Bývanie so svokrovcami

kacenkablazniva
5. aug 2016

S priatelom(teraz uz manzel) sme sa spoznali pred 3rokmi.Dva roky uz spolu byvame.Z toho dva mesiace ako manzelia.Byvame u svokrovcov.Nemozem na nich povedat ani jedno zle slovo,su to najlepsi svokrovci na svete.Lenze necitim sa tu ako doma.Proste byvame u svokrovcov a neni to nase,ani nikdy nebude.Chcela by som mat vlastne byvanie,maly domcek zo zahradkou a mat kludny zivot.Bohuzial nemame na to financie a vyzera to tak,ze tento stav ostane uz nastalo.Je nas tu vela ludi pokope,aj svagrovci s detmi tu byvaju a velakrat clovek tu nema ziadne sukromie.Neviem,nejak som tu nenasla svoje miesto.Mam sa s tymto stavom zmiernit alebo verit v zazrak,ze mozno raz sa nam podari osamostatnit sa?

peppermint
5. aug 2016

@mima4 asi to je aj o vychove. Mam pocit, ze niektore zeny, aj zakladatelka temy je naucena, ze vzdy sa niekto postara o nu.

kacenkablazniva
autor
5. aug 2016

@mima4
@obsadenemeno Ako som uz pisala hore vyssie,ja by som to skusila,len muz sa toho boji co ked zlyha financne.

obsadenemeno
5. aug 2016

@kacenkablazniva aha, takze sa radsej boji dopredu, hey? No ono, sak co ked sa potkne na ceste do roboty, to radsej ani do ziadnej nechodit?

kacenkablazniva
autor
5. aug 2016

@peppermint Vies nepoznam ten pocit ake by to bolo keby sa o mna niekto postaral.Nemam rodicov,ani surodencov,mala som hrozne detstvo.Ostala som sama s dietatom doslova na ulici.Ale nevzdavala som sa.Nasla som si chlapa ktoreho lubim,ja aj moja dcerka.Len on je strasne bojazlivy a opatrny v tomto smere,myslim vlastne byvanie.

obsadenemeno
5. aug 2016

@kacenkablazniva ako sa boji ze zlyha financne? to som teda nepochopila

catherinah
5. aug 2016

Tak ptom by si mala byt vdacna, ze mas strechu nad hlavou. Pomahat svokre, prispievat, zit si pekne v pokoji svoj zivot. Ci co sa Ti vlastne nepaci?
My Tvojho chlapa nepresvedcime.

kacenkablazniva
autor
5. aug 2016

@obsadenemeno Ano boji sa dopredu.A pozna kopa ludi co do toho isli a nakoniec exekutor im zobral dom a museli sa vracat k rodicom.Preto on hovori,ze mame kde byvat,momentalne u jeho rodicov.A ked sa postasti,tak mozno budeme mat aj svoje,mozno raz sa toho dozijem.

peppermint
5. aug 2016

@kacenkablazniva Asi ho teda budes musiet viac povzbudzovat k osamostatneniu sa. Ak nechce ist do podnajmu, tak treba ist do nejakej vyhodnej hypoteky a kupit si lacny byt. Drzim palce 🙂

obsadenemeno
5. aug 2016

@kacenkablazniva no tak teda este neplanujte dalsie dieta, ale zamestnat sa co najskor, ved svokrovci su doma, s malou ti zostanu. A sporit kym byvate u nich. A potom, no holt sa bude musiet osmelit konecne na stare kolena a prevziat zodpovednost za rodinu. Nevyjde jedna robota, treba najst druhu. Moj manzel mal dve, ked jeho mama ochorela a potrebovali peniaze na liecbu. Takze makal okolo 50 hodin tyzdenne v jednej robote plus 2 noci v bare skoro dva roky. A neubudlo z neho.

kacenkablazniva
autor
5. aug 2016

@catherinah Pomaham svokre,s tym problem neni.Mne sa len nepaci,ze je nas tu vela ludi pokope a ziadne sukromie.

kacenkablazniva
autor
5. aug 2016

@obsadenemeno Mame obaja robotu,ja si hladam este plus nieco na doma.Len ako vidim nic take neni.A hej postrazia mi malu,len ja nechcem to vyuzivat.

catherinah
5. aug 2016

@kacenkablazniva tak uz len presvedcit manzela. Az potom babo. Sak trochu rozmyslajte baby. Je vas tam vela a Ty chces otehotniet a bude vas este viac. Baby Ti uz radili ako na vlastne byvanie...

obsadenemeno
5. aug 2016

@kacenkablazniva a co mysli on tym, ze "ak sa raz postasti"????? To akoze stastie pojde dokola a sadne si na vola??(sorry) Postasti sa tym, co to stastie pokusaju. Ale ten tvoj caka, ze nanho sadne.
Nikto nezaklope na dvere a povie mu ze cav, mam zvysny pre dom, mas zaujem???? to je stastie, ze?

mawka
5. aug 2016

@kacenkablazniva ja som takeho mala poslednych 5 rokov. strasne bojazliveho, strasne opatrneho, nalepeny na mame, 36 rocny. a uz ho nemam. nezvladol. nezlyhal financne, zlyhal ako chlap. nie dakujem, neprosim. na druhej strane som stretla 31 rocneho, absolutne samostatneho chlapa, ktory tiez nemal na ruziach ustlane, ale nema potrebu si utierat sopel o rodicov. a teraz uz viem, ze chlap, ktory sa boji zodpovednosti a ktory sa nevie alebo nechce postarat o rodinu, nechce mat vlastnu strechu nad hlavou a vlastny zivot, to pre mna neni chlap. a skus porozmyslat ako ti tento bojazlivy prdolo pomoze ak nedajboze dojde nejaka tazka kriza. vies, co spravi? vsetko necha na teba a bud sa bude utapat v depkach alebo zdrhne. daj na moje slova. viem, o com hovorim.

mawka
5. aug 2016

@kacenkablazniva exekutor dojde vtedy, ked neplatis. a neplatis, ked nemas peniaze. alebo mas a kasles na to. na to, aby clovek mal peniaze, musi makat. a kto chce, robotu si vzdy najde. a ked uz vie, ze ma hypo, tak rozmysla dopredu, pripadne si vezme robotu navyse, aby si vytvoril rezervu na cas, kym bude bez roboty pripadne.
dalsie dieta do hentej situacie? blbost.
a preco si hladas druhu robotu ty a nie on? preco ty aj o dieta sa starat aj mat robotu a este si hladat jednu?
sorry, on neni chlap.

mawka
5. aug 2016

@kacenkablazniva ostaal si s dietatom na ulici, ale nevzdala si to a nasla si si chlapa. no lenze si sla z kaluze do blata. s dietatom si sa mohla postavit sama na nohy a ver, ze by to bolo lahsie ako s neschopnym chlapom. a chlapa si si mohla najst az by si bola v pohode. jaaaaaaaaaj zeny. toto je presne to, mat chlapa za kazdu cenu a hned, lebo nejaka istota? no chlap poserutka, co visi este ako stary chren u rodicov neni istota ziadna. istota akurat buduceho pruseru, ze na tej ulici s holou ritou a deckom ostanes zas.

moni244
5. aug 2016

@kacenkablazniva pockaj, ty byvas v Poestanoch a stazujes sa, ze je to zle s pracou? Chod do Spisskej Novej Vsi, Zarnovice, alebo podobne a zistis rozdiel, tak slecinka sa boji bytu, ale na dom nemaju? Neviem, akymi rozpravkami ta krmili, ale mas dost rokov, aby si sa z toho soku prebrala

mawka
5. aug 2016

@moni244 stale zije vo sne a odmieta sa prebudit, ocividne. mna by ani neprekvapilo, keby jej uzasny chlap nechcel dieta a ona ho silou mocou chcela akoze berie hak, sak.... pozname take pripady, ze ano...

jankalukasova
5. aug 2016

teda prepáč... ale čo čakáš, že sa tu dočítaš? Že máš ležať doma (aby "to" nevytieklo) a čakať na ten zázrak, že sa niečo stane? Čo Ti tie baby asi majú povedať? cez všetky príspevky sa to v posledných dostalo k tomu, že Ty by si do toho išla ale muž... sorry.. ale to potom plačeš na nesprávnom hrobe... žiadna z nás Tvojho muža nedonúti aby ste si vzali hypotéku... skôr si myslím, že sa teda buď nudíš a robíš si tu prdel (lebo ta otázka na tému "po tom" bola tak na úrovni 1. stupňa zš a aj to tým deckám krivdím... inak na to len jedna rada.. nalej si pohár mlieka a vypi ho... asi ten pohár nebude celkom čistý a niečo tam vždy zostane...) alebo si nerobíš prdel ale sama o riešení vlastného bývania netušíš vôbec nič, keď tu splietaš o 15%... a nepoznáš ani ceny nehnuteľností vo Vašom okolí, čo sa roboty týka.. ak nie v PN, tak napr. v TT tam sa v pohode dochádzať dá... z toho celého vyplýva len to, že asi zas tak veľmi to vlastné bývanie nechceš, keď o ňom vlastne nič nevieš... a ten vek a hypotéka nie je vôbec problém... akurát nedostaneš tú pre mladých ale normálnu.

jankalukasova
5. aug 2016

to je asi taký prístup, že: "ja neviem čo mám robiť (ale ani som sa neinformovala čo by sa robiť dalo), tak teda pre istotu nerobím nič.. poraďte"

Prepáč, možno to píšem trošku drzo, ale je veľký rozdiel medzi bezmocnosťou a neschopnosťou a toto je podľa mňa Tvoja alebo Vaša neschopnosť.

kacenkablazniva
autor
5. aug 2016

Tak ked si myslite tak potom nech je po vasom - zijem vo sne a snivam o tom,ze mozno raz aj ja budem stastna.A hak neberem kedze chceme malinke.

moni244
5. aug 2016

@kacenkablazniva hej, citala som, gratulujem, to je fakt "mudre" rozhodnutie, tebe vlastne niet pomoci, len cakat, co dostanes od statu, ako nerobit, byt doma na pn, byvat u svokry a cakat na zazrak, fakt gratulujem

obsadenemeno
5. aug 2016

@kacenkablazniva ty si fakt ako 13 rocne decko. Na jaku marisku ti treba dalsie dieta do domu plneho ludi, s chlapom, co sa nemieni o vas postarat? To tam budete az kym chudata svokrovci nepomru a potom co? budete sa hadat so svagrovcami, ze kto ma narok tam byvat? Ci ako?
Keby si bola aspon trosku sikovna, tak povies manzelovi, ze druhe az do vlastneho. a basta. Nejako ho musis nakopnut. Len ci to on vlastne to dieta chce, ci to nie je len z tvojej strany, aby si si ho "poistila".....aj ked mat dieta s chlapom co sa stale drzi mamickinej sukne a "boji sa" osamostatnit, lebo "co ked to nezvladne"...... to teda nie je ziadna vyhra.

kacenkablazniva
autor
5. aug 2016

@moni244 Rob si srandu z niekoho ineho.

moni244
5. aug 2016

@kacenkablazniva moja zlata, ja si srandu nerobim, ked zacnem, zbadas ten rozdiel

vierkainka
5. aug 2016

@kacenkablazniva mila kacenkablazniva najskor si naštuduj prečo vytekaju spermie z vaginy po styku aby si tu nemusela zakladať temy o tom a pootm ti prezradim odpoved na tvoju otazku.... 😀 😀 😀 a to že za teb amikto nič nevybavil,to je asi aj pravda,ved ty čakaš predsa na zazrak...zabudla som🙂

dominikav123
5. aug 2016

Co uz, dakto žije z lásky 🙂

vierkainka
5. aug 2016

@obsadenemeno autorka tejto temy tu ma dalšiu temu s nazvom Po tom......tam dava taku otazku že som sa naozaj čudovala či nema 13 rokov.... 😀 ale tak vidiš......chce dalšie dieťa,ako zdroj prijmu,možno ako poistku a možno z čistej lasky...to my nevieme.....🙂 priniesť dieťa kde sa už teraz ledva pomestia svedči o jej rozume....takže ja len jedno: Jdu blejt velebnosti 😝 😝 😝

obsadenemeno
5. aug 2016

@vierkainka ja viem....tam ma tiez "inspirovala" k zopar prispevkom.....ach jo

mima4
5. aug 2016

@kacenkablazniva

mozes napisat co sledujes touto temou?

lebo na jednej strane chces aby ste sa osamostatnili, na druhej snazis sa otehotniet, nechranis sa a dobre vies, ze mate nizke prijmy a takto oddialite to osamostatnenie...

čo realne teda chces? ale vychadzaj z faktov, nie z predstav.