Bývame so svokrovcami

veronika2599
13. feb 2023

Riešim dilemu. Bývame so svokrovcami. Chcela by som sa odstahovať. Vôbec nezvládam spoločné bývanie, som nervózna a samozrejme trpia tým deti. (Nejdem písať prečo, je toho veľa) financie na vlastnú nehnuteľnosť nie sú, ale v okolí sa stavia kopec obecných bytov. Je reálne ísť s 3 deťmi do trojizbového obecného bytu? Býva tak niekto? Predsa si to extra ani nezariadim, keďže to nebude moje. Neviem či urobím dobre ak budem tlačiť na sťahovanie. Ďakujem za každý názor

stanulienkat
13. feb 2023

Prečo by to nebolo reálne? Veď obecné byty sú pre takéto skupiny, ktoré nemajú na vlastné bývanie. Treba sa osamostatniť a ísť do toho. Nerozumiem prečo ste si urobili tri deti a bývate u svokrovcov.

melanta
13. feb 2023

Zariadiš si taký byt normálne, v takom byte môžeš bývať aj celý život, ak budeš spĺňať podmienky a platiť včas. Otázne je, ako dlho sa čaká u vás na taký byt. V niektorých mestách roky. Zájdi na mestský úrad a informuj sa o podmienkach. Ak ich spĺňate, dajte si žiadosť. Možno budete mať šťastie a dostanete už existujúci byt. Aj keď bude starší, lepšie ako bývať u niekoho a byť v nervoch.

deti95060810
13. feb 2023

ja by som radšej išla ako bývať so svokrovcami... len či ti pôjde chlap...

jamimo
13. feb 2023

@veronika2599 treba dať s manželom hlavy dokopy, zvážiť finančné možnosti. Môj bratranec býva v obecnom a veru finančne to vychádza skoro ako hypo úver. V obecnom byte by boli aké náklady? Aké treba splniť podmienky na pridelenie, ako dlho by ste tam mohli žiť? Chápem, že nechceš bývať v spoločnom. Ja by som tiež nechcela bývať s nikým, každý má iné zvyklosti vo varení, praní, komunikácii, spánkový režim, aktivity, atď.

amelie2017
13. feb 2023

Nie, nebyva tak nikto. Na Slovensku maju vsetky rodiny s 3 detmi minimalne 5 izbove domy.
Nie kazdy moze alebo chce vlastnit nehnutelnost a ano, aj rodiny ziju v obecnych bytoch alebo podnajmoch. Ale ak sa toho obavas, tak skor asi setrit, a kym sa tie byty dostavaju, aj nasetrite na hypo. Naklady v obecnych bytoch su podla mna dost vysoke. Ale na druhej strane radsej v obecnom a mat pokoj ako byvat so svokrou.

h2
13. feb 2023

@veronika2599 Jasné, že tak býva kopa ľudí. Pre koho iného by boli určené obecné (sociálne) byty, keď nie pre rodiny s deťmi, ktoré nemajú vlastné bývanie? Neváhaj ani sekundu, o obecné byty býva veľký záujem. A zariadiť si to môžeš úplne v pohode.

chadkroeger
13. feb 2023

Napíšem čo viem, sú 2 typy bytov - mestské (obecné) a sociálne.
Pri sociálnych sa platí výrazne nižší nájom, pri mestských (obecných) sa platí suma, ktorá sa vyrobná sume hypoteky. Samozrejme pri oboch typoch treba každý rok splňať podmienky na pridelenie, čiže musí byť ten príjem nižší.
Z mestských ak nesplniš podmienky, vypovedajú nájomnu zmluvu, zo sociálnych ak nesplniš podmienky vyhodiť ta je problem vzhľadom k tomu, že s tebou budú žiť aj deti.

zuzap33
13. feb 2023

@veronika2599 a svokrovci nie su nervozni z troch deti ? Predpokladam, ze su starsi a deti male. Urcite by ocenili klud

zavana
13. feb 2023

takisto si nedokazem predstavit takto byvat, je to uplne nerealne podla mna. tiez si myslim, ze uz proste tak nejak chcu mat vlastny klud. aj ked teda neviem, kolko maju rokov, ale predpokladam, ze uz maju nejak blizko 60 a tri deti na takyto vek je uz celkom aj dost jednoznacne🙂

takacovama
13. feb 2023

byvali sme kedysi v najomnom byte a byvalo sa tam fajn, cely vchod sme boli taky fajn najomnici, ziadny bordel alebo problemy. ja by som sla a myslim si, ze by vam to ako rodine isto prospelo, taketo generacne byvanie malokedy funguje

79viktoria79
13. feb 2023

byvate u svokrovcov, niečo ste si mohli za tie roky nasetrit,neverim ze im pkatite tolko ci iny za najom,ale nevadí,to je jedna vyhoda byvat s rodičmi

luccija
13. feb 2023

@veronika2599 čakacie doby su dosť dlhé možno u vás nie...a poplatok nie najnižší.Aspon vyskúšaj, zariadiť si môžeš ako chces...len si vyrátaj koľko platíte teraz aký máš osoh pre deti z dvoru, záhrady pre a proti

sasa1310
13. feb 2023

@veronika2599 a u svokry si vieš extra zariadiť, keď aj to nebude nikdy tvoje? Požiadať o obecný byt môžeš, otázne či vôbec dostaneš.

zobaka
13. feb 2023

radsej v byte, ktory nie je tvoj, ako sa nervovat v takom, ktory tiez nie je tvoj so svokrovcami, tu take byty nie su, ale ak mas moznost urcite chod