babka to nerobi narocky, jednoducho to tak je.. nevravim, ze ma to nikdy netrapilo (najma ak nastala nejaka situacia ked to bolo evidentne), ale casom som sa s tym celkom vyrovnala a som rada, ze deti maju aspon jednu babku, moja mama uz nezije.. a babka ich lubi, len proste nevedomky prenu maju prednost vnuci od dcer.. no a co, hlavne ze maju babku co ich ma rada a deti lubia ju, nic viac nepotrebuju..

a druhy problem v tom neporadim, niesom v tvojej kozi.. ale dolezite je pozerat na to, ze mate dve krasne, zdrave deti, kto.ich vynosil.nie je dolezite.. dolezite je, ze sa mate navzajom, lubite a tvoje dcery maju u vas super zivot..

nie vynosit dieta, ale vychovat dieta na dobreho cloveka je ta najvacsia a najdolezitejsia uloha na svete..

terezka1947
2. nov 2018

@lenrietta ste uzasni rodicia,ze "venovali zivot"detickam,kt.rodicov "nemaju".
Zaslúžis si uprimny obdiv,nie ..nie,vobec sa nepodcenuj.
Mate mozno viac lasky ako biologicki rodicia.
Nerozmyslaj nad tym,co bude a ako bude,lebo mozno uz odteraz prave takou krivdou,smutkom,sklamanim sama ukorenis odstup od deti a starych rodicov.
Aj ked,urcite tato situacia nie je lahka...ale zivot je taky,niekde niekomu prida,niekomu na niecom uberie. Zaklad je,ze ste vy rodina,milujuca rodina....a z toho,co sa podari inym,blizkym..sa snaz tešiť.

patkobo
2. nov 2018

@kllamarka Krasne napisane!!!

silvester3
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silvester3
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silvester3
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babatkoling
2. nov 2018

Moja, klobuk dolu pred tebou, ja by som nemohla / nevedela adoptovat, neries starych, mas rodinku, ta je prvorada... Moj syn je posledny z poslednych pre mojich svokrovcov a to su vsetci traja od ich jedineho syna - nevlastni surodenci, dvaja a potom moj... ☹

silvester3
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenrietta
autor
2. nov 2018

Ďakujem všetkým za úprimné a chápavé slová..nevnímam sama seba ako hrdinku pretože sa starám o "cudzie" deti, beriem ich ako svoje, keď treba zakričím alebo pacnem 🙂 Ráno sa dívam na vec inak ako včera večer, možno aj vďaka vám..vidím, že aj v biologických rodinách sú problémy s uprednostňovaním detí.. Všetkým nám držím palce prekonávať prekážky. A máte pravdu, mám úžasné dcérky a super manžela! Čo viac by som chcela?

lenrietta
autor
2. nov 2018

@dudos Trafila si klinec po hlavičke, áno, závisť..a hnev.. Zlé vlastnosti, ale vždy sa to ozve, keď otehotnie niekto z okolia.. Hoci im to prajem, tá potvora sa vždy objaví..nachvíľu.. Držím ti palce 🙂

henikav
2. nov 2018

@lenrietta Biologicke ci nie, vzdy je jedno preferovane, ine nie, to neovplyvnis, neries, teste sa ze ste vsetci zdravi a uzivajte kazdy den.

andrea_ff
8. nov 2018

@lenrietta pre mna si krasny a dobrosrdecny clovek, ktory dal sancu detickam a dal im domov a lasku rodiny. Presne ako pisu, kasli na to co a ako bude... chran si svoju rodinu a nikdy nevies, komu sa ako spravanie vrati...